CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koko2

ampaian kain baju depan umah...

ermmm... baca macam2 komen korang kat sini. bagi aku, terpulang pada masing2 punya cara. nak sidai kat depan ker belakang ke. kita mesti ada alasan sendiri untuk buat macam tu kan. cuma, kalau kat picture yg bersidaian spender kat pagar yg kongsi tu memang melampau. so, kalau setakat sidai kat depan tapi sidai baik susun kat ampaian yg beroda tu tak salah. tak kira la da renovate ke tak rumah. asalkan sidai kat ampaian. bukan main sangkut je kat pagar.

aku duk teres biasa. sidai kat depan. dulu ada gak sidai belakang pastu kan sekarang kita kunci pintu belakang dengan macam2 mangga. so, kadang2 tak sempat nak angkat baju, abis basah semua walaupun ada awning kat belakang. sebab cuma 3 kaki jer luas belakang. so, now aku sidai kat depan guna ampaian beroda. kalau nampak mendung aku tariklah ke dalam sikit. bagi aku, sebagai wanita yg berkerja kuar pukul 6am balik sampai rumah pukul 5pm,apa lagi pilihan yg aku ada. banyak lagi keje lain nak dibuat.

hubby ada belikan dishwasher utk saya gak..dryer pun ada gak..
tp dishwasher lom prnh test lg sbb tu sume akan di guna bila pindah nanti..
bkn krn pemalas ye, tp sbb hubby nak ringankan sikit keje isterinya ni..
dan si isteri lak bebankan suami dgn bil letrik..

Rate

1

Post Last Edit by jo_je at 21-11-2009 23:13

aku tak kisah jiran nak sidai baju kat porch ke.. suka hati dialah apa dia nak buat. tapi yg aku kesah kalau sidai seluar dalam
baju dalam macam dalam gambar page 3 tu.. ohhhh itu sudah melampau.. tak malu ke
tunjuk seluar dalam baju dalam kat org... seboleh2nya sorok2lah sikit kalau nak sidai.
hehehe..

Post Last Edit by safiku at 22-11-2009 14:34
Post Last Edit by jo_je at 21-11-2009 23:13

aku tak kisah jiran nak sidai baju kat porch ke.. suka hati dialah apa dia nak buat. tapi yg aku kesah kalau sidai seluar dalam
baju dalam macam dalam g ...
jo_je Post at 21-11-2009 23:11

masalahnya,
ada org yg KISAH n SUSAH HATI tgk porch/laman org bersidaian dgn pakaian (walaupun elok tersusun)
macam2 manusia nih
apa pun,
sy yakin setiap antara kita ada sbb tersendiri setiap apa yg dilakukan
yg sidai kat belakang rmh ada sebabnya
yg sidai dlm umah ada sebabnya
yg sidai kat porch pun ada sbb musababnya
ringkas kata, mereka lihat dr aspek praktikaliti pd diri memasing laa
walau rumah dh renovated sakan
hormatilah sebab musabab mereka itu
bimbang jika kita terlanjur "menjatuh hukum" begitu atau begini pd peribadi si penghuni rumah
selagi ia tdk memudaratkan diri kita n keluarga kita.
Walau di mana mereka sidai
yg penting selagi jiran kita jaga adab berjiran ... kira ok la tu
n jgn fikir bila sidai kat belakang umah sidaian kita benar2 selamat drp mata yg menerobos pndg
still kena "cover2" gak apa yg tak sepatutnya jadi tatapan umum.
Bg kita yg ada tempat khas yg selamat n selesa drp pandangan umum utk menyidai tuh
alhamdulillahhh ...
tp mereka yg terpaksa sidai kat porch, selagi dlm ruang laman rumahnya
abaikan jerr laa ... apa nak dikisah ngan laman org selagi tiada aksi sidaian yg melampau
kalo rasa mengganggu pandangan mata
dirikan tembok besar/tinggi
atau juga
tak payah la susah-susah,
curi-curi menyelinap pandang
atau mata meneroka setiap inci porch org tuh

hanya secebis pandangan ...
drp sy yg tinggal jiran berjiran

133# danedzya
danedzya....
ada dlm thread mana entah pasal dish washer ni...
ikutkan pengalaman org yg dah pakai kat situ katanya kalau family kecik tak digalakkan pakai mende ni sbb tak berbaloi...memde ni pakai banyak air...

