CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aku.semut.merah

Pudin @ Safiey Ilias !!! Bila nak buang silikon kat BONTOT ??? Gambar #2176

Setuju dengan ada satu komen di fb lebih kurang mcm ni.

"Kalau sebelum ni di boleh jadi pondan tanpa pedulikan hukum Allah, setakat nak gunakan agama utk lariskan produk dia tu hal kecik je la."

zoe1511 replied at 6-9-2016 09:12 AM
ini iols dapat dari twitter, so memang selari lah dgn cerita u. si pudin ni org dah tau sgt strate ...

Ada aje lg ss ejen2 dia dok meroyan carut2 kan dia sbb isu hrga Perlaking dulu..status tu pun si pudin delete dah..malas pulak nk godek gallery pi Cari..

BungaSaffron replied at 6-9-2016 03:56 AM
sapa2 yang curious pasal KuEss, boleh baca note beliau ni

(aku tak paste sebab panjang sangat)

Takdapat view noks.  

Nasihat dari PENUNGGANG AGAMA tersohor

Tuan Safiey,
Guru saya pernah berkata, Allah akan hancurkan hati orang yang Dia sayang berkali-kali hingga 'tiada harapan' untuk dunia lagi. Yang ada hanyalah harapan untuk Dia. Yang ada hanyalah matlamat untuk Dia.
Kami mungkin tidak menyaksikan penderitaan tuan, tapi Tuhan Maha menyaksikan segalanya secara terperinci sama ada secara terangan atau sembunyi, sama ada yang terlafaz atau terbuku di hati tuan. Tuhan Maha Menyaksikan. Yakin yang itu !
Berkata Saidina Ali,
"Tiadalah Musibah itu turun kecuali akibat dosa dan tidaklah ia bisa diangkat kecuali dengan taubat."
Hanya Dia yang setia saat semua manusia berpaling. Hanya Dia yang menguatkan saat manusia melemahkan. Hanya Dia yang berkali memberi pengampunan saat manusia menutupi pintu kemaafan serapat-rapatnya. Hanya Dia yang sanggup memberikan peluang saat manusia tidak sudi mendengar sebarang penjelasan. Hanya Dia yang sudi menerima 99 dosa, hatta 1 kebaikan yang kau lakukan, sedangkan manusia itu 99 kebaikan belum tentu akan menjadi kepuasan mereka, kerana bagi mereka 1 dosa adalah cara yang terbaik untuk terus menjatuhkan tanpa memberi ruang.
Kumpullah seluruh kerajaan di dunia ini, di bumi ini untuk mengatakan kau tetap masuk ke neraka.
Tapi percayalah tuan,
Saya yakin sebenar-benar yakin.
Tuan masih 'layak' ke Syurga Dia.
Berbuih mana pun mulut tuan menjelasakan kepada seluruh alam ini, sehingga disaksikan oleh puluhan juta ribu sekalipun nyawa-nyawa manusia, mereka hanya seperti anai-anai yang tak endah dan tetap 'memakan' kayu-kayu sebagai santapan. Maka jadilah seperti rumput di tepi-tepi kayu. Anai-anai takkan memakan rumput itu.
Rumput walaupun dipotong, dicabut, ditarik berkali-kali. Rumput tetap tak mengalah dan tak berputus asa, dia masih sudi untuk 'tumbuh' kembali.
Rumput walaupun dipijak-henyak, tapi masih setia untuk menjadi ciptaan Tuhan yang menyegarkan dan menyejukkan mata memandang.
Rumput walaupun tidak secantik bunga di taman tapi rumput bersyukur dengan apa yang ditakdirkan kepadanya.
Rumput walaupun tiada siapa yang memandangnya, dia masih bertasbih tanpa henti memuji penciptanya. Kalaulah Tuhan membuka hijab kepada manusia untuk mendengarkan zikir-zikir seluruh alam ini, nescaya bergema seluruhnya, kita akan malu, we will cry a lot, menangis kerana mereka tidak punya akal, tapi masih 'boleh' mengigati Rabb. Kita ?
Tuan,
Tiada siapa yang mampu menghinakan tuan di akhirat jika Tuhan memuliakan kehidupan tuan.
Bahkan tiada siapa yang mampu memuliakan tuan di akhirat jika Tuhan menghinakan kehidupan tuan.
Untuk pengetahuan tuan, dunia ini diciptakan untuk manusia. Tapi 'manusia' diciptakan untuk 'akhirat'. Keep this quote!
Believe me.
You can do it !
Trust Him. Be yourself. Be nice to Allah.
If you want to cry, just cry.
Cry for the sake of Allah.
Tuan,
Teruskan mendekati orang soleh walaupun tuan kata masih jahat. Masih jahil. Dekatilah mereka sehingga tuan 'malu' untuk berbuat jahat dan sehingga tuan tidak lagi 'mahu' menjadi jahat atau jahil.
Do you know why bad things always happen here and there ? Although it is not necessarily as a result of our doing, it could be because we do not want to change. Allah can change you but first, you have to change yourself. You can do it ! Remember, Life is too short to hate others, let's learn to love and to be loved.
Tuan,
Berjalanlah seperti jarum.
Walaupun menyakitkan tetapi mencantumkan apa yang terpisah.
Jangan berjalan seperti gunting, lurus kononnya tetapi memisahkan apa yang bercantum.
Saya yakin jika saya mencoret benda alah panjang ini ke inbox tuan, tuan takkan baca sebab tuan seorang yang sangat sibuk dan izinkan saya serta seluruh umat muslim yang lain untuk sama-sama menyebarkan 'vibes positive' kepada tuan.
Semoga sampai !
Believe me, saya pernah dipinggirkan satu malaysia bahkan satu dunia, but i'm move on.
When everybody say i am strong, seriously i didn't. Not me who is strong but Allah made me strong. Allah made me strong!
Yes, Allah knows you're tired, Allah knows it is difficult for you. But you must also know that Allah would never place you in a situation that you can't handle.
La yukallifallahu nafsan illa wus'aha.
Allah tidak membebankan jika hamba-Nya tak mampu, dan kerana tuan mampu, maka silakan mengutip nikmat-nikmat cinta dan kasih Dia. Kerana tidak semua berpeluang merasai nikmatnya kebergantungan, keyakinan, kesabaran, keikhlasaan saat diuji.
You can do it !
Semoga maju jaya tuan ! Kami iringkan doa.
😊
Ikhlas,
NH.
6/9/16

