CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: abgboroi

youtube Sidang Media Kes Amirul- Rakan cerita hal sebenar

ramai yg bodoh tak reti nak segregate issue2 yg wujud dlm kes ni

- isu budak tu memandu tanpa les ...
AinFarisya Post at 4-5-2010 10:16 AM

apa la hang Ain. budak tu je la yg salah. selain tu mak pak dia. yg lain x salah.

Reply 92# laila_zi

betul..nasib baik hidupvlagi budak yg lari tu..
kalau polis tembak jugak...mau jadi mcm amirul.
brani pulak budak tu lari dari polis..boleh lepas dari 5 org polis..penipu budak ni..

aku rasa budak tu memnag buat salah....
pertama bawak kereta takder lesen..
bawak kereta bawah umur...
bawak keta melebihi had laju....
tak berenti bila polis arahkan...

cuma mungkin polis tu nak tembak tayar...atau nak wat tembak amaran ...
tertembak kepala otak budak tu.....

bak kata peribahas omputih.....
SHIT HAPPEN EVERYDAY

Reply 100# AinFarisya

polis dah tembak tayar budak tu tak nak berhenti jugak ? polis dah bagi amaran berhenti budak tu lari siap langar lapu isyarat dan kereta org lain ..

kalau ko la jadi polis , apa perspektif ko ttg kereta tu ?

off topic jap..
bila bab polis bunuh budak ni..biasanya 90% respon menyokong polis adalah penyokong pemerintah dan partinya,90% yg kritik polis adalah 'bukan penyokong pemerintah'..
sebenarnya kemuncak kemarahan org yg kritik polis adalah rentetan kisah2 brutal polis sebelum ni,berapa ramai yg mati dalam penjara jumlah seribu lebih jugak kalau ikut laporan suhakam..bila tanya polis ada je jawapan semuanya mereka je yg betul,yelah rakyat awam mana ada bukti cas mereka,jadi macam2 boleh jawap,ada paranglah,ada dadah lah itu ini,tipu org boleh tipu tuhan macam mana??...
dulu zaman paklah pernah gak rakyat pertikai polis akhirnya paklah usahakan untuk buat suruhanjaya diraja tapi kemajuan yg ketara hasil dari 'cadangan pembaikan' polis adalah mereka dapat rumah tambah elaun dan gaji.
Jenayah pecah rumah,ragut,bunuh,gengster,edar dadah dan macam macam musibah tak nampakpun berkurang..tapi bila bab orang politik,demo dan ceramah boleh angkut beratus2 polis&spy kawal,jadi kadang2 polis nampak seperti jadi alat parti politik pemerintah sekarang.
mukadimahnya selepas dah berlaku begini masihkah polis atau kerajaan tak mahu buat keputusan drastik supaya rakyat yg membayar gaji polis mencadangkan usaha murni polis membenteras jenayah di buktikan dengan saksi kamera etc supaya suatu masa nanti jika ada rakyat yg di lindung tak berpuas hati mereka boleh jawab???

p/s
Walau apa pun kes amirul memang takleh salahkan polis 100%

Reply 96# NIXAR

aku nak tanya ko
salah ke kalau polis tembak tayar kereta arwah??

jawab

Follow Us
Reply 92# laila_zi

arwah ni dah kehilangan bapa 6 thn lps..
dan sy yakin mak dia bukan lah jenis mak yg ambil ringan ttg perihal anak dia
tp bdk2, org x bg buat, itu la yg dia nk buat
mak plak dh x larat nk marah2
kita ni sbg org luar hanya mampu melihat dn mentafsir apa yg berlaku
tp kebenarannya hanya arwah dan rakan dia ajer yg tau

kalau betul2 la polis tak sengaja nak tembak , budak yang lari tu pun dah lama kena tembak ...sedangkan kereta sedang dalam keadaan laju dan di luar kawalan polis boleh shape shooter ..inikan pulak budak yang belari selepas di belasah kan

Reply  AinFarisya

polis dah tembak tayar budak tu tak nak berhenti jugak ? polis dah bagi  ...
anakpanah Post at 4-5-2010 10:19

kalau aku jadi pak polisi tu....

