CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aziefa

Pengalaman Menaiki kapalterbang... Traveling

pengalaman x best masa g US.
naik flight fr houston - LA...kebetulan naik bisnes...
masa nk boarding tu..since bisnes..dptla privilege pegi board dulu.
minah tu dh check tiket semua ..then security check hand luggage semua etc.
tetiba masa aku dh separuh jalan kat hallway nk masuk flight tu..tetiba ada org panggil 'sir sir !'..ada security panggil aku balik.
pastu minah yg check tiket aku tu membebel kat aku ' you have to verify the ticket with me first!'... aku blur..sebab padahal dia yg verify tiket aku memula tadi. org semua dh tengok2 aku.
pastu dh verify buat kali ke-2..aku jalan ler terus..tetiba security plak panggil sekali lagi nk check beg aku...nasib baik member dia yg dh check beg aku tu cakap..dia dh check beg aku. hangin aku jap time tu...terus tade mood. naik flight aku tido jer.

then masa kat LA (time tu baru sampai fr msia..nak transit), aku tak aware yg laptop kena kuarkan dari bag...well..ekceli kasot2 pun kena cabut semua..
so bile pass screening tu...security sound ' bag sapa nih!'
aku dh cuak..pastu aku cakap beg aku..then dia cakap laptop nih kena kuarkan dr beg n screen separately.. so aku pun nk amikla beg tu balik and nk kuarkan laptop tu etc.
gile strict security (paranoid aku rasa)... dia siap sound - you stay there sir, let me handle this. etc.' tak kasi aku sentuh beg aku.
aiyoo..macam2

masa nk boardi ...
About-Jane Post at 26-8-2010 20:22

supaya senang nak dorang check,
laptop tu kena onkan tak.....

setakat ni naik ok lagi cuma masa balik dr kuching bulan 6 ari tu naik MAS sepanjang penerbangan asik bergegar jer...masa makan pun hampir tersuap ke hidung sbb bergegar..paling tak tahan abes jer makan, mual + pening kepala datang..adus hai punya lama menahan...makan gula2 + sapu minyak angin pun tak ilang sampai lah landing...jejak je kaki keluar kapal terbang terus baik

pengalaman latest aku naik kapal terbang..naik thai airways..ade sorang pramugari thai tu caring giler ngan aku..banyak kali la gak dia sapa aku dlam bahasa thai..lepas makan (aku tersalah time pilih meal-terpilih kosher meal)..dalam 15 minit camtu dia kasik lg aku xtra meal (orang lain dapat 1 jek)..tp second meal tu aku tgk semacam jek sebab sama macam orang lain punye (sosej dia panjang n merah semacam je)..so aku x makan la

pastu sikit2 tya aku nak minum wine ke ape..dah cakap no pun dia gi tuang gak

senak perut aku ketawa baca citer nine9 dgn my-alja...

Reply 424# damsel_fiji
muka damsel mcm orang siam ke? siap cakap siam lagi

Follow Us
masa nk boardi ...
About-Jane Post at 27-8-2010 09:22

rasanya kat mana-mana international airport di US and Europe (kecuali di rome) kena keluarkan laptop ni..

malaysia tak payah...dulu di rome lagi le cincai je security dia..mcm nak tak nak je check

Reply 426# cepheid

Entah le

pengalaman paling tak best kena diarhea dlm flight delhi-kul,siap muntah bagai...paling tak malu aku dok baring atas riba passenger sebelah aku...bukan sengaja tapi masa tu serius aku tak larat nak duduk...

Reply 427# cepheid

oh...point aku ialah...security kat situ sound aku suruh 'back-off' bila aku nk ambil beg tu and nak kuarkan laptop tu. tima kasey

Reply  cepheid

oh...point aku ialah...security kat situ sound aku suruh 'back-off' bila aku nk a ...
About-Jane Post at 21-9-2010 05:01

habis laptop ni patut dikeluarkan dr bag, di onkan terus atau dorang
yg onkan sendiri laptop tu masa check in...

me tak pernah travel bawak laptop tapi kali ni
bawak, tuk mudahkan download gambar..

