CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: nuralisa

Lagi Remaja / Kanak-Kanak Hilang

sorang lagi hilang atau lari dgn jantan kt pahang gak

Rabu Mac 21, 2012

Lagi Gadis Dilaporkan Hilang Di Pahang

KUANTAN: Seorang lagi pelajar berusia 15 tahun dilaporkan hilang selepas keluar membeli kad tambah nilai telefon bimbit.

Menurut Ketua Jabatan Siasatan Jenayah Pahang SAC T. Narenasagaran, pelajar terbabit Nornabila Mat Yaacob didapati tidak pulang ke rumah selepas keluar bersama seorang rakannya pada Isnin lepas di Jerantut.

"ihak polis telah menerima laporan kehilangan pelajar itu daripada keluarganya dan polis akan mengedarkan gambar Nornabila bagi mendapatkan kerjasama orang ramai untuk mencarinya," katanya ketika ditemui pemberita pada majlis dialog usaha memerangi jenayah bersama penduduk Taman Tas, dekat sini, malam Rabu.

Beliau berkata pihak polis masih menyiasat kes berkenaan.

Sementara itu, ibu remaja berkenaan, Norazlina Osman, 47, ketika ditemui di rumahnya di Taman Koperasi, Jerantut berkata anak bongsunya itu keluar bersama seorang rakannya, Norsyazwani Mazlan, 15, dengan menaiki sebuah motosikal kira-kira 8 malam Isnin lepas.

"Sehingga 11.30 malam itu, Nornabila masih tidak pulang ke rumah, rakannya Norsyazwani ketika dihubungi memaklumkan yang dia telah menghantar Nornabila pulang sebelum itu," katanya.

Norazlina berkata usaha mencari Nornabila termasuk menghubungi telefon bimbitnya turut dilakukan tetapi gagal.

"ada 8.04 pagi tadi, satu pesanan ringkas (SMS) telah dihantar daripada telefon bimbit anak saya memaklumkan yang Nornabila selamat," katanya.

Pada Ahad lepas, seorang remaja perempuan, Siti Nur Fatihah Mahadi, 15, dilaporkan hilang disyaki diculik di Taman Tas, Kuantan.

Bagaimanapun gadis yang dikatakan diculik itu sebenarnya mengaku bahawa dia dengan rela hati melarikan diri untuk tinggal di rumah teman lelakinya yang berumur 26 tahun disebabkan tekanan emosi yang dialami. - BERNAMA

haha , tingt kisah kwn aku ngajar kt sekolah maxwell. dia tanye soklan kt budak ni and budak tu  ...
kittycomel Post at 21-3-2012 15:00

haha. itu perkara biasa. aku sudah penat tegur budak2 aku untuk mengeja/menyebut dengan betul. kadang2 aku suruh buat pembetulan, tetap salah juga padahal sudah terang2 contoh aku bagi. hadeh. dah la budak2 sekarang ramai dyslexia. huruf besar huruf kecil pun tak tahu beza. kelas belakang ke kelas depan ke sama sahaja bagi aku.

kesian sebelum ni mati2 mak dia purcaya anak dia kena culik, tataw kata anak bohsia dia nk p berdoggy kt rumah boipren

Dengki punca anak dilarikan
Oleh Irwan Shafrizan Ismail

[email protected]
2012/03/21

NORMALA memujuk  Muhammad Syahmi Aiman dan Siti Nurul Aishah ketika ditemui di  rumah mereka di Kuantan, semalam.

Ibu  terima panggilan gadis selamat

KUANTAN: Ibu kepada pelajar Tingkatan Tiga, Siti Nurfatihah Mahadi mengesyaki perasaan dengki dan cemburu menjadi punca anaknya dilarikan dua lelaki dan seorang wanita ketika  membeli kad tambah nilai prabayar di  premis berhampiran rumah di Taman Tas, Ahad lalu.
  Ibu mangsa, Normala Mohd Lazin, 33, berkata beliau dihubungi  lelaki berusia 20-an yang juga kenalan anaknya  jam 2 pagi semalam, memaklumkan anaknya  selamat.
  “Saya kenal lelaki terbabit kerana dia pernah datang ke rumah. Dia memaklumkan ada seorang perempuan memberitahunya anak saya  selamat dan berada di rumah ibu angkat dipercayai salah seorang individu yang mengambilnya.

“Namun lelaki terbabit enggan memberitahu di mana Siti Nurfatihah berada sekadar memaklumkan anak saya mahu pulang ke rumah hari ini (semalam), tapi sehingga kini anak saya tetap belum pulang,” katanya ketika ditemui, petang semalam.

Dalam kejadian  jam 3 petang Ahad lalu, Siti Nurfatihah, 15,  pelajar Sekolah Menengah Kebangsaan Pandan, di sini keluar ke sebuah premis yang terletak 100 meter dari rumahnya untuk membeli kad tambah nilai dengan ditemani dua adiknya iaitu Muhammad Syahmi Aiman dan Siti Nurul Aishah, masing-masing berusia 11 tahun sebelum dipercayai diculik suspek menaiki sebuah kereta jenis Honda berwarna ungu.

