CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Themilo

Edisi Makcik Puaka Rotikaya Dilarang Komen : Fikri Mark Adam Tidak Tertekan

penmerah replied at 10-6-2017 10:08 PM
makanya untuk statement mcm itu.. kalo kita jawab   
1. duit tgh kumpul belum cukup lagi

meols tunggu je raya ni.... direct je meols jawab sorry acik kepam saya minat lelaki

Duta lover replied at 10-6-2017 02:11 PM
Betul tu.  Manusia ni mmg rumit.  Kalau x bertegur sapa.. Dikatakan sombong.. Kononnya x mesra.. B ...

Iol setuju. Iol above 30 still single. Tapi maybe circle iol semua tak kahwin lagi. Yg kahwin pulak takde anak. Tp satu kami amek peluang travel, time ramadhan buat charity. Grab opportunities apa yang mampu waktu still single ni.

Terasa tgk cousin muda jauh dari kita ada anak. Tp dh rezeki masing- masing kan.

Diaorang tanya iol assume sbb iol laku lagi utk kahwin. Malas lah fikir. Jumpa pun setahun sekali, mengalah je lah jadi anak ni. Entah esok lusa makcik tu dah takde lagi, kot tak makcik tu kita yang pergi.

lazim replied at 12-6-2017 11:57 AM
sorry uols. husband uols sakit apa. mcm pernah terbca.. tp dh terlupa plk.

Asal diabetic.tp dia ni mudah kena sepsis.bru ni pun bru kluar dr wad.40hari dok wad.asal tulang yg smbg tendon kaki pecah.kena bln 2.msuk wad sbln..keluar dok umah,jd jangkitan kuman pd luka tu..msuk blik bln 4.operate balik.skang buah pggang pun dh tahap 5.dialisis sbb asid n potasium tggi.pakar nefro ckp..klo rse nk demam trus dtg spital sbb kidney dia sgt2 sensitif bile ad infection.doc suh amik oku sbb dia xleh nk jaln dh.kena guna wheelchair.mslh utama dia..ubat antibiotik hnya sejenis je blh guna.99% ubat antibiotik alergik.ubat thn skt pun morfin ngan pcm je blh.yg lain x blh.ni pun tgh kaji ubat ape lg xleh.doc pun ngaku kes dia plik.

Tp tula cm iols ckp..setiap yg berlaku ad hikmahnya..iols xde ank...allah suh tumpu jaga suami.walaupun pd mulanya ad mulut2 longkang yg siap suh asben iols ceraikan iols cari pompuan lain hokey sbb iols xde ank.skang mulut2 longkang tu x terkata apa dh.

Aduradura replied at 10-6-2017 09:45 PM
11 tahun sis? iolls doakan sis cepat2 dapat anak...aminnnnnn..bulan ramadhan ni sis, banyak berdoa ...

ko buat je camni

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Duta lover replied at 10-6-2017 02:11 PM
Betul tu.  Manusia ni mmg rumit.  Kalau x bertegur sapa.. Dikatakan sombong.. Kononnya x mesra.. B ...

kita boleh sense orang tu tanya sebab concern atau sebab nak menyakitkan hati... yang di argue kat sini yang memang sengaja nak provoke n kepoh... lagipun, ada banyak je topik lain yang nak dibincangkan atas alasan beramahmesra merapatkan ukhwah

blm ada rezki...sabar jelah dgn mulut org bila single tny bila kawen tny bila nk anak tny eh semua tny laa...rimas...baik doakan supaya dimurahkan rezki dpt baby.makcik kat umah akak dulu pun dah 25 thn kawen br dpt sorg.
rezeki blm sampai.percaya dgn ketentuan Allah. #donedakwah

Follow Us
Rezeki zuriat tu Allah yg tentukan

Edited by eyansss at 12-6-2017 04:02 PM
penmerah replied at 10-6-2017 09:30 PM
bagi aku yang takde anak ni kalo org tanya pasal anak... aku akan jawab 'doakanlah'
tapi kalo dpt s ...

betul... yang menyakitkan hati ni kalo orang yang bertanya ni memang niat jahat nak menyakitkan hati dan sengaja cari bahan nak mengumpat menfitnah mengeji lepastu...

aku dan mertua penah kena ngan sorang makcik ni sibuk la kepoh tanya pasal aku dah pregnant ke belum... siap pressure mak mertua aku suruh bawak aku berubat sana sini, berurut sana sini padahal anak dia dua kali kawen tak pregnant lagi... dah la total both marriage anak dia lagi lama dari jsia perkahwinan aku...  ye la, kuman diseberang laut nampak aje... pastu mak mertua aku cite ada sekali dia balas : gi bawak aisyah tu berurut kat sana sampai dapat anak dulu, baru saya bawak yan kesana... terdiam makcik tu...

dan bebaru ni dia dapat tau aku dah berisi, selamba je dia cakap kat aku : ko dah mengandung ye. tu la enche dah kata, bawak2 bersabar... kamu tak sabar...  i was like, bukan ko ke yang kepoh2... hahahaa...

and the best part is, makcik ni n anak beranak dia la yang dok turun naik rumah sedara mara bawak mulut kata aku suami isteri nak bercerai la, mak mertua aku ada calon menantu yang terbaik berbanding aku la... memacam la... people will never stop talking as long as they can hurt our feelings...

