CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: achik2009

Penyanyi Faizal Tahir Kena Gam Oleh Media Prima?

Kat sini mostly cop yang FT kena ban sebab dia tweet lawan Normiang KRU. Kalau dia tak balas tweet tu pun dulu dia penah ada record kena ban jugak. Semua pun tahu FT ni jenis wild. Dari nasyid ke Superman.

Nasiblah... kalau mulut jenis lantang, mana ada company nak hire... Media Prima pun nak jaga periuk nasi pekerja2 dia yang lain juga. Kena paham tu. Kalau kerja dengan company private memana pun, if you are big mouth, outspoken tak kena gaya.. bercakap main taram... tak ada company private nak simpan... unless you already in higher position or extremely superb. Tengok Pezal Tahir ni tak productive pun, bila last dia buat album or tulis lagu? berapa tahun dah.

Album takde, cakap pum pang pum pang... lagi nak sound orang itu ini. Kalau dia humble kan baguih. Cakap je... "Alhamdulillah, dah banyak Media Prima berjasa pada saya... mungkin kali ini bukan rezeki saya.. harap dapat bekerjasama lagi di masa hadapan.. " instead of marking people as "plain stupid and plain arrogant".

Orang kata, kalau satu jari tunjuk kat other party, another 4 tunjuk balik kat diri sendiri.... ye dok?

KucingBiru posted on 18-6-2013 07:25 PM
Kat sini mostly cop yang FT kena ban sebab dia tweet lawan Normiang KRU. Kalau dia tak balas tweet t ...

Lorrr...dia br jerr kuarkan album baru tuu arrrr...album dia yg ke3...

cikmouse posted on 18-6-2013 07:49 PM
Lorrr...dia br jerr kuarkan album baru tuu arrrr...album dia yg ke3...

Ye ke... ahaha. aku tak tahu.

Ok aku tarik balik la tohmahan dia takde album. Tapi statement dia tak productive tu.... mmg betul. Bukan takde bakat, bakat ada tapi tak productive.

KucingBiru posted on 18-6-2013 07:53 PM
Ye ke... ahaha. aku tak tahu.

Ok aku tarik balik la tohmahan dia takde album. Tapi sta ...

Hahaha..xperr..hal2 duniawi nieee...ko x tau pon xder hal punyerrr...

Cuma aku x braper phm isu productive yg ko maksudkan itu....

bknnye media prima yg bg rezki kt die pun.
bumi Allah ni uas, cari je rezki kt tmpt lain.

media prima ni kaver tv9 gak kan? baru je kejap tadi aishah keluar dalam rancangan khurafat (ke??) cerita pengalaman dia.. kalau kena ban sbb politik, tak ke aishah tu lagi trang tang tang bertanding utk parti pembangkang ?

Follow Us
cruisekeanu posted on 18-6-2013 12:31 AM
Apa gunanya demokrasi di Malaysia bagi orang2 BN ni.
Hari2 warning orang yang tak undi B-end.
Lepa ...

demokrasi kat mesia lain definisi..harap maklum.

takpe pejal..bak kata ko..rezeki bukan kerajaan yg memerintah yg tentukan...ingat balik twit ko tu..

komen pasal politik gam
aduhai

Duh rezeki  bkn tangan kerajaan...mungkin tiba masanya dia masuk bidang len...buat katering ker...ekceli suka gak FT...byk lgu dia sedap

KucingBiru posted on 18-6-2013 07:25 PM
Kat sini mostly cop yang FT kena ban sebab dia tweet lawan Normiang KRU. Kalau dia tak balas tweet t ...

Well said...!

media prima mmg mentaliti dunia ke3... sdgkn  oprah yg trangn sokong pmbangkang pun jd selebriti trkaya.. mcmtulah negara maju

Mungkin ada desakan politik tertentu dibuat kpd Media Prima supaya ban FT tapi bukannya secara rasmi dtg dr pihak kerajaan.
Dan Media prima serba salah. Nak ban retis sendiri, sendiri jugak yg rugi.
MP ambil jalan tengah utk memuaskan hati org yg mendesak.
MP batalkan apa2 kemunculan FT secara rasmi dgn pihak MP. Tak bagi masuk TV.
tapi lagu masih blh main kt radio MP. Dan MP masih uruskan kerjaya FT secara senyap tanpa publisiti.
orang yg mendesak puas hati, dlm masa sama MP masih boleh buat duit dari FT.

