CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ellZack

[Tempatan] Operasi PATI Temui Remaja OKU Di Kurung Kebuluran Kurus Kering

Anak_Nogori posted on 24-6-2014 11:31 PM
Then...dia memang tinggal sama lah.

kalau mcm tu dah sah2 bkn rumah yg sama..kak lola ni tinggal dkt tingkat 1..tp anak dia duduk dkt tingkat yg tinggi..ko tgk video!!

tinker_bell posted on 25-6-2014 12:36 AM
kalau mcm tu dah sah2 bkn rumah yg sama..kak lola ni tinggal dkt tingkat 1..tp anak dia duduk dkt  ...

kan saya dah cakap...saya tengok kat tv...masa jumpa budak tu..ditunjukan no pintu rumahnya..tak silap no 19...tapi ada forumner tu pun tengok..dia kata 1-9.

kalau alamat 1-9..utk flat macam tu..memang tingkat 1, no rumah 9...lain kalau no rumahnya dlm tv tu 3 - 9..baru tingkat 3, no rumahnya 9..

ko gilah tengok mana2 flat..macam tu lah..kalau alamatnya flat misalannnya K1-9..tu bermaksud..blok k, tkt 1, rumah no 9..
Last edited by Anak_Nogori on 25-6-2014 12:42 AM

Last edited by yasinfi on 25-6-2014 12:44 AM

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Anak_Nogori posted on 25-6-2014 12:41 AM
kan saya dah cakap...saya tengok kat tv...ditunjukan no pintu rumahnya..tak silap no 19...tapi ada ...

tingkat satu apa nya..siap ada tangga ke bawah??

tinker_bell posted on 25-6-2014 12:43 AM
tingkat satu apa nya..siap ada tangga ke bawah??

tkt satu memang kena naik tangga dari tingkat bawah.

Anak_Nogori posted on 25-6-2014 12:45 AM
tkt satu memang kena naik tangga dari tingkat bawah.

dekat flat pprt tingkat bawah pgl g ke??bkn tingkat 1 dkt bawah sekali??

Follow Us
pittjie posted on 25-6-2014 12:07 AM
apa td tajuk novel tu myra? acaner sinopsisnya?

tajuknya CANDAL. tulisan siti jasmina ibrahim

carilah. terbitan PTS

kisah amelia & daeng ni siasat pembunuhan. kawan2 diorg mati. dan semua ni bawa mereka kepada candal yg ditakuti org kampung. candal ni rupanya bukan hantu atau makhluk pelik. tp lelaki yg dikurung sbb dia cacat

i dah ingat ingat lupa the exact storyline tp apa yg pasti, CANDAL ni dikurung dalam kolong yg sempit dan hanyir. lepas tu candal ni dendam dgn perempuan je. sbb dia bunuh semua perempuan. lelaki dia tak bunuh. Last edited by myralupilato on 25-6-2014 12:54 AM

yasinfi posted on 25-6-2014 12:42 AM

Seorg mak takkan tergamak buat anak begitu melainkan iblis yg bertopengkan muka akak bercollagen dan bertudung faridah

tinker_bell posted on 25-6-2014 12:47 AM
dekat flat pprt tingkat bawah pgl g ke??bkn tingkat 1 dkt bawah sekali??

macam ni lah..go gi flat pprt...pi tanya sendiri..

Anak_Nogori posted on 25-6-2014 12:30 AM
yes...kalau kita jenis CSI..soalan tu mesti keluar.

X silap video tu kat harian metro.ade wartawan tu duduk depan pintu rumah kan.ckp2 ulas2 ape tah.pastu camera ade tunjuk unit rumah. Rasa mmg 1-9

toxicated posted on 25-6-2014 12:55 AM
X silap video tu kat harian metro.ade wartawan tu duduk depan pintu rumah kan.ckp2 ulas2 ape tah.p ...

Aaaa'ah..cuma saya tak nampak tanda ( - ) tu je..yg saya nampak sekelimbas no 19..tapi lojik gak 1-9 tu..berdasarkan yg akubest pastekan kenyataan jiran melayunya tu...sebab sebelum ni dia memang ada sewa ditkt 3, sekarang pindah kat tkt 1 dibgn yg sama.

mixed posted on 24-6-2014 09:49 AM
Tiga perkataan yang meruntun jiwa
SARINAH MAT KASIM & HAMIZAH BASIR
24 Jun 2014

so..ibu=ex pengasuh...ummi=lola ibu kejam..abistu mak=????!!!!
adakah mak=makan???
adik tu keluar mengengsot dr bilik nampak org ramai dlm umah terus panggil maakkk...maakkkk tu ertinya dia minta makan la?? bukan cari mak dia??
ya allahhhhh...sakitnya dada ni terbayangkn penderitaan adik firdaus..i.
lola kau memang kejam!! kau x layak dimaafkan!!! kau bukan ummi tp kau syaitannnnnnnnnnnn!!!

Copy paste from FBooker nama Saiful Nang. Nilaikan sendiri:

Penjelasan Si Ibu adik Firdaus. Masuk akal?

Takkk...masih tak boleh masuk dalam akal saya. Nak baik sangka pun dah tak boleh.

Satu..anak kedua boleh smart pula cukup daging.

Dua, emak dia yg susah pun cukup daging dan cukup pakai

Tiga, mana suaminya? Apa suami buat? Ooh..dah meninggal. Dengar dia ada bapa kandung dan bapa tiri...x tahu mana betul.

Empat, kalau tak mampu sekalipun...mandikan budak, syampoo, bersihkan bilik kurungan takkan tak boleh? Kalau emak dia bersihkan anak dia 1 minggu sekalipun...tak jadi mcm yg kita tengok tu...lagi2 kalau dia bersihkan hari2.

