CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tapibukanaku

Zamani Slam dibebaskan dgn jaminan polis. #doauntukzamani #tekaduntukberubah

Close [Copy link]
member aku semalam g balai hulu klang ni... nampak la zamani n the gang berdoyon2 turun dari trak..
rupanya zamani kantoi sebab ada pusher yg kena tangkap dulu..so dia petik la sape yg amek barang tu..

Edited by Robab at 22-1-2015 11:08 AM

aku baru tengok australian movie semalam tajuk Candy.

Ada Heath Ledger and Abbie Cornish pasal diorang ni couple yang sama-sama addicted to Heroin. Kesian tengok diorang nak quit and aku pon ada baca online yang nak quit/withdrawals memang sakit and its depicted properly in this movie. Sebab Heroin ni once dah kena sekali, SEKALI jek, your whole body will want it more. That's why janganlah sesekali cuba nak try sikit pon or sekali jek. Sebab dadah keras/hard drugs cenggini memang susah nak quit. Bahaya dah kena sekali nanti nak berkali-kali.

sedih tgk.. rasa nak nangis.. membesar dgn lagu2 dia... dia ni nak melawan pun tak larat.. kurus kering..
tapi suara dia pergh.. sama je.. kurniaan allah... semoga dia selamat di dalam tahanan...

aurora273 replied at 22-1-2015 09:59 AM
JS Kevin
Nama: Zul Adnan Bin Mohd Razali Said
Asal: Kg Bumiputera, Keramat, KL

sekampung lah dgn awie. kg bumiputera yg da dibangunkan dgn mcm2 pembangunan...

Syd replied at 22-1-2015 10:00 AM
JS Kevin tu
lagi dia stone

JS Kevin dan xpdc berpisah tedaa...

degil81 replied at 22-1-2015 10:04 AM
member aku semalam g balai hulu klang ni... nampak la zamani n the gang berdoyon2 turun dari trak..  ...

lahaii....tak dpt ku imaginekan zamani turun trak polis terhuyung hayang..
depa ni bila da lalok mmg tak ingat apa da..da duduk dlm lokap pun masih ingat duduk kat rumah...sampai kena balun dgn polis baru tersedar dari lamunan

Follow Us
Syd replied at 22-1-2015 10:00 AM
JS Kevin tu
lagi dia stone

aku dapat rasakan mcmana ketagihan tu... mcm aku, tak boleh kalau sehari tak dapat nasik... menggigil wooo... bila makan nasik ngan kicap je, tak sampai 10 minit segar balik... fuhhh

Fainors replied at 22-1-2015 09:18 AM
Terbaca status dkt Amran Fans, katanya ada video zamani disuruh nyayi sementara tangan dia masih dig ...

yer betul
aku br tgk video tu
aku x minat zamani ni so tak tahu lagu apa dia nyanyi

aku peminat zamani dari zaman Slam popular dulu..

memang dah tau lame dah die menagih, tapi walaupun die menagih, die takde kes-kes kurang ajar..
mase zaman die top dulu pun, die sangatle humble..kalo tak takkan sitinurhaliza pun boleh berkawan dengan die..
die pun jenis anak baik, utamakan arwah mak die..

memang sayang sangat zamani jadi camni..
kalau le die kahwin waktu zaman kegemilangan die dulu dan ade famili, mungkin hidup die boleh diselamatkan lagi..
kawan-kawan Slam die semua dah kahwin, bahagia je ade famili..

sebagai peminat, sedih sangat hidup die jadi camni..semoga die dapat diubati..

