CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
Originally posted by me_ai at 29-12-2006 10:57 AM
aku tak pernah jumpa, tp byk cite le,

yg selalu dgr, dik pon ni suka terapung2 kat atas permukaan air, tatau betul ke tak, setakat ni teori keapungan hanya membenarkan kapal je terapung....

p ...

kalau la benda tuh main lift dan merosakan harta benda awam...tuh hantu vandalis.....kena repot kat jabatan kebajikan nih..

Originally posted by ninja boy at 29-12-2006 04:23 PM
aku batch 97 itm jengka, dip sains gitu...mula2 masuk aku dah agak tempat tu seram semacam mesti keras ni.... bangunan suram2 tak bermaya...hostel aku blok B, kanti memang best makanannya,

hari ...

ade org dengki kucing tu kot. die tgh cari makanan dlm tong sampah tu tetibe ade org gi tutup lak.
cian kucing tuh.

tu yg bile ko bukak die trus melompat keluar tu.

:setuju::setuju::setuju:

:setuju::setuju::setuju:

Originally posted by ugly_duckling at 31-12-2006 01:56 PM

ade org dengki kucing tu kot. die tgh cari makanan dlm tong sampah tu tetibe ade org gi tutup lak.
cian kucing tuh.

tu yg bile ko bukak die trus melompat keluar tu.

apara...kucing pun nak dengki....jadik kucingla kalau dengki sangat dengan kucing!

ni kisah aku masa stay kat kolej kenanga 5, uitm shah alam;

satu mlm 2 aku rase dgn gatalnya nk stay up.. so aku ikut la kehendak hati aku ni. dlm kol brp ntah tp dinihari la, tetibe dgr sore org nangis... aku pon kuar bilik tercari2 mana source sore 2. ye la, mana tau.. kot2 ade aweks memerlukan pertolonganku..:p. lama gak aku sua2 telinga ni nk cari source 2... last2 aku detect ianya bpunca dr dlm toilet level bwh...aku pun turun tangga, masuk dlm toilet 2, bukak pintu toilet satu2, check bwh sinki, check shower..... while tgh dok cari 2 tetibe bunyi 2 ilang n mmg aku x jumpe sesape pon...
mase 2 aku blur lg (aku ni penakut thp longkang tau)... la ni dh tua baru terasa seramnya.  
sekian adanya...

Follow Us
Originally posted by ketam_msk_lemak at 2-1-2007 05:35 PM
ni kisah aku masa stay kat kolej kenanga 5, uitm shah alam;

satu mlm 2 aku rase dgn gatalnya nk stay up.. so aku ikut la kehendak hati aku ni. dlm kol brp ntah tp dinihari la, tetibe dgr sore or ...

citer antu aper nie???macam main2 jer...

aku bukan budak uitm tapi aku selalulah baca thread nih....aku ada satu kemusykilan lah nih...boleh tak sesapa boleh citer sepenuhnya mcm mana couple kat uitm dungun tuh boleh mati lemas...diorg ni mati accident ke atau mati bunuh diri????????????

Originally posted by cikedee at 7-1-2006 11:18 AM

merase la ko kena penangan antu lendu ek! hik hik... mmg dulu tempat tu mcm utan belantara... tapi skang dah maju ngko! penuh ngan kawasan perumahan.

aku dulu batch pertama kat lendu tu... ...

Cikedee..Lypoh pun first batch ITM Lendu ni..course DIA, duk kat kampus camellia...

Pasal yg dengar suara tangisan tu dekat2 nak subuh tu Lypoh pun alami jugak...boleh dikatakan semua penghuni kampus boleh dengar kan? semua ckp mata ni otomatik mesti terbuka time tu...uiissh..sampai sekarang suara tu masih terdengar2..sungguh mendayu-dayu kan..............? pastu anjing pun melaung sama..........seramnya:geram: patu ade plak yg kena rasuk...tapi Lypoh tak berani nak gi tengok....

wakakaka....
tergelak aku...zaman skang pun adac orang minyak eekk..??dia pakai minyak cap apa??cap murni ker??wakakakakakka!!!!!