Reply 431# faraway1

tadela dia suruh on kan ..diaorg just suruh kuarkan dari beg.

Reply  faraway1

tadela dia suruh on kan ..diaorg just suruh kuarkan dari beg.
About-Jane Post at 21-9-2010 05:11

oh jadi tak perlu onkan siap siap letak dalam basket yea....
mana me baca katanya kena onkan sbb kastam nak check sama ada its working laptop
atau tidak.

Reply  cepheid

oh...point aku ialah...security kat situ sound aku suruh 'back-off' bila aku nk a ...
About-Jane Post at 21-9-2010 18:01

Jane, sepatutnya imigresen tak boleh buat mcm tu..tapi once again tak taulah kalau US je mcm tu..masa di frankfurt hari tu pun terlupa keluarkan laptop dan machine bunyi masa beg tu tgh scan..officer tu tanya beg siapa dah suruh saya sendiri pegang dan keluarkan beg tu..dia suruh saya buka zip beg dan lepas tu dia check..and then bila semuanya ok dia senyum je..dia tak de pulak suruh back off..maybe yg Jane kena tu tu practise kat US saja kot..

Jane, sepatutnya imigresen tak boleh buat mcm tu..tapi once again tak taulah kalau US je mcm tu. ...
cepheid Post at 21-9-2010 22:29

ha ah kat US memang macam tu... latest trip kena buat body check.. dia suruh pegi ke one corner yg bertutup sebab i ni lady kot coz yg lelaki dia check kat tepi situ jugak.. bag semua dia yg angkat & tak bagi kita sentuh.. kat airport lain di US gak,  dia tahan my bag sebab kat x-ray nampak berbotol2  perfume .. sama macan Jane.. dia tak bagi kita sentuh bag tu, dia sendiri yg buka n check barang2 dalam tu

ha ah kat US memang macam tu... latest trip kena buat body check.. dia suruh pegi ke one c ...
adeenda Post at 21-9-2010 20:29

me kena dekat quebec lagi sebelum naik plane ke US..
dorang kata random checking tapi tak danya me rasa
sebab hari tu, me sorang aje bukan omputih, so nama naik,
me tenguk kat boarding pass, ada SSS.
which kat boarding pass laki, tak da pun..

so masa nak naik plane, kasi boarding pass dorang
scan, lampu tepi tu siap pusing pusing, hampeh tul,
nasib baik me yg last check in...
so ada dua orang laki dan ppuan menanti tunggu me,
kena masukkan tangan dalam pocketlah,
kena itulah ini... tebal sungguh muka
nak nak selama me berulang alik ke US atau
ambil plane keluar canada, ini kali pertama kena camtu.....

Saya ada experience dah masuk dalam flight, tapi semua penumpang diarah turun semula dan tukar flight lain sebab ada technical difficulties. Masa tu naik MAS flight dari KL ke Kuantan. Flight malam pukul 10++, so 9++ dah boarding kan, tinggal lagi 5-6 minit je flight patut berlepas, suddenly they asked us to turun and wait for another flight. Dah rasa cam naik bas lak kena turun tukar bas bagai. Dah macam-macam airlines dah saya naik, tu lah kali pertama ada experience gitu, sedihnya pengalaman ngan MAS lak tu, airline negara sendiri

So turunlah kami ni and tunggu kat another gate for another flight, yg tak sampai-sampai hinggalah dekat pukul 12 malam. Masa tu ada kesian ada satu couple yg bawak baby kecik, agaknya baby ni dah mengantuk tapi tak boleh nak tidur sbb keadaan tak selesa diriba dek maknya. So baby ni melalak-lalak lah sampai lah the actual plane sampai. Nasib baiklah Kuantan flight 40mins je, kalau tak lagi lah kesian baby tu.

