CariDotMy

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: AwgSagi

Isunya utk PROVOKASI tapi JUJUR mahu tahu :-)

bunga_lestari posted on 26-6-2014 11:55 AM
lagi satu, bab berubat ni, kita jangan yakin dengan ayat2 atau surah tu yang boleh menyembuhkan peny ...

Bagi saya lah... kalau doa... kita perlu yakin akannya... yakin bahawa ALLAH mendengar doa kita dan berharap ianya dikabulkan... kemudian usaha berterusan.

Kalaulah terkena penyakit ganjil... tak taulah macammana yang ganjil tu... yang pertama perlu dipastikan ialah kepercayaannya. Adakah orang itu meluahkan yang sakitnya itu 'macam kena orang / macam kena gangguan makhluk halus / dsbnya'. Perawat yang jenis selalu merawat sakit buatan orang kalau jatuh sakit akan mudah berpendapat begini. Begitu juga orang yang sudah biasa terdedah kepada pendapat yang sikit2 kena orang, sikit2 kena jin, sikit2 kena rasuk... bila jika jatuh sakit akan mudah mengatakan dia terkena. Kalau yang empunya badan tak ada claim buatan orang/jin tu... yang terbaik... jangan cari gara2 nak berubat secara mistik... nanti tak terlawan dek minda.

Kalau saja2 baca ayat2 AL-QURAN kemudian tiup2 kat mana2... itu salah kaedah... doa @ niat perlu disertakan. Ayat2 AL-QURAN memang syifa... syifa untuk kejahilan. Hanya orang jahil tak tahu cara berubat yang betul. Tapi kalau dah kejahilannya terubat melalui memahami peringatan ALLAH dalam ayat2 AL-QURAN, INSYAALLAH claim2 ada rasukan jin tu hanya akan didengar dari cerita-ceriti saja, dan, mungkin pusat2 rawatan alternatif boleh tutup kecuali yang membuat pusat rawatan alternatif perubatan herba walaupun tanpa promosi seperti "Herba ini telah ditapakan 7 malam dan diperdengarkan AL-QURAN 30 juz setiap malam".

Tapi kalau dah tiada orang yang dirasuk untuk dirawat... nanti miss soru pulak pusat rawatan yang jual produk rawatan agama-based ni. Atau... apakah nanti akan ada teori konspirasi macam dulu2 bahawa virus komputer itu juga dibuat oleh kompeni yang buat anti-virus... hehehe... saja jer nak bagi saspen sikit. [Info yang saya tau... virus2 dibuat oleh: 1) pihak2 yang anti produk Microsoft, 2) Nak test power, 3) Salah satu projek akhir student seperti kawan saya yang study kat philippines, 4) Unintended bugs]

anwarnuwa posted on 26-6-2014 12:53 PM
ko merepek amende nih tak paham aku

camni. apa yg aku bagitau tu bukan lah pandangan aku..tapi  ...

hahaha... saya tak merepek lah... tapi kalau anda tak ada maklumat atau tak tahu tak apa.

AwgSagi posted on 25-6-2014 06:24 PM
Mahalnya air. Apa yg bagi dia mahal? Kat sini, air RO yg di 'isi' keluaran pusat rawatan ruqyah-ba ...

terbaik... kadang2 cara terbaik utk mengejutkan org2 yg hampir terlelap adalah dgn cara menyergahnya.... wallahu'alam...