CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ellZack

[Tempatan] Operasi PATI Temui Remaja OKU Di Kurung Kebuluran Kurus Kering

tinker_bell posted on 25-6-2014 12:14 PM
apa yg tak baik??aku ingatkn tingkat 1 bawah sekali..

hihihi ckp pprt tu...  ok ok ... peace..

akubest posted on 25-6-2014 12:20 PM
sebenarnya aku mengesyaki sesuatuuu pada kamal nih...
siapa dia sebenarnya yg back up tak hingat. ...

Dia ada letak pic dia pi hospital..
Pi dgn wife dia..
Dia TERsangat prihatin..tu yg sampai awai kat hospital..lagi awai dari Menteri..

Aku yg belum jd ibu pun terasa x sanggup tgk penderitaan adik Firdaus tu. X sanggup nk tgk video yg diorg jmp adik ni. Cukuplah tgk sekali itupun rasa sedih sgt. Aku harap makcik Lola dipenjarakan dlm penjara yg busuk dan kotor dan diberi makan taik hari2. X kira apa alasan sekalipun dia sakit ke gila ke, perbuatan dia mengurung anak dibiarkan kebulur dan x terurus mmg x bole terima langsung!!!

PuanPuan posted on 25-6-2014 12:23 PM
Pi dgn wife dia..
Dia TERsangat prihatin..tu yg sampai awai  ...

so dia pi sana jumpa sapa?
sapa yg feed maklumat nih pada dia?pengasuh tu???
kaklola kompem takde kat situ..kaklola dalam jel...

akubest posted on 25-6-2014 12:17 PM
mmg terancang!!!!

bila kantoi tu mental...
hei MANUSIA DURJANAA....ko ingattt TUHAN takde kahhh???? ko ingat TUHAN tak nampakkah perlakuan kehji kamu tu....dia juga yang selamatkan firdaus....ntah malaikat mana yg tepon imegresen tu kita tatau...dlm banyak2 rumahhh imegresen pegi umah tu pulak....sah2 la mmg tak de PATI dlm tu...mmg tuhan nak selamatkan firdaus..dan nak tunjuk ko jangan belagak pandai sangat!!!!!
marah-marah gak..
tapi bila baca komen ko part yang aku highlight kan tu..
aku gelak...

sebabnya, pernah jugak terlintas kat benak aku..
Allh pelihara adik firdaus ni..
malaikat jaga dia...
emmm..
camana la dia bersendirian berbulan bergelap..berlapar...

Kalau la aku jadi polis yg soal siasat si LOLA GILA ni..
Memang masakkkk si LOLA GILA ni

Follow Us
sitisitu25 posted on 25-6-2014 10:03 AM
datuk, bapa2 sedara sebelah bapak dia pun da mati ke?

pumpuan ni dtg dr Sabah....beranakkan Firdaus ni masa duduk semenanjung...so, x pasti datuk nenek suku sakat tahu kewujudan Firdaus ni....ker pumpuan ni sebatang kara...kalu ada sedara mara nya di Sabah sana mesti drg tau kes ni dan bersuara kan...tunggu ajerlaaa lanjutan kes neh.....

korang pon mesti tertanya2 kann apsal la ahkak angie emo betul ngan kes yg satu ni..
sbb memola ahkak tgk bidio tu...mmg 0 expectation..pakkal mau tengok sbb semua org da tengok....sekali bila pegawai imegresen tuh jerit astaghfirullah....terusss panas badann muka panas.....rasa tak percaya apa yg dilihat....serta merta aku nanges mcm org hilang anak....lepas tengok video tu pon aku sambung nanges lagi....rasa aku yg traumatised....kalo aku yg tukang raid tu aku rasa aku pengsan....

second time aku try nak tgk lagi sbb @toxicated byk pulak penemuan CSI dia suh tengok bilik2 tu...so aku pon menguatkan semangat nak tgk lagi....dengan penuh hati bersedia..tapi mak kalah....terus belakang panas......muka panas....air mata mengalir deras...so mak angkat tangann..tak leh tengok dah...

tido malammm aku teringat lagi...tatkala aku sedap tido malammm..ada budakk menngis ketakutakan dalam kegelapan rupenyer...kejamnya manusia...... Last edited by akubest on 25-6-2014 12:32 PM

pasuoren posted on 25-6-2014 12:25 PM
marah-marah gak..
tapi bila baca komen ko part yang aku highlight kan tu..
aku gelak...

yer lah dik....
kalopon yg talipon tu manusia biasa...ahkak rasakan dia seperti malaikat juga....
sebabkan panggilan telefon dia yg menyelamatkan firdaus...dengan kuasa Allah jua...

ko tak pelik ke....??? sbb mmg takde PATI pon dalam tu....mmg jiran semua cakap rumah tu lama dah kosong..
so siapa yg call imegresen tu kata ada PATI...???

siapa pon dia ahkak doakan kesejahteraan caller tu...sbb dia perihatin...dan disebabkan keperihatinan dia firdaus selamat dan tau ada ropenyer dikalangan kita ada SETAN betopengkan manusia!!!

melia_star posted on 25-6-2014 11:42 AM
i setuju...takkan tak bleh trace anak2 OKU kan...masa lahir kt hospital dah ada matlumat pasal ana ...

