CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: neofim

Padang & Bukit Tinggi, Sumatera Barat, Indonesia [Part IV]

aloynr posted on 10-1-2014 10:50 AM
ok.. da book aldi untuk supir nanti.. xsabar plak nk pergi area maninjau tu... tgk gmbr cecntik su ...

ooo iyer ke...p bila tu? tasik maninjau tu mmg sgt cantik..tp nak ke sana jalan bengkang bengkok
klu rasa tak tahan sila bawa minyak angin or makan pil tahan muntah ok...
jalan nya lebih kurang jalan lama bukit putus kat kuala pilah...

Artlinebiru posted on 13-1-2014 01:52 PM
Salam semua.

Pengalaman yg tidak dpt dilupakn bila saya brcuti ke pdg-bktggi baru2 ni apb supir y ...

paling glemer? sapa supir tu?

ct39 posted on 13-1-2014 04:04 PM
paling glemer? sapa supir tu?

Kat dlm forum ni byk duk sebut2 nama dia. Start huruf 'A'.

Artlinebiru posted on 13-1-2014 04:38 PM
Kat dlm forum ni byk duk sebut2 nama dia. Start huruf 'A'.

Start huruf A ? Tersalah information kot....ada reconfirm balik tak tarikh awk dgn supir yg awk mksudkn tu?

chentadearhati posted on 11-1-2014 11:11 PM
Sape pernah guna servis TA Namanya Ronnie Hendra? Ok ke layanan dia?harga LG murah compare TA from m ...

saya guna service roni hendra juga untuk 20-23 januari ni.. nanti saya update.. masa mula2 dulu payah gak nak reply, tapi dah dekat2 ni, whatapps semua dia reply.. dah hantar deposit untuk hotel bunda.. dengan ronie dapat Rp350 per night.. harap2 saya buat pilihan yang betul le.. kebanyakan sini guna 'A', tapi banyak juga saya baca, guna 'A', tapi bila sampai, bukan dilayan oleh 'A', tapi 'A' pas kat kawan dia..
Last edited by hadi1978 on 13-1-2014 05:24 PM

Dear Hadi1978

nanti jgn lupa update di sini yer..

risau plak saya...setakat ni saya dah deal dgn Pak Kamal..

unt trip 10-13/3..kami sekeluarga 20 org..

Saya rasa mmg dah murah dia charge unt transport..

yang lelain saya buat sendiri..cuma hotel saya blum book lagik..

Follow Us
Artlinebiru posted on 13-1-2014 01:52 PM
Salam semua.

Pengalaman yg tidak dpt dilupakn bila saya brcuti ke pdg-bktggi baru2 ni apb supir y ...

macam tau je.. macam tau je..
supir 'A' paling glamer tu xleh kondem kat sini, nanti ramai yang angin. Dalam blog2 pun ramai yang puji supir tu khususnya orang perempuan.. ha ha ha..
saya cadangkan search google, baca blog2 dari melesia ni, banyak cerita melancong ke bukittinggi nih.. berdasarkan blog2 tu saya tengok supir femes emes tu selalu pas2 customer pada kawan2 dia, dia prefer group2 makcik2 yang datang berbas2 shopping sakan.. komisyen masyukkkk... bagi saya le, orang pilih kita, sebab percaya pada kita, kenapa perlu kita pas kat orang lain?

tehbunga posted on 13-1-2014 05:17 PM
Dear Hadi1978

nanti jgn lupa update di sini yer..

so far Pak Kamal pun saya baca2 blog, rekodnya baik.. insyaallah.. hotel tu book je terus dengan pak kamal tu.. biasa diorg dapat murah sikit dari publish rate..
Last edited by hadi1978 on 13-1-2014 05:22 PM

Kalau dah terlampau glamer sgt macamana nak serve?Tentunya mereka akan beri pada supir lain plak yang akan bawa..Kalau kena yang ok...kira bernasib baik lah.Kalau x ok?? nak komplen kat mana?Kalau ambil TG  under syarikat yang sah,insyaallah semua diuruskan dengan baik.Takde la kes sampai dok kt airport tunggu supir x muncul2.kalau dah bayar deposit,penat dapat rugi pun dapat.
Jadi..berhati2 membuat pilihan..(rekemendation di sini x semestinya mengambarkan apa yang sebenarnya..)WauAllahhualam.

hadi1978 posted on 13-1-2014 05:19 PM
macam tau je.. macam tau je..
supir 'A' paling glamer tu xleh kondem kat sini, nanti ramai yang  ...

Betul tu!! komisyen dari kedai dan butik2 kt sana pun jadi rebutan dorang...Lebih2 lagi bila makcik2 yg dating..kemain seronok segelintir TG promote tmpt2 yang dikirakan agak mahal jugak...komisyen masyukk!!
Bila nak ke Pasar Aur Kuning gerenti banyak alas an.Tak dpt dinafikan..coz kt sana komisyen tak masuk kot.

Mcm2 citer pulk kuar psl supir 'a' ni. Alhamdulillah, so far, sy blum ada pengalamn yg mngerikn bila pegi bercuti ke bktggi. Semuanya smooth je. Supir yg sy slalu deal tu start dgn 'a' jgk....tapi dia ok je. Bila smpai di airport, dh siap2 tggu. Sblm berangkat ke sna, dia akn kol / whatsapp utk reconfirm.

