CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]

Reply #940 lemontea's post

ape lagi...citer la lagi wahai cik lemon

dulu masa aku kat uitm , kwn aku penah kena......... die tdo lambat, siap lepak luar sorang2 main gitar layan blues, sambil isap okok kat tgn kanan...duk ngadap utan....tgh sedap2 goreng gitar tetiba dia nampak something melintas kat area utan tuh..ape lagi masuk umah la kan...masuk2 bole kata sume bebudak dah tido, time tu lebih kurang 3, 4 pagi laa....ade la 2,3 org ngah borak2 kat dapor, kata kwn aku ni la. die trus masuk tdo......tah mcm mane, die mase tdo terjaga sbb die rasa ada something kat blakang die...die tdo ngiring, die rasa mcm ada org dudok atas katil betul2 blakang die. pastu yg tak bes.........siap mende tu pegang die dr balakang gerakkan die..gaya mcm tgn goyangkan org dr tido, camtu la kata kwn aku. mende tu siap bersuara..."bangunla...tgk blakangggg...bangunlaaaa.." mcm tu. kwn aku dah kejong....mende tu keep grakkan die, samp satu tahap tah mana dtg kekuatan badang, kwn aku ni trus bgn dr katil, trus kuar bilik ke tempat kwn2 die yg 2,3 org ni yg ngah berborak kat luar.........heboh la satu kejap menda ni esoknya....tu la penangan melalak mlm2 bute. sekian.

Reply #941 ainnymidie's post

antara yg aku ingat.... kadang2 ada student yg jumpa member kat hostel..tp member jalan tunduk jer....
pastu dia jalan la gi kelas..sampai kat kelas 'member' yg tadi tu dah ada borak dlm kelas...
habis tu..sapa yg dia jumpa kat hostel tadi....? i

lagi satu..kalau budak2 freshie intake dec 98,block F..mesti ingat kalo malam ada bunyi loceng yg diikat dgn tali pastu diseret sepanjang koridor..loceng kecik macam loceng kucing. pernah kami try nak tgk benda tu (alamak..tetiba pulak aku seram ni...) kami berjagalah tunggu bunyik tu.bila bunyik tu dah dekat,kami buka pintu cepat2..tapi tak ada apa pun...

heheh..tapi sebenarnya...aku tutup mata waktu tu..takooot....!!!!!
aku tanya kwn aku 'apa yg ko nampak?'
dia kata...'tak tau,aku takutla...mata aku tertutup!'

Originally posted by lemontea at 14-8-2008 09:26 PM
antara yg aku ingat.... kadang2 ada student yg jumpa member kat hostel..tp member jalan tunduk jer....
pastu dia jalan la gi kelas..sampai kat kelas 'member' yg tadi tu dah ada borak dlm kelas.. ...

kes nampak 'kwn' mcm tu mmg biasa..aku pun penah kena....nampak kwn jln kat luar tingkap menuju masuk dlm umah..tgu2 takde..pegi cek umah sebelah elok je kwn tu tido....

Balas #944 ainnymidie\ catat

ha'ah kan..selalu jadik macam tu....

yg ni pulak...senior aku yg citer...

hostel ni..kalau jam 9.30am tu sunyi la sikit..coz tak ramai yg kelas start jam 10...
so sorang kakak ni ingatkan dia sorang je dlm bilik tu..kebetulan pulak dia dah lambat nak gi kelas..
tengah pakai tudung tu ngadap cermin...dia perasan ada sorng lg pompuan belakang dia macam betul2kan tudung..tapi ngadap cermin lain..
kakak tu tegurlah..ko pun kelas jam 10 ...? yg sorang lagi tu angguk jer...
kakak ni pulak tiba2 pin tudung dia jatuh...waktu dia kutip tu..
tak nampak pulak kaki yg sorang lagi tu...
apalagi....lari la..........................

ermm...  kisah2 gini wat rindu laks masa zaman itm...wooo... misteri hantu pocong la... langsuir la... org minyak la...

alhamdulillah tak pernah la mengalami menda yang mistik sangat... sikit2 tu ada la tapi banyak fikir mungkin sebab perasaan takut jer menghantui tu yg terbayang bukan-bukan.