sailormoon90 replied at 6-9-2016 03:45 AM
HAHAHAHHAHAHAHAHA macam beratt je dia nak bawak sbb nampak mcm kecik sgt budak pudin ni.
...

jangan balik mcm Jessi Rappers tu sudah  

aiennadia182 replied at 6-9-2016 10:53 AM
korang igt kat riezman dan ruzaini? fashion designner tu.

ruzaini dah kawen kan.. dan riezman y ...

Hatta Dolmat jugak..dulu masa mula2 jadik fashion designer, boleh tahan fonen. Sekarang dah nampak sisi macho heollss

Follow Us

Kisah hidup seorang nak muay "Peninju Tomoi" yg Bernama KUESS (RoyalBeauty Boxer)

22 February 2012 at 05:32

1.Saya dilahirkan pada 20 Oktober tahun 1982 Di Hospital Besar Ipoh  Wad Diraja pada pukul 6.30pagi kalau tak silap saya.Perkahwinan Almarhum  Paduka Ayahnda saya Dan Paduka Bonda saya jatuh pada tahun 1980 atau 81  jika tak silap saya.Hasil perkahwinan ini lahirlah dua beradik iaitu  saya dan Yang Amat Mulia Paduka Kekanda saya "Raja Saidatul Mardiah"  Atau lebih dikenali sebagai KuDiah....

