CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kasmela

Hari Ibu rosakkan akidah umat Isele.

ajar agama pun nak kena kelulusan tinggi ke??

apa korang ingat muhammad tu gi belajar sampai u ke??

bukankah Allah memberikan ilmuNya kepada sesiapa yang dikehendakiNya..

karang kalau korang wajibkan "pendidikan" untuk mengajar agama..

lagi jadi point besar kat pas nak kata kerajaan anti islam..

Aku pernah tanya pasal hukum hari Ibu ni 6 atau 7 tahun lepas kat board agama...tapi takda sorang pon yang dapat bagi jawapan.

Puncanya sebelum tu aku ada tanya hukum bagi coklat masa hari valentine...bertali arus bagi jawapan haram, tak boleh. Dalilnya apa2 yang berasal dari agama lain adalah haram...and Valentine berasal dari Christian practice, so it's haram.

Then bila aku suggest, jadi hari ibu pun sepatutnya haram jgk sebab berasal dari Christian practice, semua jadi diam.

We should be consistent...kalau hari valentine jatuh hukum haram kerana ia berasal dari Christian practice, jadi hari ibu pun sepatutnya dijatuhkan hukum yang sama. Dalam kes ni, rasanya statement ustaz Azhar ada substance.

Kalau ikutkan, hari ibu mmg asalnya salah satu ialah utk org Kristian menyambut Virgin Mary, iaitu Mothering Sunday. Terpulang kepada koranglah, pendapat aku menyambut hari ibu nie sama jer macam hari kekasih, hari bapa dsb... tujuan asal utk celebrate org yg disebutkan, bukannya nak memuja atau aper.
Muntz Post at 12-5-2012 19:52

Alasan lebih kurang sama dengan penyembah berhala bila dinyatakan kesesatan amalan mereka;
Dan orang-orang yang mengambil pelindung selain Allah (berkata): "Kami tidak menyembah mereka melainkan supaya mereka mendekatkan kami kepada Allah dengan sedekat-dekatnya". (ruj; Az Zumar:3)

Oh.. aku tidak membicarakan perkara ini mengikut sudut politik. Aku membicarakan ini daripada sudut keilmuan. Seperti yg aku nyatakan, aku tidak membenci Tn. Azhar Idrus.

Pada aku, setakat kita ingin BERKONGSI maklumat berkenaan agama kita yg tercinta, bukanlah satu kesalahan malah ia adalah satu galakan dan usaha yg murni lagi berpahala..

CUMA, apabila seseorang itu berucap di khalayak ramai dan membuat kenyataan rasmi, maka dia harus berada di dalam LAPANGAN DISPLIN KEILMUAN Islam kerana mereka yg benar-benar berada di dalam disiplin tersebut tahu akan ADAB-ADAB ILMU Islam.

LAYAKKAH seorang Licensed Land Surveyor menyatakan imbangan akaun harian yg dibuat oleh seorang Chartered Accountant itu salah? Adakah patut kita menerima kenyataan itu?

Oh.. aku tidak membicarakan perkara ini mengikut sudut politik. Aku membicarakan ini daripada sudut  ...
SulurBidar Post at 12-5-2012 22:05

adat la tuh... dah ramai peminat... mana leh kritik.... aku sbnrnya still dgr ceramah ustaz azhar wpun kat utube.... cuma aku menyampah kat penokong die yg bodoh sombong.... ape saja kluar dr mulut ustaz dianggap muktamad..... share kat fb... ustaz sbut ribena haram dok percaya.... takyah tgk logo halal jakim..... nanti ade la kata... tak suka takyah dgr..... susah nak bg yg 'cerdik' ni paham...

adat la tuh... dah ramai peminat... mana leh kritik.... aku sbnrnya still dgr ceramah ustaz azhar  ...
dino Post at 12-5-2012 22:15

hehehehe!!
setuju dgn ko..
aku pun kengkadang dengar gak.
Cuma, semakin lama, aku rasa dia TERSASAR  daripada ADAB-ADAB golongan agamawan ketika membuat kenyataan rasmi / ceramah.

Follow Us
hehehehe!!
setuju dgn ko..
aku pun kengkadang dengar gak.
Cuma, semakin lama, aku rasa dia  ...
SulurBidar Post at 12-5-2012 22:18

yg aku perhati yg suka sgt ngan ustaz bkn psl ilmu die tp psl lawak die.....mmg la baguih nak bwk org2 muda dekat dgn agama....
mcm ustaz akhil hayy dulu tuh.... bkn main org suka..... dlm ceramah ade selit2 nyanyi skit..... tp last2 org hilang respek bile lepak2 ngan wahida kat tepi pantai dgn kwn2 yg lain.... sdgkan bini ade kat rumah... tp aku percaya ustaz azhar takde la nak masuk dunia glamer mcm akhil yg siap ade show kat astro tuh.....
ape2 pun aku ttp menyampah ngan panatik ustaz azhar nih.... dtg rumah bwk cd ceramah.....nasihat itu ini..... yahudi kehulu kehilir.....

korang je la pi ceramah...ramai betui ostad ci

korang je la pi ceramah...ramai betui ostad ci
kucingTomey Post at 12-5-2012 22:35

kritik ustaz dianggap ustaz ka tucen...