133# danedzya  
danedzya....
ada dlm thread mana entah pasal dish washer ni...
ikutkan pengalaman org yg dah pakai kat situ katanya kalau family kecik tak digalakkan pakai mende ni sbb tak berbalo ...
tukul Post at 22-11-2009 05:17

me dua orang aje, sebenar u bukan kena basuh secepat mungkin,
sebelum masukkan dalam dishwasher, u lalukan dulu
segala pinggan mangkuk tu bawah air lalu, tuk
hilangkan apa apa lebihan makanan... lepas tu masukkan dalam dishwasher,

jadi pinggan mangkuk dr
makan pagi, thari dan makan malam, basuh sekali serentak....

Follow Us
ayoyo....pinggan mangkuk kuah segala makan dari pagi sampai mlm...lepas lalukan kat air kena peram @ longgok setempat...then basuh sekali..?

baik basuh jer terus masa lalukan air utk buang sisa makanan/minyak terlekat...
buat apa lepas jirus air nak longgok sampai mlm kan..?
ehh..u all yg buat cenggini musti banyak set pinggan mangkuk yg kena standy utk tiap dishkan..?

pinggan b/fast lain set....pastu peram sampai petang..
pinggan lunch lain set...pastu longgok lagi..
amik pulak pinggan lain utk makan mlm....

bagi aku utk msian cooking ni yg masak tumis minyak segala...santan rendang bagai
tak praktikal pakai benda ni...

pehtu pinggan mangkuk yg kita guna during keja memasak pun..jgn basuh..biar berlonggok jer kat satu sudut koz nak basuh sekali malam nanti...

mcm ni kena ada 3 jenis ruang dapur la ya...
1 ruang wet kicen..
1 ruang dry kicen..
1 ruang..longgok/peram kicen...:kant:

ayoyo....pinggan mangkuk kuah segala makan dari pagi sampai mlm...lepas lalukan kat air kena peram @ longgok setempat...then basuh sekali..?

baik basuh jer terus masa lalukan air utk buang sisa mak ...
koko2 Post at 22-11-2009 19:10

u gambarkan lagi rumit dari apa me lalui...

ermmm... baca macam2 komen korang kat sini. bagi aku, terpulang pada masing2 punya cara. nak sidai kat depan ker belakang ke. kita mesti ada alasan sendiri untuk buat macam tu kan. cuma, kalau kat pic ...
twisties_oren Post at 21-11-2009 20:17

setuju ngan komen twisties...tentu tuan rumah ada alasan tersendiri sidai di depan atau blkg umah..cuma kena berpada, jgn la smpai yg dlm2 pun ditayang cam dlm pic. tu...cam sy br bpindah di umah teres skrg ni pulak prob. sidai baju coz skrg musim ujan sidai blkg umah sure basah..so skrg sidai dlm umah je.berbanding umah apartment dulu sidai kat kat dry yard je..mudah. now..mmg pk nak beli dryer je (pelik gak dulu umah apartment x yah pk2 dryer ni)

Alang2 dah bukak thread nie,aku nak tanya ada sesapa pakai benda alah nie tak kat rumah?Berapa harga,apa brand yg ada?Berbaloi atau tak kalo beli??

http://i242.photobucket.com/albums/ff259/zafedz ...
danedzya Post at 20-11-2009 01:30

pada sesiapa yang pakai dishwasher, nak tanya mcm mana you all letak dekat KC
nis pun tengah survey satu nak letak sekali tepi sinki tapi piping dan air keluar tu tak ada idea nak wat suh contractor wat.