Sedihnya tgk video tu. Smpi hati polis tu record. Bukak aib dia. Last part dia nyanyi terasa diri amat terhina kau lakukan. Nangis iolss

reenz013 replied at 22-1-2015 10:10 AM
yer betul
aku br tgk video tu
aku x minat zamani ni so tak tahu lagu apa dia nyanyi

Tgk kat mana sis? Boleh bagi link. Cari x jumpa2 pun. Tq

Extralink replied at 22-1-2015 10:18 AM
Tgk kat mana sis? Boleh bagi link. Cari x jumpa2 pun. Tq

kat beautifulnara ada. tengok kat sana je

siti_kus replied at 22-1-2015 10:13 AM
Sedihnya tgk video tu. Smpi hati polis tu record. Bukak aib dia. Last part dia nyanyi terasa diri am ...

iols da tengok da bideo tu. suara zamani mmg masih sedap. tak berubah pun. sedey nya lahaiii..

cc: @Syd @doubleA

iols saspek zamani tgh stone gila masa kat lokap tu. maybe dia sendiri pun berada dlm dunia nya je masa tu

mamarilia replied at 22-1-2015 09:41 AM
sedih sangat masa tgk video dia kena paksa nyanyi tangan bergari.. kesian dengan nasib dia.. saper l ...

Ameen mama..

tapibukanaku replied at 22-1-2015 10:20 AM
kat beautifulnara ada. tengok kat sana je

Tgk kat nara ada gambo je. Video xde. Ke x leh tgk pakai fon? Tapi biasa kalau nara letak video boleh je tgk..

Dah.dpt tgk last2.. Kat youtube pun ada rupanya. Kita yg tgk yg rasa kesian kt dia.

Extralink replied at 22-1-2015 10:25 AM
Tgk kat nara ada gambo je. Video xde. Ke x leh tgk pakai fon? Tapi biasa kalau nara letak video bo ...

klik kat gambo then baru bideo tu jalan

meleleh2 air mate tgok video tu
sedih benar keadaannye
kite org luar yg tgok pun sedih
apetah lagi kaum kerabat die

Last edited by edoraixora on 22-1-2015 10:29 AM

Lavender_Violet replied at 22-1-2015 09:09 AM
Bila ko ckp mcm ni, aku jadi takut
Aku ada anak bujang yg tengah membesar, sekolah menengah
Utk  ...

Kalau ada masa pantaula dorg, kalau x kerja cubalah htr & jemput balik sekolah x kiralah sampai form 5 hatta sampai uni pun sampai boleh...at least hbs sekolah, ko-korikulum ke kita dah terpacak dpn sekolah..xde masa dorg lps sekolah nak ikut2 kawan pergi mana2.. Ni pengalaman aku la ..aku ckp straight je anak2 aku sekolah BTHO (bdr tun Hussein onn Cheras) org2 sederhana dgn senang tp yg sedihnya kalau tgh tunggu anak2 balik sekolah..berapa ramai yg ponteng ..loceng dah nak bunyi baru bertebaran dtg balik kat parking motor buat2 pakai balik baju sekolah... Belum lagi yg hisap rokok kat lorong2 blkg rumah org... Ada bdk satu kelas anak aku dulu dpt 5A upsr... Kerana pengaruh kawan akhirnya spm pun x amik sibuk merempit sana sini sedangkn anak org kaya.. Sbb makbapak sibuk sgt dgn dunia dorg x kawal anak..sedihla aku tgk bdk2 wasted mcm tu..jd mak pun x sedih ke penat2 bawak 9 bulan, contraction, meneran, jaga dr kecik..alih2 dh besar mcm tu...tu la kalau boleh htr sekolah tgk sampai dia masuk sekolah...tunggu pun  nmpk dia keluar dr gate.. Jgnla sampai terlmbt dh x boleh buat apa..

tu blum masuk uni... Aritu anak kawan citer kat unisel, uitm area Shah alam ada member2 citer kalau nak study hard x mo ngantuk ada pusher bole jualkn drug tp x tau la pulak jenis apa... Nauzubillah sampai mcm tu sekali nak merosakkan budak2.. Aku ckp jgnla percaya sekali dah hook sampai susah nak lps... Meth la tu agaknya..