CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aerolz

Terbuka Hijab Sebelum Meninggal

KAULAT posted on 22-11-2012 07:44 PM
balik laaa jenguk selalu...
percaya laa....bila orang tua dah takde..rindu dia lain...
tak macam ...

Betul kaulat, situasinya sama macam kita tak rasa kasih sayang dan pengorbanan derang sehinggalah kita sendiri menjadi ibu bapa...

aerolz posted on 22-11-2012 11:31 PM
takpe skeezotone. kadang-kadang bila bercerita dan memikirkan tentang kematian akan buat kita sent ...

tq.. amin. semoga arwah tenang kat sana

aerolz posted on 22-11-2012 04:05 PM
rasanya mungkin arwah abah izzyanna nak isteri dia yang mandikan dia untuk kali terakhir. mesti pe ...

memang pun.. sebab lepas arwah abah aku pencen, dia selalu bawak mak aku g jalan2, sampai kazen2 aku usik dia, cakap parents aku cam pengantin baru...arwah abah aku pernah cakap, yang mak aku nie umpama nyawa dia...
moga arwah abah sentiasa mendapat rahmat dari Nya...

terasa insaf kjp bila membaca thread ne..zie pun nak kongsi citer arwah bat zie...
arwah pergi dah nak masuk 8 thn tp ingatan dan kasih sayang zie terhadap
arwah sentiasa terpahat dan terpatri di lubuk ati zie...
arwah meninggal kerana serangan jantung pada umur 68thn..semuanya terlalu pantas
5 hari  sebelum arwah meninggal zie dah merasa sedikit pelik dengan tingkahlaku
arwah bat zie..arwah seorang yang baik hati dan x suka marah2 terutamanya
dengan maa zie ..tp masa sblum arwah meninggal arwah sering marah dan
membuat zie terutamanya terasa sangat dengan kelakuan arwah sedangkan
sebelum ne arwah dengan anak2 mmg payah nak marah...
hari yang pertama arwah mengadu sakit didada so abg zie bawa arwah g klinik
yg selalu arwah bat zie pergi dan doktor kat situ sarankan arwah g rujuk di IJN
dan keesokkannya arwah pergi sana ditahan diwad masa tu mmg x terpk kami
smuanya yg arwah kena tahan dan betapa seriusnya penyakit yg dihadapi oleh
arwah kerana arwah zie bukanlah seorang perokok dan tiada penyakit yg serius
hari ketiga arwah dibenarkan balik rumah dan diminta dtg semula pada hari yg
ke4 ( rupa2nya ramai yg berkata arwah nak balik tgk keadaan rumah )masa zie
pergi ke IJN ngam maa zie sepatutnya arwah dibenarkan pulang kerana doktor
kata arwah dah ok tiba2 kami dikejutkan pada pada petang tu jugak
sblm kami sampai ke IJN dlm kul 4 ptg lebih kurang mcm tu doktor beritahu
arwah jatuh dalam bilik air dan terpaksa ditahan semula dan masa tu arwah
terpaksa pakai oksigen dihidung mmg terkejut zie dan maa masa tu  
dgn apa yg berlaku kat arwah tp arwah masih boleh bercakap lagi dan zie
ingat lagi masa tu arwah siap cakap esok klau bat dah boleh balik rmh
bat nak g beli tabung oksigen ne .. masa nak balik zie sempat salam
dan cium pipi arwah, arwah balas dengan senyuman tp bila maa zie nak
cium pipi arwah, arwah x nak dan maa zie mmg sedih sgt masa tu ..
masa zie g toilet maa zie cakap arwah ada beritahu kat maa zie .. adik (panggilan arwah kat zie )
ne gemuk pasal pregnant ne masa tu zie mmg x tahu yg zie sedang pregnant pun?
selepas arwah pergi sebulan lepas tu baru zie g check mmg zie pregnant 2bln dan anak zie yg no2 ne mmg
ada iras arwah bat zie terutamannya dibibir mmg serupa dan saling x tumpah muka arwah bat zie
mmg bila rindu dan teringat arwah bat mmg zie akan  pandang muka anak zie...
berbalik citer arwah tadi ..keesokkannya hari ke5 zie dan maa dan plan nak g
melawat arwah, masa tu zie dah berhenti kerja sbb masa arwah kena tahan kat
wad hari ke2  zie g dtg melawat ngam abg zie arwah dah pesan masa tu suruh zie berhenti
dan suruh zie jaga maa zie dan jaga anak zie jgn susahkan maa...tp masa tu zie x berapa ambik
portpun ingatkan arwah x akan pergi masa tu...dgan abang zie pun arwah pesan berbagai2
dalam kul 11.30pg zie ingat lagi zie dapat 1 call dari IJN surah datang cepat dan katanya arwah bat zie
dah tenat masa tu x tahulah nak explain cammana perasaan tu ..mmg terkejut
sgt2 sedangkan semlam arwah masih boleh bercakap dan cuma sedikit penat aje ...tut tut dpt berita arwah dah
nazak ...kebetulan maa zie kluar dari dapur tanya apa dia? serba salah zie nak beritahu kat maa
...bila dah beritahu terus maa zie jatuh lemah sbab dah terlampau terkejut ngam berita yg baru zie sampaikan...
dengan x mengira masa waktu tu...zie call smua abang,kakak dan hb beritahu berita sedih ne...
bila call kakak zie dgr kakak menjerit dlm phone masa tu kakak kat opis ..zie dan maa berkejar kat IJN dan zie org yg pertama
sampai disana dan sempat tgk arwah bat tp masa tu doktor beritahu arwah dah x ada yg sebenarnya..
kemudian baru kakak zie sampai, kakak beritahu patutlah masa dia solat subuh pagi tu dia mcm terdengar
arwah bat memanggil nama dia banyak kali...arwah bat mmg sayang sangat dengan kakak zie..
sbb kakak anak yg mendengar kata dan patuh pada maa dan arwah bat
( kakak dan abang zie yg pertama anak tiri arwah) tp arwah bat x pernah membeza2kan
dorang dan memberikan kasih sayang yg sama rata. Urusan pengembumian arwah mmg cukup mudah dan
mendamaikan seperti mana semasa arwah hidup arwah x suka melambatkan
urusan didunia dan akhirat. Sehingga kini zie masih rindu dengan arwah bat  alfatihah buat arwah bat zie..

