CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: slippergombak

[Tempatan] kerajaan bayar bonus sebulan gaji sempena raya ni...!!

Keje gomen pon dpt duit raya 500 kan?

kenapa perlu ye? kalau performance bonus akhir tahun oklah jugak. dekat satu billion pulak tu. kalau call semua tak dapat line. Last edited by munchkin on 2-7-2014 07:59 PM

Sebulan je ke? Sampah bila nak kutip... x larat nak raya dengan sampah..

Bagus negeri selangor nie .thn lroas pon bagi 1bulan bonus

sayawifenikmie posted on 2-7-2014 06:54 PM
hmmm ....

hampagas .. PKNS tu kerja lembab nak mamfus .... urusan nak dapatkan geran rumah dan tu ...

Sy uruskn hal beli rumah hartu sekejap sj dah settle...

Kerajaan persekutuan simpan duit utk die tu gi shopping

Follow Us
tobby posted on 2-7-2014 06:35 PM
lebih kurang duit BRIM jugak ni ... walharammu wahalalku ..

Tobby yg kata jgn jadi macai tgk sekarang dah kearah macai plak dah... selangor bagi bonus pun dan taraf brim lak kekdahnya..sebabnya kerajaan selangor yg bagi... yg naj7b war2kan tuh tak kata cam brim tak......

TuntungReturn posted on 2-7-2014 07:11 PM
kata pr merintah bgus.sebulan ja bonus? aku igt 8 bulan.lol

dari pada bg 500 je.. kira ok la tu

Saya nak tanya pasal duit BRIM. Minta maaf la kalau tanya dalam thread ni ye. Harap ada yang boleh bantu jawabkan. Saya dapat brim RM300, surat dihantar ke rumah lama keluarga saya (sekarang rumah ni sudah disewakan). Jadi baru bulan 6 yang lalu penyewa bagi surat brim ni kepada saya. Tapi cheque tak ada katanya. Dan dalam account bank saya pun memang tak ada duit tu (sebab saya tak letak no acc bank semasa memohon).

Jadi macam mana cara saya nak bertanya pasal duit brim ni? Boleh ker saya walk in dekat pejabat LHDN yang terdekat?

kitaorg swasta langsung tak dak apa...tahniah untuk org gomen

mogey posted on 2-7-2014 08:22 PM
Saya nak tanya pasal duit BRIM. Minta maaf la kalau tanya dalam thread ni ye. Harap ada yang boleh ...

Masa mohon dia m7ntak latest address, jadi pi letak alamat tak valid, tak silap yg tuh suruh gi tuntut masa perjumpaan yg dipanggil, bukan bank in.. dah lepas, kira burn laa kot...

slippergombak posted on 2-7-2014 08:30 PM
Masa mohon dia m7ntak latest address, jadi pi letak alamat tak valid, tak silap yg tuh suruh gi tu ...

Sebenarnya saya mohon tahun lepas selepas habis study, tapi tak layak. Tak tahu la kenapa tak layak. Jadi tahun ni memang saya tak ada mohon atau update permohonan saya. Sebab saya fikir dah tak layak, jadi tak kuasa la saya nak mohon lagi. Tup2 penyewa rumah bagi surat bagi tahu saya dapat brim. Surat pemberitahuan sahaja. Cheque atau surat panggil ambil di pejabat umno tak ada. Bank account memang tak ada la sebab saya tak letak pun no acc.

Dan alamat tu memang alamat yang valid semasa memohon saya memang tinggal di rumah itu. Tahun ni saya keluarga saya pindah rumah lain.

slippergombak posted on 2-7-2014 08:19 PM
Tobby yg kata jgn jadi macai tgk sekarang dah kearah macai plak dah... selangor bagi bonus pun dan ...

ya bagus la bagi benda2 ni kpd rakyat. persaingan yg sehat. so lepas ni jgn kita kutok2 dah pemberian mana2 kerajaan federal or krjn negeri.

macai sentap, salahkan pkns kerja lembap plak

mogey posted on 2-7-2014 08:36 PM
Sebenarnya saya mohon tahun lepas selepas habis study, tapi tak layak. Tak tahu la kenapa tak la ...

Kalau takat surat yg no. Akaun pun takder, alamat nak tuntut pun takder, bermakna dah takder laa duit tuh..lepas nih usaha lagi update apa2 yg patut... harap maklong...

harap para penerima bonus sujud syukur pada Allah atas rezeki tambahan dan berterima kasih kepada penggundi penggundi bijak di selangor

saya musti pileh

bijan rm500 jer.......wakakakakak

duit abes sewa panda dan kos sara hidup panda lbh penting utk bijak dr rakyat...

sayangi bn..

Abdul Khalid Ibrahim

Bonus Sebulan Untuk Kakitangan Awam Di Selangor
Majlis Mesyuarat Kerajaan Negeri (MMKN) hari ini bersetuju untuk memberi bonus sebulan gaji kepada kakitangan awam di Selangor sempena sambutan Hari Raya Aidilfitri pada tahun ini.

i akan diberikan sebelum Aidilfitri.
Keputusan pemberian bonus sebulan gaji ini turut dipanjangkan kepada kakitangan Pihak Berkuasa Tempatan (PBT) dan anak-anak syarikat Kerajaan Negeri. Bagaimanapun, ia tertakluk kepada kemampuan kewangan dan keputusan Ahli Lembaga Pengarah syarikat masing-masing.

Pemberian bonus tahunan sempena Aidilfitri ini diberikan berdasarkan peningkatan kutipan hasil negeri sebanyak RM1.162 bilion setakat 30 Jun lalu.

Saya berharap bonus ini dapat meringankan tanggungan warga kerja Kerajaan Negeri bagi menghadapi persiapan Hari Raya.

Saya menyeru kakitangan awam berbelanja secara berhemah dan memperuntukkan sebahagian bonus ini untuk simpanan pada masa hadapan.

YAB TAN SRI DATO’ SERI ABDUL KHALID IBRAHIM
DATO’ MENTERI BESAR SELANGOR
2 JULAI 2014

Lebih bgus dpt 500 umah berair drp bonus sebln xde air

Syukur bin aman
Kerani penyokong tegar umno