CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: HUHA

[Tempatan] Tahu anak meninggal melalui Facebook

bnde nak jadi,x blh nk ckp ape lah...tp yg peliknya, news hr ni ckp kurang pengasuh kt taska tu sdgkan taska berdaftar dgn jkm.takkan jkm x pantau sblm ni?katanya kalu berdaftar, jkm check tiap bln..btw, anak sy dh slmt dikeluarkan dr taska tu.pengasuh mmg baik sgt, kesian pun ade bile ingat kat dier..huhuhu

FanTasyCreaTioN posted on 26-9-2013 01:21 PM
alaaaa kak .. lantak p la kat depa
anak akak .. buahati pengarang jantung akak..
tak rugi ...

khen...  kita berbelanja lebih untuk anak bukan untuk bongkak...  sebab tanak anak mati kat taska pastu meroyan2 sampai habis mukasurat sakkoba...  kot ye la akak nak bongkak, selamba je aku beli selipar jamban harga 7 ribu hengget pastu tayang kat orang...  hehehehe...

cuma masa tu sentap gak la bila kena sound...  pakkal je la malas nak melazer cam masa muda2 dulu...  so diam jek la...  hehehe...

mommymonster82 posted on 26-9-2013 11:58 AM
Skrg semua org keje...
Mn nk dpt suri rumh gtu...
Huhuhu bagusnya mak u.

tu la.. aku rasa disebabkan penjagaan anak ni dah menjadi cabang perniagaan/ sumber kewangan, maka bermula disitu, segala kos2 lain juga terlibat.

tapi betul cakap ko, buat baik dibalas baik.  kita buat baik kat org, jgn expect org yg sama tu akan balas budi kita. kadang2 orang lain yg balaskan, tapi dgn cara yg kita tak sedar. pasal tu pentingnya ikhlas dalam pekerjaan. tapi nak mula tu yg susah kadang2 kan?

Hp xde credit. Msg guna broadband ni

mommymonster82 posted on 26-9-2013 11:58 AM
Skrg semua org keje...
Mn nk dpt suri rumh gtu...
Huhuhu bagusnya mak u.

mak cik ni suri rumah yg gitu
duk umah je keje. pagi gi sarapan ngan cik abg,
balik kemas apa yg patut. selasa n khamis kelas ngaji.
kalau cik abg free merayaulah, kalau tak layanlah forum jap,
layan selera ank-ank, test2 resepi tu lah keje m cik

kambeng_masam posted on 25-9-2013 07:49 AM
kenapa hanya zaman skang ni je kerap kedengaran bayi tersedak susu? Dan lagi pula, pusat asuhan bayi ...

Kebanyakan pekerjanya asal boleh nak saja, bdk2 tido diorang pn tido sekali... Kalau yg well trained tu mestilah byr kena tinggi.. But instead yg terlatih tu keje jaga babies, lebih baik keje kat tadika.. Kurang penat, bdk2 pun around 4yrs above, kurang cerewet, dan gaji lebih sket..

Follow Us
eyansss posted on 26-9-2013 01:51 PM
khen...  kita berbelanja lebih untuk anak bukan untuk bongkak...  sebab tanak anak mati kat task ...

hahaha kalo akak rasa sentap kan ..
pikir ja .. alaa mekap sekilo beratus sebulan ok ja beli..
atau tu itu pesen ini..
tau lak nak yang pesen ikut semasa

untuk anak pun nak berkira

hahahaha insyaAllah .. cool ja rasa

FanTasyCreaTioN posted on 26-9-2013 03:38 PM
hahaha kalo akak rasa sentap kan ..
pikir ja .. alaa mekap sekilo beratus sebulan ok ja beli..
a ...

cara untuk akak kurangkan kadar kesentapan, cakap dalam hati : takpe la, aku tak berkira ngan anak, insya Allah nanti masa aku dah tua anak2 tak berkira ngan aku...

takpun, akak membayangkan yang akak dapat amek segenggam cili pastu sumbat kat mulut dia...  bwahahahaha...  pprt sangat kan bayangan akak...

eyansss posted on 26-9-2013 03:44 PM
cara untuk akak kurangkan kadar kesentapan, cakap dalam hati : takpe la, aku tak berkira ngan anak ...
cara untuk akak kurangkan kadar kesentapan, cakap dalam hati : takpe la, aku tak berkira ngan anak, insya Allah nanti masa aku dah tua anak2 tak berkira ngan aku...