Rate

1

KAULAT posted on 22-11-2012 11:18 AM
Aku pun nak share kat thread niii...
makcik aku meninggal awal tahun hari tu....aku ingat lagiii
...

hai bro kaulat.

baru ada masa nak reply. thank you sudi lepak kat thread ni. lama jugak saya menunggu bro kaulat. hihi.

takziah buat bro kaulat atas pemergian ketiga-tiga insan yang disayang dalam masa terdekat. insyaallah ada hikmah disebalik semua tu.

emmm, sedih saya baca tentang bro tak sempat jumpa arwah mak bro.  tentu hati terkilan sangat kan. tapi tak pe la, yang penting arwah mak bro tentu sentiasa menunggu doa dari anak-anak nya. semoga semua arwah tergolong dalam golongan orang yang beramal soleh. amin.

mamaezah posted on 22-11-2012 11:22 AM
btui sangattttt.........arwah abah nak meninggal pun, dia gtau kami...mak ayah dia ada mai jenguk di ...

arwah abang saya sakit pneumonia. alfatihah jugak untuk arwah abah mamaezah. semoga arwah dicucuri rahmatNya.

Follow Us
kakiputaralam posted on 22-11-2012 02:46 PM
Kategori:  AkidahHadith: Nabi s.a.w bersabda: "Sesungguhnya apabila seseorang kamu ma ...

thank you for sharing kakiputaralam.

KAULAT posted on 22-11-2012 07:44 PM
balik laaa jenguk selalu...
percaya laa....bila orang tua dah takde..rindu dia lain...
tak macam ...

betul apa yang bro kaulat cakap tu. tak dapat nak bayangkan kalau parent dah takde. macam saya, hilang abang pun separuh nyawa macam dibawa pergi sebab dia yang paling saya rapat kat dunia ni. apelagi kalau hilang mak ayah yang membesarkan kita. tentu rasanya lagi menghibakan.

cmf_shiwari posted on 22-11-2012 08:48 PM
salam..
baru skang taw hijab terbuka seblom meninggal ni..
alfatihah wat arwah abg tt ye..

wa'alaikumussalam cmf.

