CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hike80

Ops Sikap mencatat rekod kelajuan melampau!!

Reply 337# Brutal

For the most super pricy car. aku tengok diorang bawa slow jer.... jarang laju -laju..  yang paling laju KANCIL,VIVA,MYVI,PERSONA,SAGA.
    Kalau geng HIGH BEAM  MPV.

Kalau kereta standard sedan aku paham nak stable,kalau kereta kecik viva and savvy  or kancil.... tak ke bahaya ?So kancil turbo nak bersin bukan laju mana pun.standard saga auto leh challange..

walaupun ramai yg ckp bawa slow mcm makan angin kt highway/jalan biasa juga bersalah, namun pada aku, org yg bawak kereta kelajuan yg tinggi itu masih penyumbang utama kemalangan atau kematian. biarlah org ckp "speed doesn't kill" tapi sains dah membuktikan pelanggaran/impak pada kelajuan tinggi boleh membunuh.

org yg bwk slow makan angin tu mmglah bersalah tapi ia hanya jadi penyebab je kepada org2 yg membawa laju utk eksiden. sebabnya pada masa itu, perasaan pemandu laju ini bertukar marah dan geram sehingga mereka tidak dapat berfikir dgn rasional dan akhirnya memandu dengan melulu.

Adakah hal2 kecemasan membolehkan anda memandu dgn kelajuan yg tinggi? sebenarnya tidak juga kerana dah byk kes sejak2 akhir2 ni yg melibatkan ambulans terbabas kerana nak cepat sampai sehingga berlaku kemalangan.

Reply 330# hike80

Pada aku pun org yg suka bg high beam dan tak sabar2 ketika kita sedang memotong adalah org yg tidak pandai bersabar dan kurang ajar. patut dorang kena faham yg kita sedang memotong. Lainlah kita suka2 berada kat lane kanan dan lane kiri clear. tapi tulah sikap sesetengah pemandu msia yg bangga dgn kelajuan kereta mereka. kalau kena kt diri sendiri takpelah juga.

Reply 342# alien3d
supercars ni, diorang ada pilihan....nak laju, laju...nak slow, slow...tapi slow diorang pun kira laju la jugak berbanding lajunya kereta2 supercars wannabe ni....aku cakap ni supercars aaa...bukan kete mewah walaupun kete mewah pun boleh bawak laju...

Reply 340# hike80

mmg hanya segelintir..tp kadang2 yg segelintir tu la jdi penyebab hal2 hi beam,potong ikot lorong kecemasan hi speeding yg jd ikutan pihak majoriti

Reply 345# angura

kalo pepagi nak gi keje hi beam 1 after another (walhal org yg di hi beam tu pun sedang memotong) aku tak rasa sume ada valid reason utk memandu laju tanpa sebab
mostly just mmg suka nak bawak laju tak pasal2

Follow Us
Reply 343# epal10

tu la...aku tau la kelajuan lagi laju dr kereta depan...tapi pada aku selagi keter depan diorang tu sendiri sedang memotong..diorang mmg takde valid reason utk horn or high beam

aku pernah sekali potong keter yg beradapada lane kanan (aku kat lane tgh) tapi aku drive around 100 mcm tu...mmg pompuan tu slow giler la...mmg kena horn keter belakang....at that point pada aku it is fine to beam or horn

Reply 346# hike80

hal2 emergency bole jd kt sesape...aku xkisah klu kancil buruk potong kete aku...sbb aku xth ape reason die bwk kete laju2...

pd pendapat aku...skrg ni dh xde sgt org nk bg hi beam berkilo2...melainkan mmg ade emergency..sbb kebanyyakkan org skrg ni klu  bwk kereta nk speeding pon dieorg bg lampu signal kanan utk stay pd line laju...bg aku tu la yg terbaik walaupon kemungkinan kne speed trap

tengok amazing race...group dari Malaysia bawak van tu slow giler..kat aussie kot..kena tahan dengan polis sebab bawak slow...lepas tu dia cakap first time kena marah dengan polis sebab bawak kenderaan slow...rasa2nya polis trafik kat malaysia pun kena buat macam tu la...kalau tak ramai la naik darah...dia bawak bawah 40km/j...

Reply 342# alien3d

mmg la rata2 nampak model2 ni byk speed atas jalanraya..sbb jumlah jualan gabungan model2 ni pun dah bole cecah beratus ribu setiap tahun..

Reply  epal10

tu la...aku tau la kelajuan lagi laju dr kereta depan...tapi pada aku selagi  ...
hike80 Post at 8/9/2011 10:53

kalo himpit ke tepi..tu kira bagus jugak...

Reply 348# angura

laaa...aku pun no hal keter apa nak potong pun...ptong la...aku bagi je laluan

yg aku tak suka...org yg high beam padahal org yg dier high beam tu pun tgh memotong then memandu tak tentu arah....kejap2 nak switch lane ni mmg sah2 la ramai yg tak bagi signal pun...ada plak tu mcm nak switch tapi tak switch pun lane

Reply 324# cmf_cluesan

Sedara,

Lorong kanan utk memotong sahaja. Sila ke lorong kiri selepas memotong. Ini peraturan perlembagaan JPJ.

Aku nasihatkan engko jgn block lorong kanan selalu sgt. Nanti kalau ko terblock mamat road bully atau penjenayah yg ada pistol, ko akan tahu langit tinggi ke rendah!!!

aku bawak 140 je ...

Reply  cmf_cluesan

Sedara,

Lorong kanan utk memotong sahaja. Sila ke lorong kiri selepas memotong. Ini peraturan perlembagaan JPJ.

Aku nasihatkan engko jgn block lorong kanan selalu sgt. Nanti kalau ko terblock mamat road bully atau penjenayah yg ada pistol, ko akan tahu langit tinggi ke rendah!!!
Bell Post at 8-9-2011 13:03

lagi kagum org seperti dia hanya ulat buku sahaja...

aku kalo naik KL.. kat hiway gune laluan kanan je... kalo ade kete dari blakang bagi signal or ikot dekat2... aku amik kiri bagi kete tu lepas then aku masok kanan balik... then aku plak follow dia dari blakang... ape susah sgt...

tak payah nak stress2 kat jalanraya.... last2 sendiri eksidennnn......

tak silap aku kat jerman highway nya tak dak had limit nak laju ni...naper m'sia tak buat camni????

lkick~suka bawak laju...

tak silap aku kat jerman highway nya tak dak had limit nak laju ni...naper m'sia tak buat camni????
...
lkick2113 Post at 8-9-2011 13:30

kat sana xdak wiralution audiwaja hatta mybipasso kick

Reply 358# 5229

hahahahahahahaha wiralution tu...

Reply 352# hike80

hahahahahaha biase la tipikal mesia