InsyaAllah betul la yang akak buat tu..
sebab .. kiter rang ni contoh nya
hargai sangat2 apa yang mak sanggup buat untuk kiter rang

ramai ja yang nak terbaik untuk anak2 .. tapi ..mengabai kan menda2 macam ni
harap kejadian2 anak2 meninggal sebab terserdak susu ni ..
menyedar kan ibubapa penting nya membeli puting botol susu yang betul dan penting nya sendawa kan baby selepas menyusu
dan semoga pasni pihak yang berkenaan .. rajin2 laa memantau rumah2 asuhan ni

benda dah berlaku .. tak leh nak kata pa dah kan..
cuma kita2 ni ambik ikhtibar dari sini...
untuk peringatan diri sendiri gak nanti2

betul, masih ada lagi pengasuh, ibu, bapa yg pemalas nak bagi anak susu, sendal dengan bantal/tuala pastu biar jek...
aku doakan biar tangan2 dorang nih kena parkinson biar padan muka, tak pun lumpuhkan jek tangan tu pemalas nak mati...
bukan lama pun nak jaga baby nih, nak dekat setahun gitu kang pandai la dia pegang botol sendiri...

isk, sori aku marah sebab punca kejadian yg sama berulang2 sampai ke hari ni...
aku pun tatau apa kisah nursery & pengasuh yg menjadi punca kematian bayi2 nih...

masa anak aku baby lagi, dia demam & bawak jumpa doktor...
doktor kata kalo baby selesema dia tak bagi ubat selesema sebab boleh menyebabkan baby mengantuk & antara punca baby tercekik susu...
dok tor kata ada nursery yg nak senang hidup bagi baby ubat selesema supaya baby tido, selain memang budak tu demam la kan...
jadik kita jangan pandai2 bagi anak ubat selesema, apa2 pun dapatkan nasihat doktor...

FanTasyCreaTioN posted on 26-9-2013 04:01 PM
InsyaAllah betul la yang akak buat tu..
sebab .. kiter rang ni contoh nya
hargai sangat2 apa y ...

yup yup...  heharap pihak JKM dapat bukak mata n buat spotcheck...  dah banyak sangat dah kes ni...  sampai tak tersanggup nak tengok...

bila banyak sangat berita kematian ni, buat akak panik walau anak terbatuk sket jek...  cuak abeh...  pastu kengkadang akak sengaja balik awal n tak bagitau nursery...  ala2 spotcheck gitu...  alhamdulillah tak nampak apa2 yang tak best lagi la...

cmf_Riri posted on 26-9-2013 04:09 PM
betul, masih ada lagi pengasuh, ibu, bapa yg pemalas nak bagi anak susu, sendal dengan bantal/tuala  ...

lubang hidung anak aku sempit n kecik, buat dia selalu selsema...  ala2 tersumbat gitu...  siap nafas berbunyi2 kat hidung... tapi dokter aku memang tak kasik ubat...  dia kata bebudak kecik ni patut elak makan ubat...  sebab macam2 bleh jadik...

salah satunya, macam yang ko cakap la...

yang dokter bagi, air garam untuk sembur kat hidung, kasik hingus n lendir keluar...  pastu dia advise pakai puting supaya boleh ajar anak bernafas ikut mulut...  cuma anak aku memang tolak puting...

eyansss posted on 26-9-2013 04:18 PM
lubang hidung anak aku sempit n kecik, buat dia selalu selsema...  ala2 tersumbat gitu...  siap na ...

isk, kesian jugak yer... dah penah refer pakar ENT tak?

cmf_Riri posted on 26-9-2013 04:27 PM
isk, kesian jugak yer... dah penah refer pakar ENT tak?

paed tak refer lagi sebab dia kata anak aku masih kecik...  memang ada baby yang ada nostril kecik tapi bila dah masuk 6 bulan ke atas, jadik ok...  so dia suruh tunggu at least masa umur 4-5 bulan...  but so far telinga ngan paru2 anak aku ok...

bila aku cari second opinion, aku dapat jawapan yang sama gak...  tu yang aku takde la nak push sangat jumpa ENT...

eyansss posted on 26-9-2013 04:35 PM
paed tak refer lagi sebab dia kata anak aku masih kecik...  memang ada baby yang ada nostril kecik ...

ooo gitu eh, baby lagi la anak ko eh... semoga cepat sembuh & boleh bernafas dengan riang...

anak aku ikut rupa ayahnya yg jawa, hidung jawa memang terbaek, clear jek pernafasan...
kalo ikut aku esek tersumbat jek la, haha, Allah maha kaya

cmf_Riri posted on 26-9-2013 04:39 PM
ooo gitu eh, baby lagi la anak ko eh... semoga cepat sembuh & boleh bernafas dengan riang...

