CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]

Balas #1140 Maxx\ catat

bos aku ok beb,dia steady asalkan keje aku siap on time.selama ni x pernah dimarahi beliau.

hi..aku batch itm dungun 95-98..memula aku tinggal kat TJ9 and after seri pantai siap, aku terus pindah duk SP..aku rasa aku  satu batch la ngan kembar yg duk TJ8 tu..TJ8 & TJ9 berhadapan je..so aku mmg tau la cite pasal diorang ni..lawa gak budak kembar ni kan..aku pn ada gak pengalaman ala2 seram masa kat sana dulu..jap aku citer yea..

meh aku nk citer..

aku ngan geng2 aku selalu balik KL..balik ngan bas la..tunggu depan AA restoran tu (depan hospital dungun tu..x tau la ada lagi ke x restoran ni..) kitorang ni pantang cuti je, mesti nak balik KL..kira nya 2 kali sebulan tu biasa la walaupun cuma cuti 2-3 hari je..kitorang kalu balik memang akan beli tiket sama-sama..so bila nak balik dari KL-Dungun pun biasanya sama2 gak la..balik ramai-ramai tak la takut sgt kalau sampai kat dungun pukul 4.30 atau 5pagi..ye la, bas bertolak dr KL kul 10mlm, so sampai dungun mestilah sekitar 4-5pagi kan..turun lak depan hospital, sebelah ESSO tu..biasanya kitorang akan naik van abg jee, bayar 80sen sorang utk hantar ke kampus sura hujung. adalah dalam 15-20minit gak perjalanan dari pekan dungun ke ITM sura hujung tu..abg jee akan tunggu kitorang kat depan esso tu kalau kitorang pesan kat dia sebelum balik KL tu..kalau x pesan, jawabnya kena naik keta sapu la utk masuk ke sura hujung tu..bahaya gak naik keta sapu ni..dgr cite penah ada budak pempuan kena kidnap sbb dia sorang2 naik keta tu time kul 4-5pg..

balik pada cite aku td..kitorang akan dihantar oleh van ni hinggalah di depan post guard pintu pagar ITM ni.dari post guard ni nak ke kolej kediaman aku-TJ9 tu kiranya jauh gak la berjalan sebab letaknya kat ujung2..jalan pun sunyi je nak ke dalam tu..paham2 la time2 tu semua org tgh syok tido lg..kitorg kena jalan bawah2 pokok besar celah2 umah2 kayu yg lain tu sebelum sampai ke kolej masing2..memang seram kalu jalan sorang2, tapi kitorang 2-3orang x takutla..ai..panjang lak intro aku ni..belum gak masuk part seram..hehe..sabar yea..tunggu..

Originally posted by afyz at 1/12/2008 12:44 PM
hi..aku batch itm dungun 95-98..memula aku tinggal kat TJ9 and after seri pantai siap, aku terus pindah duk SP..aku rasa aku  satu batch la ngan kembar yg duk TJ8 tu..TJ8 & TJ9 berhadapan je..so  ...

kembar maner nie....

cube kasi tau nama sikit...

Reply #1144 afyz's post

ingatkan dah ader citer seram...
rupenye baru intro...

afyz....cptla smbung...

Follow Us
k..sambungan..

kan sebelum ni aku cite biasanya aku akan balik KL ramai-ramai kan ..paling2 pun 2-3 org la buat kawan utk jalan sama2 masuk ke kolej time pagi2 tu..yela, korang ingat x rasa apa ke bila lalu bawah2 pokok besar waktu -waktu mcm tu..dgn sejarah itm dungun yg mcm2 cite aku dgr dari senior tu dh cukup utk membuatkan aku seriau bila memikirkannya..tp sepanjang aku balik beramai-ramai tu, alhmdulillah mmg x penah la kitorang kena 'kacau' apa2..tapi nak dijadikan cerita, sekali tu aku terpaksa balik dari KL ke dungun sorang2 tanpa berjanji dgn member aku yg biasa balik sama2 tu..aku x ingat la ats sbb apa aku tetiba boleh lak berani sgt balik sorang2..aku ada hal kot masa tu..x silap aku memang minggu tu xramai org yg balik KL.diorang stay kat hostel sbb nk study..ye la..exam kan dh dekat time tu..study week..aku je yg selamba balik gak kL..tp x pela..aku harap2 time bas berhenti kat dungun nanti, akan adalah bebudak ITM yg turun bas sekali ngan aku utk aku buat kawan jalan masuk ke kolej sama-sama nanti..