salam.. tumpang semangkok..
tatau la dah ade org citer ke, malas nk selak belakang2
tp ni jadi kat aku ler..
aku dulu kat hostel itm sek18, blok aku ujung sekali, tkt4, atas bilik aku setau aku tadek org duduk, tp mlm2 lepas kul 2 camtu dengar org seret kusi la ketuk2 lantai la.. tp kitorang tak amik pot pun, tah tak rasa apa2 pun.
ada sekali kawan aku citer pasal hantu 'sayang', kat bilik sebelah sinun citernya ada satu mlm tu, awal lagi, dlm kul 8 camtu, ada sorg awek ni dok gayut ngn boipren dia kat balkoni.. biasa la ckp ngn boipren mesti lah panggey sayang kan.. sayang itu sayang ini.. lama gak le dia gayut, pas abis ckp dia pun masuk bilik nk tido. masa baring2 tu dia nmpk ada benda pakai telekung floating  mai kat dia, 'benda' tu cam marah kat dia, siap dia ejek bernada marah ; sayang..sayang?!! ' err korang wat sendiri la camna dia sebut tu tak reti aku nk wat sound efek dia.. tu yg dpt nama antu sayang tu..ekeke kelakar lak.. pastu roomate dia balik masuk bilik tu cam tadek apa2 padahal dia nmpk benda tu kuar thru pintu masa roomate dia masuk..
ok tu baru mukadimah.. ni baru citer aku
satu mlm aku tgh tido, masa dekat2 nk hanyut tu aku nmpk satu benda mcm telekung float dtg kat aku, konpem float sebab telekung part atas je, meaning tak pakai kain la, sama paras ngn katil aku. telekung tu kaler kuning2 burok, tang muka taknmpk apa gelap jek.. dia dtg betui tepi aku.. cuak gile tp aku pusing badan mengadap dinding sambil baca kursi nonstop, dlm ati aku ckp no this is not real, benda tu tadek pun.. aku pejam mata sampai aku tertido.. tak ingat lak petang tu aku ada gayut tepon ngn boifren ke tak?!?

hinder26 This user has been deleted

pengalaman

salam semua...tak sangka pulak ada forum mcm nie....interesting.. first of all aku budak uitm shah alam...so cerita nie rasanya dah typical n banyak version but this time it was a really horror. masa tue baru part 2, time nak exam esok nya paper tort (budak law 2001) punya la semangat mentelaah dengan rakan2..kiranya aku nie menumpang la sbb aku tak apply duduk dekat perindu. back to the storie, masa tue dekat pukul 2 tapi rata2 bilik2 yang ada masih cerah la kiranya...masa tuetinggal aku dan hisham je yang study n tempat duduk aku face window la kiranya....

tiiba2 ada orang sape kitaorang rasa2 mcm pak guard kiranya caring la jugak..seingat aku la dicakap "study lagi dik" kitaorg jawablah terpaksa la....pastue dalam 2 min lepas tue rasa x sedap hati pulak..kawan aku sorang nie pun terasa jugak..tapi kitaorg senyap...lepas tue for 2nd time pak guard buat interframe..tapi kali nie mmg kitaorg tak jawab sbb masing2 tergamam sebab kitaorg terfikir sesuatu yang sememangnya harap2 tak benarla, rasa nak je aku meloncat keluar dari bilik tue..sbb peluh takut dah mencurah-curah..tapi kitaorg cuba control la mcm biasa, baca ayat sikit then terus tido, kalau bole dikatakan tidola sbb aku pejam mata aje tapi fikiran masih teringat tentang situasi tadii....esoknya ambik paper tue dalam keadaan demam nasib baik pas....masalah nya bilik yang aku duduk tue tingkat 4...:ketuk: catch u all later

[ Last edited by  hinder26 at 12-1-2007 10:19 AM ]

hinder26 This user has been deleted

bersambung

hmm second storie...tak tahula nak cakap whether cerita nie menakutkan atau melucukan..anyway it start when...aku lepak bilik kawan aku sorang nie dekat perindula kiranya...malam seperti biasa la dihabiskan dengan perbualan kosong yg tak bermakna al maklumla exam lambat lagi.....kawan aku sorang nie namanya "mon". untuk pengetahuan semua dia nie gemuk oppss maaf sihat tubuh badan. dia nie biasa la bermulut celupar tanpa di sedarinya....

time tue ingat2 aku la pukul 1 pagi...dia nak pegi toilet yang berhampiran la...kitaorg tanyalah samaada perlukan org utk teman...dia dengan senang diri nya jawab "apa case nak teman2"..so kitaorg sambung la perbualan...tak lama kemudian atau seketika..mon masuk dalam bilik, tapi kali nie ada sesuatu tak kene, tak tahu apa tapi sesuatu.....lepas tue bermula la aktiiviti baru pagi nie kejar mengejar...

mon mcm kene rasuk dia masuk bilik dan terus keluar berlari sambil menjerit...kitaorg bereempat yg masih tercengang apa lagi terpaksala menjadi pengikutnya...dengan kawan aku sorang tue berkain perlekat, aku jgn cakap la pakai boxer n t-shirt kerja la mamat sorang nie.....kiranya walaupun aku nie pernah la jadi olahraga masa sekolah menengah tak terkejar dibuatnya..kitaorg dapat pertolongan dari students lain yg dengar jerita seperti pesta atau acara sukan pakaian bebas......

