CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tapibukanaku

Zamani Slam dibebaskan dgn jaminan polis. #doauntukzamani #tekaduntukberubah

Close [Copy link]
Usa.Gi replied at 27-1-2015 12:04 AM
Aku kecik lagi masa iklan ni. Salute awk sebab masih simpan gambar-gambar abg zamani,almost 20 yea ...

Sama la,i pun kecik lagi time ni.

Gambar2 rare tu koleksi fans2 slam friend i punya jugak. Ada lagi yg i tak keluarkan,hee

biskut_milo replied at 27-1-2015 12:17 AM
Omg, nervous la pulak.... Agaknya ape lah hukuman yg zamani dpt...penjara berapa tahun??? Yg perem ...

Tula, curious jugak. Terus dapat tau result ke lepas bicara esok?

Yg perempuan tu pun kena bicara tak? Iols nampak juli tu ada update fb setelah sekian lama tak update. Tapi iols tak cakap apa2 la. Tengok je.

aku silent reader thread ni... last2 aku pon nak terjebak gak join dalam ni..
memandangkan aku ni karat susah hilang walau disental bnyak kali dekat zamani ni,
aku pon nk share la satu statement dr amar.. tak tau la kot ada sape2 yg dah up pic ni..

mase aku baca ni, ada orang kopek bawang sebelah aku,
lalu air mata aku merembes tanpa disengajakan...

non.sari replied at 27-1-2015 12:33 AM
aku silent reader thread ni... last2 aku pon nak terjebak gak join dalam ni..
memandangkan ak ...

Takda uols. Iols first time baca, terusik jugak hati baca, 7 tahun lalu kira2 tahun 2007 gitu,masa tu logik la zamani tak banyak job,padahal kira2 dah lebih 10 tahun dia dalam industri dan pernah gemilang dgn slam 90s.

Iols nak share 1 cerita jugak la masa iols sembang dgn aalan tahun 2010 gtu show zamani kt penang. Aalan cakap zamani ni ckp kt dia,dia tak rasa org dtg tgk show dia.

Betapa merendah dirinya dia tak rasa dia ada peminat. Iols salah seorang yg standby depan stage sebelum show mula punya nak tengok. Bila lagi nak tengok live show fav penyanyi iols.

Sekali mula show,sampai ke belakang banyak org nya. Ada yg indon2 of cos la pekerja asing kan penuh kt penang. Yg fly dari sarawak utk ke penang sebab show zamani pun ada.

Heols sgt down to earth,humble. Kdg2 nampak macam low self esteem pun ya padahal he worth and value more than he think.

Hikmahnya penangkapan ni utk dia tau betapa dia bernilai pada masyarakat dan fans dia khasnya.

dewimalam78 replied at 26-1-2015 11:37 PM
baru terbaca dlm fb en jamawi jaafar psl zamani. Dia n dgeng pun siap lawat zamani di lokap n tawark ...

Amin2. Always nak yg terbaik utk abg adek. Sudah2 la,iols harap dia bersihkan dan lebih yakin dgn life dia lepas ni.

Pegi umrah pun ok. Sebab Allah juga la pemegang hati2 manusia. Semoga Allah bantu abg adek.

Selama ni SR ja... Gigih register semata abg adek...

Sedih nya baca post Amar tu. Betapa humblenya abg adek.

Follow Us
doubleA replied at 27-1-2015 12:47 AM
Takda uols. Iols first time baca, terusik jugak hati baca, 7 tahun lalu kira2 tahun 2007 gitu,masa ...

aku tengok die ni terlalu lalu lalu lalu merendah diri sampai die rasa diri die ni nothing..
kadang aku bangga dengan cara die handle diri dia dri berasa riak..
dalam masa yg same mcm kesian sgt kat die ni macam rse die ni hanya sekadar dipinggiran gitu..
kalau itu lah cara die handle diri dari riak, takpe la. aku redhooooo...

yg penting, aku nantikan zamani yg baru..

non.sari replied at 27-1-2015 01:19 AM
aku tengok die ni terlalu lalu lalu lalu merendah diri sampai die rasa diri die ni nothing..
kada ...