2.Pada  Masa paduka ayahnda masih memerintah,Saya Sekeluarga bersemayam Di  Istana Keledang Atau sekarang Rumah Keledang yang terletak dijalan  thompson Ipoh..Semasa paduka bonda berkahwin dengan Almarhum Paduka  Ayahnda..Beliau Hanya berumur 19 tahun dan jodoh beliau bersama almarhum  tidak lama dan hanya bertahan pada umur beliau baru ingin mencecah  23tahun kerana Almarhum Mangkat diserang penyakit Jantung  dilumut...Kehidupan Kami Anak beranak amat berubah sejak kemangkatan  Almarhum Ayahnda...

3.Pada masa Paduka  Ayahnda mangkat,Saya hanya berusia lebih kurang 8 bulan dan Paduka  Kekanda saya hanya berusia 1 tahun lebih...Kami berdua masih tidak  berakal masa itu dan tidaklah terasa sangat kehilangan Almarhum Ayahnda  kerana masih tidak mengerti apa apa tentang kehidupan,tapi itu tidak  bermakna yyang kami berdua tidak sedih dengan kehilangan Almarhum Paduka  Ayahnda...Tetapi tidak pada Allahyarhamah Paduka Bonda kerana beliau  masih muda ketika itu dan ia masih terlalu awal untuknya menerima takdir  yang telah tersurat untuknya yang mempunyai dua cahaya mata (saya dan  paduka kekanda) yang masih belum sempat merasa kasih sayang dari seorang  ayah...

4.Jadi,setelah tamat tempoh  berkabung mengikut adat diraja perak selama 100 hari...kami sekeluarga  pun terpaksa berpindah keluar dari Istana yang sebelum ini tempat kami  bersemayam ke tempat kediaman peribadi yang baru dan mulakanlah hidup  seperti insan yang lain juga tetapi tetap berlandaskan adat dan adab  kami sebagai keluarga diraja...

5.Setelah  beberapa tahun kami sekeluarga menjalani kehidupan keluar dari istana  bersama tok dan nenda saya (Ibu Bapa Kepada Allahyarhamah  Bonda)..Banyaklah saya dan paduka kekanda belajar erti kehidupan yang  sebenar dan cabaran selok belok liku kehidupan hidup tanpa perhatian  dari insan yang bernama Bapa (Ayahnda Untuk Kegunaan Keluarga  Diraja)..Dan alhamdulillah..! walaupun kami tak sempat merasai nikmat  yang sepatutnya kami terima tetapi kami bersyukur kehadrat ALLAH s.w.t.  kerana setiap apa yang terjadi ada hikmah disebaliknya untuk kita  pelajari...

6.Baiklah,Apa yang sebenarnya  yang cuba saya ingin BERKONGSI dengan rakan rakan dan saudara mara saya  yang ada didalam list facebook saya ini ialah keadaaan diri saya yang  sebenar..ia termasuk mengapa saya jadi begini (SEPERTI APA SAYA SEKARANG  INI) supaya anda semua dapat menyelami dan memahami jiwa dan diri saya  yang sebenar yang lahir dari lubuk hati saya yang sebenar  benarnya...Bermulalah kisah Diri saya sekarang Hingga bagaimana saya  terlibatkan diri dengan sukan seni bela diri TOMOI@muay THAI yang  terkenal dengan kekerasan fizikal dan mental yang bukan semua insan yang  ada semangat keberanian untuk itu...

7.Ya,saya  sebenarnya dilahirkan di dunia ini sebagai kau adam "Lelaki" tetapi apa  yang anda semua tidak tahu yang jiwa saya sebenarnya tidak memiliki  naluri yang harus dimiliki oleh sebagai apa yang sepatutnya seorang  lelaki miliki yang hanya saya yang tahu ketika itu..Jadi saya pun ketika  itu masih keliru dengan identiti saya sendiri lalu hiduplah seperti  budak lelaki biasa tetapi ciri ciri kelembutan kewanitaan saya memang  ketara jelasnya kelihatan dari segi PERTUTURAN SAYA dan LENGGOK LIUK  LENTOK BADAN SAYA dan kadang kadang ia menjadi bahan cemuhan dan ejekan  kerana perwatakan saya yang secara kebetulan itu dan bukan dibuat  buat...SEHINGGA BIASALAKAN...Ada yang panggil...&*^&^ sendiri  tahu la kan.....!