Selain itu, Normala berkata, dalam perbualan telefon hampir dua jam, beliau turut meminta lelaki terbabit  untuk memujuk pihak yang mengambil Siti Nurfatihah memulangkan anaknya semula.
  “Mungkin kerana dengki  menjadi punca  anak saya dilarikan, malah lelaki terbabit berkata perempuan yang mengetahui di mana anak saya berada marah apabila kes ini tersebar  selain  menjadi kes polis.

“Saya mengesyaki ada pakatan antara lelaki ini dan  perempuan terbabit yang seakan-akan   menyembunyikan sesuatu sehingga enggan memaklumkan di mana Siti Nurfatihah berada,” katanya.

“Kami sekeluarga  sangat tertekan dan runsing memikirkan bagaimana keadaan Siti Nurfatihah,” katanya.  

Suri rumah terbabit menolak andaian sesetengah pihak yang mendakwa anaknya sengaja melarikan diri mengikut teman lelaki dan bukan diculik.
  “Saya sangat rapat dengannya dan tahu sikapnya malah setahu saya, Siti Nurfatihah tiada teman lelaki cuma dia  ramah dan mempunyai ramai kenalan,” katanya.

Sementara itu Ketua Polis Daerah, Asisten Komisioner Mohd Jasmani Yusoff ketika dihubungi berkata siasatan berhubung kejadian berkenaan masih diteruskan, termasuk mengambil keterangan lanjut dua adik mangsa yang juga individu terakhir dilihat berada bersama mangsa sebelum kejadian.

http://www.bharian.com.my/bharian/articles/Dengkipuncaanakdilarikan/Article

mulayu bodoh, anak manjakan, kalau tu adik/anak aku dah lama aku terajang dah
-adik2 aku laa ni mana aku kasi muka sangat
-kalau tak puas aku terajang adik aku, aku pegi terajang boifren adik aku sekali dgn mak bapak dia sekali

Reply 264# sekngucing

lagi satu ceng mak bapak mulayu ni aku tengok bengap dan selalu tertipuu dgn lakonan inesen anak2 depa bila kt rumah. kununnya taw segala perangai anak dia, baik solehah bagai. kat rumah bulehla berlakon baik macam malaikat kt sekolah bila jumpak kawan2 bohsia macam syaithonn la perangai. bila org habaq perangai anak dia cam syaithon takmau purcaya...nk kena keluar 3gp ngongkek dolu baru purcaya anak bohsia

beriya je aku kesian aritu..ingatkan mati ke dah kena rogol ke..rupanya lari dengan bopren..kalau aku jumpa budak ni aku tempeleng muka dia bertalu2 sampai pecah molot

Follow Us
budak2 skg ni mmg suka menyusahkan keluarga & org ramai..
tahap bengap takleh nak ajor lg dahhh..
dlm paper ada tulis dulu dah biasa bebas sbb tinggal kat asrama..
la ni tinggal kat rumah.. dah tak bebas sbb dpn mak pak..
masa kat asrama dulu tu boleh senang2 ati kuar masuk mcm kat hotel ke..??

Sampai hati budak ni. Siap xnak jumpa mak bpk die. Siap nk duduk kt rumah perlindungan. Xtau ape die ...
asamfy87 Post at 21-3-2012 22:07

ni la dikatakan anak tak kenang budi...
mak pak berabis duit dok besarkan dia.. sudahnyer xmo jumpa mak pak..
kalau dah dia teringin sgt duduk kat rmh perlindungan.. bg jer laa..
agaknya dia pikir tinggal kat situ lg seronok sbb takyah buat kerja rumah & dgr mak pak leter...
blm apa2 lg dah pandai nak buang mak pak dgn cara cenggitu..
kalau dah kerja & berduit bagai.. mau langsung ngaku takpernah ada mak pak.. ala2 anak buluh betung gitu..

mak ayah ke hulu ke hilir cari mntk bantuan segala..
blh plk lari umah boifren.. kena tegur sket tekanan emosi..
adoiiii sakit jiwa dpt anak camnie...

Reply 268# akuMNdia

Tula. Aku tgk kesian sgt muka mak bpk die. Penat mencari dia alih2 jumpa kt umah boyfren. 11 tahun lg tua pulak tu. Dh tu bukan nk balik rumah jumpa family tp nak duduj kt tumah perlindungan. Mcm la rumah dia bahaya. Yg dia perhi umah boyfren x bahaya pulak. X fikir boleh kena rogol ke.

