CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Acong

[Tempatan] Negaraku yg makmur - minta sedekah beli susu anak

mekmalu posted on 6-5-2014 10:19 AM
errr... yg susah sakit, perlu dibantu ke... perlu dikutuk?
x mau membantu, perlu ke dikutuk?

memanglah kita perlukan penoreh nelayan tu semua
tapi perlu kah pengemis jugak?

mngkin pengemis sebenarnya satu pekerjaan...

i dont blame akak ni sebab dia mengemis, dia pompuan, ibu
akan buat apa saja untuk anak, so me blame laki dia
sebab berlaki tapi bini kena mengemis.

alieyrina posted on 6-5-2014 08:10 PM
Hampa ni kalau xmau tolong x payahla duk mengata mcm2..

xpenah beranak, xpenah jaga anak sakit, x ...

Sbg masyarakat la kita takmau makin runtuh masyarakat dek sikap malas & amik kesempatan si suami.
Apa kaitan dgn xpnh beranak, xpnh anak sakit & segalanya tak pnh dgn suami yg malas usaha utk anak bini?
Kita ni hidup bercampur, bkn dgn org sng jer tp merata org susah tp yg penting ada usaha utk jaga anak bini. Alasan sgt laki keje kg smpai isteri kna mengemis. Ni kat kilang ni punya ramai isteri tanggung bewak hidup sbb somi mengangkang kt kg. Anak plak hantar pengasuh walhal somi cukup time p lepak kedai kopi...
Isteri bgn pukul 3 pg nak siap sbb van kilang  amik kul 5, pehtu naik plak bas kilang....somi sedap berdengkur, kul 8 bgn pi menoreh, kul 9 blk lepak kedai kopi... Wife smpai rmh kul 9 mlm....nmpk life kt kg caner?
Warga asing masuk keje pkul 7 blk 7 mlm...

Kesian...... klu mintak sedekah nk beli susu anak, 1-2 hari dh cukup la klu sehari dpt rm100-200..... jgn buàt hari2 kecuali pompuanni mmg berlaki pemalas nk mampus.....

Kampar Perak
Habehlaaaaa ketua kampung n jppp
Sebab MB Perak memang pantang bab2 macam ni

Mau kena basuh depa ni

Santeira posted on 6-5-2014 01:56 PM
family planning.

ingatlah, anak tu tanggungjawab yg amat besar. kalau agak2 tak mampu nak beri ke ...

Lagi satu....mentaliti pompuan melayu
ASAL BERLAKI KATANYAAAAA
x sanggup dihina jd andartu

dewirerama posted on 6-5-2014 05:19 PM
patut ko sedap mengata org susu anak pn xpnah beli..
kalau sepeket rm20, ko ingt sepeket tuh taha ...

tak lah..anak aku sendiri yang sulung dulu minum dutch lady yg step 1 ke ntah namanya..rege rm 25++..tahanla seminggu..total sebulan rm100 utk 4 pek..dari baru lahir sampai setahun ulang susu yg tu sbb tak mampu kekdahnye..tp tak bf sbb kesedaran takdo dulu2..anak no 2 baru bf..anak aku dua2 laki ok,so aku tau susu tu ye..yg rege 50-80 sepaket tu sah2 yg dalam kabinet berkunci blkg cashier..nak beli baru blh mtk ngn cashier..kalo tmpat aku r..ko mampu,beli yg mahal..tak kalu,beli murah sudah..tapi aku sokongla bantu yang mampu tu..tak luak pun duit korang

Follow Us
dh tau keadaan mcm tu...x yah la tmbh anak dulu...
sbb tu pentingnya famili plan...
aku pelik tul org mcm ni...

alahai ..kesiannyer..
laki dia OKU jugak ker..
keje kampung tu keje apa smpai x boleh nak survive..
ke laki dia pemalas ya amat..
ramai jerk org laki2 ni tau nk kahwin tp pemalas
yg prempuan lak da dpt cinta agung la sgt..sanggup hidup bersama biarpun susah payah nk mkn..
apa2 pun bertabah la...tp smpai bila nk minta derma jerk..

adoi, berita ni dah keluar yahoo malaysia 2 days ago.. metro copy paste je ke

asermullen posted on 6-5-2014 01:55 PM
suaminya hanya kerja kampung, itu saja... lain tak diceritakan... suaminya tu kena berubah dulu. das ...

ok..setuju!

