CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: HUHA

[Tempatan] Tahu anak meninggal melalui Facebook

zaman sekarang minat betul ummat melayu letak anak nama danish
tempat kerja aku ada 3 orang, anak semua nama danish
sorang nama akil danish
sorang kawan baru kawin, anak dia letak nama danish aiman
sorang lg, baru je beranak 4 bulan lepas, anak dia nama danish haikal
7 tahun lg, penuh kelas di sekolah nama danish

kambeng_masam posted on 25-9-2013 07:49 AM
kenapa hanya zaman skang ni je kerap kedengaran bayi tersedak susu? Dan lagi pula, pusat asuhan bayi ...

brace yourself... musim bayi mati di nursery bakal bermula....

masa_lalu posted on 25-9-2013 07:11 PM
sila lihat post #116

owner taska ke???

ank sendiri pon byk kes, ini plak bkn ank sendiri.

kebanyakkan pengasuh2 xde kelayakan yg sepatutnyer.. ambik budak2 lepasan SPM.. atau budak2 U yg tgh bercuti... suri rumah yg nak keje part time.. klu buat report mmg byk la pusat2 pengasuh ni tutup.. kekdg x cukup kakitangan.. mungkin sebb susah nak dpt pekerja..

Ini citer atas dasar pengalaman.. boleh bygkan pengasuh seorg.. owner ketika tu sakit.. selalunyer owner pun ada sekali menjaga.. seorg pengasuh nak jaga beberapa org bayi & kanak2.. disebbkan dorang x dpt lg pekerja sebb pekerja ramai yg berhenti..so diam kan je lah sebb klu nak tukar ke pusat lain ada masaalah lain lak lg.. so tunggu sampai ada pekerja lain dgn harapan anak2 saya yg 3 org tu ok.. x apa2.. so sekrg ada org baru tp mcm satu keluarga lak yg jaga.. ibu dan anak2nyer tolong jaga.. sabar je lah.. ini bukan jd pusat jagaan kanak2 tp dah jd cam htr anak kt rumah org.. anak x belajar apa2 berbanding dulu semasa ada ramai pekerja anak2 dijaga sambil diajar ABC or 1 2 3... owner pun dah x dtg lg dah kt pusat sebb kesihatan yg x mengizinkan.. entah la.. klu buat report nanti gerenti kena tutup.. kesian lak nak tutup periuk nasi org..

eemm.. hopefully.. hujung tahun ni dpt lah saya berhenti kerja utk jaga sendiri anak2 saya... InsyaAllah..

banyak plak kes tersedak susu nih.. aku tak pnh ada anak kecik.. so nak tny lah.. nie sebab susu tak berkualiti ke.. sebab tak reti bancuh ke.. sebab mmg nasib.. ke sebab apa?

Follow Us
lavenderrr1 posted on 26-9-2013 02:00 AM
tu kawan2 chinese kat opis i.kagum betapa murahnye org melayu bayar upah jaga anak..diorang babh j ...

Itulh dorg ni...
Mmg rm450 tu pon bukn murh..
Tp skrg ni ader ker org nk gaji rm450? Lainlah klu suri rumh sesaja nk cr duit lebey..
Klu mmg betul2 nk jd mata pencarian...rm450 mmglah susah nk hdup...

lavenderrr1 posted on 26-9-2013 02:04 AM
yuppp..chinese byr rm750-rm1k sebulan...utk jaga baby..tp pengasuh tu fokus t 1 baby tu jer..kite  ...

Org kita ni klu hntar gtu nk je byr rm250.... Jg dr pg sampi mlm....
Lepas ni byklah taska melayu tutup..
Pktlah hntar korg kt cina jg..bru ada akai kot
Mlayu buka bisnes mcm2 komolen..mhlla apelah..nk kira untungla..
Sape buk bisnes nk rugi?
Xfahm betoi... Asal minta byrn je kt xikhlas..
Igt keta skrg ni gerak pki air? Air pon xfree... Last edited by mommymonster82 on 26-9-2013 11:15 AM

kambeng_masam posted on 25-9-2013 07:49 AM
kenapa hanya zaman skang ni je kerap kedengaran bayi tersedak susu? Dan lagi pula, pusat asuhan bayi ...

kadang susah juga nak salahkan tuan punya pusat asuhan kanak2 ni....kadang berpunca dr pekerja(penjaga) di situ yg x bertanggungjawab...contoh jiran akak, antar anak tempah asuhan kanak2 ni alih2 sikakak pula yg di suruh jaga adik....padahal mak bayar utk 2org.....

bukanAlong posted on 26-9-2013 10:54 AM
banyak plak kes tersedak susu nih.. aku tak pnh ada anak kecik.. so nak tny lah.. nie sebab susu tak ...

