CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: akudancinta

ALL ABOUT VIETNAM PART XII

Close [Copy link]
sapa yang malas usung calculator or tekan2 kat henset, boleh donload vietnam dong - ringgit Conversion Table Homemade aku nih. Click the link http://blog3kaki.blogspot.com/20 ... nggit-malaysia.html

dzuhata posted on 30-5-2013 05:47 PM
sapa yang malas usung calculator or tekan2 kat henset, boleh donload vietnam dong - ringgit Conversi ...

Sebenarnnya aku kesian dgn yg org malas nak cr info ni. Dah ada internet pun msh lg malas. Tak pek aku nak cakap. Anyway, blog ko mmg cukup berinformasi. Tabek!!

dzuhata posted on 30-5-2013 05:38 PM
Gia Huy hotel tu selorong jer dgn An Tam tu. Kalau tak salah berdepan dgn An Tam Hotel. Deco lobby ...

Oh! dekat jelah ye. Aku tak blh lah hotel yg takde tingkap. Sesak nafas. Gia Huy pun tak mahal sgt. Dlm RM110 semalam. Ok la tu.

mangkuk_ayun22 posted on 30-5-2013 02:40 PM
Okey...nih nak share tips. Nak tanya barang2 yg nak shopping tuh nanti utk kegunaan sendiri atau ...

good tips

Assalamualaikum semua =)
Hehe, nak tanye, ade tak sape-sape nak pegi Mekong dan Chu Chi pada 20-21 Jun ni?
Saya nak cari lagi 2 orang dewasa, nak cukupkan korum.
Saya plan nk amik pakej Pacik Yusof, tapi dia charge USD 30/orang, sebab saya ada 4 dewasa, 1 baby (baby dia x charge kut).
So, kalau nak harga USD 25/orang, pacik Yusof kata kena 6 orang dewasa dalam satu group.
Yang bestnya, servis dia pagi-->petang, lepas jalan-jalan g Mekong & Chu Chi tu, dia bawak jalan-jalan g tempat murah. Bagi saya, kira murah sebab cover 2 hari+lunch+fee entrance. KAlau kita nak shopping kat Bin Thay pun sure best, sebab dia tau cakap Vietnam, xde lah kita ngan peniaga sana cakap macam ayam itik.
Ade sape-sape nak join x?

Semalam, saya sms si Ason, sms kitaorg macam ni:
Saya: Hi Ason. Saya ABC dari MAlaysia. Berapa harga pakej Mekong dan Chu Chi untuk 4 dewasa, 20-21 Jun?
Ason: HI KAKA 60USD/ 1 ORANG

erk...betul ke itu harga ason??? saya x reply lagi, sebab nak berpikir jap, ekekek

assalamualaikum semua. selama ni sy SR jer kt sini. hr ni terbukak pintu hati nak bercerita plak. InsyaAllah esok sy akan fly ke HCMC. Stay kat An Tam Hotel, 4 hr 3 mlm. Harap2 dipermudahkan urusan kami dari awal sampai akhir. forum nilah yg byk bantu sy utk kutip info ttg HCMC. terima kasih semua. In'allah panjang umur, bila pulang ke sini nanti sy cerita plak pengalaman sy di sana.

tp ni sy nak share sket pengalaman mase nak buat paspot. almaklumlah, pes time nak gi obersi   plan nak ke HCMC ni sejak end of last year. tp sy baru aje buat paspot hari selasa lepas. masa hari sabtu (25 may) sy ke imigresen utc pudu central. mak aihhh... Q kemain panjang. menurut pegawai bertugas, sekarang ni musim cuti sekolah. tu yg ramai sgt. dpt no giliran pun beribu2.  terlalu lama plak rasa. sy tinggalkan aje and bercadang nak dtg kembali esoknya. so pagi ahad plak (26 may) sy ke imigresen Kajang & Putrajaya. time ni plak pejabat tutup walhal dlm website dorg ckp sabtu ahad mmg bukak. so sy nekad utk dtg lg ke imigresen utc pudu central pd selasa pg (28 may). awal2 pg dah Q dpn pintu. alhamdulillah, dlm kol 12 tgh hari urusan paspot sy siap. TETAPI... sy kena dtg lg pd hr khamis utk kutip paspot sbb imigresen utc mengalami masalah sistem dan paspot hanya dpt dikeluarkan 3 hari kemudiannya. dan smlm sy dah amek paspot so sekarang ni segala urusan dokumen perjalanan sy dah ready. tunggu masa utk terbang saja.    yahooo

so kt sini, pd yg pes timer mcm sy, kalau boleh awal2 lah buat paspot tu. kalau buat last minit, mcm2 hal boleh terjadi. tu lah yg sy nak share dlu utk setakat ni. kalau terlari dr tajuk, mintak ampunnn ye TT. hehe..
Last edited by angguntuah on 31-5-2013 09:54 AM

Follow Us
akudancinta posted on 30-5-2013 01:42 PM
page 1 dh update..sy ada letak emel hhl2 dkt situ

neway ni untuk nisa

aku baru perasan kau yg buka bengang baru ni beb... maklumlah aku lama tak online...
Ramai tanya pasal shipping and air kargo... aku dah tak lalu nak terangkan...
kalau kau jumpa info dalam thread 8 tu ko tampal le kat 1st page ya...

ellafarz posted on 31-5-2013 11:21 AM
aku baru perasan kau yg buka bengang baru ni beb...  maklumlah aku lama tak online...
...