Murai (Astro) ambik kesempatan menangguk di air keruh. Mcm kes Yuna vs Uji vs Tv3 yg dikompang berhari2.
buat lah cerita MP aniaya artis mereka sendiri.
Orang ramai pun kutuk2 MP. Astro untung kat sini.
Kowser sgt perang media MP vs Astro nih.

Dlm masa sama, akan ada org yg simpati pada FT.
FT dpt publisiti balik, mungkin mereka akan tunjuk support dgn membeli album.
MP masih boleh buat duit atas situasi ni walaupun terpaksa korbankan reputasi sendiri.
Bad publicity is still publicity kekdahnya.

Sekian speku aku. FT kena gam secara halus jah. Ala2 kasi warning 'dont mess with BN gituh'.
Klu betul2 kena gam aku rasa murai/astro pun tak berani kluarkan isu ni.
Mungkin akan kluar di suara keadilan sajork.

yg ni dh ade ke? amik dr gua

Ketua Pegawai Operasi Rangkaian Televisyen Media Prima, Ahmad Izham Omar menafikan desas-desus yang mendakwa artis naungan Monkey Bone, Faizal Tahir telah disenarai hitam ataupun di'gam' oleh semua stesen televisyen milik Media Prima Berhad.

"Siapa yang mainkan isu ini? Saya pun tidak tahu ada timbul cerita sebegini. Apa yang anda dengar itu tidak benar sama sekali. Kami tidak pernah mengeluarkan kenyataan bahawa Faizal Tahir telah di'gam' oleh semua stesen televisyen milik Media Prima. Dia masih lagi artis naungan Monkey Bone. Orang di luar sana boleh buat sebarang spekulasi, tetapi saya nafikan perkara ini," tegas Ahmad Izham ketika dihubungi GUA sebentar tadi.

Biarpun agak terkejut dengan kontroversi terbaru ini, Ahmad Izham menjelaskan pihaknya akan membuat siasatan lanjut berhubung perkara ini.

Sementara itu, GUA juga cuba mendapatkan maklum balas daripada Faizal Tahir, namun penyanyi ini gagal dihubungi. Sebagai ganti, GUA telah menghubungi pengurus peribadinya, Jeff Wai. Jelas Jeff, buat masa ini Faizal tidak mahu memberikan sebarang kenyataan.

"Buat masa ini Faizal Tahir tidak mahu memberikan sebarang kenyataan. Saya sendiri tidak pasti sama ada perkara ini benar atau sebaliknya," ulas Jeff ringkas.

MP perlu buktikan yg mereka xder hal dgn FT dgn jemput dia buat psmbhn dlm mner2 show terbitan mereka...br aku leh caya yg mereka x gam FT tuu arr....

cakap tak gam tapi kat tak dijemput buat persembahan ..slow slow lagu kurang dimainkan diradio.. itu pun dah lebih dari garmmm

tapa faizal..rezeki Allah ni luas..tak terhad. Mungkin semua ni ada hikmahnya..

dulu dah kena dah sekali ni kena lagi...sian FT..x pe rezeki ada di mana2..

hanezana posted on 18-6-2013 10:52 PM
yg ni dh ade ke? amik dr gua

See.. kan dah cakap, FT ni propa lebih sekarang.

Dah la bagi statement yang buat orang speculate macam-macam.
Maybe dirty startegy dia utk naikkan nama balik for his new album.

plain stupid and plain arrogant

KESAH PULAK AKU KALAU FT TU KENE GAM..BAK KATA KAK ENGKU KAT RADIAO SINAR-ADE AKU K?HAHAHA..