Baby klu minum susu kita xboleh tinggal...
Susu botol ni kekdg puting yg jenis murah bukaan dia tu buat susu turun laju...so mmg kita kena tengokkan..
Bila kita bg dia minum klu kita biar ktalah baby tu tertdur...tp susu tu masih turun..tu yg lemas budak tu..sbb baby dia bukn reti cabut sendiri botol tu...tu yg kena tgk...
Tp pust jagaan ni kn maybe xcukup kakitangan...
Pd sy xboleh slhkn dorg 100% jugak.... Dorg pon nk cover jenuh jugak...
Kita klu xpnh buka perniagaan mcm tu kita xtau keadaan dia...
Tp pe2 pon skrg bersedialh utk byr mahal skit utk org jg ank..biar mhl asal ank kita terjaga..
Ni byr murah pusat asuhan xboleh nk cover kos tu yg amik ramai..
Kira untung? Mmglah nk untung saper buka bisnes nk rugi..
Sbb tulh org kita ni susah nk but bisnes...

mnaa posted on 25-9-2013 08:18 PM
kena ada cert.. tapi biasalah, pusat2 asuhan ni pakai hire je sekarang ni.. selalunya yang cert ha ...

kalau pengasuh dah ada degree nak start gaji berapa?
ada ke org yg berdegree nak keje cebok bontot budak?
sekarang ni yg berdegree cap hayam pun nak keje manager tau...

arasham posted on 26-9-2013 11:17 AM
kalau pengasuh dah ada degree nak start gaji berapa?
ada ke org yg berdegree nak keje cebok bonto ...

Pd mommy bukn mslh cebok bontot budak...
Tp mslh byrn gaji..
Mommy dulu pon ms mula hbd degree mommy keje kt taska..
Gaji..hmmrm750..
Mn nk byr moto, mn nk bg mak...nsb baik sewa xyah byr dok stu jer..
N mommy plak dpt biasiswa so xkena byr ptptn...
Terpksalh buat tusyen..masyuklah jugak..tu pon keja dr pgi kul6.00-10 mlm br dpt rm1800
Yg fresh grad bygkn tkn nk bg gaji rm750?
Tulh masalahnyer..
N lg 1 mint n syg...
Klu kita ni mmg jenis penyayang..insyaallah..boleh... Last edited by mommymonster82 on 26-9-2013 12:16 PM

bukanAlong posted on 26-9-2013 10:54 AM
banyak plak kes tersedak susu nih.. aku tak pnh ada anak kecik.. so nak tny lah.. nie sebab susu tak ...

hai..
saya share sikit ye..kes tersedak susu ni biasanya terjadi kalau baby dibiarkan menyusu sendirian..
biasanya susu disendal dengan bantal or tuala..

bayangkan, baby tertidur atau dah kenyang..susu tu terus je mengalir, sebab disendal tadi..
tu yang boleh tersedak, kalau masuk ke peparu, kan dah membahayakan baby..tu yg jadik lemas tu..

langkah pencegahan,
baby jangan biar menyusu sendiri, kita yang kena pegang botol baby..
kalau baby dah kenyang @ berhenti menyusu, kita kena tarik botol tu dan sendawakan dia..

mommymonster82 posted on 26-9-2013 11:32 AM
Pd mommy bukn mslh cebok bontot budak...
Tp mslh byrn gaji..
Mommy dulu pon ms mula hbd degree ...

setuju part jenis penyayang.

masa aku kecil2 dulu, mak aku jaga budak2. bukan seorang dua. pernah skali sampai 10 orang budak bawah 6 tahun, 2 baby. rumah sepah tu adalah wajib. tapi akde pulak mak aku kasi ubat batuk suruh tidur ke, mandi masuk ramai-ramai dalam bilik air, jirus semua serentak ke.. aku tak tau la camna mak aku leh jaga semua, tapi maybe aku dan adik beradik lain pun sama-sama jaga satu sama lain, jadi takde terjadi apa-apa kejadian tak diingini walaupun masa tu kitorang pun masih kanak-kanak sekolah rendah.

