CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 5848|Reply: 11

Top 3 pemain terbaik Malaysia buat masa sekarang

Aku nak tanya, siapakah pemain terbaik ( paling berbakat dan paling perform ) Malaysia buat masa sekarang ini? Sebab aku tengah buat homework pasal ni sekarang ni.

Adakah Akmal Rizal Ahmad Rakhli, Hairuddin Omar, Zaquan Adha? Atau sapa2 lah....cuba korang bagi 3 nama...

Kalau dulu, macam yg sorang forummer tu kata, kita pernah ada Mokhtar Dahari dan Fandi Ahmad ( Melayu Singapura ), tu jer lah legenda yg pernah daerah nusantara kita ni hasilkan. Kalau sekarang ni yg terbaik yg hadir dalam fikiran aku ialah Akmal Rizal sorang je...
    Lionel Messi dengan ketinggian 1.69 m dan pernah mengalami growth hormone deficiency ( penyakit katik susah nak tinggi ) pun boleh menang Ball'on D' Or, kenapa our players yg rata2 dengan ketinggian lebih kurang Messi tak boleh at least berusaha untuk bersaing di peringkat dunia macam tu....

pemain terbaik malaysia amri yahyah dan halim napi..

ada ke terbaik

marlone alex james,
mokhtar dahari,
richard....^^

aku kot keh keh keh

kalau ada pun yang terbaik pd hemat aku ialah indera putra mahyuddin ...

dia jenis player yg boleh kontrol game dan boleh decide macamana the game is sposed to be played. tengok macamana dia bawak kelantan masuk final sampai dia terus jadi kapten kelantan sekarang ... masa dia di selnagor dan di perak pun sumbangan dia ketara sangat ...

Follow Us
dari segi teknik dan skill yes aku agree masih lagi akmal rizal. siapa yg penah main dngan dia akan tahulah apa yg aku maksudkan ... dia punya turning mengingatkan pada fandi ahmad ...

sayang sekali azizul abu hanifah dah pencen kalau tidak pd aku dialah the best football player malaysia selepas era mokhtar ...

dari segi teknik dan skill yes aku agree masih lagi akmal rizal. siapa yg penah main dngan dia akan tahulah apa yg aku maksudkan ... dia punya turning mengingatkan pada fandi ahmad ...

sayang seka ...
manfrotto Post at 3-12-2009 18:42

Yup, Akmal Rizal memang hebat sebenarnya dari segi skills, Indra pun bagus gak. Sayang sekali aku tak rasa talent akmal rizal tu dah betul2 dimaximizekan, sebab kalau kita nak maximizekan talent seseorang players tu dia kena pegi compete at the highest level, macam Fandi Ahmad dulu penah gi main kat FC Groningen, tengok Park Ji Sung dapat bertahan dalam skuad MU....

hmm.....banyak cabaran yg perlu dilalui kalau nak betul2 polish the skills tu...

akmal rizal???

amri yahyah plis....

ak rasa akmal rizal,indra putra and amri ..

aidil n zaquan bole kot..tp mcm overrated je 2 ekor ni..lg2 zaquan 2..

amri yahyah , indraputra..

akmal rizal dah tenggelam skang neh

Akmal rizal?? pliss la wehh.. tak layak langsung dia ni..dulu boleh la..sekarang prestasi dia tak sebagus mana pun..

Bagi aku, top 3 di malaysia ni hanya Indra Putra, Amri Yahya dan Razali Umar

Tapi bagi aku.. player yang tiada galang gantinya sehingga sekarang ialah Azizol Abu Hanifah.. perghhh.. aku masih tak boleh lupakan karisma dan skill dia ni.. sampaikan player dari negara mana tah semata2 sanggup nak datang malaysia nak beradu skill dengan azizol abu hanifah masa pesta bola merdeka dulu..

Bagi aku.. antara mokthar dahari dan azizol abu hanifah,..aku lebih nampak azizol abu hanifah daripada mokthar dahari..