Reply  akuMNdia

Tula. Aku tgk kesian sgt muka mak bpk die. Penat mencari dia alih2 jumpa k ...
asamfy87 Post at 22-3-2012 08:07

budak yg tak guna akal mmg camtu..dia pikir diri sendiri jahh..
bopren dia pun harap umur jer dah 20an.. tp sama gak bingai.. ntah2 sekolah pun tak abis..

apa lah yang tekanan emosi sgt tu.. tak lain tak bukan mak dia marah dia kawan dgn boyperen dia lah tu... hishhh kalau mak kite kate jgn baik jgn buat nanti kite ditimpe musibah klu degil..

by the way pikir lah dik.. klu dia lelaki yg baik dia takkan subahat nak bawak awk lari.. nasib kisah awk ni dah kecoh kat sane sini so jantan tu takut nak wat ape2.. klu tak dah lame awk tu jd kenduri batin..

Reply 263# ChildrenOfBodom

hayoooo.. baru umur 15tahun bf dah berani gi rumah??

dan mak pak ok jah??

wuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuu..

kenapa budak tu tak nak balik rumah?
kenapa dia stress?
adakah rumahnya dah tak selamat untuknya?

dia mangsa molest ke?
sape yg kaunselor kat sini
bley kasi tips utk kenal pasti trait2 molest nih?

kalo dak kenapa dia tak nak balik rumah?
kena balun dan tengking jer ke kat rumah?
tak dpt kasih sayang sepenuhnya ke?
ada masalah komunikasi dgn keluarga ke?

atau pengaruh di luar lebih dominan drpd asuhan ibu bapa?

Reply 254# orangebear

tak salah nk emo sbb aku nk tambah lg...
oii budak ko ckp tertekan sbb keluarga kan... meh sini aku nk tanya.. ko tertekan sbb gedix nk jumpa bf ko tp mak bapak ko x bg jumpa ke... pastu ko reka cite sbb tekanan dr family etc.. kalu ko adik aku mmg aku belasah ko teruk2.. kesian mak bapak ko tau x.. ko mmg anak yg tau malukan mak bapak.. byk lg aku nk luahkan tpppp eeee.....

haiyyoooo apasal naif sgt parents budak ni? naif ke bodoh bendul?

dengki?????? apa tak boleh terima hakikat ke anak tu dah taknak balik ke rumah dia, sanggup duduk kat rumah perlindungan konon.. dengki kat mana nye?

anak tak kenang dek untung.

Reply  ChildrenOfBodom

hayoooo.. baru umur 15tahun bf dah berani gi rumah??

dan mak pak ...
NURMIMIE Post at 22-3-2012 08:32 AM

kak mik....dulu2 ada budak2 sekolah duk bercinta kat padang seblah umah aku....
siap kalo nak balik si gf siyom tgn laki dan siyom molot laki
aku rasa budak2 ni baru form 2 kot.
lanih dah x der date kat padang ni lagi...sbb aku salu bg hint aku x suka dorang duk melekat cam kene gam....
so skang port dia kat kedai makan, elok bonceng motor bagai...
aku rasa si gf ni budak area sini juga tp ntahhh laaaa...bebas je aku nampakkk....
mana pergi mak ayah budak2 nih yerr....x der rasa ngeri ker kalo anak2 umur 15tahun dah galak berpeluk bagai....
sungguh aku herannnnnnnn....mak pak x der rasa nak jd sepai anak2 ker...x takut anak2 buat mende x elok kerrr....
aku yg tengok pun ngeri, x tauuu laa kot2 mak pak OKKKK.

Sementara itu, ibu remaja berkenaan, Norazlina Osman, 47, ketika ditemui di rumahnya di Taman Koperasi, Jerantut berkata anak bongsunya itu keluar bersama seorang rakannya, Norsyazwani Mazlan, 15, dengan menaiki sebuah motosikal kira-kira 8 malam Isnin lepas.
mixed Post at 21-3-2012 23:41

ni lagi satu... ramai sgt parents ambil mudah hal ni, terutama sekali majoriti yang ambil mudah ialah melayu, kaum lain ada jugak buat tapi tak seramai kaum melayu.
SAYANG sgt lah kat anak tu kunun, bagi tunggang motosikal walaupun terang2 melanggar undang2. sebab sayangkan anak.. anak merengek sikit, baaaaaaaagiiii...

esok2 anak tu kemalangan, tak mati tapi disabled, sesen pun duit insurance tak cover.

orang lain yang langgar anak kita yang bawah umur tgh tunggang motor pun, tak boleh nak maki2 orang tu sebab KITA yang GATAL sgt nak bagi anak tu ride the bike in teh first place..

kes ni.. anak siap lari guna motor tanpa lesen lagi. good job mother!

kene redefined..... lari ke hilang???

haiyyoooo apasal naif sgt parents budak ni? naif ke bodoh bendul?

dengki?????? apa tak boleh ter ...
mclaren Post at 22-3-2012 08:39 AM

ni type mak percaya anak x tentu hala...
anak buat salah tetap salahkan org lain....
umpama anaknya tu x reti nak bohong, nipu, kelentong mak ayah....
sedihhhhh dan menyedihkann