146# faraway1

far...bila nak bertiga nya..heeheehehehe

Post Last Edit by safiku at 22-11-2009 14:34

masalahnya,
ada org yg KISAH n SUSAH HATI tgk porch/laman org bersidaian dgn pakaian (walaupun elok tersusun)
macam2 manusia nih
apa pun,
sy yak ...
safiku Post at 22-11-2009 12:59 AM

sbb tu la...kalau tuan rumah yg terima tetamu dapat pahala tetamu....tetamu yg balik lak bawak dosa tuan rumah...maklum le, sume mende dlm rumah org nk di belek2 & jadi bahan umpatan bile balik tuh...

aduhhhhh.....pedihnyerrr

sungguh menusuk kalbu....

rumah aku duit aku...SUKA HATI AKU LAAA !!!!!!

JANJI rumah aku kemas... teratur... famili aku selesa DAN TAK MENGGANGGU JIRAN
TETANGGA yang aku sayangi....

korang jeles kerrr kitaorang reno umah???? nak pinjam duit kitaorang kerr??? kalo yea cakap je laar

kitaorang memang berduit..thats why kitaorang reno rumah!!!! so what?????????

pada sesiapa yang pakai dishwasher, nak tanya mcm mana you all letak dekat KC
nis pun tengah survey satu nak letak sekali tepi sinki tapi piping dan air keluar tu tak ada idea nak wat suh contrac ...
Nisda_ Post at 23-11-2009 02:38 PM

sorry TT sebab OT, meh nak jawab soklan nisda ni ya..

for me, paling penting bila nak install dishwasher ni, apart from plumbing, kena kira location yg practical kat kitchen

paling practical, dekat dgn sink and cupboard nak simpan pinggan, yg penting, the 'flow', so kena bygkan, nak buang sisa makanan dlm tong sampah/sink,then load masuk dalam dishwasher, then bila dah siap basuh, nak simpan pulak,ideally, install diswasher within arm reach of these places..kalau tak, leceh la..

nisda nak beli brand apa? performance varies jugak between brand, the best are miele and bosch, tapi harga pun best la jugak..

menjawab statement koko plak, for me, dishwasher la paling sesuai guna utk makan kita yg berminyak2 ni, sebab aku pemalas nak sental minyak2 ni,kena guna sabun/air banyak.. so selalu yg berminyak2 ni la yg aku utamakan masuk dishwasher..yg x minyak, aku x kisah sgt basuh ngn tangan, sebab senang nak cuci, aku x lalukan air pun pinggan2 kotor aku, memadai dgn buang sisa2 ke dalam tong sampah, diswasher detergent is much2 more powerful than washing liquid

for me yg sibuk ni, sgt2 la berguna ada dishwsher ni..my opinion is, one day, kat msia, dishwasher ni akan jadi keperluan macam washing machine, washing machine pun, dulu2, sure met with resistance jugak, baju x bersih la apa la..sekarang, boleh dikatakan semua rumah ada washing machine

Tujuan kita reno umah salah satunya sbb nak umah nampak CANTIK..GAH..CUN..HEBAT..dan seangkatan dgnya...hmy3:;)

Dah mana dtgnya CANTIK..CUN..HEBAT..kalo dah umah reno kaw2 tup2  bersidai ampaian kat porch..? tak kira la beroda ker..sorong tarik ker...hapa ker...koz bila dah baju bergantungan kat luar rumah..CUN & CANTIK ke umah tu..?

Sampai bila la peel mentaliti bersidai baju secara proper rakyat Msia ni nak berubah..?
Belajar tinggi...dari Diploma sampai ke master segala...tapi peel mentaliti tetap sama..