Hmm..ntah la. Susah nk ckp...tpi stakat ni sy puashti je...

U all mcm tahu2 je siapa supir 'A' yg dimksudkn tu. Xpelah... saya cume redha saje dgn apa yg dh brlaku tempoh hari. X kuar satu sen pn, cuma menunggu je yg penat. Buang masa.

itulah. ...igtkn guna khidmat supir glemer, service pn kira no. 1 jgk la. Wlau ape pn, sy tetap enjoy...akn ke bktggi lgi pasni. Yg pasti, bkn dgn supir tu lgi. Dah reject jauh2. Yg lain2 tu, harap hati2 la ye. Jgn jdi mcm saya...

Artlinebiru posted on 13-1-2014 07:09 PM
U all mcm tahu2 je siapa supir 'A' yg dimksudkn tu. Xpelah... saya cume redha saje dgn apa yg dh brl ...

salam, bagi saya awak masih bernasib baik dari kami sekeluarga, deposit dah bayar tunggu punya tunggu tak datang
stranded di airport bandung ( bukan di padang) ni berjam jam. nasib baik ada bawa nombor TG yg lain,kebetulan masih ada driver yg
kosong dapatlah kami bergerak ke jakarta/bandung for second trip.

hadi1978 posted on 13-1-2014 05:11 PM
saya guna service roni hendra juga untuk 20-23 januari ni.. nanti saya update.. masa mula2 dulu pa ...

Nanti update ea..roni punya service disini..
Sy dapat cadangan drpd kawan2 drpd fb Backpackers Buddies Malaysia...katanya service tip top..

Artlinebiru posted on 13-1-2014 07:09 PM
U all mcm tahu2 je siapa supir 'A' yg dimksudkn tu. Xpelah... saya cume redha saje dgn apa yg dh brl ...

ni pestime ke awak ke BT? kalau saya dah menggigil kot kat situ.
jadi macam mana awak dapat kan supir ke BT?

Pendapat saya, TG A glemerr kat sini sbb layanan yg membuat kan customer puas hati..
bila balik sini pasti customers dia share dan rekemen service beliau..
Lagipun TG A ni tak lah promote diri dia kat forum ni , macam sesetengah TG jadi forumer semata2 mau
cari bisnes kat sini..
jadi kalau TG lain mau glemer dan maju seperti dia, bagilah servis terbaik pada customer korang
lepas tu panggil lah customer korang share servis korang kat sini...

ct39 posted on 15-1-2014 10:14 AM
Pendapat saya, TG A glemerr kat sini sbb layanan yg membuat kan customer puas hati..
bila balik sin ...

ya saya setuju dgn pandangan/pendapat ini. saya pun pernah menggunakan perkhidmatan A ini,
tidak pula dia minta saya sekeluarga tolong promote tentang service dia.bahkan dlm perjalanan ke lcct jam 4.00 pagi tempoh hari
dia telefon dari sana utk confirmkan eta jam berapa kita sampai. bagi saya  sekeluarga memang puas hati dgn perkhidmatan beliau.
tidak berkira waktu hingga larut malam. Walau pun kita tahu ada yang setengah tu berkira jalan macet lah dsb.

Last edited by wck7-2011 on 15-1-2014 11:33 AM

wck7-2011 posted on 15-1-2014 11:24 AM
ya saya setuju dgn pandangan/pendapat ini. saya pun pernah menggunakan perkhidmatan A ini,
tida ...

Yeeee...sy pn guna service TG 'a' jgk sblm ni...byk kali dah...tapi x de satu pn yg failed di mata saya. Bila ada yg ckp TG 'a' ni teruk ke whatever, its not make sense. Mungkin jgk ada yg cuba nk jatuhkan TG 'a' ni...ermm....i think so....

rasanya pasal pass customer dekat kawan-kawan tu benda biasa lah. kalau nak trip kita di entertain oleh orang tu, bagitahu yang saya nak orang A sebagai supir. kalau tak request kena tengok availability lah. tahun lepas memang ambil perkhidmatan supir dengan A. so far servis bagus walaupun A bukan sebagai supir yang bawa kami merata but still sebelum kitorang naik flight dia dah call awal-awal confirmkan ETA dan tunggu di Airport sebelum pass kami kepada orang lain

so kalau ditanya pasal kepuasan hati, aku bagi memuaskan.

ct39 posted on 15-1-2014 10:04 AM
ni pestime ke awak ke BT? kalau saya dah menggigil kot kat situ.
jadi macam mana awak dapat kan s ...

Ye 1st time. Sblm decide nk guna khidmat tg A, sy ada jgk deal dgn tg lain. Ms tgh kelam kabut kat airport sbb kelibat tg A x muncul2, sy kol la tg yg sy deal sblm ni. Nasib baik dia free, tp kna mnggu jgk sbb dia tu dr bktggi. Sy try kol tg A, tpi line bz. Apa lg yg blh sy buat. Dgn sy masa tu ada budak kecik & makcik2. Kena bebel jgk la dgn diaorg semua.