wick Publish time 27-2-2010 10:07 PM

220# a.ceCCo

Salam 1Malaysia....
Disini saya ingin berkongsi produk suppliement yang dapat mengurangkan masalah mata seperti rabun jauh,rabun dekat,katarak,glaukoma,kekaburan dan masalah-masalah lain yang berkaitan dengan mata kita...produk ini mempunyai sijil halal dan sijil kelulusan dari kementerian kesihatan malaysia...telah terbukti berkesan selama sepuluh tahun diluar negara,baru beberapa bulan menembusi pasaran malaysia...sesiapa yang ingin tahu mengenai produk ini sila email di gottz81@yahoo.com...insyallah berkesan...

lovely_rose Publish time 2-3-2010 07:28 AM

dah ok dah...pakai yg baru..xleh pakai dh contact lens 2.....thanks

corpulent Publish time 7-4-2010 01:30 PM

http://truskemata.blogspot.com

Rujuk blog diatas untuk info yang lebih lanjut tentang penggunaan produk permata hijrah.....

marwang Publish time 8-10-2010 07:46 PM

mau tanya bleh???

bleh x nak check mata kat hospital??? yg biasa2..........

agak2 doc mata marah x????

sbb aku rasa kurang percaya ngan optometrist kat kedai spec laaaaaaa....

slalu bile gi kedai spec....opto dier mcm xde kelayakan je.... main2 check2 je gune alat....

corpulent Publish time 19-10-2010 09:35 AM

nampaknya thread ni da terbenam jauh... kasi up balik..huhu..
korang leh tny apa2 pun pasal kesihatan mata dan penglihatan... aku akan cuba jawab sebagai sorang optometrist..:)

takpun korang leh kongsi kemusykilan kat blog aku ni

http://marhaenkacak.blogspot.com/2010/09/matamu-mataku-jua-soal-jawab-kesihatan.html

budaksepi Publish time 19-10-2010 12:50 PM

tt pnah dgr pasal pnyakit atypical retinitis pigmentosa???????

corpulent Publish time 21-10-2010 03:04 AM

Reply 224# marwang

yang kat kedai spek tu tak semestinya optometrist... sket je kedai spek yang ada optometrist.... kalau nak cek kat kedai spek pastikan ada optometrist... optometrist kat kedai spek adalah jawatan yang sama dengan personel yang cek mata korang kat hospital kerajaan.... korang akan dibawa berjumpa doktor pakar mata (oftalmologis) bila korang ada masalah yang teruk jer...:)

optometrist tak sama dengan oftalmologis....

optometrist tak sama dengan apek2 kedai spek yang tukang wat cermin mata tuh..:)

kene jelas tuh....

corpulent Publish time 21-10-2010 03:08 AM

Reply 226# budaksepi

retinitis pigmentosa ni penyakit mata yang tak berbalik dan takde penawar... pnca penyakit ni menjadi misteri.... biasanya akan dialami oleh individu berumur 25 taun ke atas... penglihatan tepi (jeling2) pada pemulaan akan beransur2 kabur n lama kelamaan penglihatan keseluruhan akan diminished n menjadi buta ataupun just nampak cahaya jer...
punca nye adalah degenerasi sel-sel retina secara tiba2...

marwang Publish time 21-10-2010 07:52 AM

Reply 227# corpulent

tuh aaa ingat nak hosp swasta..... sbb ade panel....

cume xsure hosp nih dier ade check mata biasa2 x..

oftham....mmg utk yg serius.....

xkan nak gi oftham just utk check mata biasa2? boleh ke??? kang kena hamput.............

budaksepi Publish time 21-10-2010 08:03 AM

Replybudaksepi

retinitis pigmentosa ni penyakit mata yang tak berbalik dan takde penawar. ...
corpulent Post at 21-10-2010 03:08 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

perh.....lu bikin gua takut la......:'(

corpulent Publish time 22-10-2010 04:31 PM

Reply 229# marwang

hospital swasta yang aku tau tak bnyk yang pakai khidmat optometrist... refraction (check power) pun oftalmologis yang buat....
kalau hospital kerajaan kadang2 optometrist akan buat kerja oftalmologis pasal optometrist leh bagi diagnosis sume penyakit mata.... just x boleh nak kuarkan official diagnosis...(kat malaysia jer!!!)

takde masalah check power kat oftalmologis......

n takde masalah pun check power kat optometris....

tapi jangan la pegi hospital kerajaan nak jumpa oftalmologis untuk cek mata..:)

tapi bermasalah jika cek mata dengan juruoptik yang tak bertauliah.....:)

marwang Publish time 22-10-2010 08:20 PM

Reply 231# corpulent

ic3...........

thanx for the advice........:D

xarra Publish time 26-10-2010 10:52 AM

saya lagi la.. dah 24 minggu.. last mont checkup 57 la nie dah 67.. x ke haru, sebulan naik 10kg. Tapi doc kata sume ok.. :)

linamys Publish time 26-10-2010 10:56 PM

saya nak tanya....anak saya umur 3 ++
bila tgk dekat dan biasa..kedudukan anak mata dia ok dan tak nampak juling...tapi..adakala bila dia pandang ke arah jauh...kedudukan anak matanya mcm juling...adakala belah kiri saja..adakala belah kanan saja...adakala dedua(dedua ni jarang)....boleh lihat anak mata tu beralih arah jadi juling..tapi bila suruh tutup mata...dan tgk balik dekat..anak mata dia diposisi yg betul....

apa punca dan sebab..dan mcm mana nak atasi..? ada tak latihan mata DIY yg boleh dibuat utk betulkan kedudukan anak mata tu...kepada posisi yg betul bila dia pandang jauh sesuatu objek.. ? atau kena terus jumpa doktor pakar ?

situasi ni dipanggil lazy eye ker?

kesan jangka panjang ada tak?

terima kasih..

servantforever Publish time 3-1-2011 11:25 PM

saya ada masalah kedua2 belah mata jadi kuyu tanpa sebab yg jelas,kalau buka pun separuh je dan tak tahan cahaya terang. Mata hanya terbuka separuh je so bila nak membaca pun kdg2 tak berapa jelas sbb bulu2 mata block the sight. So adakah masalah ini kena buat pembedahan?

suatumasa Publish time 5-1-2011 10:21 AM

kalo urat mata timbul pastu warna mwerah menyala cam darah lak naper ek...rasa tak selesa cam rasa mata berpasir gitew....bahaya tak?

UMMI_MAI Publish time 5-1-2011 11:08 AM

Salam,
my daughter 8 years tahun ni start pakai spek sebab bila cek mata , rabun dia quite high@ 2.75 left , 1.75 right. bilberry tu buleh ke bagi kat budak besar cam tu dan how is the effect. sedihla tengok dia kecik2 dah kena pakai spekkkk

servantforever Publish time 5-1-2011 07:33 PM

hai semua hanya bertanya tiada yg menjawab...

ganda23 Publish time 1-6-2011 08:40 PM

nak tanya korang lah,

sape yg tau buat laser tu brp RM? yg tak pyh pakai spek lagi tu..n kat mane nak wat?

budakbaik10 Publish time 30-6-2011 01:03 PM

Sesiapa ada menghidap optical migrain? mcm mana nak merawat nya?

u all ada buat spek khas masa mengadap PC?

Brape kos nak buat cermin mata yg guna lense essilor?
Pages: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13
View full version: Masalah Mata Kabur/Rabun & Kesihatan Mata