CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CoolSurfer

Gempur: Katy Lim Li Lian Hina Allah

Reply 118# Acong

Yang kat belakang mata crimson tu Katy kah?

Post Last Edit by buiscasey at 4-9-2010 03:40

tukar nama dah minah ni...

kalau ikut blog ni, ni akaun br dia... http://www.facebook.com/IMYLLL

Ya udah ya udahhhhh...

Katy Lim Li Lian mesti taktau bahawa nama tuhan yang dia perlekeh tu ada t ...
airfilterkotor Post at 4-9-2010 00:54

Diorang bukan Kristian pun kalau pakai nama Kristian. Letak ler Nicole ker, Fish ker, Edison ker... tetap jah agama nenek moyang diorang. Tapi ramai yg aku kenal kat opis aku mmg devout Kristian, tapi tak tukar nama.

Post Last Edit by airfilterkotor at 4-9-2010 06:03
Diorang bukan Kristian pun kalau pakai nama Kristian. Letak ler Nicole ker, Fish ker, Edis ...
Muntz Post at 4-9-2010 03:40 AM

Kesimpulannya,Andaikata si Katy Lim Li Lian ini merupakan...:

1.Seorang budhha, dia telah mengguris perasaan cina dan india kristian.

2. Seorang kristian, dia dengan malangnya telah mencerca/hina tuhannya sendiri dan mengguris perasaan cina dan india kristian yang seagama dengannya.

Umpama di telan mati mak, di luah mati bapak. Rasain loe. ;)

Reply 118# Acong

Motip ko bubuh gambar mak lampir kat thread ni....?

lihat print screen semula,  katy reply untuk ahmad hafiz.....saya yakin ahmad hafiz agama islam ...jadi ???????

Follow Us
Post Last Edit by ratu_cinta at 4-9-2010 06:19

pendapat saya katy menghina agama ahmad hafiz dan ibu dia.....ahmad hafiz beragama islam (saya yakin) secara tak langsung katy juga telah menghina umat islam dan agama islam

tido la wei..acong
sideway Post at 4-9-2010 01:30

hi sideway lame xnmpak,,

>90% of her friends are Chinese.  Tu lah pasai otak tak centre.   

AnitaSabrina Post at 4-9-2010 12:42 AM

Daripada 90% kawan-kawan cina dia tu, kita amik laa 70% adalah kristian.

Mau sentap kawan-kawan kristian dibuatnya.

pendapat saya katy menghina agama ahmad hafiz dan ibu dia.....ahmad hafiz beragama islam (saya yakin) secara tak langsung katy juga telah menghina umat islam dan agama islam
ratu_cinta Post at 4-9-2010 06:16 AM

Meme ler sume tau.......tujuan si Katy tu pun dengan sengaja menghina tuhan islam.

Tapi dia lupe (atau meme taktau langsung kot) di dalam Al-Kitab pun ada nama tuhan yang dia duk hina tuh.

aku ni tak paham sgt the the real workings of facebook...

ia laman sosial yg terhad eksklusif untuk kawan2 saja ataupun terbuka pada public?

sembang2 kat dalam tuh antara kawan2 saja ataupun sapa2 boleh akses dan baca?

katalah ia eksklusif... boleh tak kita anggap yg ia hanya gaduh2 atau kutuk2 antara kawan2 saja... yg patut diselesaikan antara mereka saja...

tak bolehlah ia dijadikan isu untuk semua... kita yg tak kena mengena pehal nak sentap... tak gitu?

tgk muka si katy tu pn mcm budak2..
aku rs kalo si katy tu da jadi macik2 nanti... mesti terer kutuk2 die tuh.
mulut becok muncung panjang itu ini

rasanya mak bapak dia dah anta budak ni balik Guangzhou. Sembunyi dulu..