tak tau la fakta sebenar. tapi dari pengalaman yang lepas, memang begitu lah. and  pengalaman yang diceritakan oleh forumer lain pun begitu jugak. wa'allahualam. amin...

marufie posted on 22-11-2012 09:24 PM
sedih lak bc thread ni

bagi org pompuan jgn lah make up tebal2..kursus jenazah ustazah pesan, may ...

marufie ada citer nak share, share la k..

ye betul tu. yang bermakeup tu, yang rambut kaler-kaler, yang apa-apa je kat tubuh dia tak sah untuk masuk air sembahnyang, bersihkan la cepat-cepat. kalau boleh, setiap masa sentiasa nak bersih. insyaallah urusan mandi jenazah kita pun tentu akan lebih senang. thank you marufie atas peringatan tersebut. untuk diri sendiri jugak. insyaallah.

awiezull posted on 23-11-2012 02:45 PM
terasa insaf kjp bila membaca thread ne..zie pun nak kongsi citer arwah bat zie...
arwah pergi dah  ...

al-fatihah buat arwah bat zie. takpe, yang penting kita sentiasa doakan kesejahteraan mereka di sana nanti. insyaallah nanti bila kita pergi, anak-anak kita pun akan berbuat sedemikian rupa jugak untuk kita. insyaallah.

aerolz posted on 23-11-2012 03:09 PM
al-fatihah buat arwah bat zie. takpe, yang penting kita sentiasa doakan kesejahteraan mereka di sa ...

thanks aerolz sbb sedekahkan alfatihah buat arwah bat zie ...memang itu yg zie harapkan dari ke2 2 puteri zie semoga anak2 zie menjadi anak soleha bila dorang besar nanti...InsyaAllah..

awiezull posted on 23-11-2012 03:21 PM
thanks aerolz sbb sedekahkan alfatihah buat arwah bat zie ...memang itu yg zie harapkan dari ke2 2 ...

amin kak zie.. insyaallah, bagus didikan dan ajaran agama yang diberikan oleh ibu bapanya, bagus jugak la yang menjadi hasilnya nanti. doa banyak-banyak. semoga puteri-puteri kak zie akan sentiasa diberi lindungan dan petunjuk dariNya.

nk share gak...
arwah abah me...ninggal lg 3 ari nk rye...
b4 pose tu, abah beriye2 suh mak beli dapo besa utk msak ktupat...
abah kate taun ni xkuasa nk cari kayu api...
pdhal mmg tiap2 taun raya cenggitu, abh cri kayu api n msak ktupat kat lua...
tp tu sume kita xprasan kannn...

n beberapa hr b4 ninggal tu, me n kakak kt dapo
abah ada tulis kt ketas, ada sepotong ayat al-quran...
abah kate amalkan ayat ni, nt kita tau tanda2 nak ninggal...
me tgk kakak, kakak tgk me...n pk cam nonsense...senyum je la...
coz abah xde sakt ape2,so xrase la abh akn pegi dlm mse terdekat...
n kakak simpan, n pas abah ninggal, puas cari2 ketas tu..tp xtau la kat ner kakak letak...huhu

n me n mak mmg igt smpi skang
mak blk niaga, da kt kul 5, me tgh tdo kt blk..
mmg denga byi pelik...bunyi burung carik kain kapan org gela...
tp mmg xpnh denga seblom tu...mak tye me, cbe tgk bunyi pe...
kbetulan seblah tgkp blk ada tunggul pkk...ada burung, tp me pon xprasan camana btuk dia...
yelah kan...org xde pngalaman mse tu...
da pas abah ninggal bru terpk2 sume tu...n citer2 dgn mak,mmg bunyi cam kain kapan kne koyak gitu...
kuasa Allah...huhuhu

tq momod 4 d tacang
Last edited by yayangmama on 23-11-2012 04:24 PM

Rate

1

aerolz posted on 22-11-2012 11:23 PM
huhu. tak pe tak la lucah sangat. info jugak tu. baru aku tau susuk tu bukan sekadar untuk kecanti ...

Selain dari kecantikan, susuk boleh digunaka untuk pemanis, penyeri, ala-ala bukak pintu rejeki. Pantang larang, takboleh lalu bawah penyidai, tak boleh makan daging yang ada pada lidi...(sate ler tu)...tak boleh guna kaain dari atas, mesti dari bawah.....dan memacam lagi...Susuk ada berbagai jenis, bukan setakat emasjer, perak pun ader, yang jenis macam bahan dalam termometer pun ader gak....