8.Memangla saya rasa  malu dan aib dengan panggilan panggilan cemuhan seperti itu..! Rasa  terhina juga dan sedih sangat kerana saya pun manusia biasa yang  mempunya hati dan perasaan..! tak ada siapa yang suka dicemuh dan dihina  tambah tambah lagi bila melibatkan maruah keluarga...pendekkan cerita  selama saya mencari identiti diri,selama itulah saya menempuh pelbagai  dugaan dan cabaran untuk menjadi diri saya sendiri seperti sekarang  ini...Wahhh,Kalau nak diingatkan Ayooooo...Tak sangka saya boleh  bertahan sehingga ke hari ini...

9.Diringkaskan  cerita lagi,tamat je saya dialam persekolahan...saya pun bernekad untuk  menjaga penampilan saya dan mula menyimpan rambut saya sampai panjang  seperti KAUM HAWA dan menjalani kehidupan yang saya sendiri inginkan  sebagai seorang Wanita yang berada ditubuh seorang lelaki..Memang Tak  Mudah Langsung Untuk jadi diri saya kerana kalau tak dikuatkan  semangat,memang dah lama saya buat benda benda bodoh...tetapi  alhamdulillah lah...hati saya masih cekal..! walaupun ada diantara  kalangan keluarga dan taulan yang melemparkan kata kata hiris kepada  saya kerana perwatakan saya...^Salah Satu Contohnya ialah "APA LA KAMU  NI SEBOK NAK JADI BETINA,CUBALAH JADI LAKI,AWAK TU JANTAN..JALAN LA ELOK  ELOK..BARU SMART...NI TAK JALAN LENGGAK LENGGOK MACAM P@$%DAN^

10.Apakah  perasaan anda semua jika anda ditempat saya ketika itu? bukankah rasa  macam mana lah letaknya diri aku ini...Saya sendiri kalau boleh tidak  mahu menjadi diri saya sekarang ini sebab saya tahu ia memang  bertentangan sangat dengan hukum semulajadi dunia ini..Kalau boleh saya  juga mahu jadi seperti biasa dan hidup seperti orang lain..seperti juga  kaum adam dan hawa....tapi apakan daya,sifat dan jiwa saya ini lebih  dikuasai oleh jiwa saya yang sebenar iaitu keperibadian kewanitaan saya  yang memang tak mampu saya nak selindungi..SAYA TAK MAHU HIDUP DALAM  PENIPUAN DAN LAKONAN,PENDEK KATA "HYPOCRIT"..kerana itu bukan diri saya  yang sebenar....! Saya tetap tegas dengan pendirian saya walaupun  medapat tentangan hebat dari keluarga dari pelbagai pihak..Yelah,sapa  yang nak ada ahli keluarga dari golongan golongan JELMAAN ni  kan...Apatah lagi orang yang melahirkan kita...

11.Jadi  saya agak susah hati dan jadi celaru serta bersama rasa berdosa kerana  saya tahu Ibu saya tentu rasa aib dan sedih kerana saya begini...tapi  apakan daya ,saya hanya mahu jadi diri saya yang sebenar tanpa berpura  pura..! TAPI BUKAN SEMUA YANG FAHAM KALAU MEREKA SENDIRI TAK BERADA  DITEMPAT SAYA INI...! jadi semasa hayatnya masih hidup saya pernah  berkata padanya "Mohon Diampun,Apa yang Paduka bonda ingini semua  anaknda boleh laksanakan selagi terdaya dengan izin yang maha  kuasa,tetapi anaknda mohon ampunkanlah dosa dosa anaknda kerana menjadi  diri anaknda yang sebenar...jadi,Allahyarhamah pun sejuk la sedikit  hatinya dan berpesan....janji kamu tak melebihi batas dan tak busukkan  nama Keluarga.....Kuranglah rasa bersalah diri ini....saya pun teruskan  kehidupan saya yang saya ingini hingga akhir nafaz beliau...dan  kehidupan saya mula berubah selepas pemergiaannya...

