CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: akubujang

"Kerja Uniqlo Gaji RM3800, Kerja Jurutera Gaji RM1500, Lebih Baik Di Uniqlo

Diaorg ni bukan ape kejar gaji besa kerete pertame at least mesti honda taknak perodua axia, beg haruslah coach memang laa tak cukup gaji 1.5k, i ade kawan dia dapat offer gaji 2.5k marketing dia boleh nak cakap tak cukup sebab dia dok bandingkan dengan kawan dia yang gaji dah tolak income tax.. kadang tak semua orang bernasib baik fresh grad dapat gaji besar

blekkep replied at 27-6-2019 01:52 PM
kalo eja POLL jd POLE maka slayaknyer lah gaji 1.5k jer dik...n jgn ingat yg grad enjiniyer tuh bija ...

hahaaha.. adui.. aku baca skali lagi baru perasan.. pole..

BTW, pole la sangat.
poll laaaaaaaaaa

dia antara rajin dgn tak saja...lagi satu samada kau pandai manage duit atau tak...

mmg kena amik experience dulu adik2 skrg ni..kejela part time ape pun time cuti sem/tgh blaja pun boleh..yg tak related dgn ko nyer study pun no problem..sbb org yg penah keja dgn yg tak penah keje lgsung ni pemikiran dia mmg lain sket..yg penah kje tu atleast dia dah faham environment bekerja tu macamana..boleh tahan kalau kena marah/work pressure/etc..org tak expect ko jadi very skillfull in 1day of work..tpi zmn i dulu2 penahla kene perli sbb tak reti guna mesin fotostet.mesin jem pn tak reti betulkan..dulu2 manala nak tau tknologi sgt..tgk byk2 button kang main larung je lagi rosak jadinya..mkcik bawang dulu2 ni ingat grad degree terus buat mesin masa gamaknya

cmf_premierleag replied at 27-6-2019 04:34 PM
tu blom lg aku jmpe fresh grad bbnu eja congrats jd Congrates kat fb masa ucap tahniah kt org lain ...

Yang ni memang ramai. . sakit mata baca status dorg..  kadang2 geram tegur jugak.. nanti ulang lagi.. haih..

Follow Us
blekkep replied at 27-6-2019 01:52 PM
kalo eja POLL jd POLE maka slayaknyer lah gaji 1.5k jer dik...n jgn ingat yg grad enjiniyer tuh bija ...

Baik keja poll dancer je kan kan..

Gaji 1.5 memang tak patut walapun untuk fresh grad tanpa pengalaman.

Apa babi majikan bagi basic 1.5 untuk jawatan engineer.
ambil kesempatan pada fresh grad dengan alasan 'fresh grad'.

jangan lah banding kan 1.5 kauorang yang kerja tahun 90an/awal 2000
dengan 1.5 zaman sekarang.

walaupun tak dinafikan budak2 sekarang demanding nak atas 3k saja,
tapi 1.5??? ini gaji 10 tahun lepas boleh lah!

Nak masuk retail, bukan semua orang boleh  hadap.

Gaji boleh tahan.....KALAU kau level executive atau manager.

Tapi kalau sales assistant, pulun lah kau bekerja sampai 6 hari, odd hours, OT, melayan karenah customer dan angkat barang berat...baru lah sedap nak tengok akaun bank. Kerja lah kau begitu sampai abang jamil mampos. Nak ke?

Sudah 10 tahun aku buat retail,
Mitos gaji besar ini aku dengar acap kali.
Tak usahlah terpedaya dengan mitos gaji masyuk melainkan kau memang sasarkan pada managerial post.

EncikRhoma replied at 27-6-2019 02:31 PM
cleaner part time mana tu? Aku nak suruh anak buah aku apply. Dah setahun dok mengangkang je kat r ...

Buat je kat mana2 tampal iklan.. iolls once a week cleaner datang kemas umah 4 Jam RM140.. td petang interview bibiks tu.. pagi dia buat kat office petang dia pegi rumah2..

