CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: enchikfitz

Bebudak Sekarang Takde Adab! - Sheila Majid

Orix replied at 29-10-2015 01:05 AM
and dont forget, whatever it is, bersopan,beradab dan menghormati satu sama lain juga wajib

yes....very2 true!

scrocth replied at 29-10-2015 01:41 AM
Sheila Majid mmg class. How many of us yang tahu dia salu pergi kelas2 agama dgn mizz nina (katanya  ...

kalu tak silap tok si mizz nina dgn tok shiela ni adikberadik
org kole kangso

Edited by abbyhoney at 30-10-2015 02:47 PM
phalanx replied at 28-10-2015 02:01 PM
Kannnnn..... hot daddy sangat acis ni. Umur di 30 berapa?

acis muda 6 tahun dari shila... shila lebih pentingkan adab antara manusia je ke...adab antara manusia dgn Allah tak nak ambil tau? pakaian tak tutup aurat tu tak ada adab dgn Allah ... Allah lagi marah sebab degil tak nak ikut perintah Dia... lepas tu sibuk nak masuk syurga Allah. Perintah Allah main langgar je.... Dah hajjah kan?

sepitsiput replied at 28-10-2015 01:05 PM
Ni pengalaman meols makan sblh meja kayda anak tok sila kt bens bangsar... meols akui kayda tu nmp ...

tengok cara sila bercakap pun..blh agak ada manners dlm diri dia..so tak mustahil anak dia pun ikut sama..
kira nya sopan santun lah ye kaka siap dgn budi bahasa nya..

Edited by kitykatyz at 31-10-2015 06:18 PM
abbyhoney replied at 30-10-2015 02:46 PM
acis muda 6 tahun dari shila... shila lebih pentingkan adab antara manusia je ke...adab antara man ...

acis muda 6 tahun dari shila... shila lebih pentingkan adab antara manusia je ke...adab antara manusia dgn Allah tak nak ambil tau? pakaian tak tutup aurat tu tak ada adab dgn Allah ... Allah lagi marah sebab degil tak nak ikut perintah Dia... lepas tu sibuk nak masuk syurga Allah. Perintah Allah main langgar je.... Dah hajjah kan?

I think this is what sheila meant by no manners, you dont have to agree, just my interpretation.
Tak tau plak Sheila dah Hajah, senyap2 jer. Dah sampai dia kat sana.
U dah Hajah abby?

p/s sori off topik sat- avvy tu kucing u ke? so sweetla mata biru

farlis replied at 30-10-2015 11:12 AM
Setuju sesangat dgn few forumers kt sini... yang acah2 mulia golongan syurga mulut puaka ni ckp psl  ...

Block je. The last thing we not need is to be around with negative and discouraging people.
It's really not helping with our serenity and peace of mind.
Ingat ape, masuk IG/Fb org boleh maki2, cakap sesuka hati- ibaratkan u masuk rumah org ,lepas tu cakap oh nitak betul , ni tak boleh,
rumah org kan tu?kalau tak suka apasal masuk kan
Tapi toksahlah layan la, jenis ni dia je yg betul so apa u cakap pun memang tak masuk. next!
Hmm regarding sekolah agama- i have my opinion if you ask,but keep it simple here.
tho good for you for what you have choosen.
It work differently each individual kan?lain org lain preferencenya.

Follow Us
gedik kelentit jer korang....asal isu adab je..sebok nak burukkan org bertudung.....tahula korang semua x bertudung rambut tu bakal dibakar dlm neraka...agak2 la..

rayna_raynes replied at 28-10-2015 01:41 PM
kan. kalau mulut dan hati baik walaupun seksi terbukak2 semua tu boleh ejas...
tp kalau bertudung ...

Janji bungkus atas bawah. Akhlak ke laut tak pe.  Kan?

MISZZZ replied at 28-10-2015 12:52 PM
anak2 dia mesti sopan kan

Sopan ni luas. Maybe anak sheols tak sopan dlm pemakaian. Tok sheila ckp tentang soal adab berckp dgn org.

Tok Sheila antara artis yg disegani sbb kerap menyuarakan pendpt berisi beliau tentang isu semasa selain Aishah & Faizal Tahir. Bukan meroyan kosong mcm Zed Zaidi, Ustazah Abby dan pelbagai.

scrocth replied at 28-10-2015 06:41 PM
Sheila Majid mmg class. How many of us yang tahu dia salu pergi kelas2 agama dgn mizz nina (katanya  ...

betulll apa yg ko cakap tu....kehkehkeh...tak pakai tudung tu kelemahan si sheila...tapi tak bermakna dia tak elok tingkah laku...kehkehkeh

The best singer in malaysia; dia buat show lagi tak

dalam 10 taun lepas pernah ikut mak gi umah kawan lama dia kat utara semenanjung, memang kwsn pedalaman la. masa tu iols berdua dgn mak kat ruang tamu. ada anak dara dia muka kelat tgh tgk tv..x ckp sepatah apa pun. i still remember dia pakai sluar track suit panjang dgn tshirt putih. mak dia dh berkali2 pesan jgn duduk mengangkang sangat  tp ckp pelan je. lama2 mak dia suruh gi dapur goreng keropok. dah berkali2 kena suruh, dia bgn tarik muka sambil ckp "mcmm babi laaaa aku nak tgk tv" even x kuat tp masa tu i tgh telan air teh rasa nak tersedak. maknya muka merah sambil geleng kepala. eiii x fhm kenapa bole jd mcm tu xdak manner lgsg