pendapat saya tak kita private atau terbuka....jika ia sudah menghina, dan menyentuh sensitiviti seseorang, dia berhak untuk membuat laporan, logiknya,  jika laporan dia diterima dan boleh disiasat maksudnya memang ada peruntukanlah dalam undang.....walaupon ditujukan kepada dia  tapi lihatlah juga pada jenis kenyataan kawan dia,  sama ada  menyentuh peribadi dia sahaja...atau menyentuh hak sensitiviti org ramai.... dalam kes ini katy sebut emak dia...ok itu menyentuh peribadi so itu antara katy dengan ahmad faiz ...tapi bila katy menghina nama tuhan umat islam...itu bukan antara katy dengan ahmad faiz lagi....di sini pon dan apa yg saya baca di internat ramai yg marah kerana katy menghina islam daripada menghina emaknya.....jadi ini menunjukkan pembaca bijak kerana tahu bezakan yg peribadi dan perkara yg mereka berhak marah

pendapat saya tak kita private atau terbuka....jika ia sudah menghina, dan menyentuh sensitiviti ses ...
ratu_cinta Post at 4-9-2010 08:57

maksud saya gini... bukan ke facebook seseorg itu ialah group kawan2 dia..
maknanya apa yg berlaku dlm tu ialah antara kawan2 itu ler
kalau yg patut rasa terhina ialah kawan2 yg ada dlm tuh...

jadi kalau ada yg pluck menda tu bawak keluar ini macam gak cerita gaduh2 dalam bilik antara kawan2 dibawak keluar biar semua org tau dan marah... dan mintak org tangkap kawan tuh...
padalah ia adalah gaduh antara kawan2...
kalau sesapa nak ambik tindakan kawan dia yg rasa terhina itulah yg patut ambik tindakan...
kita yg kat luar ni pehal nak sentap?

Post Last Edit by ratu_cinta at 4-9-2010 09:36

lupakan tindakan kawan dia, satu sebelah tidak adil.......mana tanggungjawab dia sebagai penulis,,even kepada kawan dia yg berlainan agama kenapa tidak hormat menghormati, jika cakap berduan juga kena hormat, +ve perkara ini di high lite supaya kita tahu ramai org yg masih tidak hormat menghormati...maybe di luar sana yg kita tak tahu bagaimana? so pihak yg sepatutnya boleh ambil langkah sebelum lagi teruk...saya puji sebab ahmad tidak berbalas-balas cakap dan tidak jadi seperti katy

"Being mindful of suffering
caused by careless or malicious speech,
we are determined to use words
to heal the wounds of misunderstanding,
anger, hate, and fear."
-   The Five Wonderful Precepts -  Blue Iris Sangha

dah memangnya selama ni orang kafir tu menghina Allah... sebab tak percaya kpd Allah... jadi, apalah dok susah payah nak report2 pasal menghina Allah... lainlah, kalau seorang Islam menghina Allah... baru kita kena repot sebab dia sudah murtad!... kafir nak murtad apa? yg sibuk si kafir menghina Allah tu apa ke halnya... yg Islam menghina Allah dgn bulan2 puasa dok buat maksiat, apa kita buat? yg kata sensitif sangat2 Islam dihina!!!! tokwan bukan sokong amoi tu... tapi realiti dia memang begitu, si kafir ni memang dia menghina Allah... sebab depa tak percaya dan tidak menyembah Allah... dalam quran bukan main banyak dok sebut... awat tak pi report polis? buat la kerja lain yg lebih banyak faedah lagi!

tapi kita tinggal bermasyarakat.....jika kita kena peka dengan mereka...mereka juga kena peka dengan kita....bukan semua org berfikiran mcm anda...jln selamat saling hormat menghormati....

apa lah diorg nie...tak sedar diri betul.

dah memangnya selama ni orang kafir tu menghina Allah... sebab tak percaya kpd Allah... jadi, apalah ...
tokwan_jantan Post at 4-9-2010 09:37

kalau camtu takpe le orang islam nak hina tuhan hindu, orang hindu nak hina tuhan kristian, orang kristian nak hina tuhan islam, oran buddha nak hina tuhan yahudi, orang yahudi nak hina tuhan bla bla bla dan lagi lagi kan