CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ellZack

[Tempatan] Operasi PATI Temui Remaja OKU Di Kurung Kebuluran Kurus Kering

Santeira posted on 22-6-2014 06:40 PM
adik lelaki aku pun OKU juga. dia boleh uruskan diri sendiri, tapi pemikiran mcm budak2 2-3 tahun. ...

mana cikgu nk layan budak2 istimewa nih
dulu2 masa sekolah rendah ade budak lelaki nih cam lembam skit ari2 cikgu dera dia.. gantung kt papan itam n memacam
sian tgk
adik iols dulu masa kecik penah pi sekolah yg PDK tu tp letak budak campur yg jenis agresif ganggu org pun sekali dlm kelas, takut adik iols nk belajar
gomen malaysia kena layan oku sama taraf ngn rakyat biasa juga.. oku pun pi ngundi..
nih tak wat mcm dorang mcm tak penting..
xbyk kemudahan tuk dorang gerak sana sini.
aritu baca kt fb org, kat obersi kalo oku/ibu peknen tak duduk kat kerusi elok2 dlm bas drebar bas takkan bergerak..
walo kita menolak xmo duduk, tp drebar bas sendiri akn suruh kita duduk gak tidak dia takkan jln..

tak paham la aku ade gak org masih nak sebelahkan mak budak ni..

~boolean posted on 22-6-2014 06:57 PM
Jadi... Apa kau dah buat untuk bantu?

Bantu membangsatkan orang kt forum.. Its not easy u noe

toxicated posted on 22-6-2014 04:06 PM
Celaka la ko lola..comel je firdaus tu.tp dlu dia penah syg..ape masalahnye skrg sampai dia abai mac ...

ala nonkat fb boleh aja tulis permata hati laa.. apa laaa... reality??

Suchi posted on 22-6-2014 07:04 PM
dulu2 masa sekolah rendah ade budak lelaki nih cam lembam ...

yang drebar bas/trem x mo bergerak selagi org oku/ibu pregnant tak duduk elok/selesa tu mmg betul...banyak kali saya perati, org oku naik kerusi roda pun ada tempat dlm public transport diaorang..bas akan rendahkan tangga sama paras dgn bahu jalan tu utk mudahkan mereka naik...dan selagi mereka tak berada di tempat khas mereka, drebar akan tunggu sampai semuanya selesai...org awam pun serta merta akan bantu mereka ini..kalau warga emas naik, yg duduk automatik akan berdiri bagi tempat duduk tu kat warga emas tersebut..org oku bebas bergerak sana sini walau guna kerusi roda atau bertongkat, naik public transport etcnya..tak ada sebarang masalah, drebar mmg jenis timbang rasa, public transport diaorang pun mesra oku...

Mak die x tau cara nk daftar anak lt jkm ke x nak ambik tau? Mak2 yg anak sakit ni slalunya akan usaha lebih utk ambik tahu psl penyakit anak...n skolah khas etc

Follow Us
~boolean posted on 22-6-2014 06:57 PM
Jadi... Apa kau dah buat untuk bantu?

aku pun nak tanya soklan yg sama mcm ko tu pada si dia yg bijak pandai tu...

Adat la kalo ada kes2 mcm ni org dok mengutuk...
takkan la nak bersukaria plak bila dengar kes mcm ni kan...

Hati kering ke apa? tak de perasaankan?
bukan manusiakah?

dia kononnya stress sbb pengasuh yg jaga anak dia dah berenti.. ntahntah geli kot nak uruskan berak kencing anak sendiri.. dah stress teruss in denial melaram bagai.. whaddaaa

rosasa posted on 22-6-2014 05:59 PM
Ok. Akhirnya kita masyarakat juga yg salah. Ok baiklah.

kan. masyarakat jgk yg salah. jiran tetangga jgk yg salah sbb tak bz body tanya acik lola tudung labuci ni ada masalah kewangan x, ada masalah keluarga x? kaaann. pastu salah masyarakat la jgk yg marah2 mcmana hal ni boleh terjadi. aku marah2 luahkan rasa geram kt acik loka ni dlm group wassap time we all diskas benda ni, sorang kawan yg feeling2 alim ckp "sabar la. itu kan dah ketentuannya. kita hanya mampu doakan yg terbaik". puih sgt balik2 ko nak kata itu dah ketentuannya itu dah ketentuannya. dpt anak oku ya ... itu ketentuannya. tp bkn tiket tuk ko layan anak ko tak serupa org.

