CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: akudancinta

ALL ABOUT VIETNAM PART XII

Close [Copy link]
Inaz69 posted on 31-5-2013 05:16 PM
kalau baca kat blog, ramai yg penah pegi hcm dok rekemen teksi vinasun dan mailinh ni..
ramai dok ...

Itula pasalnya.. Saya terkena ngan mai linh tu... Tp ok lah dia tak paw mengarut. Dia just turunkan kitorang sblm sampai destinasi. Nasib baik dh nk sampai hotel. Sblm naik Price lain, bila dh naik rege lain plak. Opkoslah takmo byr... Kenalah turun.. Huhuh.

Sekarang ni tgh sibuk menyiapkan nota2 penting untuk ke hcm ni. Terima kasih pd forum yg byk menbantu.  Maklumlah 1st time nak ke sana. Dalam senarai, kedai kain cotton yg nak pegi termasuklah kedai lyn yg glamor tu dan kedai auntie dam. Tp bila baca part2 yg latest ni  kenapa byk sgt komplen pasal lyn tu yek. Takut pulak dgr cite ada yg kena marah dan kena halau. . Kasar betul dorang ni. Tak macam d bandung lemah lembut je layan customer.

Selain kedai lyn dan kedai auntie dam ni kan, leh tak otai2 bg tau kedai mana lg nak beli kain cotton yg cantik2. Acik cuma nak g ben than je trip ni. Acik tak suka lah org kasar2 dan marah2 ni. Buat hilang mood je nanti. Satu kali dorang marah  takut 10 kali pulak acik naik darah nanti.

AcikAmong posted on 31-5-2013 11:48 PM
Sekarang ni tgh sibuk menyiapkan nota2 penting untuk ke hcm ni. Terima kasih pd forum yg byk menbant ...

acik.....orang sana memang kasar.
kalau tak percaya....upon arrival dh jumpa imi depa yg tgk kita dgn ekor mata.
seriau kita tunggu dia cop paspaort.

kedai dlm ben10 tu ada byk cuma yg femes amos tu mmg si Lin.
masalahnya otai mcm ellafarz yg deal banyak dgn dia pun dh naik hangin.
so elakkanlah klu tak suka layanan yg tak semesra Bandung atau Jakarta.
aunty dam tu ok....lemah lembut. kita nk menawar lebih2 pun rasa tak sampai hati.

Sekarang ni tgh sibuk menyiapkan nota2 penting untuk ke hcm ni. Terima kasih pd forum yg byk menbant ...

Aku pun baru nak tanya soalan yg sama psl kakak aku dok sibuk suruh borong kain cotton. Org yg suka marah2 customer time jual barang mmg nak kena bom dgn aku klu aku dah hilang sabar.

dee556 posted on 1-6-2013 12:17 AM
kalau tak percaya....upon arrival dh jumpa imi depa yg tgk kita ...

Aku nak tanya otai ni. hehehehe!! sori ye, aku psl kain2 bukan bidang aku tp bila kakak2,adik2 pompuan dok minta beli, nak tak nak kena gak amik tau.

Apa beza beli kain cotton di Bin Thay dan Ben Thanh?

Peterpan17 posted on 1-6-2013 12:24 AM
Aku nak tanya otai ni. hehehehe!! sori ye, aku psl kain2 bukan bidang aku tp bila kakak2,adik2 pom ...

Kain cotton jenis sama.. Mcm2 jenis ada. Corak ada yg sama ada yg tak sama. Kat mana lebih cantik dan murah bgantung pd individu. Mcm saya suka beli kat binh tay sbb suka corak kat sana dan layanan mereka bagus. Kat ben10 penjual cam sombong sikit.

kalo mn yg nk meniaga boleh pegi thanh binh... Sana mmg borong jerla.. Corak mmg latest. Kena amik at least 3 helai satu color setiap design. Takleh beli selai2... Dan utk info peniaga situ tau ckp Vietnam jer.

Follow Us
Lagi satukan @Peterpan17 , kalo setakat beli sikit beli jerla kot kat ben10 tu jer. Jimat kos. Nk ke binh tay pun kos gak dan amik masa, kena naik teksi or bas.

lilipie posted on 1-6-2013 10:09 AM
Kain cotton jenis sama.. Mcm2 jenis ada. Corak ada yg sama ada yg tak sama. Kat mana lebih cantik  ...

Aku pergi 1 family dgn budak so kami akan sewa van utk bawa kami ke sana sini. Aku ingat Bin Thay yg jual borong gitu. Dengar cerita Ben Thanh ni baik aku ke  Bin Thay sajalah. Kat Bin Thay ada jual telekung2 dan tudung2 tak?? Ini pun di kirim oleh kakak2 dan adik2 perempuan aku.

roti_paun posted on 31-5-2013 08:54 AM
Assalamualaikum semua =)
Hehe, nak tanye, ade tak sape-sape nak pegi Mekong dan Chu Chi pada 20-21  ...

Mahalnye ber 4 pun dia charge usd30 nak kena 6 Org baru leh dpt usd25 ke?   Kalu gi ber 2 tak tau lg berapa rate nak ke Mekong river.. Ason usd60 mahal giler.. Last edited by dura81 on 1-6-2013 02:11 PM

dura81 posted on 1-6-2013 01:55 PM
Mahalnye ber 4 pun dia charge usd40 Mcm mana ler sy pegi ber 2 je.. Tp x sama date.

ko ikutlah SIC tour. SIC maksudnya durang kumpul2 semua org2 yg nak gi tour. Cthnya ko berdua, nanti ada lg org lain 3, pastu masuk booking ada 2, org2 ni dikumpulkan sekali & buat SIC tour. Maksudnya tak private mcm kita sendiri saja. Begini lbh murah.