sampai je kat dungun dalam kul 430 tu memang adalah 2-3 org yang turun ngan aku kat depan esso tu..kira ok la sbb aku ada kawan naik van utk ke sura hujung..yg x bestnya bila time nak jalan kaki masuk ke kolej aku-TJ9 tu..yg budak 2-3 org tu sume duk kat kolej pantai, so diorang x sama laluan ngan aku yg duk kat tanjung ni..diorang nyer kolej belah depan je..sedangkan aku nun kat ujung tepi pagar belah yg mengadap laut tu..so dengan berat hati aku terpaksalah jalan sorang2 pagi tu..dah la angin pg tu bertiup semacam je..ala2 mcm nak ujan ke aku rasa..pendek kata memang lain la suasana pagi tu..sepanjang jalan tu aku baca apa2 ayat yg patut sebagai pelindung diri.pastu aku jalan laju2 tanpa menoleh ke belakang wpun kekadang aku rasa mcm nk toleh je.time lalu sebelah dewan makan pun aku x pandang langsung sebelah dewan tu..ye la, dewan makan kan gelap n kosong je..buatnya aku nampak benda yg pelik2 dlm dewan tu x ke haru dibuatnya..eeee..x nak aku..time tu dlm fikiran aku, aku nk cepat sampai kolej aku, masuk bilik n tido.tp nape la rasa jauh sgt nk sampai.beg dah la berat.ye la..konon bawak balik buku ke KL, nk study kat umh.tp haram..x study pun aku ni..

Time aku lintas kat dewan makan tu alhamdulillah, x de apa2..cuma kekadang tu aku rasa seram sejuk sbb angin bertiup kuat pagi tu..aku terus jalan sampai nampak kolej aku TJ9..langkah ku percepatkan..sampai je depan tngga pintu depan tu aku terus bagi salam menharap agar ada sesiapa yang bangun utk bukakan pintu utk aku masuk.biasanya dua tiga kali bagi salam akan adalah org yg buka pintu.terutama bilik depan yg paling dkt ngan pintu masuk tu..tp pg ni aku berdiri dekat 5 minit bagi salam x ada org yg bukak pintu..tekak pun dh perit bg salam..time mengadap pintu tu aku rasa mcm ada benda je belakang aku..tp aku buat x tau je..aku pun pegi belah tepi umh (kolej aku ni bentuk mcm sebuah umh kayu yg besar. Ada lebih kurang 16 bilik dalam tu) Umah ni kalau nk masuk kena naik 4-5 ank tangga.so tinggi sikitla umah ni dr tanah.aku pegi tepi umah ni sebab nk try ketuk tingkap bilik aku supaya roomate aku terjaga utk bukakan aku pintu.tp x sampai lak nk ketuk tingkap sbb tingkap tu tinggi.so aku ketuk dinding je la..ketuk2 tp x juga ada respon dr dalam umh..bg salam pun x berjawab..time ni la tetiba aku terdengar bunyi mcm org bakar mercun belakang aku.terkejut betul aku dibuatnya.tp bila aku tgk sekeliling, x ada apa pulak.sudah..bunyi amende plak ni..sambil mulut aku kumat kamit baca ayat kursi, aku ketuk lak dinding bilik member aku yg lain n bg salam.alhamdulillah, kali ni baru la ada respon.kiranya dekat 10 minit jugak la aku kat luar tu sblm diorang bukak pintu..bersambung..

sambung la cepat...

sambungan..

masuk je dlm umh tu member aku tanya, 'ko balik sorang je ke?'..aku jwb je la..'ye la.sorang'..'berani nya ko balik sorang2 pagi2 buta ni..patutnya ambik lah bas kul 10 pagi, so sampai sini ptg'..pastu member aku masuk bilik dia sambung tdo..aku mmg terpikir gak nk balik pagi tp aku ni jenis naik bas siang je kepala aku pening n loya2 nk muntah.tu yg aku prefer naik bas mlm tu..

esok pg tu aku tanya roomate aku, dia x dgr ke aku ketuk dinding n bagi salam minta tolong bukakan pintu pg td? diorg kata mmg x dgr pun..lg pn, tambah member aku ni, kalau dgr org ketuk dinding pn belum tentu diorang bukak tingkap tgk kat luar..ye la, pagi2 buta kan seram gak kalau bukak tingkap sebarangan..tambahan pulak ada cerita rupanya sepanjang ketiadaaan aku 3-4 hari tu..