Tak kira la ampai baju tu ada dlm area umah seniri...
UMAH AKU..AKU PUNYA HAK & SUKA la..tapi kita duduk dlm area bermasarakat..
cuba la berubah cara pikir tu sikit...selari dgn peningkatan tahap pendidikan yg ada...
selari jugak dgn GAH & Hebatnya anda reno umah tu..selari hebat dgn rumah yg ada..

well...ini semua berkaitan dgn mentaliti manusia la kannnn.....
Kalo dah mentaliti tak kreatif...rigid...then ada master pun dok tahap under par  jugak pemikiran..

sampai kesudah ler rekyat Msia ni tak capai tahap pikiran kelas 1 gitu...
ataupun..tercapai jugak kualiti memikir kelas pertama tapi..1st class lower...bole..?

Jiran2 koko mesti dari golongan high class nyer org kan....high class punyer pemikiran juga kan...alhamdulillah dapat jiran mcm tu....dan pastinya jiran2 koko tak buat perangai sidai baju kat porch depan rumah segala kan...alhamdulillah sebab dapat jiran yang begitu memahami....dan Allah s.w.t tak uji koko dengan jiran2 yang feelnya mentalitinya yang pemikirannya 1st class lower sebab Dia Maha mengetahui koko tidak mampu nak tgk panorama yang begitu menyakitkan mata koko tu..sebab tu Dia bagi koko jiran2 yang begitu upper class nyer pemikiran..alhamdulillah...

Atau jiran2 koko ramai yang perangai suka sidai baju kat porch, kat depan rumah dan koko luahkan di sini...

Anis pun kategori bernasib baik sebab jiran2 tak sidai mcm dalam gambor kat page 3 tu...syukur sgt2...tapi anis pun tak pernah nak intai2 kain2 yang disidai kat porch deme..atau kat belakang rumah deme atau kat depan rumah deme...kalau deme sidai depan rumah secara kebtulan lak deme x ada kat rumah tiba2 ujan turun, senanglah anis nak tolong angkatkan kain2 tersebut...kalau deme sidai kat porch deme..tak der lah terkena air ujan kan..kalau deme sidai luar depan rumah deme,,,kalau deme kuar then tiba2 ujan turun...kitaorang leh tarik ampaian tu masuk ke dalam rumah kitaorang dulu...tak der hal...sebab tu lah fungsinya jiran..tolong menolong...

Entahlah, mungkin kat kita terlalu menyakitkan mata tgk panorama begitu, ada org boleh bertolak ansur ada org tak boleh tolak ansur dan kita tak boleh nak semua org ikut apa yang kita inginkan...kalau deme sidai elok2 kat porch deme, kenapa kita nak sakit hati sgt kan...kita pun tak perfect so berpada2lah....

pasai sidai pakaian aje dah boleh jadi masalah dunia...

next apa kita nak bincangkan pulak,
cam jiran buat pagar cantik sangat sampai nampak
pagar rumah kita paling hodoh dan murah...

hihi goreng pisang panas,

pasai sidai pakaian aje dah boleh jadi masalah dunia...

next apa kita nak bincangkan pulak,
cam jiran buat pagar cantik sangat sampai nampak
pagar rumah kita paling hodoh dan murah...
faraway1 Post at 24-11-2009 10:30

haha..me pun nak tergelak pasal sidai baju pun leh nak cetus perang dunia..

sebenornye org tahap pemikiran high class nih sgt kepoci ngan jiran2...ye la, nnt kalau org reno umah tak cantek, di katenye takde class...sidai baju kat luar pon takde class...cat tak kene ngan perabot, takde taste...

mungkin jadik org yg pemikiran hi class nih boleh kondem ape2 yg die tak suke kot...mungkin dgn nk komplen org sane sini tuh dah tersangat le hi class & sesuai le dgn segala ijazah, master yg mereka ada...susah betul la berjiran dgn org hi class nih...harap2 aku takde la jiran2 hi class yg nk kepoci sume bende yg aku letak kat rumah...silap2 kepala paip pon leh jadik isu nnt