Ada gak susuk ayat....langgar pantang, habis terus....memacam ler....susuk boleh dipasang dimana-mana anggota badan..terpulang pada peminta....susuk yang paling teruk adalah susuk dari alam ghaib......he he he...ni semua ringkasan dari sumber-sumber orang bagi....

Rate

1

nk tmbh sket bole...

a week b4...me ada kakak sowang study kt oc...
kakak koll...abah beriya2 dok seblah mak nk denga sore kakak...huhu mcm nk berderai je a.mate ni bile igt blk...
tp bile mak nk suh ckp dgn kakak dia xnk...coz abh me ni jenis kesian kt ank...
nk koll mesia bknnye murah...

me smpt berbakti dgn abh...
smpt anta dia g semb jmaat..coz mse tu abh da ngadu sakit2 dada n mse tu abh tgh sibuk cat umah...
n ptg tu abh smpt siapkan cat sume...cume pintu je yg xsmpt nk cat...
ptg tu kak suh buka dia xmo...
time buka, dia tdo, pas buka kul 8 gitu bru dia mkn n mnum...
n time dia nk g hosp tu..me mmg da nangis2...abah pujuk, xpe, sok abh balik ya...
n b4 g, dia tolak pintu blk kakak tgh tdo dgn ank2 dia...me nk kjut kakak dia xbg...
renungan terakhir abah kat kakak n anak2 dia...cam da tau je nk pegi...

huhu sedey plak bile igt smula cite 13 ys lps...msh segar dlm ingatan...alfatihah..

aerolz posted on 23-11-2012 03:01 PM
thank you for sharing kakiputaralam.

ur welcome

aerolz posted on 22-11-2012 11:23 PM
huhu. tak pe tak la lucah sangat. info jugak tu. baru aku tau susuk tu bukan sekadar untuk kecanti ...

x hbs lg kisah susuk ni ya he he..kwn sy adik dia kerja bahagian xray selalu cite memang ramai dah nowdays guna susuk ni, termasuk baru ni wife vip accident, bila xray jelas terbayang

org dulu2 pun ada pakai susuk yg ada kaitan dgn urusan kerja. like my fren ni, pak mentua dia dah nazak kat hosp baru ni, tp mcm susah sgt nyawa tu nak keluar, pastu baru mak mentua cite, ayah kau tu ada pakai susuk kat lengan..utk apa tah ada kaitan dgn kerja dia lah dulu2..bukan utk ngorat2 or anything..

dia org pun adik beradik cari lah ust...termasuk ust yg femes selalu kuar tv tu...ust tu setuju dtg jam tu gak..sekali dtg hospital siap bawa crew tv3? adik beradik dia org ni x bg lah ust bawak org tv masuk, ayah kami nak meninggal dah takkan nak tayang satu malaysia aib mcm ni? tak setuju la dgn ust ni, ust ni boleh belah gitu je....eeee sabar je aku, since then tgk muka dia kat tv pun malas..
dia pun cari ust lain anak murid harun din..pegi hospital keluarkan...kejap je procedure nya..ust tu siap tanya, ada anak2 nak mewarisi susuk ni tak, kalau tak saya buang...oh xde sape yg nak ust oi..

marufie posted on 23-11-2012 11:01 PM
x hbs lg kisah susuk ni ya he he..kwn sy adik dia kerja bahagian xray selalu cite memang ramai dah ...

huhuu.. susuk punya ceritera kann..

aku pun baru tau sal jenis-jenis susuk ni. ye la, almaklum, bukan hobi aku. haha.

yang tak boleh blah bila ustaz tu boleh pulak tanya sape yang nak mewarisiii.. eii, betul ke idak ustaz tu??
ustaz masuk tv? ustaz mane? cer gtaw. huhu.

aerolz posted on 24-11-2012 12:45 PM
huhuu.. susuk punya ceritera kann..

aku pun baru tau sal jenis-jenis susuk ni. ye la, alm ...

Ust tu main2 je tanya

ust masuk tv? Ha ha teka la xmo mengumpat.. Selalu handle bab mistic