CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Kaki Kanak-Kanak Terperangkap di Eskalator Sebuah Pasaraya di Kuala Lumpur

munchkin replied at 1-11-2015 11:25 PM
Pukul 1 saat lebih mudah dari memdidik sepanjang masa. Easy kan?  1saat je hukuman tu. Pastu conti ...

Teringat satu bapak malaysian ni acah2 nak tampar anak dlm plane sebab memekak tak ingat. Kokesen tgh lalu kt sebelah mmg bagi pandangan keji kat apak tu..lol

mokcikKSKB replied at 2-11-2015 06:57 AM
Hagaknya kategori jaga anak yg ko maksudkn is ikat kaki ngan tangan anak kau masa tgh naik eskel ...

Whats wrong with ur mental? Mcm ko boleh pulak suka2 kutuk forumer lain kt sini...if u are better than everybody else then act like one lah...bila aku ckp ajar anak behave, ada byk cara....tak taulah kalau term ikat kaki tgn tu je yg ko tahu....so sad

Make sure kita ke tepi sikit. Biar anak tu tapat ngan kita. Kaki make sure dalam kawasan hitam tu. Budak budak tangan kaki akan berjalan. Ni yg banyak alu perhati. Tapi mak bapak buat dont know. Orang belakang yg pulak jadi tukang nengok.

Mana lah ramai tak komplen. Aku tengah lepak ngan family. Ada baby 1 tahun lebih. Tangan dok merayap kat celah pintu. Mak dia and 5 kawan leka berceloteh. Repeat 6 adult vs 1 budak tak leh tengok langsung budak tu. Elok budak tu selit tangan kat celah pintu sisi. Ada orang nak buka pintu. Spouse alu lari pecut jerit suruh org tu berhenti. Muka mak dia pucat. Kalau tak dah selamat jari comel budak tu. Possibly hancur. Fah pucat tergamam. Dah tertunduk tunduk cakap thank you. Nasib mak dia sambil borak dia peluk pegang. Jangan lah tunggu perkara buruk terjadi. Alertlah selalu. Phone tu boleh ganti anytime. Anak mana galang gantinya oiiii. Bila orang tegur or bising, dengarlah. tapi banyak aku jumpa set set yg melawan defend diri. Wonder why mak bapak zaman dulu jarang ada incident macam ni????? Pikirlah dude

tu hari g apa kenama mall ntah kat selayang tu... ada 1 family ni.. bapak jalan kat depan pegang tangan anak 6,7 thn macam tu. mak jalan kat tengah lenggang2 kangkung..anak 4,5 thn jalan kat belakang sambil pegang botol 100plus. turun eskelator.
tetiba anak yang belakang tu jatuh sebab tangan dok pegang botol 100plus dia. badan xseimbang.  mak dia boleh jerit2 'eii bangunnn...bangunnnn..bangunla...' tapi xangkat anak tu. tetiba ada acik dari eskelator sebelah naik jerit kat mak dia - angkat la anak kau tu bodoh!

Edited by munchkin at 2-11-2015 04:51 PM
ultra78 replied at 2-11-2015 10:46 AM
Kalau nak lebih selamat, pakai moving walkway. Tapi benda ini akan makan lebih banyak space

Nampak flap tepi skirt tu? Rata rata budak aku perhati suka selit kaki tepi tu. Mak bapak as usual berangan or main phone. Bila tegur melenting lenting. Bukan nak dengar arahan or teguran orang. Melawan defend diri.

becir replied at 2-11-2015 04:32 PM
Teringat satu bapak malaysian ni acah2 nak tampar anak dlm plane sebab memekak tak ingat. Kokesen  ...

Kokesen mmg pantang kalau nak cepuk anak2 ni. Aku kalau tak behave aku ada tone suara tertentu. Aku tak jerit ke apa. Aku just act on it. Kalau tengah makan kaki dok meleser leser, aku amik cawan pinggan makan aku alih je. Ko dah behave, baru aku bagi makan balik Tapi aunty aku kat sweden tu lagi kejam. Dia alih amik terus letak dalam sink. No food for you, pastu dia isolatekan. Jangan memain table manners takde, no food for you. Pastu sampai bebila ko akan ingat. Tak behave patah balik rumah. Tak keluar. Jangan memain hehhehe

Follow Us
faraway1 replied at 2-11-2015 06:22 AM
so maksud u, budak ni tersepit atas balasan mak dia berforum cari dan mengumpat anak orang...

