CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: d_dalia

Edisi senyap2 dah jadi suami orang: Ammar Alfian selamat menikah

seri_mawr replied at 14-3-2016 05:31 AM
xde nya berubah si ammar ni...

kawin pun sbb perempuan tu bekerjaya...and dok kerja kat australia ...

ye ke uols? diorang ni mmg dah lama bercinta ke apa ni? anak org kaya pempuan tu tapi knp majlis sempoi je buat doa selamat bagai..parents ada ke tak masa majlis tu?

d_dalia replied at 14-3-2016 01:43 PM
ye ke uols? diorang ni mmg dah lama bercinta ke apa ni? anak org kaya pempuan tu tapi knp majlis s ...

ye...

perempuan tu anak org kaya....

xde lama nya...dia mmg duk sana..perempuan tu tanggung...
parent perempuan mmg x berkenan...bukan tak berkenan sbb apa...dah lah tak kerja..kaki pukul lak tu...
yang pasti amar ni mmg kurang hajaq dgn parents in law dia seblm kawen...aku dgr cerita dr xxxx (bukan ex bf tau) perempuan tu pun..aku sakit hati...

aku tak tahu lah klu perempuan tu adik aku...entah macam mana nak react pun aku tak tahu...si ammar ni siap ugut2 lagi....pendek kata mmg aku menyampah...

family prempuan takdok masa mereka kawen tu...klu ikutkan family background prempuan tu mmg boleh buat grand.....

seri_mawr replied at 14-3-2016 05:52 AM
ye...

perempuan tu anak org kaya....

patut lah tgk kat ig amar ni ada kenduri doa selamat je..mcm mana lah bleh kenal tu dan bleh sangkut pulak? fil amar pun takde ke masa akad nikah tu?

aechae replied at 14-3-2016 08:22 AM
Mgkin ni turning point dia....jd lbih baik mna kite tau...Allah dh set kn  from the top apa yg terba ...

peminat mak jah rupanya. hahahaha.

d_dalia replied at 14-3-2016 02:03 PM
patut lah tgk kat ig amar ni ada kenduri doa selamat je..mcm mana lah bleh kenal tu dan bleh sangk ...

xde..dia nikah kat johor tak silap...family perempuan tu dok area2 kl selangor ni ha....
aku tak tnya mcm mana boleh kenal..nnti aku tanya jap lagi...hhihihihi....sbb aku dgr tu dah meluat...berbakul gak la aku sumpah si ammar tu...nak2 tang dia suruh bakal father in law dtg jumpa dia suh sign surat seblm kawen tu.....yg tu mmg aku hangat hati...tapi ayah perempuan tu x sign..aku tak sure mcm mana derang boleh kawen...org pejabat agama boleh di beli kah..??

harap2 ammar tu insaf le lepas ni...n jgn dok kurang hajaq ngan pak mertua ngat la...duk pun menumpang harta org tua tu...
mmg dia saje up dekat ig gambar muka mendongak cam berlagak tu...nak tunjuk  kat family perempuan aku dah berjaya kawen dgn anak ko walupun ko tak suka aku...gitu le lebih kurang...

aku dah nak lupa cerita dia ni..alih2 tgk kuar forum lak....

seri_mawr replied at 14-3-2016 06:13 AM
xde..dia nikah kat johor tak silap...family perempuan tu dok area2 kl selangor ni ha....
aku tak  ...

gila lah bad boy si ammar ni..igtkan dah turning point dah.. tapi aku perasan komen sorang dlm ig dia, mamat tu bgtau baru bbrp hr lps jumpa kat pej kadi, tup2 dah kawin, tak ajak pun.. aku rasa mcm semudah tu je nak kawin, aku igtkan dlm cite married tapi benci tu je yg kawin hanya dlm 1 malam je lps kena tangkap basah..
eh uols tanya lah mcm mana blh kenal? aku rasa mcm dlm drama melayu lak diorang ni..

