CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ellZack

[Tempatan] Operasi PATI Temui Remaja OKU Di Kurung Kebuluran Kurus Kering

berapa hari menyorok barulah jumpa si somi lola nih
berbini dua katenye tp telor takde... puiihhh
Laki bini psychopath!
Harap2 dua ekor tuh mereput dlm jel jah.
Yang nak bersimpati dgn Lola tuh bersimpati jelah, takpayah lah nak tunjuk betapa special snowflake-nya korang. Ke hulu kehilir cerita kebaikan sendiri... menderma lah, bantu org miskin lah. Korang pon sama 2x5 condescending nak mamps. thread kes kat china anak2 kurung emak sampai tinggal tulang takde pulak yg mengkaji tahap mental anak2 tuh. sama je jahat dan keji. semua pakat2 mengutuk kaitkan dgn bangsa lagi. ok fine, tp thread nih lain pulak bunyinya. Hippopotamus~ betol

MistrezHermanaz posted on 25-6-2014 04:16 PM
see..ade alternatif kn sebenarnye...gaji 1500 sebulan,baju t shirt rm5 kt pasar malam x boleh beli ...

Mmmmm satu lagi..kalau dia normal lah..

Anak_Nogori posted on 25-6-2014 04:19 PM
JKM akan minta selepas adik ni sihat dalam beberapa bulan...akan dijaga oleh pihak JKM sendiri..Na ...

alhamdulillah
semoga gembira dan bahgia ja adik ni rasa selepas ni

Terimakasih for the info

Kesihatan bertambah baik
2014/06/25 - 05:37:27 AM Oleh Ziauddin Sharuddin Cetak Emel Kawan

Kesihatan bertambah baik

Rohani (tengah) bersama Norhayati menyuapkan coklat kepada Firdaus ketika melawat remaja itu di HTJS, semalam. - Foto Hazreen Mohamad

Seremban: Muhammad Firdaus Dullah, menunjukkan kemajuan memberangsangkan apabila mampu duduk di atas katil Hospital Tuanku Ja'afar Seremban (HTJS), semalam.

Sejak dimasukkan ke HTJS Sabtu lalu, dia hanya terbaring di atas katil, tetapi Menteri Pembangunan Wanita, Keluarga dan Masyarakat, Datuk Seri Rohani Abdul Karim, yang mengunjunginya berpeluang melihat perubahan drastik yang menggembirakan itu.
“Saya ingat Firdaus tidak boleh bangun, tetapi terkejut apabila dia tiba-tiba bangun untuk duduk atas katil. Dia semakin kuat sekarang dan perutnya juga berisi, tidak lagi kempis seperti ketika dijumpai,” katanya, semalam.

Sebelum itu, jururawat membantu Firdaus untuk duduk, tetapi hanya sekejap dan dia kemudian merebahkan semula badannya ke atas katil.

Bagaimanapun, bungkusan hamper yang dibawa rombongan Rohani, dipercayai menarik perhatian Firdaus menyebabkannya bangun sendiri dan duduk.

Dia kelihatan berminat dengan coklat dalam hamper menyebabkan Rohani memberikan sedikit demi sedikit kepada remaja kurang upaya berusia 15 tahun itu.

Rohani bersyukur dengan kemajuan kesihatan Firdaus yang kini mempunyai selera makan menyebabkan berat badannya bertambah dua kilogram sejak dimasukkan ke hospital, Sabtu lalu, menjadikan berat badan terkini, 17 kilogram.
Berita lanjut dapatkan akhbar BH hari ini

Rohani.... Awat la lambat sangat tindakan... Habih kak ejat dah enterprem... Ampesss....

Anak_Nogori posted on 25-6-2014 03:58 PM
sebab tu saya ada cakap gak...kalau tuhan nak uji kita macam silola tu..hari ni besok lusa pun bol ...

setuju jgk..

tak semua org dpt menerima ujian Allah dgn redha n tabah gitu.. sbb tu ada kes bunuh diri lah..bunuh org lah..kdg2 mslh kecik2 yg tak terpk kan akal pun blh smpai nk membunuh diri.. mental betul...inikn plk mslh beso..hya sbb dia seorg ibu so layak lah dikeji spt itu..kesian jgklah if slama ni dia dh brsusah pyh n bekorban.. tp disbbkn mental illness dia diprsalahkan.. mmg mula2 tgk aku mnyalahkan si ibu ni pd aku kejam.. tp bila dh lama2 aku rsa msti ada reason dia bt cmni.. mslh yg kita yg tak alami ni paham.. org mental ni bukan hanya org gila yg kt tepi2 jalan pakai baju compang camping tu..org2 gila sewel tu pd aku takla merbahaya sgt sbb kita mmg tau dia gila..yg lebih brbahaya ni org2 yg berpakaian normal, nampak normal tp tiba2 je blh menggila cederakan org, bunuh org... kan byk kes skrg org2 cmtu..tba2 ramai bt2 lupa plk..hu hu

Follow Us
kisah KANAK2 paling menyedih kan utk tahun 2014.

alahai sedihnyer tgk Firdaus ni ari ni... agaknyer xpernah dia tgk begitu ramai org concern dan give attention pd dia

LENS2U posted on 25-6-2014 04:34 PM
kisah KANAK2 paling menyedih kan utk tahun 2014.

betui sejak kebelakangan ini kita disajikan dengan kisah
budak budak  kena deralah , kena bunuh laa, kena rogolla, adui macam
macam kisah yang menyedihkan ....