12.Cabaran  Demi cabaran yang saya harungi....saya terfikir sejenak apa  keistimewaan yang ada pada saya yang tak biasa di lakukan oleh golongan  golongan seperti saya ni...Bila saya TerTonton Filem BEAUTIFUL  BOXER..dari situlah saya terdetik yang saya ada tenaga dan seni didalam  diri saya..dan memang saya minat pun seni pertahankan diri ini tetapi  masih belum jumpa apa yang sesuai dan sebatidengan diri saya...dah lama  saya minat tomoi ni tetapi belum ditemukan lagi dengan orang yang serasi  dengan saya untukk membimbing saya dan akhirnya saya ditakdirkan  berjumpa juga atas ketentuan yang maha kuasa...

13.Dengan  semangat untuk menebus maruah diri saya ini,saya akhirnya bernekad  untuk mengubah tanggapan masyakarat tentang diri saya ini melalui TOMOI  ini kerana saya tahu,walau lelaki sejati pun bukan semua sanggup dan  tahan dgn disiplin tomoi ini....tapi saya dapat buktikan dengan penuh  bangga dan bersyukur kerana saya berjaya dan mempunya keberanian itu  untuk mejadi PAHLAWAN TOMOI...selalunya di malaysia ini golongan seperti  saya ini memang sudah lazim terkenal dengan kebolehan dalam bidang  bidang kecantikan,hiburan dan fashion serta sebagainya....! saya juga  mempunyai semua bakat itu dan alhamdulillah tetapi saya terfikir sejenak  yang saya mempunyai tenaga yang istimewa walaupun paras rupa saling tak  tumpah seperti kaum hawa tetapi tenaga khudrat saya masih keadaan  asalnya...jadi saya bernekad untuk teruskan tomoi ini dan  alhamdulillah...saya berjaya lakukan dengan sokongan paduka kekanda saya  serta RAKYAT RAKYAT JELATA yang sentiasa mendoakan kebahagiaan  saya...dan alhamdulillah dan terima kasih tak terhingga saya kepada  mereka mereka semua...Saya akkhirnya BERJAYA buktikan yang saya tidak  sama dengan apa yang ada difikiran mereka tentang golongan seperti saya  ini dan membuktikan yang saya adalah diri saya sendiri dan walaupun saya  memilih untuk mengikuti jiwa saya,Apa yang saya cuba buktikan pada  semua ialah saya tetap ada semangat kepahlwanan dalam saya walaupun  keperibadian saya tidak tumpah seperti wanita..tapi,Jiwa saya masih jiwa  PEMBELA dan PEJUANG walau apa pun keadaan diri saya pada tanggapan  semua...Buat Kata Pepatah Inggeris "DONT JUDGE A BOOK BY ITS COVER"

14.Sebelum  saya akhiri realiti kehidupan sedikit sebanyak yang telah saya  berkongsi dengan semua pembaca yang sudi meluangkan masa membaca kisah  saya ini.....! Saya mahu semua tahu yang saya bukan Mengharapkan Ihsan  belas atau pujian menggunung dari sesiapa....! Yang saya harapkan ialah  supaya kita semua pupuk dalam diri kita kasih sesama insan dan sentiasa  mendoakan kebaikan untuk sesama kita kerana semuanya Makhluk Allah  Belaka...Jika Kita Nampak Antara Kita Itu Hilang Arah Pedoman,Kita  Bersama sama DOAKANLAH untuknya supaya ALLAH tunjukkan jalan yang benar  "TERMASUK UNTUK DIRI KITA SENDIRI"....Bukan dengan MENCACI ATAU  MENCERCA...itu hanya menambahkan dosa apatah lagi sesama agama...!  Bukankah Itu Merugikan Kita Semua....Saya tak mampu untuk menilai diri  saya sendiri melalui kisah saya ini...sekadar mahu berkongsi  Cerita....Apa Yang Ada Didalam Fikiran Dan Tanggapan Anda Semua Pada  Saya? Wallah Hu Alam.....JAWAPANNYA ADA PADA DIRI ANDA SENDIRI YANG  MEMBACA DAN NILAIKANLAH SENDIRI.....!Wassalamualaikum Warrah Matullah  Hiwabarukatuh....!With Love And Peace....Originally From Me,Myself And  I...

