CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Kaki Kanak-Kanak Terperangkap di Eskalator Sebuah Pasaraya di Kuala Lumpur

julia5094 replied at 2-11-2015 09:17 AM
Dah masuk page 3 pun..tp update pasal kanak2 tu tak nampak lagi..hencapan je yang banyak..hi..hi..

Tu me update..budak tu cedera ringan saja...alhamdulillah..

bellaa replied at 2-11-2015 07:14 AM
Mokcik tuhan Allah ke? Jatuhkan hukum orang mandul bagai. Pepagi sentap x tentu pasal bila major ...

jgn risau momod..mokcik kkksb tu mmg meroyan..
kalau kita komplen pasal perangai mak bapak yg tak reti ajar anak2...
meleting tahap gila vavi gitu...seolah2 dia makan cili dan terasa pedasnya...

akak syak dia mmg tak reti jaga anak...dan anak2 dia perangai pprt sgt kt luar..tu pasal dia butthurt sgt!!

MarryPottet replied at 1-11-2015 11:19 PM
aku notice kat malaysia majority parents mmg suka biarkan anak lepas bebas esp at malls
aku cadangka ...

...bagus cadangan ko nih...mmg kebanyakkan parents kat mesia ni suka ambik sikap sambil lewa...bila terjadi sesuatu kat anak2 mula salahkan orang tu orang ni...sedangkan diri sendiri yg salah....patutlah ada lagu bangau oh bangau....

anak buah aku penah tgk video perempuan yg jatuh escalator tembus ke bawah tu. lepas tu bila nmpk escalator dia suruh pegang tangan dia. dulu tak suka kalo org nak pegang dia. paham plak dia hahaha

haruslah replied at 1-11-2015 08:22 PM
sbb tu la dinamakan kemalangan
perkara yg x boleh dijangka
wp langkah berjaga-jaga dah diambil

untuk benda benda asyik berlaku aje,susah nak panggil ianya kemalangan especially
kat tangga karan, but hey, its your kids, kalau nak meninggalkan sekali
pun, sapalah kami nak melarang..

budak ni pakai Crocs ke atau selipar getah yang lembik tu.. memang tak escalator-compliant..

Follow Us
Edited by shoryu at 2-11-2015 09:55 AM

Teringat cerita 2 tahun lepas masa laki aku pegi kfc. Dia lalu dekat pintu depan kfc pastu tak perasan ada budak ni main dekat situ..hampir2 pintu tu nak terkena budak tu..nasib ada brother belakang ni tolong hadang pintu tu..bapa budak tu boleh pula duduk2 kat meja sambil sound laki aku cakap tengok je ke? Lepas beli kfc laki aku tengok boleh je bapa tu pegang anak dia siap hadang dgn kerusi lagi.

Kesimpulannya kita yg orang awam kalau boleh memang nak tolong tapi parents pun kena la alert sama kat anak2 tu.

erkk...
apa kena mengena pakai tudung dgn lps anak melompat2 yea?

iza_yuss replied at 1-11-2015 11:55 PM
aku rase pun camtu

sabtu lepas kluar ngan budak2... yg 11 tahun pun aku duk tegur suruh hati2.. ...

Dkt mall2 pprt ramai jah ummah parent masuk jah main entrance lepas jah anak2 berkeliaran mcm ayam itek..pastu ckp kul 2 jumpa kat sini smua..cam lahant jah..stok2 nih lah yng duk kawan arus eskelator...jenis tgk anak buat sampah tp senyum manis.semoga sis xjd mcm ni insyallah.

selain dari faktor penjagaan anak masing2 aku rasa vendor tu pon sikit sebanyak kene buat improvement ke arah 0% accident

Dah banyak accident melibatkan escalator.
Tp teknologinya camtu jugak tak berubah.

Agaknya ada tak engineer mana2 yg boleh propose escalator yg highly safe utk digunapakai dgn teknologi yg boleh dipakai oleh seluruh dunia.

Atau boleh tak safety system yg ada dipertingkatkan eg berhenti bila pengguna kain/selipar terselit dsbg.

mokcikKSKB replied at 2-11-2015 06:54 AM
Terpaksalah usung stroller turun naik eskelator sbb lift penuh dek bangang2 mcm korang.

Yang ngusung stroller tu le lebih bangang sebab bila dah tergolek anak dalam stroller tu nanti pihak pengurusan bangunan jugak yang akan dipersalahkan.  Kok ya pun penuh lifts tu tak reti2 nak bersabar tunggu lifts seterusnya.  Selalunya bukan berjam pun lifts seterusnya sampai.

Kalau nak lebih selamat, pakai moving walkway. Tapi benda ini akan makan lebih banyak space

MarryPottet replied at 1-11-2015 11:19 PM
aku notice kat malaysia majority parents mmg suka biarkan anak lepas bebas esp at malls
aku cadangka ...

hahahah! aku paling suka jawaban ni. Sesuai sgt budak2 yg berperangai mcm monyet di antar ke circus. Tau beranak je tp tak reti urus anak. Bila derang ni beranak derang ingat derang dah jd parents. Pdhal jd parents ni bukan setakat buat anak dan beranak je. More than that. Ramai stok mak bapa mcm skrg. Tau buat anak dan beranak tp tak tau jd parents.

haruslah replied at 2-11-2015 09:22 AM
sbb tu la dinamakan kemalangan
perkara yg x boleh dijangka
wp langkah berjaga-jaga dah diambil

Kemalangan yg disebabkan oleh mak bapa sendiri. Tak pantau anak. Biar anak mcm beruk circus lompat, panjat,menjerit sana sini.

anak dia pakai kasut crocs ke? kasut getah tu senang lekat n termasuk dlm eskalator

mungkin mak dia dah pegang anak dia n anak dia behave tp mungkin sbb kasut yg dia pakai terlekat celah eskalator tu kot

masing2 jaga lah ank2 tu betul..
da jd mcam2 sendiri jugak menyesal..
sebelum kluar dr rumah elok da warning awal2 kat luar jgn buat perangai..
kalau wat perangai samada di situ juga kena hukum atau balik nnti dpt hadiah lg best..
ntah la...xde pengalaman handle budak2 yg terlalu degil/hyper ni..

mohon kita sbg ibubapa pegang dan awasi lah anak2 masa naik eskalator tu.. malang tak  berbau kan..klu dah jadi apa2 menyesal tak sudah nti.. skrg ni mmg kita x boleh leka sesaat pun.. dan aku perasan semenjak kes2 culik dan mcm2 kes lagi membabitkan anak2..ramai ibubapa alert dan awasi anak2 dorg.. terdengar-dengar dialog..'pegang tangan ayah..jgn lepas'.. 'jgn pegi sana sendiri, bahaya'.. 'nak kena culik ke'? ..

Seriau aku tiap kali guna eskalator. Anak aku nk pegang handrail tu pon aku x bagi..sbb ornah baca ade budak jari tersepit hati2 lah wahai parents oi...amik langkah berjaga jaga selagi boleh

fuzzyfuzzy replied at 2-11-2015 09:38 AM
jgn risau momod..mokcik kkksb tu mmg meroyan..
kalau kita komplen pasal perangai mak bapak yg tak ...

mana avvy beby dragon hitam tu?