CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
emelley This user has been deleted
aku dak uitm dungun dulu..aku rs aku 1 batch la ngan informer nih..batch jun 2000.aku kos DBS

hmm..aku ni tgk2 btl tu xde la..tapi slalu dgr org citer je..yg pasl couple lemas tu..mmg seram gile...korang bayangkanla aku ni dahla penakut..masuk2 je itm tu,senior dah citer psl kes tu..mmg kitorang tau dulu kes tu daripada org yg bg ceramah kat kitorang ms MWS tu tp x taula plak jd hantu diorang tu..

citernye mcm ni..kak senior tu citer,ade la 2-3 org member diorang ni pernah nampak couple ni main terbang2 plak kat roof tanjung B tu..diorang dating kat atas bumbung tu sambil kacau2 org..haishh..meremang bulu roma aku nih dgr..nasib x dok situ..aku dpt umah pantai...kurang sketla kes..compare ngan tanjung tu..

hmm..lagi 1 dulu pernah skali ni kat area hostel tanjung tu jugak la..ade 1 umah ni aku x igt tanjung brp tp mmg horror la umah tu..siang2 bute ni i umah tu kena histeria..gile lah..aku x tau..tp mmg kecoh gile psl ni..

mmg keras gile umah tu..siap benda tu dah x takut lagi ngan ayat Al-Quran ni..time org sume tgh amik yasin nak bc kat bebudah yg kena ni siap benda tu sound lagi..ko nak amik ape tu?nak baca mende tu?bacalah..ko igt aku takut?...mak aii..kalau aku ade kat situ mmg terkaku dah..mana xnye org baca yasin nak bg benda tu takut ni dia siap bleh sound balik..

ala dia saje gertak je bagi ko jgn bace.. tapi kalau da bace ok kot

aturcara This user has been deleted
wah..banyak gak kisah hantu kat ITM ni yer...

kisah kapel lemas tu... cam legend... time my fren (DSS 97 kot) masuk time tuh memang roh ni datang.  Ada senior2 dia siap tengok lagi lantai kesan tapak kaki basah then nampak cam step orang sedang berjalan padahal tader apa2 pon.  then ada la gak campur2 ngan pasir pantai.  Ishh... seremmm... my cousin dulu sambung wat degree accounting kat dungun, tapi tader plak dia citer apa2.  Tader kesempatan nak bercerita kot.  lama gak dia kat sana 3 tahun kalo tak silap.  
tapi my fren yang mengalami ni memaNg tengok  mende tu live lg... tapi aku dah ingat2 lupa kisahnya.  
tapi kisah tu memang tragis.... sian kapel pompuan tuh sampai sekang mayatnya tak dijumpai...

Follow Us

ITM Manjung

Masa freshie dulu semua student pompuan kena duduk kat Block O. ITM manjung ni bekas tapak kuil. so teramat lah keras tempatnyer.Part 1 duduk kat dorm. If kalu tak silap dorm i O10.sebagaimana sedia maklum itm manjung ni rumah kedai. ada banyak block lah.kat block O nie, yg bahagian atas semuanyer senior..if ada freshie pun hnaya beberapa org jer.so kat atas dorm i tu O11.ada senior SS yang bunuh diri pasal pregnant..gantung diri kat kipas.Project ngan Navy.Kan saner dekat ngan Lumut - Navy based.O11 ada 4 bilik.so bilik yg "keras" tu diorg buat tempat sembahyang.memang tak leh duduk. kitaorg yang kat bawah nie, macam2x kena kacau.

if bunyi loceng kaki india tu dah biasa dah...pas tu dengar org ketuk2x pintu belakang.kat dorm tu pintu belakang dia besi. so bunyi berdentam-dentum lah...pernah juga, masa tu i demam, so tido tak sedar...room mate kat dorm yang 11 org nie, lari menjauhkan diri kat tempat study dlm dorm, coz diorg terdengar org lelaki mengeruh sebelah i.tapi i tak dengar apa2x.coz tido mati. Kuasa Allah kan, nasib baik tak jadi aper-aper. cam ner diorg boleh tido balik pun i tak tau.coz diorg semua tak nak cerita kat i. katil double decker masa tu. ada enam katil. bilik air sikit punyer besar.if nak mandi asyik tengok atas jer kat tangki..takut beb.

bila masuk Part 2, tinggal kat block P plak...alhamdullilah tak der aper-aper. cuma malam-malam selalu terbau bau kelapa yg dibakar.kata diorg Cik PON tu...waullah ualam...

kat block lelaki pun ada kisahnyer...ada student lelaki yg bunuh diri gak. darah dia berlambak-lambak kat tangga bilik. so bilik tu special sikit coz tangga dia bercat .colour merah or biru. takberapa  ingat warna apa!!

yang budak laki ni bunuh diri pasai pe lak?? ngandong ker

Originally posted by lavender at 18-5-2006 05:56 PM
kisah uitm melaka pun pasal gambo2 ni gak....la..pelik pulak aku...uitm melaka ke shah alam????

Kalu tak silap aku kat Uitm melaka..salah sorang budak dlm gambar tu Junior aku...diorg nak abihkan kodak masa tu...Tak silap aku masa derang amik gambar ni baru kol 8 lebih..Lokasi dkt bangunan maintainence.