masih ingat lagi kes histeria terkena kat dorm bawah blok A rasanya tu my final semester kot... dalam taun 99... uhhh serammm... siap junior tu jadi kat kelas lagi...

masa kitorang pre SS, ingat lagi time tu kelas UIS time ustaz bercerita kisah kejadian manusia dan alam jin/syaitan.   Time tuh pukul 12.00 tengahari kat bilik kuliah.  Waktu tengah bercerita pasal syaitan dan jin tiba2 tak ada angin tak ada ribut, pintu belakang bilik kuliah terhempas tiba2 dari luar.  Satu kelas terdiam, sekali dengan ustaz.  memang musykil sungguh waktu tuh sebab memang tak ada angin.  Time tu jugak, kawan2 yang duduk kat belakang termasuk me rasa tengkuk meremang semacam je.  Ustaz pun cakap, uhh dia nak join sekali la tuh dengar ilmu...  uhhh ngeri... nak join dengar boleh... jangan tunjuk mukeee...

Follow Us

Reply #945 lemontea's post

uish..
yg ni mmg seram seh..
pepagi plak tuh..

Ireena78,

Uitm jengka ker????

dulu aku igt lagi...ada kwn aku nie fly tak igt balik tgh mlm...padahal fly dr awal pagi (ari tu hr mgu n die kene fly sbb kad die kene tahan) . dahla die fly sorang2, kwn2 lain tgu kat jln besa, kat bus stop. masa die balik ikut jln balakang yg berhutan tuh....die ckp masa die tgh lalu kat utan tu, dieterdgr bunyi kat atas pkok, skali die tgk nampak menda putih ngah tenunggggg die.....betul2 landing atas pokok, n pokok tu betul2 depan die, n dia kena lintas bwh pokok tu tuk masuk blk dlm pagar. kwn aku ckp kalo dia patah blk, dia nak lepak mana tgh2 mlm nie...die pon gamble jln laju2....konon2 mcm tak nampak menda tu la...die lintas jer, die dgr mende tu gelak halus tp sereeeemmm bunyi nyaaa.....kalo korang, korang patah balik ke pakai lintas gak..hehehe...nasib baik mende tu just tenung jer....dibuatnya  follow samp bilik..mampos!

member aku pengsan... masa tu dia tgh study ..tingkap bukak.. tiba2 ada satu benda terjengok ... !! mau tak pengsan.. tu tingkat 5 ... mana ada org nk panjat tgh mlm buta..

Reply #946 ireena78's post

mcm penah dgr citer ni
hg itm mana ni?

Originally posted by lemontea at 13-8-2008 09:10 PM
adeh.... berhari-hari aku baca....

aku ni ex Uitm Sepanggar...(KK)..
dulu stay kat block F (Rafflesia)..huu..banyak citer seram yg berlaku..

1st sem ada 1 rumet yg stop study..sebab sela ...

Wah...ko ex ITM / UiTM KK ker? Intake 98? Wah se-intake la kita ni...

BTW, bebudak UiTM KK mesti tau pasal cerita 'Melati' kan....he he he....seram...

Originally posted by ireena78 at 16-8-2008 07:39 AM
ermm...  kisah2 gini wat rindu laks masa zaman itm...wooo... misteri hantu pocong la... langsuir la... org minyak la...

alhamdulillah tak pernah la mengalami menda yang mistik sangat... sikit2 ...

ish seram2 kuku jgk cite kau ni

Mendap daaaa...:@ :@ :@

takde saper2 budak uitm segamat ker??kat situ kisah seram boleh tahan jugak ler.....keliling kampus tu kan jirat cina.....

uitm segamat

story 1
dulu masa aku dip....tahun 1999...line tepon tak baper nak ada kat kampus aku....so, kitorang kena ler bersidai kat koridor utk mencari tempat yang paling best coverage nyer.....so, junior aku ni dgn selamba nyer bertelefon kat tangga.....sambil memandang ke arah blok bertentangan(blok lelaki)......bf dia pun tgh memandang ke arah dia...ala2 romantik ler...pastu, tetiba bf dia tanya...dia bertelefon kat tangga tu dgn saper....dia kata sorang...pastu bf dia cepat2 suruh dia masuk bilik...kononnya nak suruh tgk assignment ke apa ntah....bila gf dia dah masuk bilik...dia kata tadi dia nampak ada sorg pompuan rambut panjang tgh duduk kat sblh pompuan tu...................

