CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

serius bergenang air mata rosse bila teringatkan ida yg tidur kat bus stand dgn anak2 yg masih kecik2  ... lebih2 lagi ada baby yg baru 3 bulan! yaallah dugaan apakah ini ....  

tt klu awk tak kisah ... tlglah usaha tanya2 kan keadaan ida skrg rosse betul2 sedih bila teringatkan baby tu

Reply 477# LaksamanaSunan

umah aku dekat dgn tesco kulim.....dah nak dekat la dgn kulim landmark tu....kat giant tu kan.....

Reply 480# binjai318

mungukkk punyerr jiran.. 1 lagi spesiss diketemui..

Reply 480# binjai318

rumah tak de pagar keliling ka?

perh..1jam 15min aku gigih baca post TT. menarik cerita ni. sedey pun ada. btw..den pun org somban gak..

pandai TT tulis cerita..

Reply 484# kieu

Ops..luferrrr..ni rmah mak ai....di kampung....dulu ok jer..tp sejak anak dia kawin tak mampu beli rumah gaknya..dia pun sambung umah mak dia..lebih kurang 10kaki lebar tu ...memanjang adalah 18kaki kot....mmg dah habis tanah dah....mmg durjana...yg mak aku ni jenis mmg tak suka cari gaduh...tapi mak aku takderlak ..main angguk jer apa depa buat...meant kalau kami adik beradik ngadu apa derang buat...likes lempar taik ka..amik durian kami...bebaru ni aku sambung umah mak aku ni...ngan kayu2 pun dia angkut lari pi umah dia ...mak aku pi sound lah....tapi tak kuar umah..last2 kami spakat angkat sendiri kayu tuh.....lahanat kan..tepaksa aku pasang lampu automatik..org lalu or pgg jer bata simen menyala lampu tuh..aku siap sound lagi..ni kalau amik jugak brg2 ni mmg jenis pencurilah gayanya....

Mak dia pun bleh tahan jgak jahatnya...kedai makan dia actually dah malap pun...so adalah org kampung tlg glamerkan balik kedai tu ngan antar nasi lemak..selain dari dpt upah nasi lemak tuh...air pun org order lah ngan dia kan..tp busuk ati nyer pasal...bila dah laku nasi rmak tadi...kedai pun dah glamer semula...mulalah....cakap kat makcik nasi lemak tuh...bukan hantu makcik karipap yerkkk..hahaha...yg nasi lemak dia tak laku ko...
Rupanya taktik dia mmg kotor....adik aku pi beli rasa lain...tanya makcik nasi lemak apsal sambal tak best dah...makvik tu cakap dah seminggu tak ngantar...dia tak amik pasal tak laku katanya..rupanya...adik aku bli nasi lemak yg dia buat yg telah di bungkus sebijik samanya...

Same goes to kakak dia sendiri...kakak dia widow nak cari duit duklah dpn kedai dia jual makanan..last2 dihalau nya...n dia pun menjual menu yg sama ngan kakak dia jual...jahatkan...satu korge kurang asam jawa...

Follow Us
hmmmmm
aku pun rasa2nya tak sabo kalu punya jiran vunguk cenggini
sedara mara aku yang vunguk dan suka ambil kesempatan cenggini pun aku angin
sebab sedara mara jerk, aku sabo
sebab ingatkan mak ayah kan

semoga tt tabah dan bahagia juga nanti

Reply 486# binjai318

apsal kuang ajar sgt jiran ko eikk...kuang asam betol...geram aku baca....lebeh kurang kuang asam mcm jiran tt gak...dapat jiran mcm ni....patut sembelih jer....bagi anjing makan....tp aku rasa anjing pun tak hingin....

Baca TT ni cite sesak je nafas eekk...baca pun da bengkek ini kan pulak tuan badan yang dok ngadap b ...
saritimur Post at 24-6-2011 13:30

Aku stay KL je. Xda la jauh sgt. Duk asing2 tp tiap2 mgu aku balik umah if ada bajet. Nk berulang nek komuter aku xlarat. Tp hbungan dgn mak bapak akrab mcm biasa. Ada kemanisan duk asing nie sbenarnya. Tiap2 hari rindu. Korg jgn cop aku anak mak eh. Tp serius, klau aku xbalik kang bapak aku asek kol je ckp mak masak nasi ayam la, masak asam pedas la. Fav aku tue. Semata2 nk suruh aku balik. Sbb aku dgn bapak aku kmceng. Nie mlm kang pn aku balik. Ada ja bnda kat keta aku bapak aku nk repair. Mgu lepas dia ganti radiator baru. Mgu nie tayar pulak.