make it short it took us 20 mins la nak kejar dia sampai kolej delima, round padang dekat fakulti sains sukan....cheerleedar bersorak memberi semangat akhirnya hisham berjaya..kira oklah sbb aku asisted la jugak...

bila dapat tangkap biasa la bila kene rasuk lima org pegang pun tak cukup...last2 hampir 10 org yang bersama-sama pegang bawak ke surau perindu...

aku tak ingat siapa nama warden sbb aku bukan budak asrama..segan pulak nak masuk surau sbb pakai boxer..tapi ustaz suruh masuk jugak sbb darurat..nasib baik ada kain pelekat..aku sahut je la..ambik air sembahyang...ustaz suruh kami bersepuluh nie yang keletihan baca yasin....last2 yang baca yasin 4 orang yang lain pegang duduk atas dia......time tue pukul 2.30 mcm tue la...

dia mmg nampak lain mata dia terbeliak mcm marah,..pastue senyum itu yg buat seram tue...bila senyum aku takut hantu tue lompat je....risau...habis ustaz tue baca2 ayat..benda tue janji nak keluar sbb ustaz pegang ibu jari kaki...ingatkan dah okla...rupanya hantu tue tipu..adalagi la pulak,....jadinya terpaksa sambung baca yassin tak tahu la berapa kali, i think enough for 3 months friday nite yang tertinggal sebelum nie...

anyway jam merangkak ke pukul 4 pagi mmg semua dah keletihan benda nie tak nak keluar lagi aku nak balik tido sian pulak kat ustaz nie...last sampai ke subuh...lepas solat subuh pun tak keluar2 lagi sampai la pukul 7 barulah benda tue keluar..aku tengok muka mon pucat sgt rasa turun beberapa kilos disbbkan larian merathon tue tadi...

aku ada class admin law pukul 9.00 habis tue terus kami beramai-ramai melawat org sakit yang terlantar dekat hostel...
aku nak tahu sgt apa yg dia nampak....katanya masa dia nak pegi toilet tue ok jelah tapi bila masuk dlm tiba2 dia rasa ada benda pandang dia dari celah pintu tandas..benda tue tersenyum..lepas tue dia rasa mcm blank....anti klimaks kan...sbb nak tanya rupa....cerita nie tak dihebahkan sbb nanti budak2 lain takut nak guna toilet berkenaan......these storie were ours great n great memories..till now whenever we have had reunion this things would be on top of the chart......

aku pun ada benda nak citer nih...tapi bukan kat kampus atau hostel...tapi nih betul2 berlaku kat tandas kilang kayu balak,bekas tempat aku keje dulu.....

adalah sorang pekerja bahagian packing kayu...pompuan....kena rasuk.....so,ributlah satu kilang ada orang kena posession.....so,aku pun datanglah menyibuk...time tuh aku tengah main komputer kat opis.....

so,aku tengok la keadaan minah yang kena rasuk tuh...huiihh...seram siottt....mata dia jadik gelap...macam majin boo pun ada woo.....

dia menjerit jerit sambil bersuara guara,"kamu kotorkan tempat aku....kamu kencin dan berak semberono...!!!!!!warrkkhhhh!!!!"

wakakaka...tergelak pun ada.....mambang pun tau marah orang buang hasil buangan manusia...apa lagik makcik kleaner.....mesti marah..wakakaka....

menurut citer.....mambang yang merasuk minah tuh mengamuk...pekerja2 kilang kat situ tak tau jaga kebersihan...suka kencing dan berak mana2 pot diorang suka.....wakakakakaka.....teringat plak aku dengan iklan osman kering dengan ropie cecupak tuh....."jagalah kebersihan kerana kebersihan itu pangkal kesihatan..."waakakakakka....nasib baik mambang tuh tak cakap macam tuh....

amacam...seram ker??

hinder26, mcm penah dengar la cite ni, mamat yg 'round the world' ni...

aku start dari part 1 sampai grad, sokmo tukar kolej. kenanga, ade kes sendiri. cempaka pun. 2 kolej tu antara yg lama kat shah alam. kolej baru pun 'ada' gak. mawar ngan melati tu...

aku penah ikut trip ke itm dungun. mmg 'something' terase. aku stay bilik yg ala2 resort tu...apeke namenye