Haha,aah kan handle dari riak. Kadang2 nyampah jugak kalau orang sombong sangat.

Ok la. Aku pun redhoooooooo

MyNameIsIris replied at 27-1-2015 01:12 AM
Selama ni SR ja... Gigih register semata abg adek...

Sedih nya baca post Amar tu. Betapa humbleny ...

Takyah2 nak SR dah. Meh le join sekali.

Jap... SA ni kenape ye? Org lain yg rapat dgn abg adek pun takde kalut nak post status gitu gini pasal abg adek, tapi SA ni curious pulak i. Kan baik diam dan doa baik2 utk abg adek.. Dia buat mcm ni nanti yg kena tempiasnye abg adek. Tgk la benang sebelah, lagi2 karatz tokti....

MyNameIsIris replied at 27-1-2015 01:27 AM
Jap... SA ni kenape ye? Org lain yg rapat dgn abg adek pun takde kalut nak post status gitu gini pas ...

Iols kurang gemar benang sebelah tu. Laju je tangan nak komen,tapi biarla meroyan sorang2. Lain org lain pemikirannya.

SA tu mungkin ambik peluang dgn kes yg hangat. I tak suka jugak dia keluarkan statement tu sedangkan zamani dah jawab apa yg jadi kt dia sebab diri dia,takda kena mengena dgn ct.

Kita pun tak usik ct tu. Perlu ke menghina org hanya sebab nama ct naik? Tu pun statement dari SA. Asal tak marah SA?

wakakaka

alhamdulillah strategi berjaya

Edited by doubleA at 27-1-2015 01:40 AM
Jap... SA ni kenape ye? Org lain yg rapat dgn abg adek pun takde kalut nak post status gitu gini pas ...

Nite2!!  

tak payah nak kaitkan ngan karatz CT.. sebab kalau aku kutuk betine2 yang tak menahan ngan zamani tu maknanya aku cerca CT sekali lah kalau betul2 dia jatuh hati ngan zamani dulu.. haha

itu pandangan peribadi aku yg tak faham taste2 hazab

doubleA replied at 27-1-2015 01:35 AM
Iols kurang gemar benang sebelah tu. Laju je tangan nak komen,tapi biarla meroyan sorang2. Lain  ...

Kan.... Lagi menambah beban kat abg adek pulak...

doubleA replied at 27-1-2015 01:35 AM
Iols kurang gemar benang sebelah tu. Laju je tangan nak komen,tapi biarla meroyan sorang2. Lain  ...

perlu ke nak marah S.A? dia ada mulut dia cakaplah apa dia nak ckp..

lagi pun kalau dia tak cakap pun.. i tahu mmg itulah jugak yang ada dalam kepala sesetengah korang
tak payah nak feeling2 baik sgtlah

sah2 sebelum SA sebut CT tu dah mencanak org citer kat dalam internet ni mengaitkan CT ngan zamani secara tak langsung.. tgk jelah kat forum cari ni..

so.. maybe.. anda2lah yang memberi idea kepada SA

MyNameIsIris replied at 27-1-2015 01:44 AM
Kan.... Lagi menambah beban kat abg adek pulak...

Sinar menunggu yeah!!

Good night!

eddysheddy replied at 27-1-2015 01:43 AM
tak payah nak kaitkan ngan karatz CT.. sebab kalau aku kutuk betine2 yang tak menahan ngan zamani  ...

Tapi aku tgk benang sebelah kau memang dah cerca pun org2 yg support zamani...

doubleA replied at 27-1-2015 01:49 AM
Sinar menunggu yeah!!

Good night!

Good night...

harap2 la zamani lepas tapi kena masuk pusat berubat.. dengan nama yg dia ada, dia boleh jadi role model untuk penagih2 dadah  pi berubat + jadi penceramah untuk anak2 muda supaya elakkan dadah... polis+AADK boleh gunakan dia ke arah jalan yg baik...