CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aziefa

Pengalaman Menaiki kapalterbang... Traveling

pengalaman naik flight dari zurizh ke venice ..........tapi yang tak bestnya sebab transit banyak kali.

Pagi dari zurich sampai paris lunch hour, lepas tu dari paris pergi rome, sampai lebih kurang petang, lepas tu rome ke venice, sampai malam. kiranya macam breakfast in zurich, lunch in paris and dinner in venice la

Originally posted by mollythecat at 3-3-2009 10:48 AM
pengalaman naik flight dari zurizh ke venice ..........tapi yang tak bestnya sebab transit banyak kali.

Pagi dari zurich sampai paris lunch hour, lepas tu dari paris pergi rome, sampai lebih k ...

dekat2 takpe molly .. ala2 sampai pada masa makan gitu ..
me tahun lepas plak kan ...
KLIA - KK .. dok 3 hari kat sana ..
pastuh KK - KLIA .. KLIA - Qatar .. Qatar - Dubai .. 2 hari 1 malam punya perjalanan .. huhuhu ..

Originally posted by mollythecat at 3-3-2009 02:48 PM

Pagi dari zurich sampai paris lunch hour, lepas tu dari paris pergi rome, sampai lebih k ...

Fullamak....
Ada class gituuuu...

look here..hope air asia dont practice it

384# HUSSAINTAHIR

Follow Us
ni pengalaman i time balik dari jakarta - kl naik AA yg indo la..
flight petang smpi dlm kul 9 camtu r...

time pegi aku dok sebelah org indonesia yg kerja kat sini n kontrak dah tamat n dia nak balik indonesia..so aku pun interview la skit2 cmner keja2 kat sini..so dengan sedihnya dia cite yg dia terpksa wat kerja2 teruk,kena wat kerja dari pagi smpi mlm..rehat kejap je pastu kena urus kat kedai majikan dia lagi..pastu tak leh sembahyg,kena mkn babi...(sah sah la org cina) dengar cite tu simpati la gak...hmmm...

time balik lak terkena lagi dgn org indonesia tapi ni yg nak dtng keja kat sini lak...usha aku pelik jer..wat dunno la..takde mood nak sembang..tp dorang lak bising2..nak pakai belt pun bising..dah la asyik dok sembang ngan kawan dia..org nak tidur bising tul..yg paling angin tu time aku order makanan....ye la dah aku lapar aku  nak makan la..order magee je n coffee kot dah lupa coz time ni 2007...dorang tak order apa2 pun..so lepas dah habis mkn kan pramugari kutip2 sampah..so pramugari tu tak nampak aku nyer coz aku dok sebelah tingkap so aku pun panggil la " miss,miss" pastu yg sorang minah ni ckp kat aku " bukan miss,miss mbak donk"..laa suka hati aku la nak pnggil miss ke ape..hangin tul....kononnya aku dah terspeaking english kat pramugari indonesia tu la....

hrp next week naik flight lagi takde la yg pelik2...hehe

pengalaman aku naik air asia waktu dulu lah, nak balik AOR... dulu kan takde nombor seat kan... dh lah berlari1 anak sbb nak book seat... pastu ada yg ala2 main galah panjang aka depa tangan kiri kanan sbb nak book seat supaya sanak sedara, rakan taulan dia dapat dok sekali....  itu ok lagi lah... tp aku dh rasa lawak lah...

yg aku tak tahan dan menyebabkan aku serik nak naik AA ialah, cara kebetulan aku naik flight balik AOR, adalah satu rombongan cik kiah bangsa cina neh naik gak flight neh... astaghfirullah ... tahap kebisingan dlm flight tuh dh serupa mcm pasar borong dh... aku rasa diorang neh jakun tak pernah naik flight kot... boleh minah yg kat depan aku neh, dia pusing kebelakang (kiranya dia dok melutut kat atas seat dia), then menjerit2 excited kat kawan2/ sedara dia kot kat belakang across kepala aku... cong cang cong cang (aku pun tak faham dia kata apa lah sbb aku tak pandai bahasa cina)... pastu ada makcik2 kerabat dia kot yg berbalas2 borak nun jauh mana hala... mmg pening aaaa...  nasib baik lah flight ke AOR takat 50 min... kalau pergi OZ mati aku kalau dapat rombongan cik kiah neh...

pastu bila nak turun aku tengok lah bukan main lagi diorang melambai kat luar... ala2 baru sampi hawaiii gitu kekdahnya... yo ko yo ajer lah diorang dok hi sana hi sini... so aku budget ada lah kot kawan2 diorang or sanak sedara diorang dok tunggu kat pagar airport (sbb airport lama alor setar dulu boleh nampak sedara mara dok terpacak kat pagar tuh)... bila aku keluar belakang diorang neh... cehhhh takde org pun kat luar tuh... kiranya cam diorang syok sendiri lah, perasan syok habis lah turun flight gamaknya... ntahlah mcm org gila pun ada gak peel sekor2...

semenjak incident tuh (aku rasa dlm tahun 2003 gitu)... aku dh serik nak naik AA... aku rela naik MAS drpd naik AA... skrg neh pun naik MAS dah murah kalau kita book awal... paling idak aku naik firefly... rasa mcm serik ajerk naik AA... tengok lah kot2 terbiuka hatiku ini utk naik AA balik ...