Cinta saje x boleh memberikan kebahagiaan. ...dah tahu x berkemampuan ...telan je pil perancang yg klinik kerajaan bagi tuh....ni tak...sorang setahun beranak...pah tuh merintih mintak simpati....mmm

Camaner orang hilang ingatan boleh ngandung ni...camne nak jaga anak. Haish pening2....sejak dua menjak ni bila aku pg makan kat ikea ada la orang datang minta derma. Tahun lepas orang asing tau tunjuk2 kad orang OKU minta derma,bila aku geleng kata no pastu aku tanya dia "are u local"? Dia senyum pastu blah.  Aku suspect dia org asing sebab bunyi english dia lain, maybe orang myanmar/cambodia/thai.

Pastu recently ada sorang cina pompuan datang kat aku minta derma tunjuk album OKU,dia cakap bahasa melayu la....bila aku cakap sorry No, dia tinggikan suara dia "this is for charity! Pastu buat muka bengang and blah. Then 30 mins lepas tu aku nampak dia jalan dengan sorang lelaki. Minta derma pakai dress...mana la aku tak suspect syndicates..

Kita tak ada kat tempat dia, mManalah kita tahu tahap kesusahan dia macamana sampaikan sanggup, tgh berpantang pun gagahkan diri pergi mintak sedekah.. Mungkin mcm apa yg forumer lain ckp, dah habis ikhtihar tapi tak nampak jalannya.. Bersangka baik je lah.. Kalau kita tak ada benda yg baik nak diperkatakan(takut jadi fitnah), elok lah kita berdiam diri je.. better yet, hulur lah seberapa yg termampu.. Insyallah, amal jariah kita ni boleh jadi pemberat disana nanti.. Assalamualaikum.

Risma posted on 7-5-2014 12:25 PM
Cinta saje x boleh memberikan kebahagiaan. ...dah tahu x berkemampuan ...telan je pil perancang yg k ...

Betul tu dah kawin x leh hidup gan cinta je duit dah jd kepetingan dah.. Patut pegi je kat hospital kerajaan atau klinik kerajaan masukkan iucd pon free gak x perlu nak telan2 pil perancang tiap2 ari... Riang ria je di malam hari...

otai_g posted on 6-5-2014 02:24 PM
drp dok meratib rmi2 dlm ni salahkan maik cik ni dan suaminya, baik la pi hulur sepuluh dua.

no a ...

aku dan suami yg keje ofis ni pun buat lg keje part time..
gaji mmg tak cukup...bkn sbb joli katak tp sbb ekonomi skrg yg kos sara hidup makin meningkat..
sape yg hidup senang mmg x faham..sape tak pernah merasa hidup susah mmg akan ckp mcm2..

sayawifenikmie posted on 6-5-2014 11:31 PM
.. susu rumusan apa yang harga rm50-80 se peket tu? berapa kilo punya berat susu se peket tu?

Susu anmum skrg ni pon dah rm60 lebih kak lid... Sy survey2 susu baby pin terkejut tengok harga coz 5 tahun dl anak sulung minum susu anmum x de la semahal ni... Dlm 30-40 lebih je rs nya... Skrg ni barang2 dah naik kak lid... Dl susu dugro yg paling murah tu rm19.90 skrg dah jd rm25.90... Pd sy kalo nak tambah anak tgk la financial family kita dl... Jgn asyik ckp anak ni pembawa rezeki tp kita x mampu nak bg anak2 cukup makan... Sian baby2 kecik2 lagi kene berlapar...

slavehunter posted on 7-5-2014 12:35 PM
Camaner orang hilang ingatan boleh ngandung ni...camne nak jaga anak. Haish pening2....sejak dua men ...

ko jgn ckp org hilang ingatan blh mengandung..aku dan hubby aku pun pelik gak dgn sedara hubby aku..
dia xcident teruk giler sampai nk jln pun org kena pimpin..badan lembik semacam jer...
tuptup aku dgr dia bersalin...dlm sakit2 pun blh 'on'?mmg pelik...

mamapea posted on 7-5-2014 01:50 PM
ko jgn ckp org hilang ingatan blh mengandung..aku dan hubby aku pun pelik gak dgn sedara hubby aku ...

Hahaha....itu makna badan je lembik. Tapi barang utama tak lembik..walaupun sakit2 tapi masih bernafsu...haha

Risma posted on 7-5-2014 12:25 PM
Cinta saje x boleh memberikan kebahagiaan. ...dah tahu x berkemampuan ...telan je pil perancang yg k ...

nak salah kan parents bimbo itu susah jua karena budaya moslems melayu sunni anak itu rejeki kata mereka.
bila beranak, anak itu terpaksa berlapar pun tak apa lah sebab nak kejar rejeki anak itu.
stupid mentality.

slavehunter posted on 7-5-2014 02:19 PM
Hahaha....itu makna badan je lembik. Tapi barang utama tak lembik..walaupun sakit2 tapi masih bern ...

hahaha..mmg tak masuk akal la..
sakit2 pun ada nafsu lg ke?