story 2
ada satu kes....budak ni tinggalkan telefon dia dalam bilik sebab charge....bilik tu takde org.....tetiba kawan dia telefon....then, ada plak org yang menjawab...suara macam budak kecik......selang satu jam.....dia telefon lagi.....budak ni dah balik bilik...kawan dia tanya ler...budak mana yang jawab tepon dia tadi......pastu budak ni terus meremang bulu roma sebab takde org lain dalam bilik tu...bilik tu pulak dia kunci....tapi, dia memang letak telefon dia depan patung/doll....yang kaki & tgn panjang tu.................

Balas #952 arjunadewa\ catat

aik...satu intake rupanya kita ni...hehehe..aku DBS... ko..?

cerita melati yg mana ha...? aku lupa..maklum la..dah lama tinggalkan Uitm tu....

aku dulu itm segamat... tp dh lama sangat dah. aku grad thn 1996. masa aku masuk tu, itm tu baru bukak dlm 2 atau 3 tahun. mmg byk sgt cerita2 seram tp alhamdulillah aku tak pernah terkena.

aku ingat ada satu kes sampai masuk sebab ada lembaga hitam kacau budak pompuan. depa kata ada org tgh test ilmu, wallahua'lam... yang ngerinya lembaga hitam tu meraba2 budak2 pompuan kat tmpt2 yg tak sepatutnya & time dia dtg kacau tu masa kita tgh antara sedar & lena. even klu dlm bilik tu penuh orangpun, tapi let say si A ni tgh mamai2 nak tido, dia kena kacau gak. kawan2 nampak mcm dia tido tapi dia sbnrnya tgh kena kacau. aku masa tu tido pakai baju terbalik, pehtu siap pinjam baju boipren yg x basuh semua... takut giler. klu kena raba2 je takpe, kotnya dia rape ke apa... naya.

lagi satu kes, kat itm segamat dulu ada buat mcm camp utk program BTN budak2 ITM. actually bukan kat dalam tu tapi kat hutan belakang itm tu. ada sekali diorang buat program utk freshies kat situ. yang x bestnya siap ada solo camp semua tgh2 malam. sekali tu ada sorang budak pompuan ni, hilang. masa solo camp klu x salah. kecoh gak ada polis semua datang masa tu. parents diapun datang lps itm inform. aku x sure berapa lama diorang carik dia tapi finally memang dapat jumpa, tapi jauh nun kat tangkak. kat area2 kaki gunung ledang. ada org jumpa. masa tu memang seram sgt2. dgr2 diorang kata dia hilang ingatan & kena berubat jugakla nak pulihkan blk semangat tu.

hutan tu mmg keras sikit. masa kolej aku buat aktiviti kembara kat situ (aku dok baiduri dulu, yg plg ujung dekat dgn hutan tulah), budak wing aku balik je petang tu, lps mandi, dok lepak2 atas katil, tetibaje terbeliak2 pandang siling, keras kejung. jenuh jugakla nak pulihkan.

ish... byk yang seram2 tapi aku nak kena polish baliklah mind aku... otailah katakan hehehe

Cite seram dari UiTM Kelantan tak ada ke? Dulu ITM, PakDing orang lama. Dulu PakDing di ITM di Tanjung Chat, K.Bharu 2 semester ada banyak gak dengor cite. Kat ITM Taman Cinta, Pantai Cahaya Bulan, 2 semester, pun ada banyak gak cite. Tapi yang thrillnya masa PakDing kat ITM Jementah, PakDing siap cabar benda tu tapi PakDing tak nak jumpa. Ada dari UiTM Jementah ke kat sini? Ada masa nanti PakDing cerite pengalaman PakDing sket-sket.

Originally posted by lemontea at 21-8-2008 11:13 AM
aik...satu intake rupanya kita ni...hehehe..aku DBS... ko..?

cerita melati yg mana ha...? aku lupa..maklum la..dah lama tinggalkan Uitm tu....

Sori ging, limpas dulu,  aku intake 98 juga, n DBS, part 1 stay blok B, pastu jadi jin di blok gym sampai grade...........
ada jugak dengar crita melati tu............