Peterpan17 posted on 1-6-2013 02:08 PM
ko ikutlah SIC tour. SIC maksudnya durang kumpul2 semua org2 yg nak gi tour. Cthnya ko berdua, nan ...

McM mana nak joint SIC tour? Info yg sy dpt dr forum Ada yg gi Ismail pasar malam vnd200k, tuan travel usd12, Ava hotel usd 10. Tp rate yg diorg tu boleh dpt ke Kali ber2 Je?

dura81 posted on 1-6-2013 02:20 PM
McM mana nak joint SIC tour? Info yg sy dpt dr forum Ada yg gi Ismail pasar malam vnd200k, tuan tr ...

Bukan hotel & mana2 travel agent kat sana ada ke?? Aku baca thread & comment dr tripadvisor byk mat salleh pun join tour ni.

Syashai posted on 30-5-2013 03:29 PM
same la kte..
nanti serempak tgur2 la ya..
saya dengan family dalam 7 org dgn bdk2 sekali..

wah..sama flight..nnti tegur2 yer..kami berlima..geng satu tempat keje..bleh naik bas sesama..

depa memang kasar hokeh.
masa kat pasar malam, dok tarik2 tangan saya, tangan yg kat atas sikit pada lengan (org pggl apa ek)
sampai sakit merah2. nasik baik tak lebam je.
then selepas2 tu. sapa2 yang dok tarik2 tangan. saya rentap balik je. kena kasar balik.
kalau lemah longlai. habeh ar.

dee556 posted on 1-6-2013 12:17 AM
kalau tak percaya....upon arrival dh jumpa imi depa yg tgk kita ...

kenapa dgn kak ellafarz? dia naik angin dgn lynn or lyn naik angin dgn dia?
wah tu pelanggan tetap tuh. borong banyak pulak tu.
kat pages mana ek citer kak ella tu? tq...
(dedulu suka baca pglman kak ella sbb tak kedekut pglman and tips2)

Peterpan17 posted on 1-6-2013 01:00 PM
Aku pergi 1 family dgn budak so kami akan sewa van utk bawa kami ke sana sini. Aku ingat Bin Thay  ...

Oooo... Cho Binh Tay tu nama pasarnya, tletak di kawasan Cholon. Mmg dlm tu lebih pada borong.. Tp kalo baju jubah, Vietnam silk dan cotton leh beli sikit2 takde syarat. Tp kalo baju bdk2, baju tidur, beg etc kena beli borong.

akan tetapi kalo pandai mengayat dorg bagi jer beli sikit wpun rege tak semurah rege borong.

utk beli telekung dan tudung plak, cari kat psr mlm jer.. Takpun kedai2 sederet kedai mkn basiroh dan hotel pink saigon tu byk kedai yg menjualnya. Sediakan wangnya ajer dan teknik menawar.

dura81 posted on 1-6-2013 01:55 PM
Mahalnye ber 4 pun dia charge usd30 nak kena 6 Org baru leh dpt usd25 ke?   Kalu gi ber 2 tak ta ...

tour ni mahal sebab kita sewa the whole van utk kita2 jer for the whole day. kita tak share dengan orang lain. tour ni bukan takat bawa kita g mekong or cu chi tunnel jer, dia akan bawa kita ke mana saja yang kita nak pegi for the whole day tu. sebab tu pricey tapi berbaloi kalau pergi ramai2 (van tu muat 12 orang) dan lebih elok kalau kita ada banyak tempat yang kita nak singgah. can refer here http://blog3kaki.blogspot.com/2012/11/pakcik-yusuff-pa-hang-our-local-tour.html

tapi kalau berdua jer buat membazir duit jer sewa van diaorang ni. baik ambik tour provided by hotel. masa i kat an tam dulu pakej g mekong river or cu chi tunnel USD10 jer per person. kalau tak silap (dengar dari ulut orang jer) diaorang ambik depan hotel pastu naik bas ramai2 ke mekong river or cu chi tunnel pastu balik semula ke hotel. exclude breakfast, lucnh & entrance fee.

lilipie posted on 1-6-2013 08:41 PM
Oooo... Cho Binh Tay tu nama pasarnya, tletak di kawasan Cholon. Mmg dlm tu lebih pada borong.. Tp ...

Klu mcm tu elok lg aku beli kat Bin Thanh ek. takde nak hangatkan hati mcm kat Ben Thanh. Pasar mlm pun ada. Tengkiu sis.

dzuhata posted on 1-6-2013 10:20 PM
tour ni mahal sebab kita sewa the whole van utk kita2 jer for the whole day. kita tak share dengan ...

betul la dzuhata..klu setakat ber2 jer ...amek pakej yg kongsi2 kat hotel tu murah US 10
bwak bekal siap2..tempat nk gi pun situ juga hehe

bagi yg bwa famili atau rombongan muat 1 van boleh la try nego harga siap bf n lunch tu
tp klu x cukup korum nk 2 orang pakngah & makngah leh join ke mekong 23 Aug
klu x no hal..pakngah n makngah join hotel tour group tu jer,

Salam...sy pegi 23hb ni..ade sesaje yg same date x?? Hotel xbook lagi...ni tgh pening cari....nak duduk kat ruby hotel benh thanh..ade sesaje penah duduk sini???