CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ellZack

[Tempatan] Operasi PATI Temui Remaja OKU Di Kurung Kebuluran Kurus Kering

pittjie posted on 22-6-2014 07:29 PM
kan. masyarakat jgk yg salah. jiran tetangga jgk yg salah sbb tak bz body tanya acik lola tudung l ...

Huh

Susahlah nak berubah kalau tak nak kena tegur, caci semua.

Mak tak guna tu memang patut dicerca..dia hidup susah katanya..wah wah...mampoooo berbulu mata palsu berkereta bagai..main game fb mampoo..mesti ada laptop punya la..cikai pun pc..game city girl ke apa dia main tu takleh main pkai hp atau tab..nampak tak hipo dia kat situ? Ada jugaaaaa yang kata "kita tak tahu masalah dia..bukan berada tempat dia la"

Harap perempuan ni didakwa. Kesian tgk adik firdaus tu..

Klu dgr tv3, selama ni pengasuh yg jaga..sampailah dlm 2thn lepas pengasuh dia kawin, tak jaga dah bdk ni..(kat sini aku dah nak buat teori dah ni)..klu tgk gamba kat fb, takat 2013 nmpk ok lagi kan..bdk ni kena demam panas umur 1yr+

Tu masyarakat penyayang sgt dah tu, sampai budak dah jd cmtu pun bela beriya sgt mak bdk tu.

dino posted on 22-6-2014 08:07 PM
ada juga nak halang dr caci maki mak bdk ni ek....

Ko mampooo bela nasib mak yg katanya anak terabai sebab susah tapi hakikatnya hidup dia aman2 sj bersosial media bagai????

tetap menyalahkan mak budak ni 100% berdasarkan apa yang dilihat....keadaan bilik dan keadaan budak tu dan keadaan anak2 yang lain dan keadaan mak budak tu yang ceria...

rosasa posted on 22-6-2014 08:11 PM
Ko mampooo bela nasib mak yg katanya anak terabai sebab susah tapi hakikatnya hidup dia aman2 sj b ...

tu aaa... bengong ke apa... mak bdk tu bkn susah pun....mmg layak dicaci pun....
klau taknak baca komen camtu... takyah masuk porum....

Follow Us
Tak boleh terima tullah alasan maknye x tau nak cari bantuan...kalu dah tau fb kan, takkan x Kemal Google...resipi nak buat peaks am pun ada kalu di google..tak reti nak google bantuan utk OKU....muntah hijau dgn alasan bodoh tu...

Aku hrp mak dia ni kena charge dgn pengabaian dgn Niat membunuh...

menitik air mata aku tgk story adik ni kat tv...

mungkin ni la mentaliti orang2 kita haha

Fb tu mungkin terapi kot?

cenkudu posted on 22-6-2014 08:04 PM
kalau nak bincang benda ni x abis. sebab cara cikgu kita mengajar terlalu formal tu sebab kanak2 OKU ...

Selain sistem kita yang formal,
Cikgu2 pun tidak ramai yang punya kebolehan untuk menguruskan pelajar2 OKU. Apa lagi kelas di malaysia ni sampai 40 orang murid sekelas. Sukar untuk guru mengawal murid seramai tu, kemudian ditambah pula dengan OKU yang perlukan perhatian.

Sebab itu aku lihat sekolah khas option terbaik untuk pelajar OKU. Cikgu2 berkelayakan, pelajar pun diberi perhatian.

Tapi ini cuma pandangan aku yang cuma memerhati dari luar, sebab aku tiada ahli keluarga yang oku. Aku faham kalau ada ibu bapa OKU yang tak setuju dengan pandangan aku kerana mereka yang melalui penat lelah membesarkan anak2 OKU...

dino posted on 22-6-2014 08:07 PM
ada juga nak halang dr caci maki mak bdk ni ek....

tersedak tekak aku dgn wirawan/wirawati pejuang a.k.a masyarakat prihatin tu
siap justify ada mental illness lagik.....wow impressive......

sampai kiamat aku takleh nk phm kesusahan si ibu bila aku tgk keadaan budak ni dijumpai & bila aku tgk keadaan si ibu.
ada fb, boleh selfie, posting, main games, berfesyen, berkereta.....dlm masa yg sama si anak tinggal tulang temulang, baju reput, makan taik kencing sendiri etc......