Emow Emow Emow...
citer kapel kat uitm arau...ada satu kes nie sorang siswi nie balik dari maner tah..pastue kena rogol ngan pak gurd....then dia bunuh diri..balak dia dok kat kolej satu nie frust giler coz awek dia bunuh dirir...then dia hentak pala kat dinding..kuat gak lah dari sumber aku dengar...ader versi kata balak dia mati coz pala retak lepas hentak banyak kali kat dinding...ada kata plak pala dia putus terkena kipas....versi yang mana satu betul pun aku tak tau...mungkin benda nie jadik time batch si  fawabi kot...

ilihusna This user has been deleted
teringat UITM Puncak Perdana punya kes tahun ni banyak student yg pergi perkhemahan etc ke hutan ape ntah x ingat.

sy duduk situ hostel jer, tp blaja kat UiTM Jln Othman. so dengar cerite pun skit2. lepas dgr kes ni semua student Islam kene panggil ke surau bace Yasin. Imam x ckp sbb ape jelas2 tp ckp utk pulih semangat etc.

kesnye mcm ni...
slh sorg student terjumpa satu benda pelik kat lantai hutan, so dia amik buat main2, tongkat ke ape ntah x pasti. pastu dlm perjlnn strusnya mungkin dia campak kat mane2. so balik ke hostel mcm jd lain mcm pastu meracau atau kene rasuk. then x lame kwn2 dia yg sebilik atau yg ikut same dlm perkhemahan tuh pun terjangkit kene rasuk jugak.

lecturer yg tlg jaga student pertama td xpakse panggil bantuan. lame2 ustaz buat dialog dgn benda tuh yg rasuk diorang. benda tu ckp suruh pulangkan hak milik diorang yg budak tuh curi. bla2... budak tu kena tanya mane dia hilangkan barang tu tp dia x ingat.

then tpakse berunding dgn benda tu.

Originally posted by ilihusna at 19-6-2006 02:29 AM
teringat UITM Puncak Perdana punya kes tahun ni banyak student yg pergi perkhemahan etc ke hutan ape ntah x ingat.

sy duduk situ hostel jer, tp blaja kat UiTM Jln Othman. so dengar cerite pun sk ...

Emow Emow Emow...
dah 2 cam maner rundingan nyer ?:hmm: selalu nyer 'benda' nie suka demand yang pelik² kalo nak setel sesuatu hal...

Originally posted by aramella at 15-5-2006 10:10 AM
takutnyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

i pun seram...

Originally posted by lazyboss at 17-6-2006 12:59 PM
yang budak laki ni bunuh diri pasai pe lak?? ngandong ker

budak lelaki tu frust ngan grdfriend dia...

ilihusna This user has been deleted
Originally posted by Sonic at 19-6-2006 01:40 PM

Emow Emow Emow...
dah 2 cam maner rundingan nyer ?:hmm: selalu nyer 'benda' nie suka demand yang pelik² kalo nak setel sesuatu hal...

rundingan tuh bjaye la jugak... sesi merasuk reda... benda tuh x demand ape2 cuma mintak diorang pulangkan balik hak milik diorang dan letak kat tempat sama yg budak tu jumpa dulu.

tp agaknye dah bjaye pujuk so dah settle... then barula maghrib esoknye majlis bace yasin tu diadekan.

diorng yg terkena nih course mass com ke ape ntah...

aku pernah bace kat thread ni jugak yg cakap ade muka budak ppuan yg mati lemas tu kat dalam buku ape ntah....
sesapa yg ade buku tu paste la pic gurl tu kat sini...
dowang kate seram bila tgk muka gurl tu

muka yang kat dalam buku trengkas tuh bukan budak yang mati lemas tu... tu muka budak ss jln othman yang bunuh diri pasal pregnant tuh... aku rasa aku pernah tengok masa belajo dulu.  Senior kitorang la tunjuk, memang lawo... tapi wajah dia cam suram je... ala kalo korang tengok citer horror tuh yang potret yang cantik tapi agak menakutkan...

masa aku kat jengka dulu.  kitorang kan ada typing lab.  ada satu typewriter tuh cam menyeramkan sket.  Biasalah kalo wat assignment memalam kan duduk kat lab sampai kol 11 malam.  typewriter tuh tak guna sal rosak tapi kan... sometimes masa tengah wat assignment tetiba je typewriter tuh idup sendiri (elektrik)... padahal tader sapa pon yang usik.  mungkin pasal rosak tuh atau pun mungkin...

satu lagi xperience aku mungkin tak bape seram tapi cukup membuatkan bulu tengkukku tegak.  kitorang ada kelas UIS dalam kol 12 cam tu.  Time tuh sunyi je sal kelas2 sebelah menyebelah dah kosong.  Masa ni ustaz citer pasal jin, syaitan dan makhluk Allah yang lain2 la.  masa ustaz dok xplain alam jin tetiba jer pintu belakang kelas cam kena hempas.  Tertutup kuat sangat.  Yang herannya time tu tak der pun angin.  Semau terkejut termasuk ngan ustaz.  Tapi ustaz kontrol macho selamba je dia cakap... aii.... jangan la takut.  tak ada apa-apa.  Peh tu ustaz cakap ada orang lain yang duk dalam majlis ilmu kita.  Time tu mata yang dok nak layu semua segar balik.  Mana2 yang dok belakang dekat2 pintu tuh asyik pandang2 jer...

Originally posted by ireena78 at 20-6-2006 12:03 PM
muka yang kat dalam buku trengkas tuh bukan budak yang mati lemas tu... tu muka budak ss jln othman yang bunuh diri pasal pregnant tuh... aku rasa aku pernah tengok masa belajo dulu.  Senior kitora ...

a'ah..gambar tu muka budak ss jln othman..
actually klu tengok kejap2 takde ape2 tp bila tenung lama2 rasa semacam jer muka dia....eee perasaan jer kut.

ladyhermanas This user has been deleted
takde sape sape yg stil aga gambo tuh ke

buku tu dah jual kat budak jr masa nak grad dulu....