CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Aimi

Sakit Pinggang Angkat Kotak Kasut-Perang Budak Intern Dengan Pereka Kasut Viral,

dinopower2 replied at 2-1-2018 06:18 PM
mmg adat camtu fresh grad gj lg tinggi dr melayu yg keje bertahun.... tmbh2 company besar.... poli ...

i ni naive kekdahnya. so bila tahu situasi gini i jadi sakit hati lah. bangsat lah aniaya org mcm tu

gdspls replied at 2-1-2018 10:35 AM
meols dlu intern kilang cina.. sama2 ngn intern cina UTAR..
memang dorg anaktirikan..yg intern cain ...

Part ank tiri yes.pekerja cina gaji lbh.pekerja melayu gaji soso. So kite kerja soso la.beza gaji sampai 1-2k ye

Part angkat kotak tu kalau benar menyebabkan sakit belakang, mmg x patut la. tapi dik, dunia pekerjaan xleh nak ikut jon scope kau je ye. aku ni nama je sekutip tapi pernah kena angkat water pump,  kemas store, buat air kopi untuk boss, jadi emcee, jadi penyambut tetamu. xde overtime, xde elaun. nasib baik la gaji & bonus masyuk.

ni lagi satu, sampai mak dia pon masuk campor apahal. teringat dulu ada sorang budak baru masuk.  lampu kat staff quarters rosak, kakak dia yang call bagitahu management. macam la adik jantan dia xde telur nak bagitahu

sharlenetexas replied at 30-12-2017 02:24 PM
directly jumpa mek christy ni ke? dia yg design ke? ke ada in house designer?

mek p kedai dia kat jaya one.. tgkat 1.. masa tu pekerja dia yg jaga.. nanges mek tgk rege...

miemiecha replied at 3-1-2018 09:14 AM
mek p kedai dia kat jaya one.. tgkat 1.. masa tu pekerja dia yg jaga.. nanges mek tgk rege...

klu tgk website die bila sale rm60 je kbykan jd harga
melainkan collection wedding nya mmg still ratus2 tp makin murah la
rasanya mcm penah jmpe azlin ni ms g sana aritu..dgn lg sorg malay girl juga
ms kt the curve nye booth nmpk sorg lelaki n sorg pmpuan jaga

syue86 replied at 3-1-2018 09:47 AM
klu tgk website die bila sale rm60 je kbykan jd harga
melainkan collection wedding nya mmg still  ...

mek p kedai terus sistur, sbb kawan kabo dia dm ig.. org tu suh p kedai.. makanya pegilah.. tapi mek terkelip2 lah jugok sbb bg mek 300 utk kasut mek x mmpu... ujg2 beli intansuri.. lawa n murah n selesa.. kat sogo.. yg part budak tu mek x tau.. hahahah

oh baidewai ni mmg kasut utk kawen

Follow Us
miemiecha replied at 3-1-2018 09:53 AM
mek p kedai terus sistur, sbb kawan kabo dia dm ig.. org tu suh p kedai.. makanya pegilah.. tapi m ...

i see..kasut kawen mmg gitu lah hrga
nk2 kalau nk tmbh mcm2 kan
mcm kwn dlm rm200 kasut kawen die
tempah kt sini n guna promo code digi kot

sheqim replied at 29-12-2017 07:32 PM
Teringat intern dkt mp*b hahaha di sanalah aku bljr mengenali forum cari hahaha thanks to akak2 sane ...

Samalah lah tempat praktikal kita. Waktu i jadi intern, kawan2 dengki sbb tempat lain tak dapat elaun

Edited by mokcikKSKB at 3-1-2018 05:36 PM

Laa biasalah tu dik.aki dulu pi praktikal foc je mana da gaji bagai.semua tanggung sendiri.masuk dept jd receptionist type nama patient panggil patient masuk jah.bila lama sket ikut staff pi ward kejap..aku jd tukang tolak mesen jh...masuk bilik jd tukang pegang kaki patient sambil doc fluoro non stop.senior doc kat luar bilik bg moral support.nevertheless terharu bila nk abis praktikal staff buat farewell siap dpt hadiah.fuhhhh...pengalaman praktikal yg paling xkn dilupakan.

URUHA replied at 30-12-2017 12:49 PM
Pada meols dua2 pihak pun wt silap & hopefully masalah ni leh selesai dgn cara baik.

Btw meols b ...

selalunya yang jenis hampeh tu yang senang dapat kerja.. almaklumlah kebanyakan mereka anak orang ada2, just guna connection bapa atau ibu..senanglah nak dapat kerja

yang ibu bapa bukan ada2, agak rajin, dan tau bawa diri
well..x semualah kan

syue86 replied at 3-1-2018 10:25 AM
i see..kasut kawen mmg gitu lah hrga
nk2 kalau nk tmbh mcm2 kan
mcm kwn dlm rm200 kasut kawen di ...