time aku balik KL tu rupanya ada budak ITM cite yg diorang terserempak ngan pempuan bermuka hodoh yg kononnya berpunca dr salah menuntut ilmu untu cantikkan muka.patutnya pempuan tu kena berpantang x boleh tgk cermin dlm tempoh 100hari.tp sbb excited sgt x sbr nk tgk muka dia jadi cantik, belum habis 100 hari dia dh langgar pantang dgn menengok cermin tu.so sejak tu muka dia jadi hodoh..pastu ada lak lagi yg cite sehari dua tu ada yg terserempak dgn 'gula-gula' time dorang bergayut telefon malam2 kat public phone dpn TJ8 n TJ4 tu..so, semenjak tu sebelum kul 9 mlm sume dh x berani nk merayau atau lepak2 kat luar umah..masing2 takut nak kuar kalau dah lewat malam..masa diorang cite ni baru aku perasan yg tingkap sekeliling TJ9 tu dah ditampal dgn ayat suci..aku x ingat ayat apa.ayat kursi kot..diorang kata ayat tu ditampal sebagai pendinding la bila cite seram ni mula heboh 2-3 hari kebelakangan tu..tu yg diorang sume x berani bukak pintu time aku balik pagi tu..masing-masing takut..diorang pun x sangka lak yg aku ni balik sorang-sorang pagi2 tu..eee..alhamdullillah aku x nampak benda tu..tp bunyi mercun tu dtg dr mana lak?? bulu roma aku memang meremang la time dgr bunyi tu..tu la cite aku buat kali ni..ada lg pglmn member aku yg lain..tp nanti la bila2 ada mood aku cite..ada yg aku x ingat sgt.. time musim2 exam kat ITM ni biasanya mesti benda2 tu akan mengganggu..nape ekk?

Balas #1145 stingbeh\ catat

aku x ingat la nama diorang ni..tapi x silap aku asal dr kelate diorang ni..sorry la kalau aku silap..

mana yg aku hantar td?? mendap ke? :@

Reply #1150 afyz's post

musim exam ramai orang stress..
bile stress senang kene usik pasal tido tak cukup sumer...
badan lemah semangat pun lemah...

Originally posted by tasyha3 at 28-11-2008 11:47 AM
tasyha pun nk cerita la.. ni masa tasyha duduk kat uitm jengka..
tahun 2000-2003.. time tasyha masuk 2.. kompleks kat blakang baru je bukak..
so, bayk la jugak bangunan2 yang baru n fresh lag ...

x repot kat komanden weldan ke?

Originally posted by tajul186 at 28-11-2008 12:13 PM
dlu masa part 1,dok kolej perindu kat uitm shah alam (kolej lelaki utk budak2 1st year).masa tu ade dengar cite yg budak2 mane yah melalak tgh2 malam.dorang menyanyi n main gitar,n sambil tu reco ...

ko duduk perindu 4 kan, tangga yang turun nak ke padang ragbi tu kan???

Balas #1155 abangbikerz\ catat

aku dok perindu depan2,x igt perindu 1 or 2,tapi betullah tangga yg ko cakap tu.aku zaman 2004/2005.

Reply #1156 tajul186's post

perindu yang bekas blok rotu kan?? dulu aku selamba je gi PI memalam sensorang sebab nak beli air utk senior.. takdele pape plak.

hye hye...
baru blk dr UiTM SA..
lalu arr depan perindu, kenanga, teratai & segala macam blok kolej tu arr
kita rasa...oki je hostel nye..takde nampak horror.cuma blok utk bdk2 fesyen tu mmg nampak horror + bgnn tinggi atas bukit tu, Menara Utama aite?

pergh.....letey!

Originally posted by ainnymidie at 11-1-2006 03:20 PM
Part 2

rumah tu kire dah dikosongkan. kwn aku ni ckp, satu ustaz dah diundang tuk buan gmende nih. ustaz tu kata bykkk sgt yg tgl kat dlm umah tuh. dgr2 citer tu jin islam. so...pada malam ops ...

3 ekor tuh takmo nek bas arr tu
ekeke

Zaman aku dulu, Perindu 1 (yg exactly depan court tu) tu dipanggil ZOO (ingat2 lupa tapi ada satu panggilan) sbb penghuni blok tu mmg nakal giler..kalau perempuan lalu mmg kena kacau punya, especially bila nak pi kawad (kesatria)..yg aku nak tergelak mak guard pun kena kacau dgn they all.

Originally posted by cupcakes at 2-12-2008 10:20 PM
Zaman aku dulu, Perindu 1 (yg exactly depan court tu) tu dipanggil ZOO (ingat2 lupa tapi ada satu panggilan) sbb penghuni blok tu mmg nakal giler..kalau perempuan lalu mmg kena kacau punya, espec ...

mak guard pun pompuan kan
wajib arr kena kaco
ekekeke