Imah dgn Amri tue timbul lepas balik kmpung aritue je.

kan.kan
mula la ni teringat2 anak kat umah
nunul Post at 24-6-2011 14:07

Mlm tue dorg mesti xtido punya. Masa dorg duk kat tangga sek br la tido. Bayangkan dorg tido kat anak2 tangga tue berderet adik beradik. Alas la sokabar ke kotak ke.

menanti citer TT lagi..
syafarah_2k Post at 24-6-2011 14:51

Aku dapat singgah kejap2 je kat Cari nie skrg sbb bayk task tgh beratur mintak disiapkan. Nnt mlm lpas smpai Semban insyaallah aku update.

Jiran aku pun sikit punya gila babissssss......buat umah dah lah semput2 atas peranggan - aku tak ta ...
binjai318 Post at 24-6-2011 14:52

Adeh... jenis tandas terbang yg xtahan nie. Mcm xda tamadun. Mujur la korg jenis sound2 ja. Xdala sakit hati sgt. Wlaupun mmg sakit hati.

serius bergenang air mata rosse bila teringatkan ida yg tidur kat bus stand dgn anak2 yg masih kecik ...
msrosse Post at 24-6-2011 14:54

Aku pn xtau nk cari mana Ida tue. Xkn nk tnya mkcik aku kan. Mau dia santet aku jd mcm dia seumur hidup. Nntlah, kalau ditakdirkan ktorg berjumpa semula, adalah aku cerita kat sini. Anak dia yg sulung tue agaknya dh form1. Kalau ada fesbuk senang skit aku nk trace.

Reply  LaksamanaSunan

umah aku dekat dgn tesco kulim.....dah nak dekat la dgn kulim landmar ...
vionna007 Post at 24-6-2011 14:57

Dekat sgt la tue. Sbb umah pkngah aku kat taman apa tah.. jap aku google maps.......... ha. Taman Beringin. Tau?

huh..naik kebas kaki bersila semata-mata nk khatam kn tred ko nih

blk seromban nnt kim salam kt mak ek

Jiran aku pun sikit punya gila babissssss......buat umah dah lah semput2 atas peranggan - aku tak ta ...
binjai318 Post at 24-6-2011 14:52

panggil jurukur minta buat ukur semula tanah binjai kat kampung tu. pastu ckp kat jiran tu, sah2 jamban dia tu duduk tanah binjai. pastu suruh dia roboh atau binjai ugut dia kata nak pasang lawyer. sbb ikutkan kes binjai ni boleh dpt pampasan. den ni ckp sobab den kojo jurukur. byk dah kes pagar masuk tanah orang lain dan naik mahkamah. selalu cina la yang rajin claim2 mcm ni.

Dekat sgt la tue. Sbb umah pkngah aku kat taman apa tah.. jap aku google maps.......... ha. Tama ...
LaksamanaSunan Post at 24-6-2011 16:08

laaaa....taman beringin ker......pengasuh anak aku area tu la.....pengasuh anak aku kenal kot dgn pakngah tt ni......

huh..naik kebas kaki bersila semata-mata nk khatam kn tred ko nih

blk seromban nnt kim sa ...
pr3ttytw33ty Post at 24-6-2011 16:11

Aha.. Thanks.. Insyaallah.

laaaa....taman beringin ker......pengasuh anak aku area tu la.....pengasuh anak aku kenal kot  ...
vionna007 Post at 24-6-2011 16:16

Pengasuh tue sape nama? Mkngah aku pn mngasuh ape.

Pengasuh tue sape nama? Mkngah aku pn mngasuh ape.
LaksamanaSunan Post at 24-6-2011 16:18

makcik tu klu tak silap nama dia puteh......pakcik tu nama dia awang...pencen askar......kenal ker???? ke jiran pakngah tt kot.....