Follow Us
seri_mawr replied at 14-3-2016 02:13 PM
aku tak  ...

taktau nak kesian ke tak..sbb pompuan tu sendiri penah kene pukul,tp pilih utk kawin jgk dgn dia..huhuhuh~~

laaa ingat dah berubah...hampesss
lelaki naik tangan ni memang tak patut kawin pun

aechae replied at 14-3-2016 08:22 AM
Mgkin ni turning point dia....jd lbih baik mna kite tau...Allah dh set kn  from the top apa yg terba ...

mak jah sangat

Br nak wish tahniah dah ada citer di sebalik plak dah
Moga berubah la
Xselamanya kita muda, bertenaga dan ada rupa
Jgn sombong sgt nnt jatuh ko sakit

seri_mawr replied at 14-3-2016 02:13 PM
aku tak  ...

kalau mak pak pompuan takmo sign, leh gi mahkamah syariah mintak wali hakim...tp byk la prosedur nye

btul.Menikah. Ye menikah.

Esmiria replied at 14-3-2016 06:29 AM
btul.Menikah. Ye menikah.

menikah ke bernikah? hahahaha..

Nsib bdan dpt bini cantik.dr gf2 dulu lg

babydoll replied at 14-3-2016 02:18 PM
taktau nak kesian ke tak..sbb pompuan tu sendiri penah kene pukul,tp pilih utk kawin jgk dgn dia.. ...

tu la tu...
siap ayah perempuan turun australia bagai nak report polis..mas dia kena belasah tu...alih2 anak perempuan dia tak nak...

aku bajet dia dah buat ehem2 dgn si amar ni n amar ugut nak sebar gmbar dia yg tak sepatutnya...(tp yg ni dlm otak aku jek la..masa dgr crita dr xxx perempuan tu...) x sampai hati nak ckp...sbb family perempuan ni mmg baik2...walaupun kaya tapi x le menyombong or berlagak...still mkn nasi bungkus tepi jgn ngan kami...huhuhu..

opie5662 replied at 14-3-2016 02:25 PM
kalau mak pak pompuan takmo sign, leh gi mahkamah syariah mintak wali hakim...tp byk la prosedur n ...

oo..ye ke...??
tapi cepat gak derang ni buat....
off topic sat....
akak aku dulu kawen kat thailand...sbb ayah aku tak berkenan kat laki dia...balik sini kena nikah semula...katanya sbb wali masih hidup...dan lari dari wali....kena nikah semula..ni jabtan agama negeri pahang le...
masa balik bawak laki..mujur ayah aku tak parang kan dua2 sekali..mujur ada abg2 ipar aku yg lain...mkn penampaq gak la abg ipar aku tu...

seri_mawr replied at 14-3-2016 06:46 AM
tu la tu...
siap ayah perempuan turun australia bagai nak report polis..mas dia kena belasah tu.. ...

laa..dah stay aussie ke amar ni sblm nikah? uishh..mcm drama melayu betul ni..sape lak yg organise kenduri doa selamat heshe kat jb tu? family amar ke?
ada 1 pic lps kawin diorang ni, kemain lg sweet..huhu

seri_mawr replied at 14-3-2016 02:46 PM
tu la tu...
siap ayah perempuan turun australia bagai nak report polis..mas dia kena belasah tu.. ...

kesurupan kesedapan barangkali

tatu kt badan dia dh buang ker?

d_dalia replied at 14-3-2016 02:53 PM
laa..dah stay aussie ke amar ni sblm nikah? uishh..mcm drama melayu betul ni..sape lak yg organise ...

aha...
entah...malas nak tnya sbb nyampah dgn si ammar n geram dgn perempuan tu....sanggup tak dgr cakp mak ayah...
cuma masa tu kita ckp....doakan semoga x menyesal apa yg dia buat n semoga aammar berubah...
jgn pi jadi gigolo kat australia sana nun sudah...mkn hati wife...esok2 parent jugak yg di carinya...