CariDotMy

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Modngengade

[Tempatan] Insaflah, pakcik dah tua

lkick2113 replied at 6-6-2018 08:23 AM
Taliban memang macam Tu Mr. B

I harap kerajaan baru ni terbuka lah sikit pasal ni, Tak payah la ...

Begitu-lah harap-nya Ikick.

Sa-tiap orang berbeza, masing-masing ponyai cara sondiri dalam menjalani kehidopan-nya megikot apa yang dirasakan sesuai dan disukai-nya. Jika ada yang suka menjadi lobai dan lobainita kederah dan mengikot telunjok orang lain, maka jadilah dan rai-lah bagai nak rak sa-kalipon, begitu joga jika ada yang tidak suka ato tak sanggop jadi dungu sa-demikian, maka biarkan moreka dan tak osah-lah memaksa apolagi menghukom. Jika ia berpikir nak jadi lobais pulak nanti, ia bolih je molai bertakbir sa-perti lobai-lobai yang lain. Ia-nya adalah normal jika ada yang menolak, yang tidak normal dan cordik adalah bilamana ada yang emosional tidak dapat menerima penolakan dan molai nak menghukom.

Harap korajaan baharu membuat perobahan dalam mendepani pemikiran talibanism, konsep wasatiah sahaja tidak berkesan, musti ada osaha untok membuat masarakat beropaya untok celik mata dan sadar kebejatan yang borlaku.

kawahapi replied at 5-6-2018 01:40 PM
Tak puasa tu makan la dekat rumah, pakcik ponnnn

kat umah bini marahhh

jiji85 replied at 6-6-2018 10:23 AM
teringat dgn cerita mak aku masa monthly check up b4 puasa hari tu..ada makcik tu tetiba cakap x lam ...

agaknya makcik tu kena consume ubat pagi,tengahari ,petang sebelum maghrib, utk elak mata dia berair..husnozon je laaa

biozipstar replied at 5-6-2018 09:48 PM
makan punn tempat yg terbuka. atlis nak makan pun cubalah makan kt kebun ke... haha...

kannn kat kubur ke,,sapa pun x brani pegi

Another contoh of wasting taxpayers money. Dana utk bayar lobai tangkap org makan. Makan pon Salah kahkahkah

Teringat masa aku duduk sewa bilik dkt rumah area Cempaka dulu.

Tuan rumah aku tu pompuan, keturunan indon tp dia ni lahir kat malaysia, kahwin dgn melayu, bini no 2. Anak 2 org, kecik2 lagi. Lakinya mmg jarang la balik umah, so sewakan bilik satu lagi kat aku.

Bila bulan puasa je, hari2 bini masak tghari, laki  balik mkn sesama. Aku offday, puasa pun duk dlm bilik sbb dgr dia memasak bagai, tataulaa nak ckp apa kan. Kalau bln biasa jangan harap bininya nak masak lunch  selalu tapau je. Laki pon balik jarang2... Nak kata tak sihat, lakinya elok je bdn bagak sihat boroi lagi. Iols husnuzon ajela laki bini tu dedua ada gastrik teruk..

Follow Us