CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {5} Ditendang cikgu sampai pengsan! pic

sekngucing posted on 18-4-2014 06:37 AM
aku masa zaman budak2kena pukul dgn mak ayah tak sangat
tp dgn cikgu memang teruk kena
dahla kena  ...

Aku pun senasib ngn ko... Aku pernh di tmpar berkali2 dgn cikgu smpai pipi kebas, pastu kne maki hamun ..pastu kne halau blik sbb lmbt dtg tuisyen... Mk bpk aku pun x pnh tmpr aku.... Kuang hajar nye cikgu...!

Ganaih gile cikgu adoii lepas stress kat budak ka???

X layak langsung menjadi seorg pendidik
Kalau pn ade problem,
Tangani dgn brhemah

Abot posted on 19-4-2014 01:05 AM
Aku pun senasib ngn ko... Aku pernh di tmpar berkali2 dgn cikgu smpai pipi kebas, pastu kne maki h ...

Aku bersimpati pada ko. Apa yg pasti cikgu tu seorang cikgu yg bodoh krn jika dia seorg yg cerdik n berfikir secara waras pasti dia tidak akan melakukan apa yg dia dah lakukan pd ko. Aku pasti kejahatan cikgu tu pd ko menjadikan ko seorg manusia yg lebih baik n more humane.

NBM posted on 18-4-2014 11:40 PM
kau baca dah nyirap...aku ni witness hari2 pmpuan gila tu buat camtu kt kawan aku tu. Aku masih in ...

Sedihnya dengar cerita ni

Dulu ada seorang ustazah. Dia paksa member aku cerita hal eribadi, dia kata saya ustazah takkan tak percaya. Lepas je meber aku cerita, satu bilik guru tahu. And semua cikgu pandang serong pada dia.

Aku mmg anti sangat dengan dia. Takde perangai ustazah pun.

Ustazah yg aku sayang sangat, sangat berbeza tingkah laku. Cakap lembut. Bila ornag nak cerita hal lain, terus dia cakap ustazah tak nak dengar pasal orang terus tukar topik cepat2 . Tak pernah buruk sangka pada orang. Dia layan semua orang ngan baik. Budak nakalun bila bercakap dengan dia terus cair.  Inilah baru layak dipanggil ustazah.

munchkin posted on 19-4-2014 03:26 AM
Sedihnya dengar cerita ni

Dulu ada seorang ustazah. Dia paksa member aku cerita hal eribadi, ...

ustazah kalau seksi, akak tengok pun cair

Follow Us
Ntah la .. bagi aku kita tak leh anggap diri kita sama mcm orang lain.. ada org kena pukul insaf.. ada orang kena pukul terus takde motivasi..
cara pukul pelajar mcm da tak bape relevan.. tambah lagi budak2z skrg bkn amik iktibar  dari ape kawan dia buat.. malah di ejeknya..

sekngucing posted on 18-4-2014 06:39 AM
paling tak dpt dilupakan masa aku tak dpt bayar yuran sebab bapak tak gaji lg
cikgu dok buat lawak  ...

sedihnya..

Orange1 posted on 18-4-2014 09:29 PM
Respect goes both ways bukan students saja kena hormat cikgu2 tp cikgu2 pun kena hormat students jug ...

saya pun setuju

reza_hard posted on 19-4-2014 05:45 AM
saya pun setuju

Terima kasih.

Teringat aku ngan guru doraemon ktorg dulu.bila time musim meroyan dia dtg,meja kerusi memang melayang..hanya sbb keja rmh x siap,dia meroyan mgalahkan singa dh beranak..

korang kata korang nak Islam
maka ikutlah ajaran Islam yg sebenar
"didiklah anakmu mengikut zamannya"
skrg ni dah tak sesuai nak ditampo2 nak dirotan2 budak2 tu
corporal punishment ni boleh dijalankan di sekolah penjara ato pusat2 pemulihan akhlak sebagi satu pengurusan tingkah laku.. itu pun kena kaunseling balik lepas rotan

masalahnya cikgu tu menampor dan merotan ikut kesalahan murid ato ikut kemarahan / emosi menggila? marah tu hasutan syaitan, jadi cikgu tu masa tu kena rasukan syaitan. maka jgn disokong tindakan syaitan mcm tu.

merotan utk mendidik ada prosedurnya.  nak public canning pun dah tak sesuai dan tak dibenarkan di sekolah

tolong le jadi kakitangan yg mematuhi peraturan dan dasar2 kerajaan yg digubal oleh org2 yg pakar dlm bidang pendidikan. ada sebab le kenapa dilarang menghukum fizikal

cikgu yg emosional menampar di telinga akan menyebabkan kecacatan pada telinga murid
menendang perut murid akan menyebabkan kecederaan pada bahagian tersebut..mungkin tak nmpk kesan pada masa kejadian tapi kesan akan datang? internel bleeding disebabkan tendangan guru

sara lebih suka jika kesatuan guru spt NUT mewujudkan suatu langkah intervensi utk menangani masalah guru yg suka emosional tak entu pasal ni.  mmg le kebajikan guru diperjuangkan, namun kesatuan juga harus bertanggungjawab terhadap guru yg tidak beretika.  jgn dibela ahli mcm tu, krn akan merosakkan nama baik guru2 yg lain. buang jer terus.