ha time ni i naik flight g s.korea ..well base r i ni mmg suka sakat2 org ni..kan masa naik crew ada wat demo cara nk slamatkan diri klu ade ape2 jadik so this time stward yg wat so cam base r bosan nye psl i ngan mbr i follow ape yg bro tu wat sambil sengih2 pastu perghh bro tu punya la segan nak wat demo..muka malu-malu plak..huh..pas abis je demo terus bro tu jln laju g nyorok kt blakang..haha..kitaorg mmg la gelak2 sambil tiru aksi bro tuh..haha..nak ngumpat kitaorg la tuh..muka dia mmg mcm da xleh nak tahan gelak..trus x lalu kt line kitaorg time nk serve mkn..

2008, sy buat flt yg seumur hidup yg sy xkan lupa sampai bila2. hari tu cargo blkg bawak anak ayam yg cute2, yg kecik kuning tu....bila dah sampai, bdk2 cargo bz loading kapal lain so kena tgu skejap. maybe ada bdk cargo dah bukak pintu cargo cuma blm loading lg. masa tu sy kt galley. tiba2 terdengat cip cip....cip ..cip...sy nmpk 2 ekor hot chick yg cute tu lepas dr pintu cargo n lari ke arah cabin. terpaksa la kejar....punya lah penat kejar 2 ekor tu sbb dia kecik, lari n nyorok bwh seat.puas la jgk kejar2 akhirnya dpt tangkap, malang nya sekor sy terpicit kuat sgt so mati la, sekor lg berjaya masuk balik dlm cage dia, masa tu jgk bdk2 cargo sampai. hampehh penat org kejar br nk sampai.

Post Last Edit by margaruitte at 11-7-2012 20:33

ada byk sbenar nye crita pelik2 / bodo2 / menyakitkan hati ni kalau layan terus boleh meroyan dibuat nya  sy share crita yg kecik2 / remeh2 ek...:
1. passenger dtg bawak charger kt crew member sy, " Cik ada plug x?" adoiiiii rasa nak je sumbat mamat tu dlm cargo busuk tu. ( dia ingat domestik sector ni mcm kapal 747 ke ada soket cucuk2 tepi dinding tu, logik la sikit kan )

2. slalu yg buat mcm ni golongan mata sepet, kulit putih ( sy x racist ek tp sbb majoriti hanya bangsa ni yg buat mcm ni ) "can u put my bag for me aah? " rasa mcm nak je jawab, kepala hotak kau, kau igt aku ni kuli nk buat utk kau. remember, cabin crew job is only assist passenger with the hand carry item / luggage, not to do it for u, anything occur to your personal item, it's your own risk."

3. golongan ni jugak slalu nya bodoh sombong, lg2 yg eksyen nak mampos kononnya nk tunjuk dia tu frequent flyer la tp tandas kat mana pun xtau, especially kapal ATR, hahaha dia buat muka konfiden je nk masuk kokpit / buka pintu wardrobe, padahal boleh je tanya time mula2 boarding.

4. passenger minum n mabuk dari labuan. busuk nye.... dah tu kalau mabuk,kacau2 org nk buat keja. siap nyanyi2 lagi adoooiiiii sabo je lah. mata pun jadi scanner dah scan atas bawah.eeeiiii geliiiii

5. flt yg bawa prisoner, ada sorang tu sbb kes rogol, dia scan atas sy dari atas sampai ke bawah. serammmmmm sgt time tu

6. terlupa buat hot drinks passenger, masam jer muka dia, pastu kitarang ckp kt dia, "encik, i'm so sori, lepas ni sy buat kopi special yg kaw2 utk encik." pastu dia senyum sampai ke telinga

7. padahal sgt2 sronok bila kta buat kan susu utk baby, bila dah bubuh susu tepung tu+air panas n shake it, it comes with the great feeling

cukup kot takat ni