medd posted on 25-6-2014 01:26 AM
so..ibu=ex pengasuh...ummi=lola ibu kejam..abistu mak=????!!!!
adakah mak=makan???
adik tu ke ...

dia memang kejam...sabit kesalahan 10tahun masuk penjara...tp aku rasa tak cukup sbb dia ada niat bunuh anak dia..kalau pendaftaran tk jumpa confirm dlm masa beberapa minggu lg budak tu akan mati je...

hukuman dia perlu equal dengan rintangan yg dihadapi oleh firdaus...harap orng penjara buat dia sama mcm dia wat kat firdaus mcm kat bawa ni..
-bg makanan seminggu sekali..
-bilik yg tak da tingkap..
-bilik tu tk buka lampu...ada kipas ke..kalau ada dia buka tak
-bilik yg kotor lebih teruk dari jamban...kalau binatang duk pun akan mati dlm sehari
-bila sakit..demam..tak bawa p klinik...duduk dlm bilik tu memang hari2 akan sakit
-tak tukar baju..tak potong rambut..tak mandikan..
-biarkan dia dalam najis
-biarkan firdaus sorang2 nangis setiap hari..setiap malam dalam kegelapan dengan kelaparan dan kesakitan

Hanya allah je mampu balas kekejaman dia..

yasinfi posted on 25-6-2014 04:43 PM
dia memang kejam...sabit kesalahan 10tahun masuk penjara...tp aku rasa tak cukup sbb dia ada niat  ...

err bleh kasik dia tuala wanita utk kegunaan bulanan tak?

kejamnye mak ni..
kita nk makan kat ofis sedap2 pon kadang2 tak lalu teringat anak kat sekolah makan apa la agaknya.

Sana sini aku baca org komen psl beli baju rm5. Kenapa perlu beli? Tukar je la baju tu..takkan spjg hidup firdaus ada sehelai baju jah.
Klu lolak tu mampu pn sah2 la dia xkan beli..baju yg ada tu pun sampai reput x ditukar inikan nk beli baju baru. Ingat murah ka tudung parida tu? Baju anak mereput xpa janji koleksi tudung parida bertambah.

akakmasihvogue posted on 25-6-2014 04:42 PM
betui sejak kebelakangan ini kita disajikan dengan kisah
budak budak  kena deralah , kena bunuh  ...

tu nampak sangat masyarakat kita sekarang tersangat pincang..terutama kepincangan didalam intitusi keluarga kita..zaman saya kanak2 dan bujang dulu...tersangat lah kurang kes2 macam ni...sebab tu saya boleh bandingkan..

Zaman saya dulu...kalau ada budak nak angkut anak dara org...disitu je dah kena belasah dah...kita balik rumah mengadu kat parent kununnya nak mereka faham..kita plak yg kena marah...sebab emak ayah masa tu...sangat berterima kasih pada masyarakat krn sama2 jaga anak2nya..tak macam sekarang......lu sapa?..

Agaknya kurung nk bagi mati takk..bagi alasan tk logik lgsung..mak apa macam nihh

Anak_Nogori posted on 25-6-2014 04:55 PM
tu nampak sangat masyarakat kita sekarang tersangat pincang..terutama kepincangan didalam intitusi ...

apa masalah dgn pemikiran masyarakat sekarang yer uncle?
semakin manusia d katakan canggih / open / bertamadun .... semakin kita nampak kepincangan masyarakat kita ....
apa yg tak kena? .... perubahan gaya hidup  @ pemikiran @ kita masyarakat kita hidup dalam tekanan?

PuanPuan posted on 25-6-2014 02:18 PM
Besar kemungkinan pengasuh dia bagi info kot kat En. Kamal..
The rest..dia telepathy dgn LOLA GIL ...

pengasuh dia mcm backup je perbuatan lola tu

dia memang kejam...sabit kesalahan 10tahun masuk penjara...tp aku rasa tak cukup sbb dia ada niat  ...

Jika hukuman ini dikenakan, orang akan kata barbaric.
Namun perbuatan Lola terhadap anak sendiri tidaklah dianggap sedemikian
oleh orang2 yg boleh memahami tindakan Lola ini..
Malah ramai pakat2 nak kumpul duit bantu pendera ini..

Saya yakin, ramai tidak menafikan peluang kedua utk Lola jika dia masih memerlukan,
tetapi selepas hukuman, sedar diri dan ada hati balik.. (sekrg ni dia heartless)  

Ya, itulah hukuman paling layak utk lola lalok tu

soebyuk posted on 25-6-2014 05:00 PM
apa masalah dgn pemikiran masyarakat sekarang yer uncle?
semakin manusia d katakan canggih / ope ...

basicnya..balik kpd agamalah..org dulu pun tertekan jugak...pagi gi sawah...balik angkut kayu nak masak..petang gi toreh getah...nak besarkan anak macam sekarang gak...malah kalau dibandingkan org dulu semuanya kurus...org sekarang gemuk2...susah mendenya?.

Malah org sekarang..jenis hipokrit...cakap lain buat lain..kutuk dulu..lepas tu minta maaf pun tidak...kalau ada yg komplen pasal anaknya jahat...pi serang org tu..lu sapa?...anak lu ka?..wa sendiri punya anak...tak marah..lu marah2 apa pasai?..

jadi masyarakat prihatin sudah lentur semangatnya..gotong royong macam dulu dah tak ada...susah katenye..katering keluar duit lagi senang katenya...dipihak kakitangan plak..acoh tak acoh..

Jadi banyak faktor sebenarnya.