haah... betuilah tu.. xpelah, dah kawan mek kabo nk pakai masa big day dia... mek ikutlah, tapi kalau dr sisi mek.. mebi idok sbb mek berkira.. hwaaa...
hehehehehh..
tapi ujg2 santek lah hasil dia.. tapi smlm mek tnya kawan mek tu, kasut nikah dia amik kat intan suri, yg sanding kat whitelabel, tapi nama dia liuliu.. custom jgak.. lawa... hat tu mek suka.. and rege pun xsmpailah mcm kistieng

adik2 intern...practical trainee...diorg ni sume kena ingat...bila gi buat praktikal tu bukan nya mestu nak praktikkan apa yg kita belajar...tapi lbh kpd dapat pengalaman cara bekerja...dan dlm dunia bekerja ni mmg biasa bila kita x buat pon apa yg kita belajar...kalau x tahan stop practical kat tempat tu...gi carik tempat lain...kalau x dapat tempat lain maka masa tu ko ingat la...mcm tu la dunia pekerjaan...boleh nak memilih keje tp kalau x dpt2 keje yg ko minat padan muka la jawapnya...

leylapple replied at 29-12-2017 02:50 PM
hmm....jenis yang takkan kena hired...

dia ingat ambik business admin so blh la berangan nak dudu ...

kan...
aku pun terpikir, dia ingat business admin ni kerja duduk dlm ofis je ke?
buat sales tu bukan part of the business skill ke?

nursofia replied at 2-1-2018 06:16 PM
multitask xpe kalau kita dihargai bayaran setimpal, dan i akui mmg company cina keji, my close fre ...

kompeni cina mmg camni..fresh grad tempat aku ni gaji 3k kalau cina..kalau ko melayu maun 3 tahun keja baru dapat 3k..kalo bonus pon lain okeh..so xyah la keja beriye mengkayakan diorang ni..

kompeni melayu pulak selain kedek nak mampos, bos asik bertukar kete mewah, gaji staf x naik bonus pon xde..

aku salute cina ni jaga kaum die walau pon staf tu bongok x pandai buat keje pon..kompeni melayu pulak batak bangga gila kalau cina mintak keje kompeni die, gaji terus up. macam hape je

sukekucing83 replied at 4-1-2018 12:52 PM
kompeni cina mmg camni..fresh grad tempat aku ni gaji 3k kalau cina..kalau ko melayu maun 3 tahun  ...

ini memang betul..aku setujuk sangat...
cina tempat aku gaji lagi mahal dari yg melayu buat kerja sama..
padahal kalo bagi arahan punya la h payah nak paham..even arahan mudah..

takleh salahkan dorang sebab bangsa sndiri tak jaga bangsa sndiri...

kucingitam replied at 4-1-2018 12:20 PM
kan...
aku pun terpikir, dia ingat business admin ni kerja duduk dlm ofis je ke?
buat sales tu b ...

attitude taknak ambik skil lain mcm nie, mana2 tempat dia keja nanti pun bermasalah...even dia keja kat opis mak pak pun bermasalah...

lingkup bisnes dgn org macam nie

sofi_sofia replied at 2-1-2018 12:29 PM
org cina mmg tak suka org melayu selamanya hingga kiamat. titik!

kalau melayu pemalas, jangankan cina, melayu sendiri pun benci...

leylapple replied at 4-1-2018 02:30 PM
attitude taknak ambik skil lain mcm nie, mana2 tempat dia keja nanti pun bermasalah...even dia kej ...

aku suka sorang budak intern kat opis laki aku... takde komplen apa2 pun bila dibagi keje memacam...  bila aku datang tanya pasal perkembangan dia, takde pun komplen...  siap mintak lagi ajar menda lain yang out of scope internship dia...  bagus betul...  sampaikan laki aku offer dia keje ngan kami terus lepas abeh intern...

yang sorang ni awal2 lagi dah sampaikan warning dari lecturer dia...  jangan sesekali bagi keje yang tak ikut guideline yang lecturer dia bagi...  bagi aku memang sepatutnya camtu pun cuma cara penyampaian tu buat kami rasa, ko dah kenapa...  kalo banyak cekadak sangat, ko la conduct practical student ko ni sendiri...  huhuhu...  sebaek la performance budak tu kira ok...  so kami pejam mata je la dengan amaran2 dari lecturer dia...

sofi_sofia replied at 2-1-2018 12:29 PM
org cina mmg tak suka org melayu selamanya hingga kiamat. titik!

ye ke...  boss2 lama aku siap sedih kot aku nak berhenti keje...  tunang manager aku siap bagi bunga...  SGM aku pun bagi bunga, besau lagi...  siap cakap lagi, kalau aku tukar fikiran, feel free to call them...

kalo kita reti buat keje, diorang ok je...  kadang2 kita ni yang tak reti buat keje, pastu terus mainkan sentimen bangsa...

iols respect company2 chinese ni, diorang tak care bangsa diorang, bagi gaji tinggi2.

manakala company melayu ni banyak menindas bangsa sendiri, gaji murah, tapi kaw2 punya suruh buat kerja, jumlah pekerja tak cukup nak handle project, still tak nak tambah pekerja, .. pity my friend, kena outstation, bos janji booking hotel, dah sampai sana,  bos suruh tido masjid je.

celaka sangat!   mohon muflis cepat2 bos macam ni