CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: poknen

Beijing part 2

Close [Copy link]
Reply 590# hadimazalan

cantiknye gambarrrr....

kitorang tak berpeluang pun pi muslim market tu.... ada gambar tak???

apa pun, memang best n enjoy sangat trip beijing kitorang...
boleh pi lagi dgn member2 yang sama... tapi make sure tempat shopping tu lama sket...

Bila laa AA wat promo beijing nehhh

Hi semua...

Saya akan ke Beijing mid of December ni.. So nak tanya, dah ada snow tak ms tuh? Wind chill dia boleh mencecah berapa degree eh?

Then, saya ada a few USD.. better for me to change in Yuan or pakai je USD kat sana?

Reply 604# duana

better pakai yuan ... senang cerita... rate skang pun not bad...
tapi mase i pegi last week, ade la few guys yg dah kehabisan yuan, diorang blasah pakai USD jer.. 100 USD dapat 660 yuan ...

Reply 605# azradiza

Thanks... I tgh pening kepala sbb this is a last minute plan... imagine nak ke tmpt musim sejuk without early plan.. Terpaksa cari balik baju2 sejuk ms belajar dulu... hopefully tak dimakan tikus...

Follow Us
Reply 606# duana

i pun hangkut sweater & jackets time study dolu2 jer... hahaha ... malas nak beli yg baru...

Reply  azradiza

Thanks... I tgh pening kepala sbb this is a last minute plan... imagine nak ke t ...
duana Post at 11-11-2010 12:34

beli je kat sana nanti.... murah dan cantik2...best shopping kat sana...

Reply 608# pesona1

sane mmg murah & lawa2 ...sangat2 lawa.. rambang mate..
tapi shopping kat beijing nih is not my style laaah...
tak tahan dengan price yg diorang letak... tinggi melampau2..
pastu nak kene bargain rendah2 bagak.. pastu kalau diorang tak kasik rega yg kitorang mintak, kite nak blah, diorang tak bagik...
adeiii... serius tak kene dengan jiwa raga aku yg suka window2 shopping dulu2, pegang2, tilik2, pusing 3-4 round, then baru beli..
aku takde le bajet nak shopping banyak, bawak pun 1800 yuan jer... tapi aku balik mesia dengan 600++ yuan still in my pocket..   .. talk about underspent .....

sape2 yg nk g beijing time winter...beli je kt sana jaket2 yg sgt2 lawa & stailo! me also beli 3 jaket!!! tu pn rse x cukup...tamak kan? xtau laaa nk pakai bila tu. dh laa trench coat. pakai kt mesia...org ckp gila gamaknya budak ni. hahaha

Kawan2... thanks for all the info...

W'pun most fren kat sini tulis beli winter jaket kat sana but since I tak dapat lg travel itenary... so, I kena juga ada a few basic clothes from M'sia...

Nih baru balik dr Sogo... Wallahh.... winter clothing tgh sale... so dah shopping sakan le tadi...
Sweater (acrylic) = RM59
Glove = RM19
Socks = RM29 (2 pairs)
Winter Jacket (Men - All season) = RM124.
Long John = RM79 (tp lepas tuh br ternampak Universal traveller nye lg murah RM59).

So, boleh la as basic needs nak ke sana... I plan nak cari my own jaket kat sana... so from here pinjam jaket kawan...

tumpang tanya.baju sejuk kt sane mahal tak?sebb sy nak pegi sane bulan 12 ni,plan nk bwk sehelai je bj sejuk dr sii.selebihnye beli kt sane?ok ke..?sbb bj sejuk kt sini mahal..kt sana mhl tak?

Reply 610# bdk2
ohh.then mase gy sane awk bwk bju sejuk tak?bwk bape pasang?

Reply 613# ciK_ty

sy pegi tyme autumn...dh stat sejuk dh
tp sy bwk jaket yg agk tebal tp bukan winter jaket tau
tp pakai 2lapis...dh ok. tp since awk g bln12...mmg sgt2 perlukan baju winter yg tebal2...
jgn main2 ngn sejuk kt beijing ni., blh smppai ke tulang hitam tau.

kalo nk tggu beli kt sana lambat cz dorang akan bwk kita pi shopping 2 hari terakhir.....
tp kt sana sgt2 murah kalo nk beli...lawa2 lak tu

aku pegi sane bawak sweater selai jek..
pastu bawak light jacket satu
jacket yg tebal sket satu...
baju utk pakai kat dlm 3 helai..
huhuh... beg aku antara yg paling ringan...

stuju ngan bdk2 ... kalau ikut tour, biasanye shopping tu dah last2 day dah.. mcm aku arituh ari ke 4, 5 & 6 baru gi shopping ....

stuju ngan bdk2 ... kalau ikut tour, biasanye shopping tu dah last2 daydah.. mcm aku arituh ari ke 4, 5 & 6 baru gi shopping .... azradiza Post at 12-11-2010 16:22

tuh la tuh... nak kena ada gak baju utk 3 hari pertama tuh kan... esp bila nak kena panjat Great Wall of China kan.. w'pun belum pegi dah leh imagine kesejukannya...

Reply 616# duana

mmg sejuk... coz kawasan open... kalo dapat pegi awal, maybe kurang sket sejuk nye..
kalau dah petang towards mlm, mmg gigil sampai ke tulang ....
kitorang arituh sampai great wall dah 4pm something... dah start sejuk.. kul 6 lebey dah cabut.. coz dah gelap yg amat... n sejuk yg amat jugak... tapi terkilan gak coz takleh spend mase lame2 kat sane..

Reply  pesona1

sane mmg murah & lawa2 ...sangat2 lawa.. rambang mate..
tapi shopping kat beijin ...
azradiza Post at 11-11-2010 14:15

yyuppp shopping kat beijing ni mmg sakit jiwa. tak sesuai utk org kebanyakan yg nak shopping dgn hati yg tenteram dan relaks.

benda yg kat negara kita pun harga baru RM50, dorang letak harga 10 kali ganda... katakan RM500. Bila kita bargain mintak RM50, dia dah buat2 macam kita dah hancurkan kehidupan dia sekeluarga selama 7 generasi!!!!!! Abih tu kalau pi China, beli barang pada harga yg sama gak boleh dapat kat Malaysia (padahal import dari China) baik tak payah beli kat sana, beli je kat Malaysia, ye tak? Buat memberatkan luggage je la. So tentu la kita patut cuba dapatkan harga RM25 ke RM30 ke.

Reply 618# tokeycarwash

mmg sakit jiwa..
tapi aku tabahkan jugak hati bargain coz ade jugak menda yg nak beli... sampai kene tengking2 semua laa... hahaha
yg paling puas hati, aku dapat beli softcase utk camera dslr aku dengan rega 60 yuan... kebetulan mase pegi tu, softcase yg aku bawak dari mesia rosak plak zipnye.. ape lagik, terus carik kat hong qiao... lepas tawar2, dapat 60 yuan.. yg aku bawak dari mesia tu aku beli kat low yat dengan rega RM60 .. puas ati la dapat half price ...same design, same patern, same brand ..

menda2 lain, wat sakit hati jer... aku beli satu beg d&g ... lepas bargain dapat 150 yuan.. bile balik bas, semua dok bukak menda yg diorang beli.. alih2 auntie yg dok blakang aku beli the same beg tapi different kaler dengan rega 100yuan... hahaha.. sakit hati jer...

tp aku suke shopping kt beijing! heaven!!! hahaha