an ...

baru 2 bulan 2 minggu...  hehehehe...  kena plak lahir premature...  tu yang paed dia kata jangan riso... sebab blom matang lagi dah keluar...  dia kata : give ur son a time to develop himself...  he is competing with his body now to mature...  hehehehe...

best la anak ko pernafasan lancar...  takde la susah hati...  aku plak selalu tersentak terjaga kalo tetiba aku dengar anak berbunyi kuat...  dah kena cepat2 btolkan kepala dia supaya tak berdengkur...

eyansss posted on 26-9-2013 04:15 PM
yup yup...  heharap pihak JKM dapat bukak mata n buat spotcheck...  dah banyak sangat dah kes ni.. ...

yess .. haa ini sepatut nya
jangan main lepas tangan ja

pastu kengkadang akak sengaja balik awal n tak bagitau nursery...  ala2 spotcheck gitu...  alhamdulillah tak nampak apa2 yang tak best lagi la...

eyansss posted on 26-9-2013 04:46 PM
baru 2 bulan 2 minggu...  hehehehe...  kena plak lahir premature...  tu yang paed dia kata jangan  ...

Eyanns da ada ank ke?.....
Baby boy ke girl.....

korang memang kena selalu terjah Taska anak2
kalau dulu saya selalu pesan kat makcik jaga anak..jangan sendalkan botol susu masa anak saya dalam buai atau unattended.

Makcik ni degil gak..memang aku suka terjah2..2 kali gak tertangkap anak aku tengah minum susu dalam buai di sendal kain bawah botol tu.mAkcik tu dari jauh laju2 pegi ambik botol tu cakap anak aku hisap botol kosong.

Mahu tak mahu aku bagi tau lagi makcik tu....nasiblah kalau dia terasa ke haper...
yang penting kena ingatkan kat pengasuh ni..JANGAN TINGGALKAN BAYI SAYA DENGAN BOTOL SUSU YG DISENDAL TANPA PENGAWASAN!!!!

eyansss posted on 26-9-2013 04:18 PM
lubang hidung anak aku sempit n kecik, buat dia selalu selsema...  ala2 tersumbat gitu...  siap na ...

teringat kisah sorang abang angkat ..
dah lamer kawin .. dalam 8 tahun gtu .. baru ader baby ..
asyik berhingus gni la dan lubang hidung baby agak sempit
dier bgtau  .. dier sanggup p sedut hingus tu sendiri
tak sanggup dengar berbunyi2 kat hidung tu cam baby sesak n susah nak bernafas..
respek sangat2 abang / suami macam ni

ni hasil adik tanyer pakcik google tadi

Alat sedut hingus bayi yang amat praktikal.
Bayi kalau selsema mesti kesian kita tengokkan. selalunya batuk akan menyusul selepas beberapa minggu selsema tak baik2 jugak. sekarang ni pun Alwani tengah selsema. walaupun dia tak meragam, ibu dia yang geram tengok lelehan dari hidung dia. kalau kita sapu/lap hidung tu punyalah dia marah. TAPIIIII ... itu dulu.. sekarang ni kami telah menjumpai 1 alat penyedut hingus bayi yang amat praktikal dan tidak menyakitkan bayi iaitu NOSEFRIDA Nasal Aspirator. alat ni pun member opis yang perkenalkan. maklumlah dah sama2 ada anak kecil kami selalu sharing bab2 kesihatan, peralatan bayi, makanan dan sebagainya. alat ni keluaran negara Sweden. tak semua kedai bayi/farmasi jual alat ni. cara penggunaan alat ni sama seperti cara orang dulu2 iaitu kaedah sedut. haaa.. uols pernah sedut ke hidung anak2 ?? kami tak pernah buat sebab tak reti.cam kekok aje. bila dah ada alat ni.. senang sesangat. cara guna alat ini.. letak bekas yang tirus dihujungnya (ada lubang) ke dalam lubang hidung bayi then sedut menggunakan saluran tiub yang bersambung dengan bekas tadi. sedut la sekuat hati ia tetap tidak menyakitkan tisu dalaman hidung bayi. sebab ada span yang menghalang udara sedutan yang terlalu kuat. hingus tu akan disedut masuk ke dalam bekas berlubang tadi. nah kau... yang hijau2 pun keluar. kat mana nak cari nasalfrida??? uols boleh dapatkannya di Alwani Baby Land .
Credit to : http://ismera2116.blogspot.com/2013/03/alat-sedut-hingus-bayi-yang-amat.html

Rate

1