Madel replied at 28-10-2015 01:45 PM
Aku rasa kalau depa ber2 ni bercerai..
mesti ramai jugak cikki2 yg beratur nak kan si Acis ni

Mmg pun ramai cikki nakkan si acis ni
Kezen aku siap frust menonggeng bila SM kawen sama acis
Dah le acis ni muda 5 thn dr SM

cekelatkopi replied at 1-11-2015 04:48 PM
dalam 10 taun lepas pernah ikut mak gi umah kawan lama dia kat utara semenanjung, memang kwsn pedala ...

Giler la uols.. Dah mati kena titik dengan mak wana. Wana cakap vavi pun dah kena cubit dan kena tampar perlahan..
Ni kalo buat mcm ni konpem dah kena belasah la uols

wana89 replied at 31-10-2015 09:30 PM
Giler la uols.. Dah mati kena titik dengan mak wana. Wana cakap vavi pun dah kena cubit dan kena t ...

I ponh terpakse belajar jadik kuang hajar mase keluar gi bandar, kalau tak I kena buli, dik wana sayangku

Acis ni nampak mcm anak muda belia banding dgn sheila..tp i agree ngan brliau..budak2 skrg think cakap kasar tu satu benda yg 'cool'. Aku dgr skjp pon dpt rasa -ve aura n susah hati.xtaulah budak2 ni hari2 ckp kasar camtu jd ape lama2.dosa kering jek

Edited by farlis at 4-11-2015 08:45 AM

Sometimes i wonder gak knp kita nk kutuk lebih2 org x bertudung sexy bagai etc... we never know one day Allah bagi hidayah pd diorng.. Diorng jd org yang lebih baik dr kita yg konon2 bertudung bagai..

Yess..bertudung tu mmg wajib..but adakah dgn bertudung dh dpt lesen agong nk maki cerca org lain?? It make the person worst..No manners.. I teringat pesan my very close fren..Toksah sibuk sgt la pasal syurga neraka org lain..Diri sendiri pun belum tentu ke mana...  Boleh berdakwah nk menegur tapi kut yg tukang tegur pun mak aiiiiiiiii mulut.... renung2 kanlahhh....

Edited by abbyhoney at 2-11-2015 01:00 PM
kitykatyz replied at 30-10-2015 07:55 PM
acis muda 6 tahun dari shila... shila lebih pentingkan adab antara manusia je ke...adab antara man ...

belum...kenapa?

Shila ke mekah menunaikan haji pada 29 Nov 2008. Sepatutnya bila balik dari menunaikan haji, adab dan akhlak kena jaga.

Ini jawapan dia bila wartawan tanya pasal bertudung "Soal bertudung ini, saya serahkan semuanya kepada Allah kerana waima apa sekalipun, ia terletak kepada hati dan niat seseorang itu.
Saya tidak berani untuk mengatakan saya akan bertudung sebaik sahaja pulang kelak kerana ini soal kemahuan yang datang dari hati dan bukannya bertudung atas desakan sesiapa."

Jika seseorang naik haji dengan kos dari hartanya yang halal, maka akan ada penyeru yang berseru, “Bekalmu halal dan kenderaanmu halal, maka hajimu pun mabrur.” Adapun jika dia berangkat haji dari harta yang haram, maka penyeru tadi akan berseru, “La labbaika wala sa’daika” (Bekalmu haram dan nafkahmu haram, maka hajimu tertolak tidak mendapat ganjaran.) Atau dengan seruan yang semakna. Jadi, di antara tanda-tanda haji mabrur adalah jika dikerjakan dengan kos dari nafkah dan usaha yang halal.

damian_lee replied at 29-10-2015 07:16 PM
pernah kena time aku naik LRT dulu ... Ciki bertudung memang x jarang perangai hazab macam tu ...
...

Kalau naik lrt aku memang menyumpah aja pole dancer yang ajet kayu tu ko punya  nak sandar bahu, badan, bontot segala....

Kayu tu untuk dipegang, bukan untuk disandar..memang aku sumpah aja makhluk begini..kalau aku tak sumpah pun aku letak tangan aku di antara body dia dan pole..kemudian aku tenyeh tulang jari aku kat dia...

Kalau ko pun jenis acah2 pole dancer tak reti nak berkongsi kayu..memang aku sumpahkn juga

~boolean replied at 2-11-2015 01:31 PM
Kalau naik lrt aku memang menyumpah aja pole dancer yang ajet kayu tu ko punya  nak sandar bahu, b ...

helloo ... meols menhadap pole tu ok .... xbersandar kat situ .... perempuan tu berdiri kat belakang I sambil sandar kat I ... pastu  marah2 I ...