CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Lobai.Astaga

[Tempatan] David Teo Kena Pelempang Di Depan PM

Overnye..tampar tu bkn dah leh classified as physical attack ke?

ulasan aku.

Moderator Rosyam bukak pertanyaan pada David, dia tak bagi mic pada David dan David terpaksa cakap kuat untuk suarakan pendapatnya. Ini kesalahan Rosyam. dan cara dia layan David seolah David nak cetus kontroversi.

Bila Rosyam sedar David cakap kuat sebab mic tak ada, baru Rosyam bagi mic dia pada David, semasa David nak teruskan persoalan dengan " gaya dia " . Seorang macai bodoh umno nama Mat Over yg duduk jauh kelihatan berjalan kearah pentas melalui beberapa org pegawai keselamatan yg sepatutnya sudah cam awal niat Mat Over tadi meluru ke arah David yg ketika itu dapat mic dan tengah berpantun tiba2 ditampar!

Kalau tak ada adegan bodoh Mat Over, David hanya nak kata yg moderator harus pandang disekeliling pentas yg bulat tu untuk bertanya pada hadirin2 untuk luahkan permasalahan penggiat seni keseluruhan..bukan hanya tumpu satu pihak aja.. itu yg David nak sampaikan.. apa yg kurang ajarnya kat situ?

Dalam halnih.. Mat Over yg bersalah. sifat Keumnoan dia yg sebelum nih mmg sering nampak dia pakai baju umno tampa rasa sabar terus semberono tampar org dalam majlis rasmi itulah sebenarnya KURANG AJAR.

Nampak?

Asal umno je...bodoh.

copypaste dari satu komen kat MK

wana89 replied at 18-5-2017 10:22 PM
Apa beza melayu tua dengan melayu jati??

Bezanya bahasa weols lain sikit daripada bahasa melayu jati dan weols tak de pengaruh tuk arab

sabbath_shalom replied at 18-5-2017 11:57 PM
Muka i iras2 Avi Dar.

Ala...anti zionist tu just nak pura2 Islamik je...konon baca Al-Quran tia ...

Yang neh ke, dik Sabbat? Hemboi222 padan lar pecah dara2 hadekk tue

Bedah.Cun replied at 19-5-2017 11:49 PM
Bezanya bahasa weols lain sikit daripada bahasa melayu jati dan weols tak de pengaruh tuk arab ; ...

Sangat malang kita kan, sebab diarabkan  

...please lah, next time pilih lah moderator yg ceredik seperti ini

https://youtu.be/7o0-vT4Y4uo

Follow Us
sabbath_shalom replied at 19-5-2017 12:55 PM
Memang camtu sis...kerusi kat bank kalau sebelum tu Melayu duduk...ada Bidayuh ni takmo duduk... ...

Ni versi lain pulak tak pnh dgr lagi belah sabah swak sana. Yang aku tahu dorg ni dalam satu family sedara Mara Ada isle kristian bagaiiii jd hidop harmoniiiiii giteww. Tak mcm belah Malaya ni mcm nak runtuh donia klu melayu nmpk kaper pasang salib kat luar gereja Atau kontrak buat rmh sampai nmpk atap rumah mcm design salib

OrenTheReturn replied at 20-5-2017 03:24 AM
Ni versi lain pulak tak pnh dgr lagi belah sabah swak sana. Yang aku tahu dorg ni dalam satu famil ...

Melayu Sarawak sana kena la sesuai kan diri sis....minoriti kate kannnn.

Bedah.Cun replied at 19-5-2017 11:57 PM
Yang neh ke, dik Sabbat? Hemboi222 padan lar pecah dara2 hadekk tue

Haah yg tu la sis...hummmp ahhhh uhhhh ummmp gitu bunyik hadek i tu.