again, aku bkn masyarakat yg prihatin so aku bleh ja maki si ibu ni

Nak masukkan anak2 OKU ke pendidikan khas kena ada surat dari doktor yang mengatakan si polan si polan kategori OKU sekian sekian....bukan mak ayah sesuka hati boleh hantar anak ke pendidikan khas. Saya dah 4-5 kali try daftar anak saya ke pendidikan khas tanpa surat doktor...semua reject sebab tak cukup dokumen iaitu surat sokongan dari doktor pakar...anak saya oku, CP, boleh independent, boleh uruskan hal2 peribadi dia sendiri, boleh membaca lancar, boleh mengira boleh menulis semua..tapi ada cikgu yg x suka sebab dia ada kad OKU, keadaan fizikal dia ada kekurangan (saya x salahkan cikgu pun dalam hal ini tetapi apabila cikgu mengatakan anak saya tak ada masa depan, layakkah cikgu itu dipanggil cikgu? bagaimana perasaan u all sbg ibu bapa).

Saya jumpa doktor pakar anak saya, merayu minta kuarkan surat sokongan utk masukkan dia ke pendidikan khas..sebab saya pun bukan pentingkan diri sendiri....saya sedar anak saya oku..tak layak masuk sekolah normal tapi kalau doktor pakar tak mahu keluarkan surat tersebut sebab tengok prestasi anak saya yg boleh bersaing, adakah saya dikategorikan juga sebagai parents yg pentingkan diri sendiri?

Dalam 1 kelas, 30 orang pelajar, anak saya pernah mendapat no.3 , kdg2 no.7...tak pernah tercorot dlm kelas, adakah cikgu masih nak nafikan haknya hanya sebab kekurangan fizikalnya?

~boolean posted on 22-6-2014 08:25 PM
Selain sistem kita yang formal,
Cikgu2 pun tidak ramai yang punya kebolehan untuk menguruskan pel ...

saya setuju,bila fikirkan situasi kita di malaysia.nak ubah banyak kena ubah. cikgu pendidikan khas mmg dah dilatih berasingan di malaysia dan byk OKU ni tak dapat intervensi awal. jadi disekolah biasa ramai nampak tertinggal walaupun ada yg ok

kalau pegawai imigresen lambat jumpa budak firdaus ni bole meninggal sebab kebuluran pastu agak nya mak dia masukkan dalam beg n buang tepi longkang.. nak maki babi pun babi lagi mulia n pandai jaga anak bak kata forumer2 sebelum ni

padahal mudah je nak dpt bantuan..post jah kt wall fb tuh..alasan je la ko lolakkk

pmpn sial ni siap pakai tudung paritdah ye..susah sgt smpai berparitdah??mcm sial!!

Last edited by tinker_bell on 22-6-2014 08:39 PM

mmg x faham dgn mak firdaus, sehingga hari ini tak boleh nak terima kenyataan kenapa dia tergamak buat anaknya sampai tahap mcm tu....JKM byk je buat promosi pasal anak2 OKU, benefit kalau berdaftar dan lain-lain lagi...tak faham kenapa tak disekolahkan anaknya, biasa kalau anak CP, akan ada gangguan kekejangan pada otaknya (sawan) dan biasanya akan ada ubat2an yg perlu dimakan...kalau anak ini direfer dengan doktor, mesti doktor ada bagi surat utk daftar dgn JKM....dapat tahu firdaus ni diserang demam panas masa umur 1 tahun...biasanya kes mcm ni mmg kena follow-up dengan doktor..

ioll tak boleh terima forumer yg dok backing pmpn sial ni..atas sbb apa anak ni layak didera??hanya sbb dia cacat??gitu??pmpn ni ptt terima hukuman maksimum!!dia try untuk bunuh anak dia starve to death..korang fikir untuk jdk kurus mcm tu hanya ambik masa seminggu??sebulan??ioll rasa mmg dah lama ni..betapa tragik smpai si firdaus ni mkn taik sendiri sbb lapar!!

tinker_bell posted on 22-6-2014 08:37 PM
pmpn sial ni siap pakai tudung paritdah ye..susah sgt smpai berparitdah??mcm sial!!

mahalnya tudung paritdah ni .. 120 tak cantik pun..lebih2 lagi tak cantik bila kak lola pompuan kejam tu pakai..