yg nieh plak pengalaman my friend ..
kitorang pegi Beijing sesama ..
tapi my friend tuh dok ngan stranger ..
dlm flight mmg kapal terbang asyik bergegar aje ..
ada sekali tuh tgh waktu makan ..
m ...
zetty1978 Post at 2-3-2009 21:17

teruknyer russian tu
dlm flight pun leh projek

pengalaman aku naik air asia waktu dulu lah, nak balik AOR... dulu kan takde nombor seat kan... dh lah berlari1 anak sbb nak book seat... pastu ada yg ala2 main galah panjang aka depa tangan kiri kana ...
alangGIRL Post at 26-6-2009 09:14

he..he...
Tapi sekarang AA dah ada seat no..
Pernah alami pengalaman yg sama mcm alangirl..
Mula mula dia lepaskan yg ambil express boarding..
Lepas tu barulah yg beli tiket biasa..
Bila dia lepaskan yg biasa...
Macam ayam terlepas reban aje gayanya..
Berlari lari nak dapatkan seat... :geram:

so far ..nek flight dlm negara xkesah sgt..buat dunno ja...kalau international da penat..jadik tdo jer..masa first time la yg sonok kot...tp ingat baru ni paling best skali..dpt nek dok sebelah female pilot yg off duty..mak ai...seronok yang amat...

Sekadar selingan..

Main bola dalam kapal terbang

Ada 26 orang gila, mereka mahu diuji kesihatan mentalnya di Amerika.

Mereka diangkut menggunakan pesawat Hercules yang besar!

Sewaktu di udara,orang- orang gila itu bising kerana bermain bola di dalam pesawat. Si kapten marah dan menyuruh co-pilot untuk menenangkan mereka.

"Hoi! Bising la korang ni! Jangan maen bola di dalam pesawat, bahaya! bentak co-pilot kepada orang-orang gila.

Akhirnya situasi menjadi tenang. Tapi lama-lama si kapten curiga karena situasinya terlalu tenang. Dia menyuruh lagi co-pilotnya untuk cek ke belakang.

Ketika co-pilot datang, dia terkejut setengah hidup! (setengah mati juga, sama aja kan ). Orang gilanya tinggal empat orang! "Hei, ! Kenapa tinggal berempat? Yang lain ke mana?"

"Abisnya tak boleh main bola di dalam kapal. Mereka jadi main bola di luar.."

PANDAI2 JER AA tukar tarikh flight aku....aku nak balik merdeka, nk balik tpt kerja 31 aug, sekali hari nie dapat confirmation ckp flight aku differ ker 1 sep..tak pasal2 aku kena ambik cuti sengal tul

aku kalo naik flight konpom tido,aku pun xtau sebab apa.....hikhikhik

Post Last Edit by aziefa at 16-9-2009 00:07

hehe last friday talk to a stewardess

tak balik raya ke..?

jawapan ringkas

saya tak sambut raya....i am chinese

alamak...salah soklan la...hahahhahahahahhahaha

terus ku capai surat khabar dan baca cover malu hahahha

396# HUSSAINTAHIR

396# HUSSAINTAHIR

aziefa Post at 27-9-2009 20:54

hahah..kengkonon peramah la..tapi salah soklah...alamak malunya

ramadhan kali nie every week naik flight..

perasan MAS insaf bulan puasa...pasang minus 1 lagu pergi takkan kembali..rabbani

dan puji pujian raihan

minggu sebelum raya diselang seli dgn lagu raya....

bagus pilot MAS masa ramadhan

siap doakan passangernya amalan2 diterima dan beroleh hidayah dan rahmat...

siap sebut insyaALLAH..dan bagi salam....

rasanya MAS should always practice that....that is part of malaysian culture...

398# HUSSAINTAHIR
perasan MAS insaf bulan puasa...pasang minus 1 lagu pergi takkan kembali..rabbani

insaf..teringat Restoran Insaf...

Alhamdulillah..perkara yang elok.

aku slalu naik flight kb-kl-kb.. kekadang mas, kekadang airasia..

kalo nk citer pasal flight delay.. setakat ni yg paling teruk aku kena flight air asia delay dari pukul 8 malam sampai pukul 6 pagi. huhuhu... melepak kat airport je mlm tu, nasib baik ade laptop.

pastu kes tertinggal flight penahla sekali.. yg nyaris tertinggal tu byk kali dah, hihi. bukan ape, aku kalo naik mas check in awal2 dh kat kl sentral(sbb aku naik erl).. pastu aku gi shopping kat klcc. so, org pompuan kalo shopping mana ingat dunia.. sedar2 je lagi sejam flight aku.. aku pulak silap budget time ari tu. last2 sampai je airport.. punyela berlari kemain lgi.. siap tanggal high heel... tp flight tu blah, cit, lewat 10 minit je.. huhu. so kenala amik tiket flight pagi besok yer.. skali lagi aku tido kat airport.. tp yg kali ni besh sket sbb delay kat klia, so satu klia aku gi jelajah.. sampai org kat mcd tu sumer aku berkenalan. hihi

tp yg best skali, ramai gak guys yg menarik aku kenal atas flight.. pilot ade, airforce ade, engineer cari gali minyak pun ade. siap ade makcik tu ajak aku dtg jalan umah die kat klate.. hahaha.

cume yg tak best yer.. aku slalu kena naik flight sorang2... huhu, lone ranger btul