Aku tgk balik video psl ni rosyam noor pprt perangaiiiiii, bery d uncool sgtttt, cepat melenting sampaiii tgn dah sentuh David Teo dasar ummah melayu isle suni cepat naik marah jiwa terrorissss sgtttt. Sepatutnya sbg moderator bila ada tetamu dtg bagitahu suruh tgk sebeelah ruang laen yg tak diberi perhatian apa salahnya dia ambik benda tu posititf n ckp thanks bagitahu akan bagi perhatian pd tempat duduk dibahagian2 lain jugak. Dan klu David teo  nak berckp apa salahnya bagi peluang kat dia since diq dah Ada kat situ n berusaha dtg bagitahu, buat benda tu mudah n fun kenapa mesti ko nak  kena formal bagaiii mcm jakunnnnn sgttt bangsattttt tu! N Dari awal dia dah buat ckp kasar dekat David Teo mcm org tu nak buat masalah. Dasarrrrr bangsatttt sgttt lah rosyam noor melayu pprt jakunnnn sgtttt setakat dpt jd moderator forum bersama pm. Tak perlu nak jakun sgttt lah klu dgn VVVIP sampai kena formallll gila baeeee, kena ubah mentality, vvip pun manusia mcm kita, ni bukan majelis angkattt sumpah diraja, ini forum bincang dgn pm, bg peluang org berani utk berckp. Bangsattttt betul si jakunnnn ni.

Lps tu blh pulak letak tgn atas bahu najib Cuba nak cucuk satu donia blh dgrrrrrr, low classss punya jantannnnnn dasar pprt jakun.

Lps tu dtg pulak sekor lagi melayu isle suni yg dah naik syeikhhhh utk melengkapkan keislamannya dgn mengganassss terrorissss terhadapn cina kaperr tu. Ya amponnn apa nak jadi dgn bangsattt2 melayuu ni semua?

Check ig rosam noor rupanya dah jadi dato siap duk bagi talk sana sini, talk kepala otak dia! Talk apa yg dia blh bagi? Klu tgk dr insiden ni sah2 jenis mentaliti sampah, jenis ni blh bagi inspirasi apa? Jenis tak terbuka pd kritikan n keterbukaan org lain, jenis tak blh ambik cadangan n kritikan, jenis pprt  jakun kaki bodek, jenis mentaliti sempittttttt!

OrenTheReturn replied at 20-5-2017 08:20 AM
Check ig rosam noor rupanya dah jadi dato siap duk bagi talk sana sini, talk kepala otak dia! Talk a ...

Oren.....aku setuju sangat point yg ni..Dari aku yg tak ambik port sangat pasal si david ni skrg aku jd penyokong dia pulak. Depa ni tak tau kah si david ni bnyk tolong melayu.

Edited by OmJualGas at 20-5-2017 11:44 AM
kelana36 replied at 19-5-2017 09:16 PM
ulasan aku.

Moderator Rosyam bukak pertanyaan pada David, dia tak bagi mic pada David dan David t ...

Bolo punya macai umono....

scorpionkiki replied at 20-5-2017 08:32 AM
Oren.....aku setuju sangat point yg ni..Dari aku yg tak ambik port sangat pasal si david ni skrg a ...

Khenn....kesiannya kat David teo dimalukan sampai mcm tu sekali dek kebodohan dua ekor bangsatt tu. Betul dia byk tolong melayu, aku pnh baca retis bwh dia dipaksa beli rmh bagai, bagi pakej umrah utk parents lah apa lah. Mmg teraniaya betul lah dgn perangai baran melayu.

So...mangkok over  likes hitting people to teach them a lesson.  Wonder what happens when mangkok over feels that he wants to teach his wife a lesson.  Violence will never be the best way to teach respect.

Apa tindakan undang2 yg akan diambiil oleh polis terhdp mat over? Takkan dlm majlis ada pm tiba2 dia dtg depan tamparrrr muka org sekuat hati depan pm bagi kecoh satu majlis takde apa2 tindakan di ambil. Klu yg buat mcm tu bukan melayu dah kena gari bawak g balai dgn keta. Unsur racist mmg ada dlm hal ni, tambah2  DT cina lagi dorg berani kurang ajar n buli dia dlm tu. Melayu mmg Ada perangaiiiio cepattt rasa tercabarrr n naik darahhh klu dgn bangsa lain terutama yg bukan isle, tambah2 klu ramaiii2 lagi rasa kuat nak tunjuk superior!

skrg ni rasa hopeless pun ada di negara kita ni...yg ala gangster and pro govt mmg lepas saja dan kalau kena sekalipun ciput saja. Baru ni kes anak MP yg serang mp govt di luar parlimen...tu pun kalau tak silap denda ciput saja