Tak semua orang OKU tu lahir2 dah OKU. Ramai jer umur 1-5 tahun, ditakdirkan cacat mcm kes ex-ofismet aku after 2 yrs, kena demam panas terus paralysed. Sekrg budak tu dah 20+, mak bapak adik beradik tak pernah pencilkan.. Kalau ada family day, diangkutnya sekali.. Tak pernah berahsia & malu ada anak OKU.

Aku rasa ada jer orang yg malu nak tonjolkan anak OKU, malu nak daftarkan (lebih kepada bodoh bangang) hidup dalam in denial ada anak OKU... Tapi tak salahkan golongan ni 100%, ada jer orang yg mean, mulut cabul & tak emphaty kpd org2 OKU, seolah2 mereka berada di kelas yg berlainan. Instead of bersimpati kpd parents & membantu, lebih kpd cari points kenapa anak jadi cacat, kaitkan dosa, balasan, karma, gene etc..

ntah2 kamal 2 talibarut si loklak kot

ade statement backing panjang lebar psl pn selfie... tudung fareeda ni.... langsung takleh diterima akal...
miskin ke apa.... takkan baju selai je ade... dasar pembohong...

bapak tiri dah kena tangkap? baguslah .. akak rasa dia ni ade le tu menyumbang idea kurung dakfirdaus ni.. yg si mak pulak sebabkan terlampau kasehkan laki baru terpaksa ngikut..
kalau dah 10 tahun kawen bini 1st tatau .. memang spisis telur kempis, memang pengecut punya jantanneh

akubest posted on 25-6-2014 12:35 PM
yer lah dik....
kalopon yg talipon tu manusia biasa...ahkak rasakan dia seperti malaikat juga.... ...

selalunya...budak kat afrika yang berkeadaan macam tu..

ni, bukan masalah kesusahan atau kesempitan...
ni, dah kira hilang perikemanusiaan...

PuanPuan posted on 25-6-2014 12:23 PM
Pi dgn wife dia..
Dia TERsangat prihatin..tu yg sampai awai  ...

Itu yg aku nak suggest kemalkipas dilantik ganti akak shahrizat atas lawatan yg terAWAL & keperihatinan beliau ittew

sape ada dapat statement terbaru bapa tiri firdaus ni.. tempek sini...

akubest posted on 25-6-2014 12:30 PM
korang pon mesti tertanya2 kann apsal la ahkak angie emo betul ngan kes yg satu ni..
sbb memola ahk ...

Ya kak angie, ku boleh ajer faham kehanginan mu, sbb aku ponn hangin. Aku yg tegar jarang menangis ni boleh teresak2 mcm hilang anak masa tgk video tu, tak berani tengok kali kedua dah wpun ada orang ckp bunyi panggil mak ker apa, aku malas nak check dah. Baby ku tgk jer kehairanan, buang tabiat kah mummy ku nanges, 1st time kot baby ku nampak aku nanges spjg hidup dia yg beberapa bulan ittew..

hehe...lps ni terbongkarla perkahwinan diorang kat isteri pertama lps 10 thn...ehheh

perang dunia la tu..

akubest posted on 25-6-2014 12:17 PM
mmg terancang!!!!

bila kantoi tu mental...

kesian tgk gambar firdaus masa mula2 jumpa tu.dah lah baju koyak rabak.rambut serabai..nasib baik org operasi pati yg jumpa tu hati kering .buat nya pengecut mcm aku ni.tak cukup Tanah aku lari.dah lah rmh kosong.tak tau nak cakap apa ..mak jenis apa si lola tu..dirik sendiri pakai baju cantek2..anak tak di beri baju..dah tu bila kantoi  bagi alasan tak masuk akal..

putehh posted on 25-6-2014 01:12 PM
hehe...lps ni terbongkarla perkahwinan diorang kat isteri pertama lps 10 thn...ehheh

perang dunia ...

padan lah muka kau lola..balasan kau buat anak mcmtu.