1st skali dalam kepala otak aku....aku akan kata keta tu bawak heroien 100kg

ye mmg btol,bdak2 yg sekolah lg ni ramai yg jadi penjenayah gak..paling ramai perogol n penyamun..jgn di ingat usia muda x leh jdk jahat..just dlm kes ni mmg dlm siasatan lg..x pasti siapa yg salah siapa yg btol..or both party x salah..papepun aku sokong polis..

kalau betul2 la polis tak sengaja nak tembak , budak yang lari tu pun dah lama kena tembak ...sedang ...
anakpanah Post at 4-5-2010 10:21 AM

sharp la....shape pulak dah dia ni

kalau betul2 la polis tak sengaja nak tembak , budak yang lari tu pun dah lama kena tembak ...sedang ...
anakpanah Post at 4-5-2010 10:21

budak tu ada karate black belt kaler pink...............

Reply  Nicole

ko tau ke bila polis lepaskan tembakan lalu tertembak kepala arwah??
tekoyong Post at 4-5-2010 10:16

ok aku siLap baca / denGar..... tp iF camtu.... LaGi Ler nampak poLice tu yG saLah.....  by rite kene bG tembakkan warninG kan..... bukan TERus ke sasaran......

Reply 109# ctaz

tak pun pencolek budak2

kalau kita tengok citer kejadian kejar mengejar polis dan suspek berkereta kat luar negara. dalam adegan kejar mengejar nih bila suspek tak nak berhenti polis akan panggil backup banyak2 kereta dan cuba himpit kereta suspek sehingga berhenti. kadang2 dorang sengaja langgar belakang kereta supaya suspek hilang kawalan (kalau tak berapa laju). ada kes yang kejar mengejar nih berlangsung lama sampai melewati sempadan beberapa negeri. berbanding kes kita polis menggunakan senjata api sebagai first resort. dia tak mau berhenti, so what? kereta dia pakai enjin karbon dioksida ker? abis minyak dia berhenti ler.

Reply 110# NIXAR

sebab tu aku tanya ko dari awal2, ko ada ke kat tempat kejadian??

ko tau ke kenapa/bagaimana arwah boleh kena tembak??

Reply  serafina

kenapa budak tu langar traffic light dan kereta org lain kalau tak salah ? ...
anakpanah Post at 4-5-2010 10:01

Kalau dia org tua sekalipun,dgn kesalahan lari dr polis blm cukup utk membolehkan polis melepaskan tembakan..dah tembak tayar dah pancit dua2 tayar blkg..nak menembak lg watpe?kwn arwah ckp dua2 tyr dah berdecit kena tembak..then the next shot menyebabkan arwah rebah..polis takkan tak nampak tayar dua2 dah pancit based on pergerakan kereta yg imbalance..malah saksi kat kedai mamak tu pun nampak benda yg sama..
    Apatah lg yg dlm tu budak yg kena tembak..lagila isu tu membuatkan org ramai terus bangkit marah pd polis but the real issue is..apa yg mewajarkan hukum sblm diadili?Kalau masa tayar dah pancit polis terus pintas dan tahan suspek..(ini tak pyh la aku citer sbb polis dah well trained bab2 nak menahan suspek walau ada keraguan suspek bersenjata)..takdela kecoh mcm ni dan akupun sokong usaha polis membanteras org2 yg wat salah ni..

Reply  NIXAR

sebab tu aku tanya ko dari awal2, ko ada ke kat tempat kejadian??

ko tau ke kena ...
tekoyong Post at 4-5-2010 10:25 AM

ko ade sane? aku soalkan org senang2 je percaya crita polis tapi x nak pikir crita kawan dia.

Reply 113# Nicole

laa ...kan polis tu dah bagi tembakan amaran , dah tembak tayar ...lagi tuu tapi masih tak nak berhenti ? apa keeess

Reply 113# Nicole

aku ada bercakap ngan ko ke??
ok xpe, aku layan je ko

ko ada kat tempat kejadian ke??
ko pasti ke polis xda bagi tembakan amaran??