Lima, ibu bagaimana yg boleh makan hari2 tapi anaknya makan mungkin seminggu sekali.

Enam, bila kita kantoi memang biasa kita buat drama hindustan supaya org kesian dan lepaskan kita.

Tujuh, saya baca cerita ini ulang2 tapi masih tak boleh nak terima. Saya ada juga jaga 2 org anak OKU di RPWP tapi mereka sihat dan tak kebulur juga sentiasa bersih.

Lapan, benda baik kita sebarkan untuk dijadikan contoh. Benda buruk juga untuk kita ambil sempadan. Berbaik sangka ikut tempatlah ek...kalau tak jiran kita mati kering pun kita baik sangka sampailah dah keluar paper bila jadi mayat barulah nak keluar statement "saya selalu dengar arwah menangis minta tolong...etc"

@tinker_bell @toxicated @IceCream_Soda @pittjie

aku scroll kat asamkipas nyer fb yg almost 5000 cacian dan makian...
so adalah satu minah ni screenshot sorang minah yg koje/datang hospital tempat adik firdaus..
kaklola request nak jumpa anak dia....dengan tangan bergari and wartawan ramai dia jerit kat wartawan....

aku nak scroll balik letih nok...5000 wehhh komennnnn...lotih den nak like komen2 tu hahahaha...

so kawan2....kita copkan saja kaklola mengalami tekanan persaan sehingga mental....

OsHiN_hOnEy posted on 24-6-2014 10:19 AM
yes fanta, if takda orang lain yg LAYAK nak jaga anak ni then JKM

tapi JKM pun kata anak2 istim ...

nokk..ko x baca berita ker?

si lola tu memang dah tak nak jaga anak dia
dia dah bagi kebenaran pd jkm utk jaga firdaus lps ni sebab dia tak mampu katanya
tak mampu kepala hotak paridah berjambul dia la!
nampak nau nak lepas tgn c penipu neh.

lolak
ngaku jer la ko mmg x syg firdaus tu lg, ko nak buang dia dr hidup ko kan lolak?!
kalau ada sekelumit rasa syg sbgai ibu tentu ko akan berkorban apa sj utk tebus balik kesilapan ko pd anak ko
paksa laki baru ko terima firdaus atau ko tinggalkan je jantan tu klu dia x setuju
bawa firdaus tinggal sama dgn ko. tp bg dia bilik yg elok ada tingkap jgn ko sumbat dia tggl dlm stor plak
hdup biar sederhana.tak pyh berparidah,mekap berkati2, bulu mata palsu btingkat2, itu semua mbazirkn duit duit duit dan masa ko
berhenti keja syif, cari keja baru ikut opis hour supaya ko dpt luangkn lbih masa utk jaga anak2 ko
lbh afdal lg ko benti keja terus..jaga anak2 sambil meniaga kuih muih nasi lemak kat kwsn flat tu. insyaallah rezki ko klu x byk mna  tetap x akan putus.

besar pengorbanan ko perlu buat..
ko sanggup ke korbankan semua tu lolak??
ko yakin?
aku tak yakin.

atas dasar itu aku sokong kalau lolak nih disumbat dalam penjara.
lg best (imajinasi aku) letak dia dlm sel yg paling teruk dan kotor. duk la siang mlm dlm tu, makanan dicatu bagai.
baru dia tau betapa seksa dan peritnya bila dikurung keseorangan mcm tu. sentiasa kelaparan.
tgk sampai mana dia dpt tahan.
lepas tu klu x insaf lg tak tau la..

Aku tak boleh bayangkan bagaimana lola ni bole tidur lena dalam pada yang sama dia tahu berapa lama anaknya kelaparan..disaat dia diulit mimpi, si anak menangis sorang sorang

tomatome posted on 25-6-2014 12:19 AM
tula pasal pelik kan.. xkanla jiran langsung x tau ada budak dalam umah tu nangis.. bau ikan di si ...

tak salah jiran gak wei...
dah sah2 derang ingat rumah tu kosong tak de orang...
ujung2 malam2 ko dengar bunyik budak nanges...
harusslah depa saspekk angker nok...!!!! kut aku pon....siang tak bebunyik firdaus tu...
kalo siang aku rasa depa harus pakat2 sesama sendiri dengar dekat2....

malam..lapar...sejuk...takut gelap agaknyaaaa adik firdaus....tamo bayanglahh

akubest posted on 25-6-2014 02:43 AM
@tinker_bell @toxicated @IceCream_Soda @pittjie

aku scroll kat asamkipas nyer fb yg almost 5000 c ...

Kaka angie, iols pun dh peninb nk scroll 5k komen tu cari info kaka angie ckp earlier yg macit lola ngamuk kt spital

Langsung senyap si kamal ni, siap hidden earlier status, tempat keje n gmbr2 family anak dia. Tau pun takut lps di hencap gara2 status dia yg pada iols sekadar attention seeker nk tumpang limelight macit lola.

IceCream_Soda posted on 25-6-2014 12:19 AM
kan td ada sapa tampal kat sini, ada Aci dengar dan dia tanya Lola masa Lola ada kat situ, Lola ck ...

ha ah aku ada baca juga....aku pon x ingat kat mana...

hungryhenry posted on 25-6-2014 02:56 AM
Kaka angie, iols pun dh peninb nk scroll 5k komen tu cari info kaka angie ckp earlier yg macit lol ...

ko scroll yg gambo screen shot dik....yg ngomel2 ko skip jek....derang tampal photo....