orang camni yang kita menyampah nak beramah mesra...

eyansss replied at 12-6-2017 04:00 PM
betul... yang menyakitkan hati ni kalo orang yang bertanya ni memang niat jahat nak menyakitkan ha ...

betul2, kita boleh sense soklan2 dari org sekeliling samada berbau sinikal mahupun soalan beramah mesra

kikiki dalam rasa jengkel sbb kepochi macik tu aku rasa geli hati lak tgk camne dia counterback
syukur benar mertua kau baik kan eyanss

tahniah ye atas pregnancy. moga Allah beri kesihatan pada kau dan kandungan
dan juga Allah beri rahmat dan berkat kepada semua umat muslimin samada dah kawin, lom kawin, ada anak mauhupun takde anak

penmerah replied at 12-6-2017 04:06 PM
betul2, kita boleh sense soklan2 dari org sekeliling samada berbau sinikal mahupun soalan beramah  ...

dulu mertua aku terpengaruh gak... pastu laki aku ada tegur la n ada kes jadi buat dia tersedar dari khilaf... alhamdulillah lepas tu sape cuba kutuk aku or lagakan aku ngan dia, mak mertua aku akan counter balik... tapi biasa la, counter dengan bahasa lembut tapi sentap tertusuk... hahahaha... dan dia pun selalu gak beking anak angkat kami...

terima kasih aku pun doakan agar ko dapat rezeki yang melimpahruah... tak kira la dari rezeki anak ke, kasih sayang ke, kebendaan ke... semoga Allah swt merahmati kita semua

Moga cepat dan dipermudahkan dpat zuriat

Edited by barfi at 13-6-2017 01:44 PM
Annehamid replied at 12-6-2017 12:16 PM
Iol setuju. Iol above 30 still single. Tapi maybe circle iol semua tak kahwin lagi. Yg kahwin pula ...

Macam family husband iols semuanya bunting pelamin noks.. so iols yg agak lambat nak mengandung ni mmg kadang2 tension bila diorang tanya dah ada bby ke belum.

Bila iols preggy je baru 8minggu masa tu cecepat husband iols inform diorang. Barulah diorang diam. Tipikal org kampung ortodoks. Kalau boleh tahun tu nikah tahun tu jugak dapat anak.

barfi replied at 13-6-2017 01:43 PM
Macam family husband iols semuanya bunting pelamin noks.. so iols yg agak lambat nak mengandung  ...

Oh congrats u. Iol family kalau kg tu raya ni balik sehari. Esoknya balik kl dah tp makcik pulut puaka ni elak dia jangan jumpa je.

eyansss replied at 12-6-2017 03:44 PM
ko buat je camni

Suka caption ni .. i like it ..

yg jenis btanya ni, biasanya jenis riak sembang psl anak " tahun dpn ak nak bsalin lagi lah. kalau boleh nk bulan yg sama ngn aku, senang nk celebrate birthday sama2"

haaa nampak tak? jenis subur dan anggap bila dia nk anak, buat je projek then hamil.

jenis2 mulut puaka ni la yg sibuk duk tanya org yg x dpt anak, bila nk anak?

PENGHARAMAN MENYERUPAI SESUATU KAUM

Penganut Zoroastrian

“Dan janganlah kamu mengikuti apa yang kamu tidak mengetahui tentangnya. Sesungguhnya pendengaran, penglihatan, dan hati, semuanya akan dimintai pertanggungjawabannya.” (QS: Al Isra’: 36).

“...dan sesungguhnya jika kamu mengikuti keinginan (0rang kafir) mereka setelah datang ilmu (petunjuk) kepadamu, sesungguhnya kamu kalau demikian termasuk golongan orang-orang dholim.” (QS: Al Baqarah: 145).

dari Ibnu Umar,: “Siapa saja yang menyerupai suatu kaum (gaya hidup dan adat istiadatnya), maka mereka termasuk golongan tersebut.” (HR. Abu Daud dan Imam Ahmad).

dari Abu Hurairah “Tidak akan terjadi kiamat sebelum umatku menerima (mengikuti) apa-apa yang dilakukan oleh bangsa-bangsa terdahulu (pada masa silam), selangkah demi selangkah, sehasta demi sehasta.” Di antara saha-bat ada yang bertanya: “(Ya Rasulullah) apakah yang dimaksud (di sini) seperti bangsa Persia dan Romawi?” Rasulullah saw menjawab: “Siapa lagi (kalau bukan mereka)” (HR. Bukhori, ).

Siapa saja yang menyerupai suatu kaum, ia termasuk golongan mereka. (HR Abu Daud dan Ahmad).

Tidak termasuk golonganku orang-orang yang menyerupai selain golonganku. (HR at- Tirmidzi).

dari Abu Sa’id Al-Khudriy "Kalian akan benar-benar mengikuti jalan hidup orang-orang sebelum kalian, sejengkal demi sejengkal, sehasta demi sehasta sehingga andai mereka memasuki lubang biawak, maka kalian pun mengikuti mereka". Kami (para sahabat) bertanya, "Wahai Rasulullah, apakah mereka adalah orang-orang Yahudi, dan Nashrani". Beliau menjawab, "Siapa lagi kalau bukan mereka". (HR. Al-Bukhoriy).