Suchi posted on 22-6-2014 07:04 PM
dulu2 masa sekolah rendah ade budak lelaki nih cam lembam ...

Rapidkl ada tmpt untuk oku..slalu tengok ade sorang mamat iran naik dari kl ke kajang..drebar sendiri akan tlg dia ikat tali bagai dalam bas

Santeira posted on 22-6-2014 06:15 PM
alahai la.mcm la dia tak pernah kutuk orang kat forum.

kes ni dah jd kes polis. kalau a ...

mamat tu laki baru acik lola bulu mata pelesu setepek eye shadow sepalit tu ke san? yo yo o backing sampai nak kira dosa  kita marah maki mak setan tu? dia tau tak luahan perasaan? ke manat tu tak ada anak atau sedara mara?

I baca fb mama dia sorang yang baik dan penyayang siap
Upload berita anti penganiyaan kanak2 lagi

toxicated posted on 22-6-2014 07:10 PM
tak paham la aku ade gak org masih nak sebelahkan mak budak ni..

Itulah pasal.. Salahkan masyarakat pulak.

P astu ada lagi salahkan cikgu... Kat sekolah aku byk je parents indeniable ttg masalah anak2 dorang. Dorang x tahu kepentingan masukkan anak2 oku dlm kelas khas. Bkn nak pinggirkan dorang malahan dorang ni akan diajar berdikari even mix dgn murid lain. Agak pentingkan diri sendiri la kalau parents neglect keperluan anak2 oku ni esp dr segi pelajaran. Susah kalau nak dorang mix dlm kelas budak normal. Bkn x layak tp dr segi pedagogi mmg berlainan cara mengajar. Lain la kalau murid cuma cacat anggota itu mmg masuk kelas normal.

dekat oversea blh je bdk2 oku masuk class normal paling2 pun asing pun msk intervention class. intervention before go to normal class.

yg dipertikaikan adalah refer je semua bdk2 oku msk special school without proper assessment pd IQ mereka

masyarakat mmg x pernah salah org2 malaysia kan semua baik2 ambik berat masalah org lain

Kurung kasi kering jgkla...

katak hijau posted on 22-6-2014 07:44 PM
Itulah pasal.. Salahkan masyarakat pulak.

Akan ramai orang, terutama ibu bapa atau ahli keluarga orang2 OKU takkan setuju dengan pandangan kau.

Aku 50-50 dalam hal ini.

Bagi aku, selagi pelajar OKU tak menganggu pembelajaran pelajar lain (boleh tangkap apa yang cikgu ajar dengan cepat, boleh salin nota di papan hitam secepat pelajar lain, boleh bergaul dengan rakan sekelas, boleh selesaikan aktiviti dalam kelas tanpa bantuan org lain dll) aku rasa mereka berhak untuk dapat pendidikan sama rata dengan yang normal.

Tapi kalau mereka menganggu atau melambatkan proses pembelajaran, ini sedikit sebanyak boleh ganggu pelajar lain. Aku harap dalam kes ni ibu bapa OKU jangan terlalu pentingkan diri, fikir apa yg terbaik untuk semua orang.

Mohon semoga Allah terangkan hati mak budak ni.

Xsempat jga ank, ngeseks bile terakhir kak lola oiiii...

nak jgk aku tahu sapa madu acik lola ni. mesti dia seronot satu malaysia mencaci madu dia ni.

kalau nak bincang benda ni x abis. sebab cara cikgu kita mengajar terlalu formal tu sebab kanak2 OKU akan ssh msk dan nampak menganggu kelas. tapi nak buat mcm mana sistem dah mcm tu tak akan boleh ubah.

kalau di negara maju pembelajaran terutama sekolah rendah x berapa formal.lebih kepada nak bagi budak2 minat belajar. senang bdk2 OKU nak masuk. mereka ni dari kecik dah masuk intervention centre dan kebolehan mereka hampir sama dgn bdk normal

ada juga nak halang dr caci maki mak bdk ni ek....