Reply 349# dino

bukan.......ang ja la pi ceramah dino

Reply  dino

bukan.......ang ja la pi ceramah dino
kucingTomey Post at 12-5-2012 22:39

aku tak hina ustaz azhar okey.... aku just tak terima certain pndpt die... n also menyampah ngan panatik ustaz yg bodoh sombong.....sama mcm aku gak terima pndpt tok guru nik aziz.... bkak lampu dlm panggung wayang.... ade paham....

Reply 351# dino

abai kan fanatik tu suma ....dino pi ceramah skang

Reply  dino

abai kan fanatik tu suma ....dino pi ceramah skang
kucingTomey Post at 12-5-2012 22:44

chait......

wa tepon mak angkat wa...tak angkat pulop.............pi poco2 ape

wa tepon mak angkat wa...tak angkat pulop.............pi poco2 ape
kucingTomey Post at 12-5-2012 22:48

p dgr ceramah kot....

Reply 355# dino

dulu dia sanggup tu dari pendang pi institut qayyim ...nak dengor dr asri.........shelamba nek bus

Reply  dino

dulu dia sanggup tu dari pendang pi institut qayyim ...nak dengor dr asri.....: ...
kucingTomey Post at 12-5-2012 22:54

semangat...

Lor.. adehh... apa pun tak bley.. apa yang boleh?

Actually semuanya bergantung pada nawaitu kita. ...
duquesne Post at 11-5-2012 10:28

yup betul kata kau..ramai org tak sedar ni dok meratib mcm2,yg penting niat kita rasanya sejak kecil lagi aku cuma tahu hari ibu utk meraikan ibu kita..tak pernah lak aku berniat nk raikan mother church ke apa..abis ari guru tu camne lak..kalo gitu toksah nak raikan hari apa2 la senang.
yang tang hantaran tu aku setuju sangat..7 dulang ntah2 apa ntah tu kan..termasuk lah duit hantaran.la ni lak tuntutan bagi hantaran cantik2 dah jadi cam tekanan pd pengantin mana taknya tak memasal kena spend duit yg banyak kalo nak hantaran yang classy..yg ekskusif..kang kalo sempoi2 kena lahar dlm porem pulak dak.
pastu duit hantaran plak dah 10 riban ke atas.
bak kata mak sedara aku anak2 dia yg lelaki dah cukup umur patut kawen tapi belum cukup duit lagi nak beli anak dara org..perghh ayat beli tu aku rasa semacam sangat tapi itulah kenyataannya.

dengarnye hari buruh sempena tukang2 cuci kat gereja..

(posted by mobile)
ella. Post at 12-5-2012 20:30

huhu tula so toksah dah seleberate hari2 ni termasuk hari jadi walopun setazah dlm manehnya kurma ini ckp untuk eratkan hub laki bini kena sentiasa raikan hari jd n igt ulangtahun perkahwinan..tp aku rasa mst rosok akidah gak..maka jgn raikkan lagi hari2 apa2 weh mana tau kang kuor fatwa itu ini.

Post Last Edit by ~anya~ at 12-5-2012 23:33
saya pn tak suka sebenarnya cara guru2 sekolah itu mengajar kanak2.. saya tak terkejut jika 1 hari kanak2 disekolah itu berfikiran perempuan tidak layak bersuara, hanya lelaki boleh.. Tapi time cari nafkah tau kerah bini yer dok
Bak iklan kat astro tu apa nama wawancara ala2 islamic tu yg imam muda kot persoal kat ustazah mude - persamaan gender mengikut cara barat -
courtney_xo Post at 12-5-2012 11:01

secara jujurnya , saya tidak nampak perkaitan dengan apa yang dibincangkan dengan perkara yang anda sebutkan yang dihighlightkan diatas....sungguhpun begitu, saya tertarik dengan point yang di highlight kan... saya lihat anda telah beberapa kali memperkatakan tentang perkara ini setiap kali berbicara dengan saya.... are you trying to make a specific point here but to afraid that your credit will be deducted oleh itu hanya mampu membuat persamaan bodo sebegini...

p/s..maafkan saya menggunakan bahasa inggeris kerana saya tahu anda agak tidak pernah menggunakannya dalam ayat penuh, saya harap anda faham ayat bahasa inggeris yang telah saya tulis.....