bagi pihak kerajaan pula, selain sistem pool...tempoh masa 3-5 tahun yg diambil utk buang kakitangan bermasalah tu lama sgt..jika ketua dah cadangkan patut dibuang dr sistem, ambil diagnosis drpd doktor, kaunselor, psikitris dsbnya..buang jer cikgu mcm tu.  RAMAI lagi org yg baik2 nak jadi cikgu tapi tak dapat disebabkan cikgu2 yg dah rosak mcm ni.

p/s: cikgu bukan nabi, maksum dsbnya...mereka insan biasa..setiap tindakan yg salah, jgn dibela! nak kutuk pun berpada2lah..fikirkan nasib anak bangsa kita... GURU SALAH AJAR, ROSAK SATU GENERASI...nak ke?

dani-rox posted on 19-4-2014 12:00 AM
betina gila tuh tak kena tindakan ke? suka suki atuk dia kerjakan anak org... pelik kan, ada jenis ...

aku x ingat la pulak kena tindakan ke tak...sb masa tu umur 12 thn mana la aku terfikir bab2 tindakan ni, kalau ada pun mmg sah aku xtau punya. Aku mmg x penah kena dgn dia sbb dia takut kot dgn bapak aku hehehe...bapak aku penah tunggu sekor cikgu cina gila seks yg cuba meraba aku kt library...kecoh satu sekolah tu, time tu pulak time budak2 balik sekolah ramai la org kt dpn sekolah...bapak aku steady je kuar parang panjang dia tunggu kt depan pagar sekolah tu sib baik cikgu tu lari ikut pintu belakang. Pstu dah tak nampak dah batang idung dia kt sekolah. Gigil la jugak cikgu kanan sekolah tu menenangkan bapak aku, sib baik dorang kenal baik kalo tak mau dgn cikgu kanan tu sekali dia libas.

Abot posted on 19-4-2014 01:05 AM
Aku pun senasib ngn ko... Aku pernh di tmpar berkali2 dgn cikgu smpai pipi kebas, pastu kne maki h ...

aku xleh terima la bab tampar2 muka ni..nak pukul pakai la rotan pukul kt bontot ke kaki ke...kalau anak aku kena tampar mcm kau nih mmg makan penampar cikgu tu

kakikuDibibirmu posted on 19-4-2014 04:45 AM
ustazah kalau seksi, akak tengok pun cair

Ustazah ni dah tualah. Lembut sangat cara dia cakap. Tudung labuh berjubah.

NBM posted on 18-4-2014 11:40 PM
kau baca dah nyirap...aku ni witness hari2 pmpuan gila tu buat camtu kt kawan aku tu. Aku masih in ...

Biasa la guru2 sekolah rendah ini buat kat anak orang lain takpa, buat kat anak sendiri saja tak boleh.

.. tak dan aku nak baca habis ...  tapi .. kira baik lah ayah budak yang kena sepak tu ...

kalau anak aku yang kena sepak.. wajib aku sepak balik cikgu tu ... walau laki aku cikgu... aku sesekali tidak akan segan silu "bergaduh" dengan cikgu demi anak aku ... aku dengan selamba dan tanpa rasa bersalah membahasakan cikgu2 yang aku rasa tidak menjalankan kerja mereka dengan baik ...

kepada korang para guru ... tok sah dok kata terbeban sangat la ..laki akupun cikgu .. haram tidak terbeban aku tengok .... memanglah ada kala especially awal2 tahun dia keluar pagi balik petang ... hari sabtu pun sentiasa kena pi sekolah ada aktiviti ... tapi  tidak terbeban laa ... sama je dengan bebanan pekerja2 lain ... Last edited by sayawifenikmie on 19-4-2014 10:36 PM

Jgn lupa pesan kat laki sendiri jugak jgn sepak muka anak org lg mcm dulu. Anak sendiri tahu pulak tak blh terima klu kena pukul dgn cikgu. Hipokrit betul manusia ni.

Anak cikgu tak boleh dipukul, nanti bini cikgu akan pi sekolah sepak balik. Yg cikgu tu sendiri panas baran sampai pernah sepak muka anak org kat sekolah takpe pulak.  Nampak tak betapa bangsatnya manusia2 mcm ni?

Lps tu kat sini semua cakap gud2.