BungaSaffron replied at 6-9-2016 04:11 AM
Kisah hidup seorang nak muay "eninju Tomoi" yg Bernama KUESS (RoyalBeauty Boxer)

22 February 2 ...

Heshe ni masih perempuan lg kker?  

Apai90 replied at 6-9-2016 11:06 AM
Kalau dolu time si  Pudin ni berhijrah bang Sajat pun terus buat confession dia khunsa, Sekarang Pud ...

hahhahahaahahahhahahaah!!! winnn!!

Keyyra replied at 6-9-2016 12:16 PM
Heshe ni masih perempuan lg kker?

ye masih noks...

Suka hati kau lah dik nak memondan ke, membapok ke.

Kalau ajal jemput sebelum sempat insaf, mohon jangan duk meraung meroyan dalam kubur. Kacau penghuni kubur lain ja.

#dahpenatjadibaik
#bolehnaikhummerlalutitiansirat
#penunggangagama

cikmuni replied at 6-9-2016 12:11 PM
Hatta Dolmat jugak..dulu masa mula2 jadik fashion designer, boleh tahan fonen. Sekarang dah nampak ...

aiseh yeke.. ai xpenah tau la pulak
hatta dolmat tu ala2 fonen jgk dedulo....

ai rase depe2 ni lebih memahami naluri si pudin ni
so kalo la depe leh bagi tarbiah jugeks khen...

eh, ai xsangke pulak si pudin ni adalah sofea putih..
daring sangat budaknya

damian_lee replied at 6-9-2016 10:41 AM
aku pun tengok benda tu .... for me nasib baik .. xde publisiti besar2an macam pudin ... so dia pu ...

Cikgu erin tu ke?

mungkin dia tak tahan tgk uqasha senrose free hair...haha

entahlah ... xtau sangat
cuma tengok macam tu jer ....

kenapa?
nak share something ke?

damian_lee replied at 6-9-2016 01:00 PM
entahlah ... xtau sangat
cuma tengok macam tu jer ....

Cikgu erin ni yg ajar kebudayaan tu kan...ada dlm magazine ke apa kisah hidup dia....ckp doa bg tuisyen kat anak murid org tuduh dia pedo....

orsay1 replied at 6-9-2016 11:45 AM
jenis mcm ni kita panggil bapok bermaruah! hehe

Aku xtau le kategori apa tp idokle dia menggedik cam pondang lorong....mcm mn ya....mcm klu tgk tertip kerabat2 perak la...ala2 ayu gitu...

Edited by popow at 6-9-2016 01:44 PM
BungaSaffron replied at 6-9-2016 12:11 PM
Kisah hidup seorang nak muay "eninju Tomoi" yg Bernama KUESS (RoyalBeauty Boxer)

22 February 2 ...

nyah ni baru classy sikit *thumbs up*

si pudin ni takde class lansung.. pakai la hummer ke camaro ke LV ke louboutin ke.. kalau dah hauk tu, hauk jugak. (bak kata forumer sini, PPRT sangat! ) mesti nyah2 lain bengkek dengan si pudin ni sekarang kan.. buat malu kaum nyah je.

p.s. aku bukan nyah & aku takde masalah dengan kaum nyah. tapi cara si pudin ni mencapub pastu play victim & blaming game, memang the lowest level la *thumbs down*

tapi suara si pudin merdu la jugak kalau nak dibandingkan dengan sajat.. garau nauzubillah suara si sajat tu.. tang mana tah sajat kata dia khunsa..

Keyyra replied at 6-9-2016 12:08 PM
jangan balik mcm Jessi Rappers tu sudah

kalau betul pudin nak jadi puang di harap g revamp seluruh muka sbb tak nampak gaya wanita pun.
sbb features dia still nampak lelaki. ke mata i ols yg silap

tapi still i ols harap dia tuh insaf lah. cian parents dia