aa..aku yg bukak sbb tgk berhari2 rumah baru x muncul2

ok..klu aku jmp aku pastekan. byk noo page nk kene belek2..x lalu dh
tgk x hijablista last week? lin kecik masuk tv woooo
lps ni rmila kedai dia kene serbu lg

akudancinta posted on 31-5-2013 11:27 AM
aa..aku yg bukak sbb tgk berhari2 rumah baru x muncul2

ok..klu aku jmp aku pastekan. byk noo  ...

ye ker lin masuk hijabista??... kelassss...
Makin mahal ler cotton si lin tu... makin deman ler dia... adehhhhh
Aku nak cari lubuk baru kirai cotton beb... aku dgn Fid tgh rieki lubuk baru...
Once confim aku roger korang... kita beralih angin skit... barang makin mahal dekat HCM.
Tahun lepas 9 kali ke HCM tahun ni 4 kali jer rasanya...

simpai posted on 30-5-2013 04:28 PM
oo gitu ..kira 24hb tu syashai dh nk flight balik la yer ..
flight balik kul berapa 24hb tu ..?

sy naik flight dalam pukul 7 pg..
kna bangun awal lagi la..selalu trip sy mesti pg2..
x nak rugi mase..he he he

roti_paun posted on 31-5-2013 08:54 AM
Assalamualaikum semua =)
Hehe, nak tanye, ade tak sape-sape nak pegi Mekong dan Chu Chi pada 20-21  ...

nice info... happy holiday  

roti_paun posted on 31-5-2013 08:54 AM
Assalamualaikum semua =)
Hehe, nak tanye, ade tak sape-sape nak pegi Mekong dan Chu Chi pada 20-21  ...

maybe sbb sis 4 org je sbb tu mahal. sbb ason sewa coaster 11 seater. mcm me dulu, pegi mekong 11 adult and 3 kids. so dpt sorang usd 18 dan kids dia x kira. maybe sis bole cari org nk join sekali, maybe dpt murah

ellafarz posted on 31-5-2013 11:32 AM
Makin mahal ler cotton si lin tu... makin deman ler d ...

Ella nak try tak yg pasar bin thay tu? Nnti akak cari contact no dia.

Aku sebenarnya msh tak faham apa beza kain2 baju kat Bin Thay & Ben Thay market ni. Bukan durang jual benda yg sama ke?

aa..aku tgk. lin siap bwk pompuan tu g kedai jual telekung lg
tu la..makin deman la diorg ni. kain aku ada 1 tu ada kesan kene air..gerammnyala hai. x leh nk jual dh
haa..nnti roger ye. mls dh nk beli kt diorg ni. nipu org 1 hal..mintak kurang pn x bg
pdhl selalu beli dgn dia.

pg 1 dh update..untuk yg tny psl shipment tu.

akudancinta posted on 31-5-2013 02:08 PM
aa..aku tgk. lin siap bwk pompuan tu g kedai jual telekung lg
tu la..makin deman la diorg ni. kai ...

kelasss... makin maju ler business dema!
kain dekat ben than and bin they ada beza... some cotton sateen and some not! so kena pandai pilih ler...
some mmg sama some tak sama... kalau dah biasa beli cotton mmg leh tgk perbezaannya...
Ko jgn mimpi minta kurang beb, ada masa lagi naik harga adalah... alasan harga brg dah naik n forex dah naik...

Tifamie posted on 31-5-2013 01:33 PM
Ella nak try tak yg pasar bin thay tu? Nnti akak cari contact no dia.

nak try kak... nanti dapatkan contact number ya...

Lagi satu aku nak citer pengalaman naik teksi kat sana....naik teksi vinasun dan mailinh jer (betul ker aku eja ni) otai kalah salah tlg betul kan... berhati2. Untuk yg 1st time pegi kena hati2 naik teksi terutama kalau takde org lelaki.

Masa pengalaman aku aritu... kami kesana dlm 3hari 2 malam. Setiap hari naik teksi dari hotel ke pasar dlm RM 15 camtuh ler. Mlm terakhir tuh kami kena paw dengan pemandu teksi . DIa ketuk kitaorg dlm RM 60 beb!!!.... time tuh pakat2 mengigil tekpaksa bayar jugak. Dia kunci pintu tak kasi kitaorg kuar slagi kitaorg tak bayar...... nak jerit takot dia berhenti btoi2 kat tempat gelap. Padahal time tuh dh smp depan pintu hotel.

So kitaorg repot ngan org hotel tuh... dia pesan lain2 kali naik pasti kan ingat no teksi yg kita naik.... no bukan no plat. No teksi tertera di badan teksi sebelah pintu tuh... so lepas ni korang biler tahan jer teksi tuh pastikan terus ingat no tuh. Untuk apa2 kes bleh buat repot.

mangkuk_ayun22 posted on 31-5-2013 04:28 PM
Lagi satu aku nak citer pengalaman naik teksi kat sana....naik teksi vinasun dan mailinh jer (betul  ...

kalau baca kat blog, ramai yg penah pegi hcm dok rekemen teksi vinasun dan mailinh ni..
ramai dok kata, ini antara teksi yg bleh di percayai...tp takleh percaya jugak ehh...

dlm ertikata lain..apa pun kita kena berhati hati......
mujur aritu, tak kena dan vinasun. Cuma sy terkena ngan saigon taxi tu je..

Last edited by Inaz69 on 31-5-2013 05:18 PM