CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: pencintaABC

CT Nana balas komen Tokram "menyanyi acuh tak acuh"

Edited by BohsanAKU at 23-11-2017 11:19 AM

Dengan tokram...dengan pengurusan GV ntah apa2. Komen jer la peserta, yg gigih nk komen guest artist dh kenapa? Bertabah la nana...

BanyuBiru replied at 22-11-2017 10:28 PM
Bak kata few forumers kat rumah GV kata bukan salah Nana..... silap lagu dan pilihan penyanyi

pat ...

Bg aku patutnya nana nyanyi bsama pakngah tu si haiza yg nyanyi dgn lan. Lagu tok ki tu versi rock kn..nana mmg x sesuai nyanyi rock sbb suara halus..

aku setuju je ramli ms cakap gitu...bagi aku,betina felda ni suara dia sedap,,,tp so typical suara bohsia rempit...takde apa yg boleh kita banggakan atau dipanggil wow atau xfaktor...and dia punya performances pun,,very stereotype...

MH3707 replied at 23-11-2017 11:05 AM
aku setuju je ramli ms cakap gitu...bagi aku,betina felda ni suara dia sedap,,,tp so typical suara b ...

masa dia menang gv dulu dan konon2  jadi fenomena lps tu..aku krik2 kan aje.aku tak termkn dan x nampak dgn kata2 org konon best sgt dia neh.

x paham la Tok Ram ni...
nana punyalah bersungguh kan espcially part korus akhir yg mcm nak tercabut anak tekak tu...lagipun lagu naluri cinta tu susah...
Tok Ram ni kdg2 x tau apa dia nak komen...
mcm nak komen kak ecah pun ambik masa nak pikir komen...at last bagi komen yg ntah apa2...
same to masa komen syura, gi komen bob buat apa...

apapun, suara rohana jalil memang berkualti dan sedappp....
kalau dia nyanyi dgr sebijik2 patah lagu...
cuma x pasti la skrg mcm mana

Follow Us
alesandra replied at 23-11-2017 03:10 AM
masa dia menang gv dulu dan konon2  jadi fenomena lps tu..aku krik2 kan aje.aku tak termkn dan x  ...

statement ni mcm bajet dia tu bagus sgt...

“Saya tidak kecil hati pun, dari dulu ketika di GV2 dah terima komen begitu dan anggap sekadar gurauan.

ps: takde masa ramli ms nak gurau dengan ko,,,persembahan kau mmg tak best pun haritu dan selamanya

bambimbom replied at 20-11-2017 07:55 PM
Tok ram ni dari dulu mmg berbulu je dgn ct Nana..  cube kalau Farahdhiya, semua ok.. bias!!

Farahdhiya suka pakai baju ikut body...
tu yang Tok Ram suka... fokus... kah kah kah
oooppsssss

kan Tok Ram pernah puji Farahdhiya pandai pilih baju

<maafkan kami bapak @Syd >

pada aku Nana ok je... tak sumbang dan tak over...
over macam Azharina tapi sendu di pagi aildifitri pon nak buat apa

kalau nana pakai head gear berambu ramba pasti lebih mantapppp

apikwaeh replied at 23-11-2017 10:01 AM
kahkahkah..
penat je fans nana berkicau.. Astro..Astro..
cian tokram kena bambu

Sorry i bukan fan Nana yach... ini kenyataan mata kepala sendiri yach

azharina tu bagus ke? please la... dari konsert 1 stail nyanyi aaakk..aaakk mcm bunyi itik tu sama je sampai ke sudah..

BanyuBiru replied at 24-11-2017 02:10 AM
Sorry i bukan fan Nana yach... ini kenyataan mata kepala sendiri yach

iols tak cakap pun u fan nana
iols minat je nana

tapi beria orang dok heboh dan persoalkan rupanya mmg taktik Astro nak kasi viral GV
hampeh!
dah agak kan.. ini dunia industri hiburan.. samada baik buruk janji marketing kena meletop!
faham dah..

jadi untuk adik2 fans nana tu jgn tiupkan bara api.. amik lite2 sudah
nana pun boleh terima. ada jugak berita nana..
dan tak heran taktik Astro nak kasi hype nana down sikit memandangkan akan ada juara baru
so taknak berlaku mcm juara GV3.. sendooo.. Nana jugak terus mendonia..

Nana ni tone dia halus dan tak cukup body..sebab tu farahdiya selalu dapat pujian oleh tok ram, bila live, memang ketara beza tone..cumanye konsert last gv 2, nana bawak lagu zz dgn baik, so, nasib baik menang..rasanya kalau nana masuk gv3 atau gv4 memang keluar awal..sorry la fans nana..dia mendonia pun sebab crowd kampungan yang dari dulu follow lagu2 bola2 api tu..memalukan je juara gv standard live agak rendah..hari tu perform kat ajl pun struggle..fans ramai tak bermakna suara sedap..cth aiman tino

sedap je nana nyanyi, secukup rasa xmelebih-lebih, sesuai dengan imej yang dibawa.... Alhamdulillah murah rezeki nana sampai sekarang...

harap naibjuara gv2, juara gv3 n bakal juara gv4 yang punya vokal yang besar mantap ada weight, pitch perfect, standard live yang tinggi juga murah rezeki lah hendaknya n dapat mendonia dgn crowd di bandaraya urban n metropolitan...

Nyanyi kalau perfect sgt pn...tp job tak brapa nk lebat, apa guna. Takkan nk hadap pujian tu jer...abis sapa nk bg makan?

Nape ramai yg in denial psal persembahan nana? Walaupon nana mmg cemerlang masa gv2, tp iols rasa persembhn sheols utk naluri cinta tu mmg x brape bagus.

Low note mmg ke laut. Plus suara nana mmg halus dam xde weight. Tu yg rasa x sesuai. Suara Rohana Jalil mmg sesuai dgn lagu tu..nada rendh tu sesuai dgn rohana jalil.

Azharina mmg no doubt..antara vokalis wanita yg terbaik lah. Iols akui kalo azharina masuk gv2, mybe nana akan haus di tempat kedua. Tp tu lah..azharina mcm xde luck dan x de aura. So, x ramai fan yg kuat.

Anyways..dari segi kualiti, juara2 bintang hmi/rtm mmg bertiang kualiti dari penynyi2 yg muncul dari mana2. Lihat saja kualiti azharina, rohana jalil malahan tok ti, tok mal yg hasilan rtm dan terkini juara rtm yg org baru discover kelebihannya si ernie zakri.

Edited by cipoot at 25-11-2017 04:29 PM

Nana ni satu2nya juara gv yg jadi fenomena sampai skrg. Mmg meletop kebabom sgt. Rekod dlm gv sgt cemerlang. Lps gv pn sama cthnya AME. Antara penyanyi yg nyanyi live tak hauk. Bila nyanyi lebih2 nti org kata over nyanyi sesedap rasa taknak overshadow pon org ngata. Dugaan dan cabaran menjadi seorang juara terhangat di pasaran. Biasa la tu