Nk tkr kerjaya la

is this for engineer je ka, and for retail staff?

ka untuk semua?

haritu kat twitter kalut pasal gaji and keje cikgu. before that f&B tak silap

in a nutshell < ( lol ayat SPM)

discussion tentang employment and economics ni stuck in a loop eh?
bezanya tukar-tukar jobs and fields je.
lepas ni, in the next few weeks, or months, timbul lagi. tapi focus lain la, still, topik yang sama

mana solutions dia tuan-puan dan hadirin-hadirat yang dikasihi sekalian

Sbb tu iols selalu ckp kt anak buah iols, kalo minat berniaga, better berniaga jela. Keje makan gaji haihhhh. Keje giler2 stress sana cni pn gaji semput

Tp berniaga jiwa kena kental

Pengalaman i, i terima ja job masa tu 1,900 gaji pertama sebab takde pengalaman walau i kerja bidang professional. Bezanya bila u perform, Bos will increase your salary. Dah cnfirm terus mencanak naik Gaji. Awal  bos takkan offer gaji tinggi tambah  yg fresh graduate ni. Sebab perangai memasing tak tahu mcmn .  So tak boleh compare fresh Graduate dgn apa yg Uniqlo offer.

Welcome to UNiqlo! Nah 3.8k

seri_mawr replied at 27-6-2019 02:58 PM
tapi budak2 skrg mmg pelik2 cara pikiran derang...

aku pun x faham....

pastu merempan tetiap tahun nak naik gaji, nak bonus lebat, nak trip berjalan sana sini, etc...  siap cakap tu hak pekerja la apa la...  tapi hasil keje tak setimpal dengan gaji, camne nak bayar lebih?  camne nak bagi bonus? camne boss nak terbukak pintu hati nak bawak jenjalan...  dah belanja makan setiap bulan pun patutnya bersyukur la...  hahaha...  tu belum lagi memaki kata boss bodo la, tak reti keje la, tak faham staff la, semua la n as if dia tu la pandai melampau, hebat melampau...  tapi masih menagih rezeki keje kat situ... ekekee...

budak zaman skang memanh camtu kot...  jangan la anak2 aku buat cenggini nanti...  aku cepuk aje...

Kerja uniqlo tu pun tak senang mana.. time datang stock, sales, monthly stock take, pitam laaa chuols bbnu ni kerja. Kena pulak jeans dtg berbundle-bundle. Uniqlo ni dah la rajin buat sales Saturday Sunday. Pastu rajin benar tukar layout. Kalau kat klcc dgn farenheit tu memang selalu la tukar. Memang gaji tinggi tapi padan lah pulak kerjanya penat. Hangpa bbnu ingat kerja retail dgn fnb ni boleh duduk rileks ka? In your dream lah wehh memang jangan harap. Tu sebab kerja sebulan terus resign. Ada tu kerja seminggu pun cabut.

Chuols duduk opis gaji sendu mmg padan lah baru start kerja kot. Takkan uols nak expect baru grad terus dapat kerja gaji 5k ada bilik sendiri boleh kensel miting bila gaduh dgn bf/gf yg kaya raya anak tan sri owner company tempat uols kerja. Eh.

zidane_ziege replied at 27-6-2019 03:54 PM
Aku dlu start keja gaji 1k..skrg dh 5k..

Laju2 nak pegi mana..bukan hari ni kawen esok dh beranak ...

kang diorang kata dulu lain sekarang lain...  hahaha...

aku ada join beberapa fb group cari keje...  memasing pakat demand:

1. gaji besau minimum rm2.5k (bila tanya cert - spm je)
2. nak yang ada hostel
3 nak elaun kedatangan (ni aku pelik sebab ko dibayar gaji untuk datang keje, masih nak elaun?)
4. nak company yang boleh bagi advance

aku rasa nak cepuk je...  dah macam sara biawak hidup je sebab semua nak tapi kompem hasil keje memain...

kerja dah 6tahun.. gaji skarang rm5.5k sebulan.. dari dulu kerja gaji rm2k pun aku try bersyukur n fit kehidupan dengan gaji yg ada..

Drama melayu

Fresh grad. Masuk kerja dah ada bilik sendiri. Tinggal dalam rumah banglo siap dengan orang  gaji. Waktu pagi tak sempat makan breakfast roti yang disediakan sebab dah lambat. Sampai di ofis ada anak dato atau tran sri datang mengorat, tapi sebenarnya kita berminat dengan sorang staff baru dari kampung bertudung pakai baju kurung kedah