tapi mak aku memang suka budak2 dan niat dia memang nak tolong makbapak budak2 ni. ye la, mak aku belajar sampai sekolah rendah aje, then dia fikir, kalau dia tak tolong mak-mak budak ni, kesian kepada tenaga kerja yang memerlukan kepakaran mak-mak budak ni kadang2, ada yg hantar seawal 600 pagi, amik lepas magrib, takde pun mak aku keluarkan istilah OT. kerja hari sabtu pun ada, yang hantar masa malam untuk gi dinner company pun ada.  makan minum semua mak aku kasi. takde minta extra caj. kalau mak ayah budak kasi walker/ buaian, mak aku amik. tapi kalau takde, mak aku tak minta makbapak tu sediakan. memang mak aku langsung tak berkira dengan makbapak budak2 ni. ada yang hantar, tak bayar berbulan-bulan then hilang gitu pun ada tapi mak aku tak kisah pasal dia kata, janji budak tu selesa dan selamat sepanjang tinggal dengan mak aku.

aku rasa, org zaman skang dah kurang sifat kemanusiaan kot. takleh nak salahkan pasal material pun masih diperlukan dalam arus kehidupan ni. Cuma aku rasa nak cari baby sitter macam mak aku, pada zaman skrang ni, aku rasa amat susah.

Aku perhatikan, berkat kasih sayang dan keikhlasan mak aku jaga budak2 ni, semua budak2 yg mak aku jaga, even dah besar panjang, dah kawin beranak lagi, diorang tetap lawat mak aku. Famili2 diorang pun tetap masih berhubung dengan mak aku.  hubungan tu tak pernah putus. walaupun dah hampir 30 tahun.

tipuware posted on 26-9-2013 11:54 AM
setuju part jenis penyayang.

masa aku kecil2 dulu, mak aku jaga budak2. bukan seora ...

Skrg semua org keje...
Mn nk dpt suri rumh gtu...
Huhuhu bagusnya mak u.
Tp kita pon kena letak diri kita sbg pengurus taska gak..
Mn nk byr sewa, mn nk byr pekerja..dia pon nk mkn gak...
So kita yg jd mk pak ni jgnlah berkira sgt dgn org taska tu...
Kita bt baik di bls baik insyaallah

sedihnya bila anak meninggal atas kecuaian orang lain..

mnaa posted on 25-9-2013 08:18 PM
kena ada cert.. tapi biasalah, pusat2 asuhan ni pakai hire je sekarang ni.. selalunya yang cert ha ...

ada la degree tu kat malaysia ni...  UM ada sediakan diploma n degree pendidikan awal kanak2   u lain tak pasti lak...  nanti aku tanya adek aku sat...

FanTasyCreaTioN posted on 25-9-2013 11:15 AM
mintak izin tepek balik ya
sebab menda ni betul..
ni mak yang bgtau

aku penah kena sindir tau sebab beli botol susu brand ni...  siap kata buat apa beli mahal2, nak berlagak la itu la ini la...  kawan aku beli brand menda ntah lupa, tapi sama level cam avent ni la, puun kena gak...

bagi aku, bukan untuk berlagak...  untuk keselamatan anak aku...  haish...

tintabiru73 posted on 25-9-2013 12:16 PM
Abang ni pakai celcom kot. Akupun banyak kali orang kata call aku.. tapi takdepun notis misscall k ...

aku dan kengkawan call en suami, indon yang angkat...  hahahaha...  lagi best...  dah call 3-4 kali baru la dapat en suami...

eyansss posted on 26-9-2013 01:06 PM
aku penah kena sindir tau sebab beli botol susu brand ni...  siap kata buat apa beli mahal2, nak b ...

alaaaa kak .. lantak p la kat depa
anak akak .. buahati pengarang jantung akak..
tak rugi berbelanja untuk yang tersayang .. lebih2 lagi menda2 macam ni

mak kiter pun sama kes cam akak gak .. mak buat bodo ja
mak kater .. ader menda2 ni.. rega dier agak mahal .. tentu bersebab