Ex-Uitm Kota Samarahan Kuching

best tol baca citer2 korg.. tapi.. selama aku blaja kat UitmKS tak penah aku alami.. cuma dgr citer org jer terutama pengalaman adik ipar aku (adik kpd abg ipar aku).. dia nie student baru n selalunya budak Jr. akan dok kat Blok lama..(saper2 student UitmKS tahu lah prosedur kan..) satu hari nie.. adik ipar aku nie, tetiber jer dtg p bilik aku yg agak jauh dari kolej dia.. aku tanya naper.. dia cakap nak stinggarden kat bilik aku.. pelik gak aku.. sebab sebelum nih tak penah plak.. brani2 pulak dtg sorg2 lalu2 para2 kakak senior.. aku benarkan lah.. dok semalam dua ngan aku.. malam tu aku tanyer naper tetiber nak tdo kat bilik aku.. dier cakap ader "sesuatu" ganggu.. so..dia citer la.. satu malam, dia study la kat bilik dia.. meja tak menghadap tingkap but stil leh la tgk ngan ekor mata sbb tingkap kat sebelah kiri.... malam tu.. dia rasa cam ader sesuatu jer berdiri kat ampaian kat luar tu.. dia toleh.. dia nampak sorg pompuan..rambut pjg.. membelakangi bilik dia.. macam tgh jemur pakaian.. heran gak.. sebab time tu dah kul 1 or 2 pg.. saper nak jemur pakaian pepagi buta.. dia buat derk jer.. pastu continue study... then tetiber jer dia rasa cam ader org cakar kat tengkuk dia n tgn dia.. langsir lak terbuai2 di tiup angin.. masih gak dia wat cam biasa n terus p tdo... paginya dia mandi.. terasa la pedih2 kat bekas cakaran tu.. then malam seterusnya.. dia dah takut..dia bawak la geng2 dia tdo kat lantai.. kaki menghadap tingkap lak tu.. sblm tdo tu.. diorg pillow talk la... then..tetiber dieorg ternampak kelibat org tgh dok perati dieorg dari luar tingkap..tgh duduk mengcangkuk kat depan tingkat diorg dgn mata merah menyala..Cik Pon rupanya.... aper lagi.. terus dieorg cabut lari dok kat bilik kengkawan yg lain..

byk lagi ler citer budak tu ngan aku...kes dieorg p kejar lembaga berbulu lebat ler.. aper la.. aku pun dah tak larat nak amik tau sebab aku takut benda tu terjadi gak kat aku.. at last..sampai aku grad takder la yg pelik2 berlaku... hmm.. ade gak satu kes nie.. tapi.. hmm malas nak taip la.. nanti2 la citer balik...........

[ Last edited by  jenni_84 at 14-1-2007 02:33 PM ]

sambil mengesat air mata... once nak cerita jugak...

dulu once pelajar utim,masa tu kat bilik dikolej...sedang once tido dan terjaga kerana bunyi orang menaip dengan kuat kat bilik once...disangkakan roomate sedang sibuk menyiapkan kerja kursus dengan kertas putih yg berselak-selak dan once hanya nampak belakang nya sahaja sibuk menaip..tu pun samar-samar jer nampak..pastu once tido balik....

sedar dari tido kawan once masuk bilik, once tanya dah siap keja menaip ke?dia pelik dan tanya balik once......

rupa-rupanya bukan roomate  once yg sedang menaip tu tp org lain..once pun tatau saper....baru once perasan tadi tgk dari belakang rambutnya panjang dan berbaju hitam................

once sedihhhhhhhhhhhhhh

napa ko sedihh?:hmm:

Originally posted by orion_pax at 14-1-2007 04:48 PM
napa ko sedihh?:hmm:

kesian......dia punya topik kene lock..

dulu masa kat hostel aku dok flat yg 2 bilik tu, satu blik 3 org tp aku dok sorg2 sebab jr aku blah nk duk ngn kawan2 dia.. masa aku dok sorg alhamdulillah takdde benda pun, in fact aku rasa aku lagi ' baik' dr dulu hehe
pastu ada budak baru masuk.. dia ni penakut sikit.. lama2 ngn aku2 sekali terbawa2 rasa takut tu..eiii tensen jek
ada sekali aku 'rasa' (sebab aku tak nmpk betui ngn mata aku) cam ada benda itam bertenggek kat katil dia, bila aku layan perasan tu benda tu cam lagi lama lagi jelas.. so aku cepat2 tanak pikir.. lama2 hilang la
pastu, dia kuar, klasmet aku lak masuk. yg ni sorg la problemo.. rasa2 aku dia ada problem kena buat org tp dia tak bgtau direct. tp ok la sebab dia tak bg aku saspen sama, apa2 hal dia takut sorg2 je.. kalau aku takde dia kunci abis pintu tingkap, tido pun buka sumer lampu, tp kalau aku ada dia tak kisah aku nk buka ke tak.. cuma ada sekali tu dia bgtau ada sekali aku tgh solat, ada pompuan ala2 cik pon dok bersimpuh depan akuu!!