nope..what i meant is tak boleh la nak cakap kalau nampak budak tersepit kita buat tak tau just because tu bukan anak kita. imagine kalau anak kita yang tersepit, sure kita nak orang tolong keluarkan anak kita yang tersepit tu. tapi kalau org lain pun pikir "alah, tu bukan anak aku".. apa perasaan kita takde orang nak tolong anak kita. just my opinion

asfna replied at 2-11-2015 03:56 AM
nope..what i meant is tak boleh la nak cakap kalau nampak budak tersepit kita buat tak tau just be ...

sapa kata buat tak tahu, bukan mostly orang kat sini
siap kata kenapa parent tak jaga anak dia bebtul,
so kalau forummer ni mostly kat sana semasa accident tu,
sure dah cuba nak selamatkan budak ni semasa ibubapa dia leka..

Cyempaka replied at 2-11-2015 04:49 PM
tu hari g apa kenama mall ntah kat selayang tu... ada 1 family ni.. bapak jalan kat depan pegang tan ...

apa kah tindakan mak bapak budak tu lepas kena sedas bodoh??

aku kalau naik escalator ni mulut aku bising manjang...jaga kaki,,,jaga tgn..ngk depan ..duk diam...
macam refleks lak..tiap kali naik..bunyik menda yg sama...anak aku pun buleh ulang balik...

org akan ngk aku dgn satu pandangan...
tp lantak laa  biar la aku malu org pandang dari aku menyesal kemdian hari kan,...

even aku ngk anak org pun aku tegur..kaki jgn  tepi2 sgt,,duk tgh

adakah aku psaiko? hehe

prettyuglybabe replied at 2-11-2015 05:02 PM
apa kah tindakan mak bapak budak tu lepas kena sedas bodoh??

dia mengomel. dia kat step bawah, anak dia 2 step atas dia. dia naik 1 step dan pegang badan anak dia..tapi xangkat. sampai bawah laki dia cepat2 angkat. pastu si bini terus bebel2...eskelator ni xmesra kanak2 katanya... kat tempat lain xmacam ni..padahal aku tgk sama je..

Cyempaka replied at 2-11-2015 05:28 PM
dia mengomel. dia kat step bawah, anak dia 2 step atas dia. dia naik 1 step dan pegang badan anak  ...

dasar mak bodoh

ibuiqah replied at 2-11-2015 05:23 PM
aku kalau naik escalator ni mulut aku bising manjang...jaga kaki,,,jaga tgn..ngk depan ..duk diam... ...

Tak. U tak psiko. Elok. Biarlah orang nak kata apa.

Bak kata mak bapak zaman dedulu sblm org tegur anak aku, biar aku ajar dia.

Sebab tu zaman dedulu tak dengar benda cam ni sangat.

Cyempaka replied at 2-11-2015 05:28 PM
dia mengomel. dia kat step bawah, anak dia 2 step atas dia. dia naik 1 step dan pegang badan anak  ...

ayat cover malu jer tu
umpama die jalan senget, pastu salahkan jalan tak lurus

mikasa replied at 1-11-2015 10:34 PM
Lepas ni kena buat peraturan....budak2 bawah 5 taun tak boleh guna eskelator...wajib guna lift

nanti tersepit kat pintu lift pulak..u know kids

...actually la kan...its quite impossible kalau nak skodeng je anak2 tu...24/7skali lalu sebelah butik...fav...ternampak sale 70%...5 saat jek...anything can happen...

yes...like some 1 said...kids perlu sgt di displinkan....buat je la yg terbaik..

in the end if anything..at least dh buat sedaya upaya utk mengelak...

kira pakai tudung tu....is the "perfect" version of a women human being la yea?....
ke u sarcastic?...

mesmerize replied at 2-11-2015 12:20 AM
aku pun perasan budak2 skrg kenapa lempang sekali tak jalan yea? lepas 2 menet dilempang, dicubit te ...

alaaa...u ni...
ter dejavu jap zaman kanak2.....

manjalara_01 replied at 2-11-2015 05:56 PM
nanti tersepit kat pintu lift pulak..u know kids

...actually la kan...its quite impossible k ...

betul...sekelip mata boleh jadi apa2..

kena mulakan dari rumah..

hijrah8 replied at 2-11-2015 08:24 AM
Dolu dolu mak pak bela anak.. Sikalang indon bela anak.. Standedla perangai indon cenggituu..

hhmmm...ade kebetulan statement u ni....indon style gituww....

parents bebudak ni pi mana? hmm....banyak kali dah ye.